Ben van Geffen wint Top 12 schaaktoernooi Bossen Waarden- Inzameling oud papier Roefelen bij het Koninklijk Huis Vooijaarsgeel in bak of kuip a pagina 18 Hart van Holland 29 mei 2002 I ZÉVENHUIZEN MOERKApT^ji IIBHÜ0I Kroon op tien jaar Roefeldag BON VOOR GRATIS m - ff Moordrecht - De zevende editie van het Vink Top 12 rapidschaaktoer- nooi, georganiseerd door schaakver eniging De IJssel en Bouwbedrijf Frans Vink Zn te Moordrecht, is gewonnen door Moerkapellenaar Ben van Geffen. Het was de tweede maal dat hij dit toernooi voor top- schakers van de vier verenigingen in het Zuidplasgebied (Moerkapelle, Nieuwerkerk a/d IJssel, WSV uit Waddinxveen en De IJssel uit Moord recht) op zijn naam schreef. Eerder, in 1996, won hij ook de eerste editie. De VINK Top 12 beleefde de span nendste editie sinds jaren. Favoriet Jan Evengroen van De IJssel kwam al in de eerste ronden na nederlagen tegen clubgenoot Jeroen Eijgelaar en WSV'er Wim Hennink op achter stand. Ook een andere kanshebber, Moerkapellenaar Jesse van Elteren, verspeelde in de beginfase met nederlagen tegen zijn clubgenoten Ben van Geffen en Gerard van Ommeren en IJsselspeler Theo van Herk kostbare punten. Halverwege het toernooi voerde Ben van Geffen de ranglijst aan met een halve punt voorsprong op de verrassend goed voor de dag komende Theo van Herk en titelverdediger Gerard van Ommeren. Goede kansen waren er toen ook nog voor WSV'er Ronald Dannis en Nieuwerkerker Gerard Nieuwenkamp. In het tweede gedeel te kwam Evengroen sterk terug met drie overwinningen op rij. Ben van Geffen en clubgenoot Theo van Herk kon hij echter niet meer achterha len. Van Herk verspeelde een aange boden remise van Van Ommeren en kwam na stukverlies tegen Dannis met remise goed weg. Van Geffen kon hiervan profiteren. Hij bleef ongeslagen en haalde met een halfje meer de finish. Nieuwenkamp viel met 1,5 punt in het tweede gedeelte ver terug. Evengroen kreeg in de laatste ronde nog klop van Van Elte ren, maar bleef hem desondanks op de eindranglijst nipt voor. Titelver dediger Gerard van Ommeren ver loor na nederlagen tegen Evengroen én Mark van Putten nog veel terrein en eindigde uiteindelijk als vijfde. In de kandidatengroep werd het een nek aan nek race tussen IJsselspeler Pim te Untelo en Hugo van Elteren van Moerkapelle. Te Lintelo verloor in de eerste ronde van clubgenoot Hans Lodeweges, maar gaf daarna niets meer weg. Van Elteren verloor verrassend van Ton van Nieukerke en kon vervolgens ook niet winnen van Peter de Louw. De onderlinge partij werd remise en daarmee werd te Lintelo eerste en verdiende daar mee een uitnodiging voor de invita- tiegroep 2003. In de limietgroep voor deelnemers met een rating van maximaal 1700 won Nieuwerkerker Jeroen van Wageningen met nipte voorsprong op WSV'er Arjan Hennink. Lange tijd gooide Moerkapellenaar Kevin Bak ker, na winst tegen Van Wageningen, hoge ogen. In de slotronden moest hij echter na verlies tegen Arian den Drijver en Arjan Hennink terrein prijs geven. In de bestuursvierkamp had WSV voorzitter Ton Kuiper lange tijd zicht op de eindoverwinning. In de laatste twee ronden werd hij echter voorbij gestreefd door de secretaris van Nieuwerkerk a/d IJssel Wim van de Wel. De recreanten vierkamp werd een prooi voor sponsor Peter Vink die al zijn tegenstanders aan het mes reeg. Tijmen Tuijnder en Cees de Kwaad- steniet deelde de tweede plaats met 1,5 punt en André Knoop werd vier de met 1 punt. De verenigingsprijs voor het beste totaalresultaat ging naar Moerkapel le, dat verzamelde in totaal 38,5 pun ten. WSV kwam tot 32,5, De IJssel tot 32 en Nieuwerkerk a/d IJssel sloot de rij met 31 punten. Zoetermeer - Toervereniging Zoe- termeer '77 houdt zaterdag 1 juni de Bossen- Waardentocht. De deelnemers kunnen kiezen uit 6 afstanden (30, 60, 90, 120, 150 en 180 km). Met uitzondering van de 180 km zijn alle routes volledig uitgepijld. Voor meer informatie: 079-3162762 of: info@tvzoeter- méer77.tmfweb.nl Zevenhuizen - De papiercontai ner staat donderdag 30 en vrijdag 31 mei op de parkeerplaats bij de christelijke basisschool De Een- dragt. Papier kan gebracht wor den op donderdag van 12.00 tot 19.