Enthousiaste Jeugdklankbord- groep boekt resultaten Avondvier daagse Zevenhuizen Rolling90 op Open Beek Donkse Kampioenschappen Dick Bac komt naast Gerard van Ommeren aan de kop Activiteiten-Agenda Dag vlinders? Hart van Holland 22 mei 2002 De Vlinderstichting zet zich in voor Kdt behoud van de vlinders.. Stort uw gift op postgiro 6134425 of word donateur 20,40/145,-). Bel 0317 467346. Voor het te laat is! www.vlinderstichting.nl ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE De leden van de Jeugdklankbordgroep zijn: Marieke Hoeijmakers, Wilbert den Hollander, Remco Huisman, José van Rijswijk, Peter Verwaal en Wietse Wigboldus. Drie leden zijn niet aanwezig en ontbreken op de foto: Suzan Hulst, Marenthe Mebius en Arno Oudijk. Namens de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden Holland zijn Jacqueline van Veen en Roland Meivogel aanwezig en de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle wordt vertegenwoordigd door Leo van Vliet. Zevenhuizen - De avondvierdaagse Zevenhuizen wordt dit jaar gehou den van 3 tot en met 7 juni. Het thema is: piraten. Ook dit jaar wordt er vijf avonden gewandeld, waarbij naar keuze één avond kan worden overgeslagen. De voorinschrijving vindt plaats op zaterdag 1 juni van 10.30 tot 13.00 uur op het dorpsplein, bij het gemeentehuis. Bij de inschrijving ontvangt men een informatieboekje, waarin de routes en de stempelkaart zijn opgenomen. Gekozen kan worden voor een route van 5 of 7,5 kilometer. De routes zijn mooi, veilig en afwisselend en dit jaar één avond wel heel bijzonder voor de 7,5 kilometer. Op de laatste avond wordt er door het dorp gewandeld. Voor alle deelnemers ligt op het eindpunt een medaille klaar. De allerkleinsten, van 0 tot 4 jaar, kunnen op vrijdagavond mee doen aan de puppyavond. Ook zij krijgen een aandenken mee naar huis. De kosten voor deelname bedragen bij voorinschrijving 2,20 per per soon, bij latere inschrijving 2,70 per persoon, puppies betalen 1,20. De start is iedere avond tussen 18.15 en 18.30 uur vanaf het dorpsplein. Op de slotavond starten de deelne mers om 18.30 uur. Voor meer informatie: 0180-633365 of 632883. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Het is donderdag avond zeven uur en bij het gemeentehuis in Zevenhuizen ver zamelen zich de leden van de jeugdklankbordgroep. Inmiddels zijn zij al weer enige tijd aan de gang en het enthousiasme is nog steeds groot. Er wordt plaats genomen in de raadszaal en er wordt frisdrank gebracht. De ver gadering kan beginnen. Na de oprichting is de jeugd klankbordgroep enthousiast aan de slag gegaan. Uit hun midden is een voorzitter gekozen, deze taak wordt verricht door Peter Verwaal. Marieke Hoeijmakers is notulist. De groep heeft zich met name bezig gehouden met het inven tariseren van de speelmogelijkhe- den voor de jeugd in de gemeente. Inmiddels zijn er op dat terrein ook flink wat resultaten geboekt. Er zijn doeltjes geplaatst in Moerkapelle naast het dorpshuis en op het Haze- veld zijn ook doeltjes en een tafel tennistafel geplaatst. Deze materia len worden intensief gebruikt. In de kern Zevenhuizen is inmiddels ook goed bekend bij de jongeren wie er in de jeugdklankbordgroep zitten. Zij worden aangesproken met direc te vragen zoals bijvoorbeeld het ver zoek of de takken boven de tafelten nistafel niet eens gekort kunnen worden en ook dat is dan inmiddels gebeurd. Weinig respons in Moerkapelle De bekendheid in de kern Moerka pelle laat nog wat te wensen over. José van Rijswijk en Wietse Wigbol dus zitten al wat langer in de jeugd klankbordgroep en sinds kort is ook Arno Oudijk toegevoegd. Ondanks het feit dat José en Wietse vaak heb ben gezegd dat zij de jeugd ver tegenwoordigen krijgen zij nog wei nig respons. Er wordt hard gewerkt I agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in jtevenHlizen- I Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend