xpositie amateurkunst bij Kreater Anjercollecte Goede vangst HSW Diplomazwemmen Zevende week 57e Sportweek Flyers jongens aspiranten 1 kampioen Wandeltocht senioren Sponsorloop Unicef kindsol daten van Sudan Sluiting locatie Essengaarde Dick Bruna- school REGIO Hart van Holland 22 mei 2002 VI pagina 15 I Hoor Karin Heeren Waddinxveen - Tijdens een druk bezochte bijeenkomst op vrijdag 17 mei heeft de heer Aad Koremans, directeur van Kreater de amateur expositie van beeldend kunste naars officieel geopend. Hij sprak de aanwezige kunstenaars toe en sprak zijn waardering uit voor de vorderingen die de studenten heb ben laten zien. "Ook het exposeren hoort daarbij", stelde de heer Koremans, "daarmee laat je een deel van jezelf zien." Er is oefening nodig om 'kunst zinnig' te kunnen uiten, hield de heer Koremans het publiek voor, om een leeg doek of een vier kant stuk klei te kunnen bewerken. Oefening met verschillende materia len en methoden zodat iedereen uit eindelijk kan kiezen voor de techniek die het best bij hem of haar past. Gezien de resul taten van de beeldend kunste naars is dat in hoge mate gelukt. Schilderijen en beel den van hoge kwaliteit zijn te bewonderen in de expositie zaal van Kreater. De expositie van de amateur kunstenaars wordt dit jaar eerder gehouden dan voor gaande jaren. Toen werd de expositie steeds tijdens de braderie geopend. De gehele dag komen er dan vele bezoe kers kijken naar de resultaten van de cursisten. Nu is er bewust voor gekozen om de expositie eerder te beginnen zodat er ook in alle rust van de kunst valt te genieten. *it Waddinxveen - Het Prins Bernhard Cultuurfonds ondersteunt jaarlijkse circa 4000 initiatieven op het terrein van cultuur en natuurbehoud in Nederland. Het Prins Bernhard Cultuurfonds organiseert sinds 1946 jaarlijks en Anjeractie. De Anjeractie die een week duurt is de enige collecte op gebied van cultuur. Met uitzonde ring van de provincie Limburg. Van de opbrengst uit de collecte mag de deelnemende vereniging/organi satie eenderde zelf houden. De rest van de opbrengst aangevuld met een bijdrage van het prins Bernhard fonds komt ten goede aan culturele initiatieven binnen de regio waar de opbrengst is opgehaald. Het prins Bernhard cultuurfonds ondersteun onder meer: Amateu- rischtische muziekbeoefening (har monie, fanfare, brass- en drumband, majorette, koor); Professionele muziekbeoefening; Educatieve pro jecten; Publicaties (over geschiede nis, kunst); Folklore en Regionale Cultuur; Musea; Toneel, cabaret, dans, operette, opera; Film en foto grafie; Beeldende kunst (ten toonstelling, materiaal); Monumen tenzorg; Natuurbehoud; Nieuwe media. De collecterende verenigingen in Waddinxveen zijn drumband formu la's, muziekverenging Concordia en scouting St. Victor. Voor meer informatie: 0182-616959 Waddinxveen - Leden van Hengel sportvereniging Waddinxveen visten afgelopen zaterdag de vierde wed strijd van de zomercompetitie in de Amstel-Drecht. Dertien deelnemers zorgden gezamenlijk voor een goed vangstgewicht van ruim 52 kilo. Er werd overwegend brasem gevangen. De uitslag was als volgt: 1Rob Jen- ner 8.740 gr, 2. Frans van Steenderen 6.070 gr, 3. Wim Houtman 5.680 gr, 4. Rinus Reichard 5.120 gr, 5. Martin van Leeuwen 5.070 gr. Door zijn overwinning is Rob Jenner de nieu we leider in het klassement, hij staat op 19.680 gr. Rinus Reichard blijft tweede met 17.280 gr en John van Elswijk zakte van één naar drie, hij heeft nu 16.750 gr. Wim Houtman en Herman Kraan wisselden van plaats en staan nu vierde en vijfde met 16.200 gr respectievelijk 15.160 gr. Waddinxveen - De Waddinxveense Sportweek 2002 gaat de zevende week in. Het traditionele sportweek voetbal is nu zover gevorderd dat dit toernooi op vrijdag 31 mei (19.00 uur bij de WSE) kan worden afgesloten. Inmiddels is de nachtrit van de Gouwe Rijders ook verreden en is het prestatiezwemmen van de Reddings brigade in De Sniep weer succesvol verlopen. In het Anne Frankcentrum werd afgelopen week door de 60-plus- sers bingo gespeeld en met 72 perso nen geklaverjast. Bij het klaverjassen werd mevrouw Houdijk met 5645 pun ten eerste. Het schoolzwemmen, georganiseerd door het jubilerende Gouwestaete, was wederom een enorm succes. Twaalf scholen had den 267 leerlingen tussen de 7 en 11 jaar ingeschreven, die bij elkaar 13 km en 350 meter hebben gezwommen. Woensdag 22 mei wordt om 13.00 uur een begin gemaakt met het schoolvoetbal bij de v.v. Waddinx veen. Zaterdag 25 