Zevenhuizen Huurcontract peuterspeelzaal Het Hobbelpaard nog niet rond Wethouder de Jong pakt nieuw computernet werk bibliotheek uit Wouter de Graaff naar NK Turnen Gem. Zevenhuizen-Moerkape Dag vlinders? Zevenhuizen - Met het 'uitpakken' van het computers en het inwerpen van een euro in de muntautomaat heeft wethouder De Jong de officiële opening verricht van het nieuwe compu ternetwerk bij de openbare bibliotheek in Zevenhuizen in het bijzijn van voorzitter van het bestuur van de bibliotheek, mevrouw Leewis, en andere belangstellenden. Samen met mevrouw De Koning van de bibliotheek maakt wethouder de Jong verbinding met het Internet, gebruik makend van het Internettegoed dat hij juist met het inwerpen van de euro heeft gekregen. Hart van Holland 15 mei 2002 pagina 19 Door Karin Heeren Zevenhuizen/Moerkapelle - Nadat ruim een maand geleden commotie is ontstaan over het huurcontract van peuterspeelzaal Het Hobbel paard, een overeenkomst tussen de peuter speelzaal en het bestuur van dorpshuis Op Moer, is er wel contact geweest tussen beide partijen, maar de belofte om binnen een maand te zorgen voor een adequate afhandeling is niet nagekomen. Voorzitter van het bestuur van de peuterspeelzaal, Leona den Ouden, heeft in een brief van 2 mei het bestuur van Op Moer laten weten de gang van zaken te betreuren en dringt nogmaals aan op spoedige afhandeling. In een reactie zegt de heer C. Oosterhoff als voorzit ter van het bestuur van het dorpshuis Op Moer dat er inderdaad contact is geweest tussen beide besturen. Als reden voor het lange uitblijven van het contract geeft hij als reden dat de secretaris van de Stichting lange tijd ziek is geweest. Hij spreekt daarbij zijn irrita tie uit omdat dit bij alle partijen bekend zou zijn. Voor de verdere afhandeling van een aantal klachten geeft de heer Oosterhoff aan dat dit zaken zijn die voort gevloeid zijn uit de bouw en dat deze doorgegeven zijn aan de aannemer en dat hij er dan van uitgaat dat deze kwesties worden opgelost. Vandaag (woensdag 15 mei -red.) heeft de heer Oosterhoff contact met de secreta ris, om de laatste hand te leggen aan het betreffende contract. Bovendien wilde de heer Oosterhoff kwijt dat tijdens de commissievergadering (van maandag 13 mei -red.) de suggestie werd gewekt dat ook het huurcon tract tussen de gemeente en dorpshuis Op Moer nog niet rond zou zijn. "Daar is helemaal niets van waar. Dat contract is al ruim een jaar rond en het contract heeft als basis gediend voor het contract met Het Hob belpaard." Aldus de heer Oosterhoff. Tijdens de commissievergadering van 13 mei heeft mevrouw Spekman (PvdA) tijdens de rondvraag aan de heer Zijderhand (Gemeentebelangen), destijds verant woordelijk wethouder, gevraagd naar de stand van zaken. Zij deed dit naar aanleiding van eerdere vragen van de heer Freeke (ChristenUnie) die tijdens het vra genuur van de raadsvergadering van 23 april heeft gevraagd hoe het zit met het huurcontract van de peu terspeelzaal. Dit naar aanleiding van een brief van het bestuur van de peuterspeelzaal aan alle fractieleden. De heer Zijderhand antwoordde toen dat naar zijn weten er geen zaken meer open staan bij de peuter speelzaal. Mevrouw Spekman stelde nu tijdens de com missievergadering nogmaals deze vraag omdat haar was gebleken dat er nog steeds geen sprake is van een huurcontract. Ook de heer Zijderhand sprak zijn verba zing uit over de gang van zaken. Hij had inmiddels con tact gehad met het bestuur van Het Hobbelpaard via de mail en wist dat er ambtelijk geen zaken meer open staan. Het bestuur van de peuterspeelzaal bevestigt dat er contact is geweest