Kreatermarkt Belangstelling open dag moskee Boskoop groot zaterdag 1 juni: één en al activiteit! Open Huis Speel-o-theek Al 900 wandelaars Waddinxveen Wandelt Zonnige prijzen bij Platform Duurzaam Waddinxveen Koppelklaveijassen Sportweek Multiculturele feestweek in Waddinxveen Derde bijbellezing Hart van Holland 29 mei 2002 l^^/VADDINXVEEN/BOSKOOP pagina 17 Waddinxveen - Elk jaar, op de eerste zaterdag van juni, wordt de Brade- rie/Kreatermarkt gehouden, zo ook dit jaar en wel op zaterdag 1 juni. Kreater heeft dit jaar gekozen voor een nieuwe opzet. Plaats van hande ling is de Kerkstraat/hoek Dorpstraat, het plein tussen he.t Chi nees restaurant en café Sport, de ruimte voor, in en achter Kreater en voor kapsalon Sissers. Zo is een cir cuit ontstaan waar het publiek kan kennismaken mek allerlei activitei ten, voor elk wat wils. Zo zijn er optredens van een Turkse Sazgroep, Afrikaanse dans, streetdance, sax- groep, djembé, ballet etcetera. Ook worden diverse terrassen ingericht. Kinderen kunnen gratis meedoen aan acrobatiek, jongleren, tekenen, schilderen, muziek en nog veel meer. In zaal 5 van Kreater is er poppen kast en muziek voor peuters. Voor volwassenen is er van alles te zien én te doen bij tekenen, schilderen, boet seren, beeldhouwen, fotografie, muziek, dans, maar ook voor het Filmhuis en de Kamermuziekconcer ten. Iedereen is van harte welkom. Waddnxveen - Iedereen is zaterdag 1 juni welkom tijdens het 'open huis' van speel-o-theek De Speelbieb. Tij dens deze 'open dag' kunnen de kin deren van 10.00 tot 13.00 uur spelen op het luchtkussen en kunnen ze worden geschminkt. Ook is er een clown die mooie dingen kan maken van ballonnen. Daarnaast is er een aantal hele leuke verassingen. In de speel-o-theek, die pas opnieuw is ingericht, is een ruim assortiment speelgoed en spellen te vinden. De vrijwilligers laten graag zien wat er zo al te leen is. De speelbieb, een activiteit van Stichting Waddinxveens Welzijns werk, is vergelijkbaar met een biblio theek, waarbij in dit geval speelgoed geleend wordt voor een bepaalde periode. Op deze manier kan men speelgoed uitproberen. De speelbieb is bedoeld voor kinderen tussen 0 en 12 jaar. De speelbieb is gevestigd aan het Waddepad in de Dick Bruna- school, locatie Essegaarde. Door Frits Bromberg Boskoop - "Jazeker, de koran schrijft een hoofddoek voor meis jes en vrouwen voor. Maar als een opgroeiend meisje zich daaraan wil onttrekken, zijn de ouders snel uitgepraat. Neem je eigen verant woordelijkheid maar, zeggen ze dan. Nee, een Moslim is geen Mohammedaan, al wordt daarmee hetzelfde bedoeld. Het woord Mohammedaan wordt door Christenen gebruikt, niet door een Moslim. Ook het gebruik van alco hol is niet toegestaan. Het beïn vloedt de geest en dat wijst de koran af. Of iedere Moslim zich daaraan houdt is vers twee. Houdt iedere Christen zich letterlijk aan de bijbel? Nou dan." Tussen de 400 en 500 belangstel lenden, met name uit de Snij- delwijk, bezochten zaterdag de open dag in de moskee aan de Vogel laan, daartoe uitgenodigd door het bestuur van de moskee Arrachman, dat na afloop om vier uur wat beduusd achterbleef. "Nee, op zo veel belangstelling hadden we zeker niet gerekend. Maar behalve het bestuur hadden we hulp van vijftien vloeiend Nederlands sprekende mensen om vragen te beantwoor den. Ik vermoed dat de meerderheid van de bezoekers gewone Bosko pers waren." Aldus de spreekbuis van de