daorgeveli aan I mevrouw G. Beunder, 0180-631733 I II Ila.ZA I Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding I kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! I Zevenhuizen: I Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. I Zaterdagen 25 mei (18.30 u) en 8 juni (17.00 u): Bedrijfsvolleybaltoernooi in I party/sportcentrum Zevensprong (Oud Verlaat). I Zondag 9 juni en 3 nov.: Taizeviering: voorbereid door gezam. kerken, in de geref. kerk; I 19.00 uur (inzingen 18.30 uur) I Zeven Muzen: I juni: 19.00 uur; ger. kerk: grote avond muziekleerlingenl 2 november: I 14.00 uur: Swanla: kindertheater "Toverdraad"; 8 febr. 2003: 14.00 uur: Swanla: kin- I dermusical "Peter en de Wolf". I De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- I 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e I woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). I ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 I dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza- I melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk I dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag I 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. I Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molen- I museum en het museum van de Jan. C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het pand I Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste dinsdagavond van de oneven maan- I den van 19.00-21.00 uur en elke laatste zaterdagmiddag van de even maanden van I 13.30-16.00 uur en verder op afspraak. I Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: 31 mei; 14,28 juni; 12,26 juli, 9 aug. I Oud Verlaat Vierkap: Creatieve middag elke woensdag 13.30-15.00 uur; aan een eigen Internetpagina zodat de communicatie nog gemakkelijker kan verlopen. Naast de inventarisatie van de speel- mogelijkheden heeft de jeugdklank bordgroep in samenwerking met de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden Holland een jeugddisco georganiseerd. Deze wordt voortaan elke zes weken en tijdens de vakan ties gehouden in La Baraque. Tij dens deze disco's is Roland Meivo gel ook altijd aanwezig, samen met een aantal leden van de jeugdklank bordgroep. Ook externe contacten zijn er al geweest. De jeugdklankbordgroep is in gesprek gegaan met de bewoners van de Leliestraat na een reeks klachten van deze bewoners over het gebruik van de skatebaan op die locatie. De jongeren van de jeugd klankbordgroep waren toen net begonnen en voelden zich persoon lijk aangesproken omdat het toch hun leeftijdsgroep betreft. Toch is het een goed gesprek geworden en zijn er concrete afspraken gemaakt. Peter Verwaal is als voorzitter ook geweest naar de workshop over de herinrichting van.de Eendragtspol- der. Hij heeft daar geen bijdrage aan geleverd maar hij heeft wel heel goed kunnen observeren hoe vol wassen de discussie met elkaar aan gaan. Ook is de groep op bezoek geweest bij een jeugdklankbordgroep in Woerden om te kijken hoe daar alles loopt. Het was verrassend om te zien dat de jongeren in Woerden inmiddels vijf jaar bezig zijn en nog steeds in dezelfde samenstelling. In Woerden hebben ze nu dus geleerd dat zij de problemen niet meer op straat tegen komen, dat zijn zij inmiddels ontgroeid. Dat was dan ook heel leuk voor de jongeren van Zevenhuizen en Moerkapelle. Zij zijn in de ideale positie om de belangen van de jongeren te vertegenwoordi gen want zij komen die problemen én wensen dus gewoon tegen op straat. Zij hopen dan ook dat zij veel en vaak aangesproken zullen wor den door hun leeftijdsgenoten zodat zij nog veel meer zinvol werk kun nen doen. KERKDIENSTEN - 26 mei Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. L. Romein; 19.00 uur ds. J. Quist. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds. P. de Graaf. Geref. kerk 9.30 uur ds. S. v.d. Veen; 10.30 uur Jeugdkapeldienst; 18.30 uur Geen dienst. