Gedenkteken voor in Indonesië gesneuvelde jonge Boskopers Avondvierdaagse Boskoop in aantocht Van Katoen Bedrijfsvolleybal 2002 in De Tunnel van start Mevrouw Houdijk wint 60+ klaveijassen Achtste week 57e Sportweek Tweede opschoonactie Waddinxveen Waddinxveen Hart van Holland 29 mei 2002 WADDINXVE EN/BOS KOOP Door Frits Bromberg Boskoop - Op het Raadhuisplein in Boskoop wordt, naast het Oorlogs monument, op 31 augustus een gedenkteken onthuld, ter nage dachtenis aan de vijf jonge Bosko pers die in de jaren 1945 - 1950 sneuvelden in het voormalig Nederlands Indië en daar ook achterbleven. Het gedenkteken is een initiatief van de Organisatie van Oud Militairen Indiëgangers met in Zuid-Holland 1100 leden. Binnen deze organisatie is een Comité ter voorbereiding Monument voor in Indië gesneuvelde Boskopers gevormd, dat de Boskoopse architect G. Geld erblom opdracht heeft gegeven tot het ontwerpen en uitvoeren van een gedenksteen. De kosten daarvan bedragen 12.200 euro, waarvan tweederde deel inmiddels is gestort op bankrekening 3098.01.834, ten name van J.W. Bogaards C.M.I. Bogaards, voorzitter van het comité: "De vijf gesneuvelde Boskopers zijn begraven, verspreid over heel Indo nesië, met name op Java en Suma tra. De kosten van de gedenksteen moeten geheel worden gedekt door giften. Het meeste is nu al binnen, maar we hopen met een beetje publiciteit ook de rest tijdig in han den te krijgen." De gedenksteen, waaraan nu de laat ste hand wordt gelegd, wordt ont huld door burgemeester J. Rijsdijk en een nabestaande. Tijdens een besloten bijeenkomst vorige week heeft architect Gelder blom zijn schetsontwerp nader toe gelicht en de artistieke uitvoering Voorzitter J. W. Bogaards (links) en secretaris W. van Atten van het comité ter voorbereiding monument tonen de tekening van de gedenksteen van architect G. Gelderblom. van het geheel. De twintig belang stellenden konden een en ander vol gen met een diapresentatie en twee tekeningen, waarna de heer W.G.L. Topée een uiteenzetting gaf van de organisatie en de doelstelling van Oud Militairen Indiëgangers. Hoe wel de ruimte van de bijeenkomst beperkter was dan aanvankelijk in de bedoeling lag, was de sfeer onder de voormalige Indiëgangers voor treffelijk. 6 juni Lisa Vrijenhoek 1 jaar! Gefeliciteerd van je kraamverzorgster! Gevonden: Kon.dag. mkp rode EB porte monnee rboekje; te bevr. 079-5931216 Oma Riet, 31 mei 65 jaar. Gefeliciteerd! Je kleinzoons Ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in! KERKDIENSTEN - 2 juni Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 9.30 uur Woord Communieviering; dins dag 4 juni 19.00 uur Communievie ring. R.K. kerk Ontmoetingskerk zater dag 1 juni 19.00 uur Eucharistie viering; 11.15 uur Communievie ring. Geref. kerk 9.30 uur ds. RA.C. Bon- gers; 18.30 uur ds. M. de Boer HA Souburgh. Herv. kerk 9.30 uur ds. C. de Jong; 18.30 uur ds. M. de Boer HA Sou burgh. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. H.W. van den Brink; 18.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur Avond maal Souburgh. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur mw.drs. A. Toorn- stra in GK. De Stek 9.30 uur mw.drs. J. van der Neut. Ger. Kerk 9. 30 uur ds. J.H. Lange- laar; 18.30 uur mw.drs. A. Toor- stra. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. G. Draij- er; 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel.gem. 10.00 uur ds. J.A. Brostrom-Bruin. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Ger. Gemeente 9.30 uur ds. Gunst; 18.00 uur Leesdienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop - De 23e editie van de avondvierdaagse Boskoop vindt plaats van 3 tot en met 6 juni. Alle voorbereidingen zijn inmiddels getroffen, de routes zijn bekend en de wandelkaarten liggen klaar bij de bekende verkoopadressen. Het is de stichting gelukt een leuke en een afwisselende route in elkaar te zetten, ondanks een gedeelte afsluiting van de Zijde. Een verras send extraatje voor een groot aantal jeugdige wandelaars wordt door de Oranjeverening verzorgd. De start is elke avond tussen 19.00 en 19.30 uur op het Gouweplein). Zoals de trouwe wandelaars gewend zijn, is er elke avond een versnape ring, verzorgd door de dorpskern winkeliers. Woensdagavond zal het op het Gouweplein een gezellige boel worden. Het jeugdorkest van harmonie Excelsior zal enkele muziekstukken ten gehoren bren gen. De intocht vindt plaats op donder dag omstreeks 20.00 uur. Op dit tijd stip zullen de wandelaars onder muzikale begeleiding vertrekken vanaf de Parklaan Wie zin heeft een avondje te helpen tijdens de avondvierdaagse kan bel len naar 0182 - 631048. Waddinxveen - In het kader van de 57e Sportweek werd woensdag 15 mei het individuele open klaverjas- kampioenschap van Waddinxveen voor 60-plussers gehouden in het Anne Francentrum. In de goed gevul de zaal streden 72 personen om de eer. De eerste prijs ging naar mevrouw Houdijk die over drie ron den een score behaalde van 5645 punten. Tweede werd de heer Steen- land met 5420 punten, derde de heer Pijlsma met 5348 punten. Boskoop De band Van Katoen treedt zaterdag 1 juni op in jonge rencentrum de Tunnel. Deze band, die volgens eigen zeg gen Nederlandstalige metalachtige punky-hard-pop speelt, timmert al tijden aan de weg. De band heeft zich speciaal toegelegd op het live spelen. Door het inspelen op, en spelen met het publiek loopt het optreden altijd anders dan anders. Vanaf 22.00 uur is De Tunnel open, de entree bedraagt €6,-. De entree voor vrijdagavond 31 mei is vrij; het publiek kan dan uit zijn dak met de Discotrain; het feest waarop de discoclassics uit de jaren zeventig nieuw leven wordt ingeblazen. Boskoop - Voor de 24e keer in de geschiedenis van het Boskoopse volleybal is het Agon bedrijfsvolle- ybaltoernooi van start gegaan. Dit jaar worden er, net als voor gaande jaren, op drie avonden (24, 27 en 31 mei) de voor rondes gespeeld in de sporthal aan de Puttelaan. Op 7 juni wordt de finaleronde gespeeld. Twaalf teams gaan spelen om de bedrijfsvolleybal wisseltrofee. Voor het hele toernooi hebben zich 26 teams ingeschreven. Elke speelavond wordt er gestreden in twee poules om de eerste en twee de plaats. Deze teams mogen uitko men op de finale avond. De eerste finalisten zijn reeds bekend. Vrijdagavond 24 mei stre den 10 teams om 4 plaatsen in de finale poule. Op sommige momenten werd er gestreden op het scherp van de snede. Met minimaal punten ver schil en één keer bij het luiden van de bel met een gelijke stand, werden de wedstrijden afgesloten. De vier beste teams van deze speel avond waren A. Bontekoe BV 1 en A. Bontekoe 2, van Lint BV en Romijn schildersbedrijf. Naast de strijdende teams was er veel publiek aanwezig om de bedrijfsteams aan te moedigen. De volgende voorronde worden gespeeld op 31 mei. De wedstrijd begint om 20.00 uur. De zaal is voor het publiek en de teams vanaf 19.30 uur open. Iedereen is welkom. Waddinxveen - De Waddinxveense Sportweek 2002 gaat de achtste week