moskee, de heer Y. Azor en voor imam M. Oualkadi en bestuurs voorzitter M. Boulahdarej. Allen van Marokkaanse afkomst, zoals alle 800 moslims in Boskoop voor 99,9 pro cent van Marokkaanse afkomst zijn. In 1983 werd een moskee betrokken aan de Azalealaan, twee jaar geleden werd het huidige pand aan de Vogel laan als moskee in gebruik genomen. Een woordvoerder van de politie: "De mensen in de omgeving zijn er wel blij mee. Over heel Boskoop genomen veroorzaken de Marok kaanse jongeren geen overlast, niet meer in elk geval dan de doorsnee V.l.n.r. voorzitter Boulahdarej, woordvoerder Azor en imam Oualkadi bij onder meer voorbeelden van de Marokkaanse hoofddoek. Boskoopse jongeren. Kijk maar om je heen, alles is hier schoon en waar het schoon is, ontstaat geen over last." De open dag is de eerste, die de moskee Arrachman op touw zette. Ook om de vraag te beantwoorden waarom voor de naam Arrachman is gekozen. Azor: "Dat is een van de 99 aanvullende namen van Allah. Het betekent 'de liefdevolle'. Om thuis wat verder geïnformeerd te raken, kregen alle bezoekers een geschriftje mee 'Islam in het kort'. Inderdaad, kort maar doeltreffend. Want indien iemand zich al afvroeg waar dat woord Islam vandaan komt: het is niet afgeleid van een persoon, maar heeft de betekenis van 'totale onderwerping aan Allah'. Wie daartoe bereid is, wordt Moslim genoemd en dat betekent weer 'gehoorzaam aan Allah', maar ook 'vredelievend'. En Mohammed was de in 571 in Mekka geboren profeet, door Allah gezonden, tevens grond legger van de koran. Zo kon iedere bezoeker zich door antwoord te krijgen op vragen, een beetje op de hoogte stellen en de kloof versmallen tussen Islam en Christendom, bij een gezellig koekje en een glas thee. Mier- en mierzoet. Zowel koekje als thee. Maar er was ook thee zonder suiker en zo werkte alles en iedereen mee aan een open dag, waaraan het moskeebestuur met plezier kan terugdenken. Waddinxveen - De derde in de serie bijbellezingen wordt maandag 3 juni gehouden in de aula van de christe lijke basisschool Bethel aan de Heg- geweinde.Het onderwerp is 'de Tabernakel'. De lezing wordt opnieuw verzorgd door de bijbelle raar de heer J. Braaksma uit Baarn. De avond begint om 20.00 uur en is voor een ieder vrij toegankelijk. Voor meer informatie: 0182 615 180. Waddinxveen - Op de eerste inschrijfdag voor het jaarlijks terug kerende wandelevenement Wad dinxveen Wandelt zijn afgelopen zaterdag maar liefst negenhonderd wandelaars afgekomen. De zesde editie van dit Waddinxveense wan delevenement loopt dit jaar van dinsdag 11 tot en met vrijdag 14 juni. Komende zaterdag is de tweede inschrijfdag tussen tien en twaalf uur in de kantine van de voetbalver eniging Be Fair. Lopers die deze mogelijkheid ook mislopen, kunnen de avond voor de start (tussen vijf en zes uur) nog intekenen, welis waar tegen een hoger inschrijftarief. Aan de tocht kunnen wandelaars uit Waddinxveen, de directe en wijde omgeving deelnemen. Dat steeds meer mensen de weg weten te vin den naar dit Waddinxveense wandel festijn blijkt uit het jaarlijks oplo pende aantal deelnemers. Dit jaar verwacht de organisatie de grenzen verder te verleggen en het aantal van 2000 deelnemers te bereiken. Veel wandelaars zijn bij alle edities van de partij geweest. De wandelaars kunnen evenals voor gaande jaren per groep of per indivi du kiezen uit de gebruikelijk 5 en 10 kilometerroute. De start en finish lig gen