K B.C. Zevenhuizen 2 kampioen Taekwondoka's actief in Alkmaar Tandemtoertocht visueel gehandicapten Sportief verloop Bedrijfs- zomeravondvoetbaltoernooi Finale LOS- turnen voor heren Competitieteams Love '70 blijven in de 2e klasse Rowah handbalinstuif Jeugdteam Gouwe Smash kampioen Moerkapelle blijft 4e klasser SPORT Hart van Holland 29 mei 2002 7 LtèffoV VéAWi'nh'gVaë' Badminton Zevenhuizen - Team 2 van Badmin ton Club Zevenhuizen is zaterdag 18 mei kampioen geworden in een zin derende kampioenswedstrijd, uit in Schollevaar. B.C. Zevenhuizen 2 had aan een gelijkspel genoeg, want de thuiswedstrijd was met 7-1 gewon nen. Na een gewonnen heren-enkel van Jan van den Hoek, was het de beurt aan Phlip Clazing, hij verloor met een klein verschil in de derde set. Hierna wonnen Christel Nieuw- Taekwondo Alkmaar/Waddinxveen - In Alkmaar vond vorige week maandag het tweede Lentetoernooi plaats. Het toernooi betreft een individueel open stijl toernooi voor aspiranten, junioren en senioren en een breek- testonderdeel. Sportinstituut Den Edel was met een grote groep taekwondoka's aanwe zig. Bij het stijltoernooi, waar de concurrentie groot was, doen over het algemeen teams mee die uitslui tend stijlwedstrijden aflopen. Ondanks goede individuele scores van de taekwondoka's werden hier geen prijzen weggesleept. Anders was het bij de breektesten. Hier wist Jeroen Priem in zijn klasse, junioren 15 tm 17 jaar, een derde prijs te behalen. Zaterdag 1 juni geeft het Taekwondo Demoteam van Den Edel tijdens de braderie in de Dorpstraat om 10.30 uur en om 14.30 uur demonstraties. Hier worden stijlvormen op muziek, breektesten en sparringdemonstra ties gegeven zodat men een goed beeld krijgt van deze Koreaanse vechtsport. Zoetermeer - Toervereniging Zoeter- meer '77 houdt zaterdag 8 juni, voor Je tiende maal, de toertocht over een afstand van 45 kilometer voor visueel gehandicapten. Leden van Je toervereniging zullen fungeren als machinist (voorrijders) en de visueel gehandicapte als stoker (achterrijder). Vorig jaar voerde de tocht naar het Westland. Waar de rit dit jaar naar toe gaat blijft nog even geheim. Voor de lunch wordt gezorgd. Voor meer informatie en aanmelding kan men bellen met Harm de Vries, telefoon 079-3610279. Bedrijfszomeravondvoetbal land en Sandra Laaij hun dames enkels in drie sets. De eerste plaats werd veilig gesteld in de gemixte dubbel van Sandra Laaij en Jan van den Hoek. De eindstand was 4-4. Tornen In Bunschoten werd zaterdag 25 mei j de finale LOS turnen voor heren gehouden. Voor TOOS deden 4 jongens mee. In niveau 3 waren dit Dennis van Hof, Bas van Agten en Menno Versluis. Jordy Thïele turnde in niveau 2. Dennis zijn hoogste cijfer was voor de ringen. Hij liet een mooie oefening zien, die beloond werd met een 8.3. Hij eindigde, in het sterke deelnemersveld van 26 jon gens, op de 21e plaats. Bas scoor de goed bij sprong en vloer, liet een keurige arabier-salto zien in zijn vloeroefening, en eindigde als 16e, Menno werd 15e en turn de een opvallend goede voltigeoe fening op het paard, waarmee hij met 8.0 derde werd op dit toestel. Jordy turnde in niveau 2 en zat goed in de wedstrijd. Ook hij was sterk op de vloer en bij sprong. Hij turnde een nette vloeroefe ning, goed voor een 8.4 en werd 3e op dit toestel. Dit gold ook voor sprong, derde met een 8.3. Hij ein digde uiteindelijk van de 20 jon gens op een 6e plaats. Moerkapelle - Nu het grootste deel van de poulewedstrijden erop zit, mag worden gesteld dat het jaarlijk se Bedri j fszomeravond voetbaltoer nooi in alle opzichten een voortva rend verloop kent. Verheugend is dat de wedstrijden zonder uitzonde ring in een uiterst sportieve sfeer worden gespeeld. In de tot dusverre gespeelde 22 wedstrijden werd slechts driemaal een gele kaart getrokken, terwijl nog geen enkele speler voortijdig het veld moest ver laten. De toernooileiding is even eens tevreden over het aantal belangstellenden. Nu tweederde deel van de poulewedstrijden is gespeeld, begint zich af te tekenen, welke teams de komende week in