Duaal systeem leidt tot verwarring Huisvesting voor onderwijs op agenda Activiteiten Hengelvereniging Het Vink Top 12 schaaktoernooi Nieuwe tentoonstelling in Zevenhuizens museum Geen huisvesting voor uitgeprocedeerde asielzoekers Zevenhuizen _tl Moerkapelle JLL Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland 22 mei 2002 pagina 17 Zevenhuizen - Het dualisme in het gemeentebestuur vereist een andere aanpak. Een andere rol voor de leden van de raad en de raadscommissies, een veranderde rol voor de voorzitter van de commissie, overigens een voorzitter gekozen uit de raad, en een andere wijze van voorbereiding. Tij dens de vergadering van commissie I, bijeen op maandag 13 mei, werd zichtbaar dat er nog duidelijkheid moet komen in de veranderde manier van werken. h: I et Presidium stelt vast welke punten er op de agenda komen, maar op welke I wijze worden deze agendapunten voor bereid? Wie levert de stukken aan? Welke rol speelt de griffier hierin en in hoeverre is er ambtelijke ondersteuning? Allemaal vragen waar nog helderheid over moet komen. De heer Bac (SGP) kwam bij verschillende agen dapunten met deze kwestie naar voren, hoe gaat de commissie hiermee om. Ook de rol van de voorzitter kwam aan de orde. Mevrouw Spekman (PvdA) vroeg de voorzitter de heer Mebius een aantal keren de mening van de commissie te vragen. De heer Mebius hield de commissie echter kort en kreeg daarop het verwijt weinig ruimte te geven voor reactie. Ook de heer Mebius zei dat er gezocht moet worden hoe met elkaar om te gaan binnen het duaal systeem. Vol gens zijn zeggen en van wethouder Zijder hand moeten vragen schriftelijk van tevoren worden ingediend en volgens de wethouder was dit gedaan op een volstrekt onredelijke termijn. De discussie omtrent de omgang binnen commissie en raad zal op korte ter mijn voortgezet worden. Zevenhuizen - De staat van onderhoud van de basisscholen in de gemeente en het ruimtegebrek bij de openbare basisschool 'I Reigerbos stonden op verzoek van het Pre sidium op de agenda. Mevrouw Spekman (PvdA) stelde dat voortgaande colleges bij herhaling uitgesproken hebben dat scholen goed gehuisvest moeten zijn. Naar aanlei ding van die stelling had zij een aantal vra gen over de plannen met betrekking tot huisvesting. Zevenhuizen - Naar aanleiding van een petitie van Stichting Vluchtelingenwerk Wad- dinxveen e.o. ontspon zich tijdens de com missievergadering een discussie over de stel- lingname van gemeente over de huisvesting van uitgeprocedeerde asielzoekers. Mevrouw Spekman (PvdA) vroeg wat het beleid is van de gemeente als een groep asielzoekers op straat wordt gezet. Na enige discussie over en weer werd duide lijk dat asielzoekers onderdak geboden wordt tijdens hun procedure en dat na nega tief besluit dit niet meer het geval zal zijn en zij dus uitgezet worden. De discussie tussen mevrouw Spekman (PvdA) en de heer De Bruin (VVD) werd tel toen de heer De Bruin stelde dat Stichting Vluchtelingenwerk erop uit zou zijn om de procedure te verlengen en dat normen en waarden overschreden zou den worden. Dit kwam hem op een boze reactie te staan omdat in de visie van mevrouw Spekman (PvdA) deze stichting heel veel goed werk doet. Zij kreeg bijval van de heer Bac (SGP) die zich afvroeg welke normen en waarden nu precies over schreden werden. ethouder van onderwijs, de heer Van der Stee, zei dat hij 'zich aan het warmlopen' is. Na de college vorming in april heeft hij een aantal bezoe ken afgelegd en staat er nog een aantal op het programma. Hij is aan het inventarise ren en stelt dat het binnen een maand dui delijk moet zijn wat haalbaar is. Hij sprak zijn waardering uit voor de positieve instel ling van het personeel van 't Reigerbos: "Men maakt ervan wat ervan te maken is." Hij zei daarbij dat hij situaties heeft gezien waarbij hij respect heeft voor het personeel en dat de situatie hem ervan overtuigd heeft dat er echt op hele korte termijn plan vorming moet komen. Ook moet er een duidelijk financieel plaatje gemaakt wor den: "Want geld zullen we nodig hebben" stelde Van der Stee. Op de vraag hoe het zit met de klassenver kleining heeft de wethouder gezegd nog geen echte klassenverkleining te hebben aangetroffen. Wel is er soms een assistent binnen het lokaal die met een groep kinde ren andere activiteiten ontplooit. De heer Freeke (ChristenUnie) zei dat hij in het verleden toch niet zo begrepen had dat de huisvesting van het onderwijs in zo'n slechte staat is, terwijl er toch vele discus sies met elkaar zijn gevoerd. De heer Bac (SGP) zei zich te hechten aan kwalitatief goed onderwijs waar goede huisvesting gewoon bij hoort. De gemeenteraad moet zich in zijn ogen verantwoordelijk voelen voor de toekomst van de samenleving. Een stelling die volledig door wethouder