als vanouds op het terrein van voetbalvereniging Be Fair, in het Burg. Warnaarplantsoen aan de Dreef De slotavond wordt opge luisterd door de wandelmarsen van de muziekkorpsen Dice Musica '83 uit Ter Aar, de Cormula's en Concor dia uit Waddinxveen en DSS uit Aar- landerveen. Voor meer informatie: 0182-615137 of 0182-616782. Waddinxveen - Onder het motto: 'Energie van de Zon?...Vul in die bon!' houdt het Platform Duurzaam Waddinxveen een enquête naar het energieverbruik van de Waddinx veense huishoudens. Tijdens de bra derie aan de Dorpstraat is Het Plat form Duurzaam Waddinxveen sterk vertegenwoordigd. De werkgroep Energie van het Platform zal zeer nadrukkelijk aanwezig zijn om de zonne-energieactie te ondersteunen. Daarnaast heeft de werkgroep een aantal concrete acties om energiebe sparing en duurzaam energiege bruik te stimuleren. Adviezen ten aanzien van energiebe sparing zijn vaak heel algemeen en Hogelijk absoluut niet van toepas sing op een specifieke situatie. Daar- °m heeft de werkgroep een plan gelanceerd om het huishoudelijk energieverbruik in de gemeente Waddinxveen per buurt, wijk of straat in kaart te brengen, om op basis van de bevindingen gerichte besparingsadviezen voor een bepaalde categorie woningen uit te brengen. Bouwjaar, bouwkundige staat en type woning (vrijstaand, tussenwoning, flat) spelen hierin een belangrijke rol. Nadat deze "iventarisatie gemaakt is wil het Platform op basis van de beschikba re getallen een aantal voorbeeld - of 'utroductie-EPA onderzoeken uit 'aten voeren, die representatief zijn voor meerdere woningen in die bepaalde wijk of straat. De resulta- en van een dergelijk EPA onderzoek, waarbij EPA staat vóór Energie Prestatie Advies, zullen gebruikt worden om voor bepaalde groepen woningen een gericht advies uit te brengen. Om dit onderzoek te laten slagen vraagt het Platform Duurzaam Wad dinxveen de hulp van de inwoners en verzoeken de mini-enquête in te vullen en op te sturen nadat men rond 1 juni de afrekening van gas en elektriciteitsgebruik over het afge lopen jaar heeft ontvangen. Het is een kleine moeite maar is voor het Platform van wezenlijk belang. Advies voor energiebesparing Vertegenwoordigers van de vereni ging 'de Windvogel' kunnen de bezoekers informeren over Wind energie en de mogelijkheden en plannen daarvoor in Waddinxveen. Bij de stand kunnen de bezoekers een energietoets uit laten voeren op een van de computers. Ter plekke kan een advies gemaakt worden voor de mogelijkheden tot energiebesparing. De informatie die daarvoor nodig is, zijn de afmetin gen van de woning (lengte, breedte, hoogte en/of volume) en recente gegevens over het jaarlijks gas- en elektriciteitsgebruik. Op de braderie kan men ook de actie-envelop ophalen met daarin allerlei nuttige informatie over ener giebesparingmogelijkheden en sub sidieregelingen en het gebruiks/enquete-formulier, waar mee een aantal zonnige prijzen te winnen zijn. Waddinxveen - De Stichting Sport weekcomité Waddinxveen organi seert in samenwerking met De Unie zaterdag 8 juni een koppelklaver- jastoernooi. Het evenement begint om 10.00 uur en zal omstreeks 17.00 uur zijn afgelopen. Er worden mini maal zeven partijen gespeeld. Het inschrijfgeld per koppel bedraagt 22,-. Belangstellenden kunnen zich tot donderdag 6 juni opgeven De Unie (616965) of bij de heer A.A. Boer, Stekelbaarssloot 16, 2724 AS Zoetermeer, telefoon overdag 06-23 67 15 49, 