mm Rabobank l NIEUWS INDRODUCTIE NIEUWE SERIES RABO GROEN OBLIGATIES WINKELIER VINDT PINBETALINGEN TE DUUR mmm Zevenhuizen-Moerka De bank waar je lid van wordt RABOBANK BEPLEIT VLIEGENDE BRIGADE VOOR VERSNELLING WONINGBOUW Weeknieuws Hart van Holland 15 mei 2002 r\ L.f. k. v°or u, van en door uw bank jm Wilt u meer weten, bel ons gerust tel: 0180 - 637373 Ronde van Italië van start gegaan in'Gironingen' Rabobank met paviljoen op Libelle Zomerweek Buitenlandse betaalop drachten via internet mogelijk Nieuwe thema's op Rabobank.nl AGENDA Bezoekadressen: aat 190,2761 AJZevenhuiz aat 12,2751 AZMoerkapeil j Openingstijden erdag 09.00-17, open) 09.00-20. -16, Telefoonnummer Reisbureau: Rabofoon: Rabo orderlijn: interpolis schadeservice: Telefoonnummer Algemeen: Blokkeren passen/cards: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Babobari< Net uw vakantiegeld binnen? Dat is mooi, want zolang u het niet meteen nodig heeft, kunt u er nog wat extra aan verdienen. Stort voor 1 juli a.s. ten minste 750 op uw spaarrekening en trak teer uzelf op een mooie rente en een cadeau. Een exclusief strandlaken, ontworpen door Jan des Bouvrie. U heeft de keuze uit 2 dessins in 4 mooie verschillende kleuren, allemaal 100% badstof. In de komende weken treft u een antwoordformu lier aan bij uw rekeningafschrift. U kunt ook een antwoordformulier afhalen bij ons kantoor. Vul dit for mulier in en stuur het voor 1 juli a.s. op. U ontvangt een waardecheque voor een strandlaken naar keuze, in te wisselen vanaf 15 juni tot 1 sep tember bij elk filiaal van V&D. Maxi maal een strandlaken per spaarre kening, zolang de voorraad strekt. De Rabo Groen Bank B.V. introdu ceert vanaf 6 mei drie nieuwe series Rabo Groen Obligaties. Beleggen in Rabo Groen Obligaties biedt u een aantal zekerheden. Zo ontvangt u jaarlijks een vaste rentevergoeding. Aan het einde van de looptijd ont vangt u uw gehele inleg retour. De rente en de inleg worden boven dien volledig gegarandeerd door Rabobank Nederland, de grootste financier van milieuvriendelijke projecten in Nederland. Het geld dat u belegt in Rabo Groen Obligaties wordt gebruikt voor het ver strekken van financieringen aan door de overheid erkende milieuvriendelijke projecten. Zo worden milieuvriende lijke investeringen,zoals bijvoorbeeld in windenergie of agrarische natuurbe heer, gestimuleerd. Als u Rabo Groen obligaties aankoopt, levert u dus een bijdrage aan het milieu. De series hebben een looptijd van 3,5 en 7 jaar en een vaste rente van res pectievelijk 2,30%, 2,70% en 3,10%. Gedurende de looptijd is uw geld niet opvraagbaar en ligt de rente vast. Rabo Groen Obligaties vallen onder de zogenaamde 'maatschappelijke beleggingen'. En daarvoor geldt sinds 1 januari 2001 een fiscale behandeling die op twee manieren bijzonder inte ressant is: Vrijstelling van 1,2% vermogensren- dementsheffing (box III) Extra heffingskorting van 1,3% (box I) Wilt u meer informatie over Rabo Groen Obligaties of de plaats ervan binnen uw beleggingsportefeuille? Neem dan contact met de afdeling Beleggingsadvisering op telefoon nummer 0180-637326. Winkeliers vinden dat Interpay, die het monopolie heeft op pinbetalin gen, te hoge tarieven rekent. Dit althans meldt het blad Intermediar. Een pintransactie kost de winkelier zo'n 45 eurocent. Daarvan is 6 cent bestemd voor Interpay, het bedrijf dat in opdracht van de banken het betalings verkeer regelt. De rest zijn telefoon kosten, onderhoud en afschrijving van de kosten voor de aanschaf van het systeem. Een winkelier vraagt soms dan ook een tegemoetkoming in de kosten aan de klant. Ook menen de winkeliers dat de korting die aan de grote ketens wordt verstrekt niet terecht is. Het monopolie van Interpay staat niet ter discussie en alternatieven zijn niet echt voorhanden. Winkeliers beschouwen het juist als voordeel dat slechts één bedrijf het hele elektronische beta lingsverkeer coördineert. Elektronisch betalen is veiliger dan werken met contant geld en de verwachting is dat het aantal pintransacties de komende jaren nog zal stijgen. Vorig jaar kwam het aantal boven de 950 miljoen uit. Pinbetalingen bieden de winkelier echter ook voordelen. Zo worden deze betalingen direct op de rekening van de winkelier bijgeschreven waardoor het geld gelijk rentedragend is. Ook dragen pinbetalingen bij aan een ver mindering van contante geldstromen, wat leidt tot een besparing van