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. H. Paul. Herv. Gem. 9.30 uur ds. E.F. Ver- gunst; 18.30 uur ds. G.D. Kamp huis. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079- 593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Tante Marian Oom Ferry bedankt voor de leuke logeerpartij. Niels en Joey Hoezee, hoezee Lorenzo heeft zwemdiploma B. Gefeliciteerd en liefs! papa mama Moerkapelle/Beek en Donk - De 2e A- klassewedstrijd van het seizoen werd 18 en 19 mei gereden. Leden van Rolling'90 gingen van start in 6 verschillende groepen. De pupillen A, Elja Kamp die een derde plaats behaalde, en Chantal Hertog, Aspiranten A met Stefanie Hathie, Tamara Bontebal en Valerie Krijgsman, drie talentvolle dames. In de vrije klasse was het een strijd tus sen de twee Waddinxveense zussen Oskam. Maria werd tweede en Ingrid derde. Bij de Jeugd werd Rolling'90 door vier dames vertegenwoordigd, één dame stak er met kop en schou ders boven uit, de Beek Donkse Jony van den Heuvel. Alle anderen lagen erg dicht bij elkaar. Uit Moer kapelle kwamen Lizzy Quick, Emily van t wout, Sjoukje van Haastert en Danielle Hoogendoorn in actie. Laatstgenoemde kwam na twee vier de plaatsen tenslotte in de combina tie op een derde plaats uit. Buiten het sologebeuren waren er ook twee deelnemende paren: Elja Kamp en Colin Hoogendoorn en Tamara Bon tebal en Mark Bakker. Zij lieten een mooi programma zien en bijna fout loos. De dames en heren waren goed voorbereid op deze wedstrijd want het vorige weekeind waren er trai- ningsdagen gehouden in Dorpshuis Op Moer en op de buitenbaan. Die trainingen bestonden uit Danstrai- ningen, solotrainingen, bewegings- lessen, paarrijtrainingen enz. Ashley en Angela Moore, de engelse Dans toptrainers, waren ook weer van de partij zodat de leden van Rolling 9" in konden schrijven voor 5 verschil lende disciplines: figuren, vijrijden. solo dansen, paardansen en paarrij- den. 55 Leden van 4 tot en met 18 jaar hebben aan deze trainingsdagen in Moerkapelle deelgenomen. Er werd hard getraind maar gelachen. Schaken Moerkapelle - In de finalegroep, die schaakt om het clubkampioenschap van Moerkapelle 2002, werd slechts een partij gespeeld, maar die was niet zonder betekenis. Jesse van Elteren, titelhouder, speelde met wit tegen Dick Bac. Jesse had aan remi se voldoende om zelf kansen op de titel te behouden en gelijktijdig Dick uit te schakelen. Het werd voor de kampioen een teleurstellende ont moeting. Hij begon aanvallend maar zette niet op zijn sterkst voort. Zwart kreeg een stevige stelling en wit, met zwaktes op beide vleugels, kwam in de problemen. Dick benutte zijn kansen uitstekend en besliste de partij in zijn voordeel. Door deze uitslag zijn er nog slechts twee titelkandidaten over. De tussenstand in de finalegroep: 1 en 2: Gerard van Ommeren en Dick Bac, met 3 uit 4; 3: Jesse van Elteren, met 2 uit 4; 4 en 5: Ben van Geffen en Wouter Vroegindeweij, met 1 uit 3; 6: Hugo van Elteren, met 1 uit 4. Bij gelijk eindigen beslist de eind stand van de voorronde. Hierdoor zijn alleen Gerard en DicK nog in de race. De senioren speelden ronde 35 Koploper Maarten Vroegindeweij kwam met wit tegen Arie Hoogduijj1 niet verder dan remise, maar hana haafde zijn positie. Wim Vroeginde weij probeerde het wel tegen een attente Marcel de Haan, maar oo hier werd het punt gedeeld. Jan Blo kreeg tegen Jacques de Lange ee goede stelling, maar bood renus aan, wat Jacques niet kon weigeren- Overige uitslagen: Kees van Vuure - Ron Droog 0-1; Gerrit van Meetereu - André Corpeleijn 0-1; Henk Door hein - Kevin Bakker 0-1; Patrick 5't - Christiaan Noorland 0-1; Dirk Mo naar - Freek Hofman 1-0. De stand bovenaan: 1 Maar Vroegindeweij; 2. Marcel de Haa[r J Wim Vroegindeweij; 4. André Ni?1 laat; 5. Jacques de Lange- 1

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8