's avonds (079) 3315205. Waddinxveen staat van zaterdag 1 tot en met zaterdag 8 juni in het teken van de multiculturele samen leving. "Samenleven doe je niet alleen", een van de motto's die ten grondslag ligt aan de organisatie van deze multiculturele feestweek. Ver schillende organisaties, waaronder de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking, Wereldwinkel, Asielzoe kerscentrum, Vrouwen van Nu en Gered Gereedschap, hebben in samenwerking met de gemeente een programma uitgewerkt. Burger meester Jonkman geeft zaterdag 1 juni om 10.00 uur tijdens de jaarlijk se braderie in de Dorpstraat het startsein. Bij Kreater staan zaterdag 1 juni ver schillende stands van de deelne mende groepen. Er zijn diverse optredens, muziekvoorstellingen, modeshow etcetera. Kinderen kun nen zich laten fotograferen in kle derdracht uit andere culturen. En de deelnemende (amateur)kunstenaars beginnen met het maken van hun kunstwerken. Hiervoor krijgen zij de hele week de tijd. Iedereen kan de voortgang van deze creatieve wer ken bewonderen in de dependance van Kreater, Peter Zuidlaan 3. De kun^tobjecjep yo^den $(jpni tijdpns hét slotfeest per opbod verkocht. De opbrengst gaat naar een goed doel. (voor meer informatie: 64079). Voor alle Waddinxveense kinderen (6-12 jaar) is er woensdag 5 juni een feestmiddag met veel spelen, onder andere een luchtkussen, haarvlech ten, schminken, muziek, lekkere hapjes en drankjes en 'Een reis om de Wereld" (7 grote spelen). Ook kin deren onder de zes jaar zijn welkom maar kunnen niet met alle spelletjes meedoen, (voor meer informatie: 640694). In de raadzaal van het gemeentehuis vindt donderdag 6 juni van 19.30 tot 22.00 uur een discussie plaats in de vorm van een Lagerhuisdebat. Hier komt een aantal kernvragen over de culturele samenleving aan bod. De debaters komen uit verschillende Waddinveense groeperingen en de discussie wordt geleid door Ton Planken. Iedereen is welkom, (voor meer informatie: 640790). De feestweek heeft op vrijdag 7 juni een zaalvoetbaltoernooi en de vrou wenavond in petto. Het zaalvoetbaltoernooi is voor jon geren van 13 tot en met 17 jaar, van 19.00 - 23.00 uur in sporthal De Dreef, (voor meer informatie: 640694). Vrouwen uit allerlei culturen kunnen vanaf 19.00 uur terecht bij Kreater voor de film "Kandahar". De film schenkt speciale aandacht aan het lot van de Afghaanse vrouw, die door de radicale Talibanheer- sers met harde hand uit het maat schappelijk leven werd verdreven. Na afloop wordt de film nader toege licht door twee Afghaanse jonge vrouwen. Zij vertellen over hun leven in Afghanistan. De film begint om 19.30 uur; de toegang is vrij. (voor meer informatie: 640694). De laatste dag van de feestweek, zaterdag 8 juni, begint 's middags met het Kerkpad en eindigt 's avonds met het slotfeest. Het startpunt voor deelname aan de fietsroute van het Kerkpad is vanaf de Nederlands Hervormde kerk 'De Morgenster" in Zuidpias. Het Kerk pad begint om 14.00 uur en voert langs zo'n vijf kerken en het Turkse gebedshuis. De tocht eindigt rond 17.00 uur in de Sint Victorkerk. De slotavond begint om 20.00 uur in sporthal De Dreef. Het is een groots feest met vele culturele dansen en swingende Nederlandse, Turkse en Marokkaanse muziek inclusief bij zondere hapjes en drankjes uit ver- sc|hjUend1el lan^n, Iederqen is wel kom. (voor meer informaiie:62473L

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17