de kruisfinales zullen uitkomen. In poule A leek Selektvracht af te ste venen op een kruisfinaleplaats, maar moet na de 3-1 nederlaag tegen Zwa nenburg vrijdagavond toch weer ernstig rekening houden met een aantal concurrenten. Met 10 punten uit 4 wedstrijden voert het sterke Zwanenburg (alleen tegen van Ommeren moest met 3-3 een pun- tendeling worden toegestaan) poule A aan. Selektvracht heeft ook 10 punten, maar had hiervoor vijf duels nodig. Met zes punten uit drie duels is Bozo United ook nog lang niet kansloos vooral in het met 5-3 gewonnen duel tegen de Lordd maakte dit team een sterke indruk. Titelverdediger de Lordd is daardoor uitgeschakeld voor de kruisfinales en zal voor het eerst sinds jaren verder voor de sportieve eer strijden, net als de overige teams in deze poule, alleen van Ommeren heeft met 4 uit 3 nog kansen voor die kruisfinale. Het duel tussen Bozo United en Selektvracht vrijdag zal in deze poule duidelijkheid brengen. In poule B is er op het eerste gezicht mindere spanning. In deze poule maken Bontenbal en ETC bv (Koude kerk) tot dusverre de meeste indruk, hun onderlinge duel werd op 1-1 afgesloten, beide teams wonnen hun andere twee wedstrijden overtui gend. Na een 1-5 nederlaag tegen ETC in haar eerste wedstrijd, heeft het team van Boonstoppel zich met twee overwinningen vervolgens knap hersteld waardoor men nog enig uitzicht heeft op plaatsing voor de kruisfinales. De overige drie teams zullen vermoedelijk strijden om de plaatsen vier tot en met zes in deze poule. Deze week en maandag 3 juni worden de verdere poulewed strijden afgewerkt, waarna op woensdag 5 juni de kruisfinales wor den gespeeld. Tennis Moerkapelle - Zoals het er nu naar uit ziet zal het damesteam van ten nisvereniging Love '70 zich handha ven in de 2e klasse. De dames begonnen het seizoen voortvarend met een 4-1 overwinning, maar sindsdien lijken zij geabonneerd te zij op 2-3. Zo ook op de vijfde com petitiedag. Triomf kwam op bezoek in Moerkapelle en ook dit team leek wat sterker dan Love '70. Na 5 com- petitiedagen heeft het team uit Moerkapelle 12 punten en dat is goed voor een 4e plaats, bovenaan staat Berkenrode met 19 punten. De eerste volgende tegenstander is Be Fair uit Waddinxveen. Het herenteam moest aantreden tegen Berkenrode dat 2e staat in de competitie. Jeroen Bakker, ingeval len voor de geblesseerde Erik Broers, mocht het spits afbijten in de eerste single en won overtuigend met 6-2 en 6-0. Hennie van der Linde en Jacques Muusz gaven goed partij in hun dubbel maar verloren met 6-3 en 6-4. Hans Verdoorn had een lasti ge tegenstander. De eerste set ging verloren met 6-3. In de tweede set leek Hans beter in zijn spel te komen, hij kwam met 5-4 voor, maar verloor toch met 7-5. De dubbel van Hennie en Jeroen verliep zeer vlot, ook al moest deze even onderbro ken worden door een regenbui. De laatste beslissende partij moest de winnaar opleveren. Hans en Jac ques verloren de eerste set kans loos, de tweede set ging gelijk op, maar uiteindelijk was Berkenrode t sterker en won deze set met 6-4. Met nog twee competitiedagen te gaan, lijkt Love '70 met een 4e plaats, zich te kunnen handhaven in zijn klasse. Waddinxveen - Handbalvereniging Rowah houdt woensdag 5 juni orga niseert handbalvereniging ROWAH een handbalinstuif voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar. Van 14.00 tot 16.00 uur kan de jeugd uit Wad dinxveen en omstreken door middel van een instuif kennis maken met de handbalsport. Op het Rowahveld zal een aantal trainsters een hand baltraining verzorgen. Een echt par tijtje handbal staat ook op het pro gramma. Tennis Voetbal Waddinxveen - Het gemengd team 12 jaar is woensdag 22 mei kampioen geworden. Met cham pagne en bloemen werden Marissa 'en Berge, Carl Gast, Michelle ^■nid, Stefan Vreeburg en Stefan Rozema feestelijk binnengehaald 'n het clubgebouw, nadat zij de competitie in de hal hebben moe- 'en afspelen in verband met de 'ogen. Senioren - zondagcompetitie Jet gemengdteam 1 won met 3-2 van Knenen. Jet gemengdteam 2 behaalde