Van der Stee werd onderschreven. u Zevenhuizen - Hengelsportvereni ging Zevenhuizen-Moerkapelle heeft deze periode diverse acti viteiten op het programma staan. De Ouderencompetitie is op 7 mei van start gegaan in het Lage Bergsche Bos. Negen deelnemers vingen in totaal 23.610 gram vis. Eerste werd K. Bos met 4.350 gram, tweede A.J. Stubbe met 4.180 gram en derde J. Rijnbende met 3.580 gram. Op 14 mei werd de tweede wedstrijd gevist. Wegens de harde wind werd er uit geweken naar de Lange Vaart in Bleiswijk. Daar viel de vangst tegen; er werd 8.400 gram vis gevan gen door acht vissers. Eerste werd J. Rijnbende met 1.850 gram; 2. J. van Dongen (1.840 gram); 3. J. Klomp (1.700 gram). Clubkampioenschap De vijfde wedstrijd van het clubkam pioen werd zaterdag 18 mei werd gevist in het Kanaal door Voorne. Dertien kenden een matig tot slecht vangst; er werd in totaal 12.420 gram vis gevangen. Eerste werd J Kok (3.960 gram); 2. Adr. van Erk (3.300 gram); 3. J. de Zwart (2.480 gram). De volgende wedstrijd is zaterdag 1 juni in de Rotte bij de molens Vertrek vanaf de parkeerplaats bij La Baraque om 6.00 uur. Avondcompetitie De eerste avondcompetitie is van start gegaan op 15 mei bij de molens. Er waren 10 deelnemers. De vangst was matig; er werd 13.740 gram vis gevangen Eerste werd Adr. van Erk met 3.580 gr vis, tweede J. Rijnbende met 3.140 gram en derde J Visser met 2.840 gram. De volgende wedstrijd wordt 22 mei gehouden in het Lage Berg sche Bos. Voor meer informatie: 0180-632654 of 06-22156429. Regio - Schaakvereniging De IJssel uit Moordrecht organiseert zater dag 25 mei het zevende top 12 schaaktoernooi, een rapidschaak- 'oernooi voor topschakers van de yter schaakverenigingen in de Zuidplaspolder te weten Moerka pelle, Nieuwerkerk aan den IJssel, ue Waddinxveense Schaakvereni- g'ug en het Moordrechtse De IJs- De deelnemers die door de orga nisatie zijn uitgenodigd, de invitatiegroep, zijn: Van Moerkapelle; Clubkampioen Jesse van Elteren, de top 12 winnaar van 1996 Ben van Geffen en tenslotte top 12 winnaar van 2001 Gerard van Ommeren. Allen spelen in het eerste team dat uitkomt in de 3e jdasse van de KNSB competitie, van Nieuwerkerk; Gerard Nieuwen- Jjatnp, Hans Ranft en Edo Pouwelse, ue top 3 van de interne competitie Q'e tevens deel uitmaken van het eerste team dat dit jaar speelde in ue promotieklasse van de RSB. an Waddinxveen; Clubkampioen rk van Putten en de nummer twee en drie van de interne competitie im Hennink en Ronald Dannis. W<a?n spelen 'n ^et eerste team van 'V dat dit jaar op het nippertje het «mpioenschap in de 2e klasse RSB i Mr 11 r it miste. Van De IJssel; Meervoudig clubkam pioen Jan Evengroen, winnaar van het toernooi in 1998 en 2000 en kop man van het eerste team dat uitkomt in de eerste klasse van de RSB. Daarnaast Jeroen Eijgelaar, de win naar van de kandidatengroep in 2001 en Theo van Herk de winnaar van de voorselectiewedstrijd bij De IJssel. Ook is er dit jaar een kandidaten- groep en een limietgroep (rating maximaal 1700) waarvoor door elk van de vier verenigingen twee deel nemers zijn aangewezen. De winnaar van de kandidatengroep zal worden uitgenodigd voor de top 12 van 2003. Eveneens is er weer een bestuurs- groep met een vertegenwoordiger van het bestuur van elk van de vier verenigingen. Voorts geven huis schakers acte de présence in de recreatiegroep. De deelnemers spelen een volledige competitie. De bedenktijd per per soon per partij is 15 minuten. Het toernooi vindt plaats in Gebouw de Zuidpias aan de Sportlaan 3 te Moordrecht. De aanvang is 10.30 uur en de prijsuitreiking zal naar ver wachting rond 17.00 uur plaatsvin den. De toegang is vrij. T-T-rT-r-rr SS -V~- - Wv.(,„s vo O» n W;, ROTTE Zevenhuizen - In het Historisch Centrum Ons Verleden aan de Tweemanspolder wordt dinsdag 28 mei een nieuwe tentoonstelling geopend; een tentoonstelling van oude aardrijkskundige landkaar ten van Midden Holland. In het bijzonder is het gebied Zevenhuizen/Moerkapelle te zien, waar door de jaren heen veel over te vertellenlsr vanwege de grote landschappelijke veranderingen, zoals de vervening, inpoldering en dergelijke. De tentoonstelling in samengesteld in samenwerking met het streekarchief Midden-Holland. De tentoonstelling is geopend van 19.00 tot 21.00 uur. Bezoekers worden rondgeleid door deskundige vrijwilligers die alles kunnen vertellen over de historie van Zevenhuizen-Moerkapelle. Tevens is het mogelijk bij de genea logische werkgroep naar binnen te lopen. Verder is in dit museum ook het 'Molenverleden' te vinden, waar de geschiedenis van de molens rond de Rottemeren en omstreken te volgen is en ook is de onlangs geopende tentoonstelling van de Jan C. Lunen burg stichting te bezoeken. :>D

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17