afstortkosten en een vergroting van de veiligheid van winkelier en klanten. Land van de Maya's en de Azteken 20-daagse vliegreis naar de Azteken, Maya's en koloniaal Mexico met verlenging in Piaya del Carmen vertrekdatum: 18 oktober 2002 MiMH OYCKAi. Tfitllt De overheid moet een permanente, direct inzetbare "pool" van rijks ambtenaren vormen om gemeen ten te ondersteunen bij de afhande ling van bouwaanvragen. Met behulp van zo'n vliegende brigade kan het structureel achterblijvende tempo van bouwen in Nederland belangrijk worden versneld. Dat zegt Pieter Wetselaar, algemeen directeur van Rabo Vastgoed, de op twee na grootste projectontwikke laar in Nederland, in het corporate magazine van zijn bedrijf. "De gemiddelde doorlooptijd van pro jecten is aanzienlijk toegenomen," stelt Wetselaar. "Was het halverwege de jaren zeventig nog een jaar of drie, tegenwoordig is het dubbele eerder regel dan uitzondering. Acht jaar, tien jaar, twaalf jaar - het einde is nog niet in zicht. Die lange doorlooptijden zijn onwenselijk, al was het alleen maar vanwege het feit dat ze een gat tussen vraag en aanbod op de woningmarkt creëren," aldus Wetselaar. De toene mende vertraging bij bouwprojecten komt volgens Wetselaar voort uit de complexiteit van de hedendaagse projecten. "In een land waar ruimte een schaars goed is, wordt de verde ling en inrichting daarvan steeds lasti ger. Burgers, al dan niet vertegen woordigd in comités, roeren zich en milieu en leefbaarheid stellen gren zen. Daar komt bij dat projectontwik keling is verschoven naar binnenste den, met hun wirwar van bestaande bebouwing en gevestigde belangen." Een vliegende brigade van deskundi gen kan volgens Wetselaar uitkomst brengen."Nu is de praktijk dat als een project is afgerond, ook de organisatie erachter wordt opgeheven. Een voor beeld is de uitbreidingslocatie Ypen- burg, waar straks een geoliede, geïn formeerde en daadkrachtige ambte lijke organisatie verdwijnt, terwijl de bouwplannen voor het nabijgelegen vliegveld Valkenburg in voorbereiding zijn. Een permanente 'pool' van rijks ambtenaren, belast met de ondersteu ning van gemeenten, zal een hoop schelen. Het moeten mensen zijn die het professionele ontwikkelingsland schap kennen en die bereid zijn binnen de door gemeenten vast te stellen kaders te opereren. Zaterdag is de Giro d'ltalia in Gro ningen gestart, met negen Rabo- renners in het peloton. Op de Rabobank Wielersite staat iedere dag een verslag van de etap pe. Ook leveren de Raboploeglei- ders hier commentaar op de wed strijd. Geïnteresseerden kunnen via I SMS de laatste koersinformatie ont- j vangen. Net als tijdens de Tour kun- i nen de liefhebbers meespelen met j de Rabo AD Rondemaster. Deelne- i mers proberen door het aan- en ver- j kopen van renners de best preste- rende ploeg samen te stellen. Het Almeerderstrand vormt van 28 mei tot en met 2 juni het decor voor de Libelle Zomerweek. Zo'n 300 participanten tonen de doelgroep- dames van 28 tot en met 55 jaar - hun nieuwste producten. Ook de Rabobank is met een stand aanwe zig. Daarin vooral aandacht voor virtueel bankieren. In de Libelle Zomerweek worden zo'n 80.000 bezoeksters verwacht. De beurs wordt echt op het strand gehou den. Er zijn fleurige paviljoens, vlag gen, strandstoelen, bloemen en planten. De bezoekster krijgen dan ook echt een vakantiegevoel. Er zijn ideeën op te doen op allerlei gebied, zoals persoonlijke verzor ging,de inrichting van het huis of de tuin en de komende zomermode. Sinds 13 mei is het mogelijk om j buitenlandse betaalopdrachten in euro's naar alle eurolanden over te maken. Dit kan met Rabo Internet- bankieren (RIB) via de button'Beta len Buitenland' op internet. De website van de Rabobank krijgt twee nieuwe thema's. Het thema 'Studie Kinderen' is inmiddels toe gevoegd, 'Overlijden' volgt binnen twee weken. Vorig jaar verscheen al het thema 'Pensioen'. De themati sche aanpak op Rabobank.nl zorgt ervoor dat bezoekers snel ant woord vinden op hun vragen. Zo kunnen ouders aan de hand van een korte vragenlijst zien hoeveel geld zij moeten reserveren voor de studie van de kinderen. De uitkom sten worden in cijfers en grafieken weergegeven en gekoppeld aan relevante producten, zoals sparen, beleggen en verzekeren. Eén klik verder krijgt de bezoeker alle infor matie over de producten. 6 april t/m 20 oktober Floriade

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2