in. Inmiddels is het individuele klaverjasconcours op 21 mei in buurthuis de Boog gehouden met 44 deelnemers, waarbij Vincent van Wichen zich voor een jaar kampioen van Waddinxveen mag noemen. Hij werd over drie ronden eerste met 5.580 punten. Het schoolvoetbal- toernooi startte op woensdag 22 mei voor de zeventallen van de groepen 5+6. Hier werden bij de groepen 5+6 de teams van de Bethelschool A, de Dick Brunaschool en de Kardinaal Alfrinkschool B in respectievelijk poule A, B en C winnaar. Zaterdag streden de groepen 7+8 om de eer. Bij de meisjes won team B van de Eben Haëzerschool en bij de jongens werd team B van de Kon. Beatrix- 1TF!LTliimioFTi o> i toov) school eerste. De sportiviteitsbe- kers werden gewonnen door de meisjes van de Eben Haëzerschool C en de jongens van de Kardinaal Alfrinkschool B. Deze week wordt donderdag 30 mei het visconcours gehouden in het Gouwekanaal. Het traditionele sportweekvoetbal, georganiseerd door voetbalvereniging WSE, is nu zover gevorderd dat dit toernooi vrijdag 31 mei (aanvang 19.00 uur) kan worden afgesloten. Tenslotte vindt zaterdag 8 juni het koppelkla- verjassen plaats in De Unie. De Sportweek wordt afgesloten met het lunapark voor de jeugd op het even emententerrein van de Sniep van 18 tot en met 22 juni. O 24.)F) Waddinxveen - De gemeente Wad dinxveen houdt zaterdag 15 juni tus sen 10.00 en 12.00 uur de tweede opschoonactie. Dit jaar legt de gemeente meer aandacht op het werven van vrijwilligers. De raadsle den zijn benaderd om steunpuntco ördinator te worden en gaan buurt bewoners werven om mee te doen. Ook enthousiaste coördinatoren van vorig jaar doen mee. De wijk die het meeste zwerfvuil ophaalt, krijgt een groot buurtfeest ter waarde van 1000 euro. De opschoonactie wordt breed getrokken en het voornemen is om een structurele opschoonactie in Waddinxveen te houden. Waddinxveen is opgedeeld in 24 buurten, 3 sportparken en de Pette- plas. Dat betekent ook 28 steunpun ten, een centrale plaats waar ieder een zich verzamelt en waar de mate- -If i n i 1 "Til, .- r rialen worden uitgedeeld. Elk steun punt is gemarkeerd met een gemeentevlag. Vrijwilligers kunnen zich om 10.00 uur melden bij het steunpunt. De steunpuntcoördina tor geeft onder andere bezems, prik stokken, handschoenen en vuilnis zakken uit. Ook het afval wordt daar verzameld en na afloop weer opge haald door Cyclus. De scholen doen dit jaar ook weer mee. Alle scholen ontvangen een les pakket dat gaat over zwerfafval. Na het behandelen van het lespakket is er voor de bovenbouw een speciale opruimshow met clown. Voor alle kinderen die mee hebben gedaan, is er een ijsje. Verder krijgt de school met het schoonste plein een aan denken voor op het schoolplein, uit gereikt door wethouder Dijkster- huis. Iedere Waddinxvener kan zich opge ven als vrijwilliger. Dit kan telefo nisch of via een speciale antwoord kaart. Deze antwoordkaarten zijn vanaf 1 juni verkrijgbaar bij winkels, verenigingen, horeca en op net gemeentehuis. Alle deelnemers krij gen een cadeabon van 5 euro. Deze bon is speciaal ter beschikking gesteld door de winkeliersvereni ging van Waddinxveen. Na l'e opschonen is er voor alle deelne mers om 12.30 uur op het gemeente huis een lunchbuffet. Op zaterdag 1 juni start de wer vingscampagne rondom opschoonactie. Op de braderie in Dorpstraat bemant de gemeen samen met Cyclus een kraam wa informatie wordt gegeven voor jo s en oud over zwerfvuil. c iH f I '-. t IJ 1

Hart van Holland | 2002 | | pagina 16