een 3- overwinning op Ad Astr. Jet herenteam 35 waren niet sterk Senoeg tegen een goed spelend 'TAN uit Alphen a/d Rijn. Zij verlo ten met 6-0. Je zaterdagcompetitie: "et eerste mixteam (3e klasse) won jJet 4-1 in een thuiswedstrijd van "evers- -otr - Rotterdam: - Alleen' de damessingle werd in een spannende 3-setter verloren. De laatste compe titie spelen zij uit tegen Thialf in Dordrecht. Het tweede mixteam (3e klasse) speelde in een thuiswedstrijd tegen Ad Astra uit Gouda. Na een, door de regenval, lange speeldag werd er gewonnen met 3-2. Het derde mixteam (5e klasse) speel de uit tegen Unilever. Zij kenden zaterdag een wat mindere dag en werden van de baan getikt met 5-0. Het vierde mixteam (5e klasse) met speelde thuis tegen Leerdam. Dit bleek uiteindelijk een spannende dag te worden. In totaal hebben zij verloren met 3-2. Het eerste herenteam (2e klasse) kende een dipdag in een uitwed strijd tegen Bergvliet uit Haastrecht: 5-0 verlies. Het eerste mixteam 35+ brachten het er beter vanaf. In een uitwed strijd tegen NSRLT uit Rotterdam "wonnenzij-met3-2' Moerkapelle - Door ook de uitwed strijd tegen Vlotbrug met 2-0 te ver liezen heeft het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelle de promotie naar de 3e klasse gemist en moet het komend voetbalseizoen opnieuw in de 4e klasse proberen. Terugkijkend op beide duels moet worden geconstateerd, dat de blauwwitte in beide wedstrijden de betere voetballende ploeg waren en dat beide nederlagen op uiterst ongelukkige wijze tot stand kwamen. Het enige, dat de Moerkapellenaren zich kunnen verwijten is dat men een aantal uitstekende kansen niet wist te verzilveren. Bleek Vlotbrug vorige week al over een sterke defensie te beschikken, afgelopen zaterdag werd dat opnieuw bewaar heid, eveneens bleken de spaarzame Vlotbrug counters uiterst gevaarlijk. Gestart werd met fris en vlot voetbal en Vlotbrug werd in de verdediging gedrongen, waarbij hun doel enkele keren ternauwernood aan doorbo ring ontsnapte. Vooral vanaf de rechtervleugel stichtte Alexander daaruit voortvloeiende kopballen van onder andere Rob van Leeuwen en Lennaert Visser sorteerden te weinig effect. Aan de andere kant waren de Vlotbrug aanvallers wat directer en dwongen Mark Huisman met een drietal afstandsschoten tot even zo vele prima reddingen. Bovendien verzuimde de scheids rechter een natrappende Vlotbrug- ger een rode kaart te geven, waardoor irritaties ontstonden. Eveneens werd een aantal Moerka- pelse acties afgefloten, terwijl aan de andere kant in soortgelijke situa ties werd doorgespeeld. Na een 0-0 ruststand was het eerste deel van de tweede helft opnieuw voor Moerka pelle, alleen in de eerste minuut moest Mark Huisman gestrekt naar de hoek. Zouden de bezoekers gescoord heb ben, dan zou het duel wellicht nog een wending hebben genomen, de Vlotbrug defensie maakte juist in die periode toch wel een onzekere indruk. Toen die goal maar niet bleek te vallen, raakte de ploeg er faVgz'a'rfièrhafifl fe'WoV brug kreeg, evenals vorige week, het betere van het spel. Nadat de scheidsrechter een overtreding op het middenveld onbestraft had gela ten, werd uit de daaruit voortvloei ende Vlotbrugaanval de 1-0 gescoord en was Moerkapelle defini tief geslagen. Bij keeper Mark Huis man sloegen op dat moment de stoppen door, met de bal onder de arm rende hij op de scheidsrechter toe en gooide deze vervolgens in zijn richting. Een rode kaart was het logische gevolg, waardoor Moerka pelle met 10 spelers verder moest. Een kopbal van Rob van Leeuwen belandde vervolgens nog op de lat, zodat een tegentreffer de bezoekers niet eens gegund bleek. In de slotse conde werd nog de 2-0 gescoord, waarna de Vlotbrug spelers zich in het feestgewoel konden storten. Desondanks kon men bij Moerkapel le terugkijken op een redelijk sei zoen, als was direct na de wedstrijd de teleurstelling uiteraard groot, waarbij het jammer was, dat een aantal emoties werden geuit in de VfclftlrigTL-fn ttë' 5<?nè'd<fi4ht'er V"

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15