mei vinden vanaf 8.00 uur de finalewedstrijden plaats. In de resterende weken vindt op 30 mei het visconcours (HSV Waddinx veen) plaats en op 8 juni het koppel- klaverjassen (De Unie). De Sport week wordt afgesloten met het luna park op het evenemententerrein van De Sniep (18 t/m 22 juni). De evalua tie voor alle bij de organisatie betrokkenen wordt op woensdag 5 juni vanaf 20.00 uur gehouden in De Boog. Basketbal Waddinxveen - De afdeling seni oren van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk houdt dins dag 28 mei een wandeltocht voor senioren. Vooraf is er gele genheid om een kopje koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank-activi- teitencentrum. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting de jachtclub in Reeuwijk. Daar start de tocht van ruim 10 kilometer om de Reeuwijkse Plassen. In de kanti ne van sportvereniging Excelsi or wordt een koffiestop gehou den. Bij terugkomst in Waddinx veen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Vooraf inschrijven is niet nodig. De kosten voor deelname bedra gen 2,50. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de auto kosten gevraagd van (max. 1-). Voor meer informatie: 615555 of 631932. De volgende wandel tocht is gepland op dinsdag 25 juni. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is dinsdag 14 mei voor het B- diploma gezwommen. Er waren 20 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd: Vera van der Waay, Floor- tje Verboom, Simonette Zimmerman, Lorenzo Sloof, Yael Huttinga, Desi Voorwinden, Romy Voorwinden, Tommie Sekeris, Rama Martis, Ko van Veen, Maurice Houweling, Anne- loes Postma, Maurice Willemsen, Eline Smit, Sven Beute, Monika Ver schuren, Nassira Ezzarraguy, Erica de Pagter, Sana Ezzarraguy en Sabi ne van Valburg. Waddinxveen - Sporthal de Duike laar was zaterdag 18 mei bomvol. Reden waren de beslissingswed strijden om het kampioenschap van de Jongens Benjamins 1 en Jongens Aspiranten 1 De Benjamins beten het spits af tegen Leiderdorp. De start van Flyers was goed te noemen en na de eerste periode leek er geen vuiltje aan de lucht en de thuisploeg nam dan ook een 18-3 voorsprong. Ook de tweede periode was nog voor Flyers 12-11), maar toen begon al zichtbaar te worden dat Leiderdorp zijn beste spelers niet in de eerste periode had ingezet. De derde periode was volledig voor Lei derdorp en via een 10-25 werd de achterstand bijna volledig wegge werkt. De vierde periode stond bol van de spanning. Flyers wist nog uit te lopen naar 48^41, maar Leider dorp vocht, onder aanvoering van P Klompenmaker een totaal van 38 Punten) -terug en in de zevende minuut kwam men op voorsprong 52-54. Deze voorsprong werd niet •neer uit handen gegeven en het eindsignaal klonk bij 54-56. Tops coorder werd Niek Hazelaar met 18 Punten. •longens Aspiranten 1 tegen Lokomo- t'ef was een strijd tussen twee gelijk waardige ploegen. Beiden speelden attractief basketbal, waarbij Loko motief makkelijker tot scoren kwam en Flyers daar meer voor moest werken. 'let begin ging gelijk op, maar rond de tiende minuut namen de bezoe kers het heft in handen en bouwden geleidelijk aan een voorsprong, die op een bepaald moment 30-41 bedroeg. Een fikse eindsprint bracht Flyers bij de rust tot 37-43. De twee de helft begon chaotisch. Toch was het Lokomotief dat hiervan het meeste profijt had en een comforta bele voorsprong nam. 41-53 in de zesde minuut). Hierna was het tijd voor een time-out en wat er daarin gezegd is weten wij niet, maar het heeft wel geholpen. Flyers kreeg vleugels en de tegenstander wist daar geen raad mee. Binnen vijf minuten was de achterstand wegge werkt naar een 58-57 voorsprong en deze werd niet meer uit hemden gegeven. De gasten kregen geen greep meer op de wedstrijd. Vooral verdedigend werd uitstekend gespeeld, waardoor Lokomotief bijna niet meer tot scoren kwam en Flyers het netje wel wist te vinden, vooral met een paar geslaagde bre aks en langzaam maar zeker werd de voorsprong uitgebouwd. Een dave rend applaus van de talrijke suppor ters was de beloning voor de man nen van coach Bart Molenaar, want bij het eindsignaal stond de stand 71-64 op het bord. Het kampioen schap kon worden gevierd en dat deden: Tom van Luyk (topscoorder met 15 punten), Reinier Goddijn, Michel Hoogendoorn, Paco Vermeu len, Coen Landheer, Harm-Jan Neu tel, Robin Landweer, Sander van Vuuren en Storm Anker met net zoveel enthousiasme als in de wed- -■ i in»" Waddinxveen - De