over een aantal nog lopende zaken. De gemeente heeft een budget beschikbaar gesteld voor een zandbak en Leona den Ouden hoopt dan ook dat deze nog voor de zomervakantie geplaatst kan worden. In ieder geval wordt deze week een goedge keurd exemplaar uitgezocht. werkt het systeem bij de bibliotheek naar behoren. Voor twee euro twin tig per uur kan er bij de bibliotheek gebruik gemaakt worden van het Internet. Na het inwerpen van mun ten in de automaat krijgt de gebrui ker een toegangscode. Deze blijft bewaard zolang er nog tegoed op zit. Er is een aantal gratis sites omdat de bibliotheek zich op het standpunt stelt dat zij een functie te vervullen heeft als het gaat om het verstrek ken van informatie. Tevens kan er gebruik worden gemaakt van Word en Excel, waarna het gemaakte document meegenomen kan worden op diskette, tegen vergoeding van de diskette. Ook kan het werk direct uitgeprint worden tegen een geringe vergoeding. "Een must en een verbetering" zo stelde de wethouder zaterdag tij dens de opening waarbij hij het pro gramma 'Concerto' het muziekstuk van de bibliotheek noemde, bespeel baar met de muis. Als dank voor het verrichten van de officiële opening kreeg de heer de Jong een jaar lang lidmaatschap van de bibliotheek waarna hij met zijn eerste geleende boek zich bij de balie liet registre ren. Turnen Het nieuwe netwerk van de bibliotheek biedt veel moge lijkheden voor de leden van de bibliotheek. Een geheel nieuw en gebruikersvriendelijke catalogus laat direct zien of een boek op voor raad is, waar het boek mogelijk in de regio verkrijgbaar is en wanneer de uitleentermijn van de vorige lener afloopt. Duidelijke categorieën maken het zoeken gemakkelijker en Met zijn internettegoed maakt wethouder de Jong verbinding met het Internet. De Vlinderstichting zet zich in voor het behoud van de vlinders.Stort uw gift op postgiro 5134425 of word donateur (f 45,-). Voor het te laat is... Bel 0317 467346. Door Karin Heeren ook kunnen de leden door het intoetsen van hun lidmaatschaps nummer zien of zij mogelijk nog titels thuis hebben. Het nieuwe pro gramma, Concerto genaamd, is eind vorig jaar al geïnstalleerd en in gebruik genomen. Er waren echter wat kinderziektes met de mogelijkheden met toegang tot het internet. Het muntjesappa raat was niet europroef en er waren nog wat kleine ongemakken. Inmiddels zijn die allen verholpen en In Borne werden afgelopen zaterdag e P'aY off wedstrijden gehouden voor de Nederlandse Kampioen schappen herenturnen. TOOS-turner Wouter de Graaff behaalde een bron- zen medaille en plaatste zich hier mee voor de NK. n niveau jeugd C turnde Wouter een goede wedstrijd. Een foutje aan het natste toestel rek zette een streep oor de gang naar het goud, maar de ronzen medaille was desalniette- "«fceen mooi resultaat, want het artbewijs voor de NK was hiermee 'n oe wacht gesleept, amen met Zjjn teamgenootje Daan rr"eij kan Wouter op 1 juni in Vars- V5 een Sooi gaan doen naar een edaille tijdens de Nederlandse I WtnPioenschappen. {jander de Graaff, het jongere broer- I van Wouter, turnde deze dag in w„?au PuP'l C. Hij verbeterde zich wr°m ten opzichte van de vorige st 'id en legde beslag op een uit- (Kende tiende plaats. Dit was ech- ",let voldoende voor plaatsing y,°°r het NK. 6n s,'?.tte kwam TOOS-turner 1 uit in categorie junior- kichard Nobel l twpp -reVancheerde zich sterk na Een en'8sz'ns mislukte wedstrijden. hem®06 Seturnde wedstrijd leverde een 14e plaats op; niet voldoen- v00r een startbewijs voor de NK, tan een "'nke verbetering vergele- met de vorige wedstrijden.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19