jaarlijkse Unicef sponsorloop onder het motto ."Help een handje met je voeten", wordt tij dens de eerste avond van de Wad dinxveense wandelvierdaagse wordt op 11 juni gehouden. Kindsoldaten Dit jaar lopen de kinderen voor de kindsoldaten in Sudan. Duizenden kinderen daar kunnen geen kind meer zijn en werken als soldaat in een leger. Gedwongen door de armoede en door onwetendheid denken kinderen en hun ouders dat ze beter af zijn in het leger. De rea liteit is anders. Mishandeling, geweld en misbruik zijn aan de orde van de dag. Unicef probeert de kin deren te demobiliseren, op te van gen en te herenigen met familie. Wie helpt mee? Familie, buren en kennissen Vorig jaar deden tienduizenden kin deren mee aan de Unicefloop wat 450.000 heeft opgebracht. 500 Basis scholen hebben hieraan meege werkt. Ook dit jaar hoopt de organi satie dat de scholen aan deze acti viteit met veel enthousiasme zullen meewerken. Het is de bedoeling dat de school kinderen die de avondvierdaagse lopen, zich eveneens inschrijven voor deze sponsorloop. Na inschrij ving ontvangen zij van hun leer kracht een sponsorenvelop. Hier mee kunnen zij trachten familie, buren en kennissen tot hun per soonlijke sponsor te verwerven. De enveloppen worden door de leer krachten ingezameld en aan Unicef- medewerkers overhandigd. De deel nemende kinderen worden beloond met een extra Unicef medaille met daaraan bevestigd een Unicef schoentje uitgevoerd in brons-, zil ver of goudkleurig, afhankelijk van het aantal keren dat ze hebben deel genomen aan de Unicefloop. Voor meer informatie: 611580, 610335,613024 of 617662. Waddinxveen - De locatie Essen- gaarde vein de Dick Brunaschool wordt per 1 augustus gesloten als onderwijspunt van het openbaar basisonderwijs. De overige vesti gingen vein de Dick BrunAschool blijven geopend. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit vorige week besloten. Het besluit is genomen na overleg met de schooldirectie en de medezeg genschapsraad van de school. Leer krachten, ouders en andere betrok kenen zijn inmiddels ingelicht. Reeds enige jaren is er sprake van een leerlingterugloop op de locatie Essengaarde van de Dick Brunaschool. Om deze terug loop zoveel mogelijk tegen te gaan hebben leerkrachten, ouders en het schoolbestuur van het openbaar basisonderwijs, zijnde het college van burgemeester en wethouders, dan ook intensief samengewerkt om de aantrekkelijkheid van de school te verhogen. In december 2000 nog werd door het college van burge meester en wethouders een garantie afgegeven, calamiteiten voorbehou den, dat er vier leerkrachten voor de periode van twee jaren op deze vestiging blijven. De school is geheel geverfd en verfraaid, de lesmetho des zijn doorgelicht en zeer modern, en er is volledig geïnvesteerd in ICT- middelen voor het computeronder- wijs. De inspectie basisonderwijs heeft dan ook, over de school in zijn geheel, een positieve beoordeling gegeven. Gering leerlingenaantal Er zijn op dit moment een kwart minder leerlingen dan in december 2000. Het schoolbestuur is dan ook genoodzaakt geweest om afbouw van de schoollocatie te overwegen. Hierover is overleg met het team, de medezeggenschapsraden en de ouders geweest. Er is ook een twee tal enquêtes bij de ouders gehou den. Gelet op de uitkomsten hiervan zijn er niet voldoende leerlingen om een geleidelijke afbouw te bewerk stelligen. Daarbij komt dat ter instandhouding van de locatie er van alle openbare scholen formatie werd "afgeroomd" ten gunste van locatie Essengaarde. Gezien de situ atie was het niet langer verantwoord om een beroep op de andere open bare scholen te doen voor formatie op deze locatie. De kwaliteit van het overige openbare basisscholen kan zo behouden worden. Hierdoor is sluiting van de locatie Essengaarde onontkoombaar. Het schoolbestuur betreurt dit, mede gelet op het enthousiasme van team en vele betrokken ouders. Plaatsing op andere scholen Voor de leerlingen betekent dit in de praktijk het volgende: De kinderen die volgend school jaar in de combinatiegroep 7/8 komen, worden gehuisvest in de Dick Brunaschool locatie Sperwer- hoek; De ouders van ongeveer 10 kinde ren in de groepen 1 tot en met 6 heb ben aangegeven hun kind bij een andere school voor openbaar onder wijs te willen plaatsen. Voor de ove rige kinderen wordt plaatsing bemiddeld bij scholen voor het bij zonder onderwijs aan de noordelijke kant van Waddinxveen.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15