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 13.15 uur. Men wordt verzocht het papier gebundeld en/of in ste vige dozen aan te leveren. v' Tien kinderen uit het land gaan vrij dag 31 mei op pad met Jantje Beton om te roefelen in de Koninklijke Stal len bij Paleis Noordeinde in Den Haag. Hiermee geven zij het start schot voor de tiende Roefeldag, een dag die Jantje Beton ieder jaar samen met honderden enthousiaste vrijwilli gers organiseert. Een unieke gebeurtenis, want norma liter zijn de stallen niet voor het publiek geopend. Voor de Roefeldag, een initiatief van Jantje Beton samen met Start Foundation, wil men echter graag een uitzondering maken. Roefelen is een Vlaams woord voor snuffelen of ontdekken. Op de Roefeldag, die in ons land op ver schillende plaatsen in de maand juni wordt gehouden, oriënteren kinderen zich op de toekomst en bekijken ze op een actieve manier wat ze later kunnen worden. Ieder jaar gaan in ongeveer 100 Nederlandse gemeenten zo'n 30.000 kinderen van 8 tot 12 jaar op stap bij meer dan 4.000 bedrijven, instellingen en verenigingen om eén kijkje te nemen in de wereld van volwassenen. De gedachte achter de Roefeldag is kin deren in een vroeg stadium te laten nadenken over hun beroepsperspec tief. Van veel beroepen kunnen kinde ren zich maar moeilijk een voorstelling maken. Ze horen er wel over, maar weten niet echt wat het in de praktijk voorstelt. De Roefeldag biedt kinderen de kans om een kijkje achter de scher men te nemen en te zien wat volwasse nen de hele dag doen. Sterker nog, de kinderen mogen tijdens de Roefeldag zelf het werk doen wat normaal door volwassenen gedaan wordt. Onder vak kundige begeleiding natuurlijk. Speciaal omdat het Roefeljaar 2002 een jubileumjaar is én omdat Hare Majesteit de Koningin al sinds 1980 Beschermvrouwe is van het fonds van Jantje Beton, mogen de roefelende kin- deren nu eens achter de schermen van het werk bij het Koninklijk Staldeparte ment kijken. Want ook daar werken hele gewone mensen. Jantje Beton wil dat alle kinderen in Nederland de kans krijgen zich op een goede en speelse manier te ontwikke len. De Roefeldag levert hieraan een belangrijke bijdrage. uitsluitend voor particulieren (geen personeel, onroerend goed of dieren) max. 4 regels, plaats in elk vakje één letter of leesteken en laat tussen twee woorden één vakje open! Naam: Adres: Postcode:Plaats: INLEVEREN BIJ OF OPSTUREN NAAR: HART VAN HOLLAND - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen OF INLEVEREN BIJ: BAC mode - Dorpsstraat 1 - Moerkapelle - Gé de Slijter - Puttelaan 146 - Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 - Waddinxveen - C1000 - Passage - Waddinxveen Slagerij Buijs - Dorpsstraat - Benthuizen De redactie behoudt zich het recht voor KLEINTJES te weigeren. Inlevering is geen garantie voor plaatsing in de eerstkomende editie. Maximaal 1 bon per gezin! Kleintjes per fax, telefoon of email worden geweigerd! Help de kippen uit de legbatterij en stuur nu een protestmail via www.legbatterij.nl of vraag een gratis actiepakket aan (020) 4638924 Steun Wakker Dier giro 4868 Geel is een kleur die past bij het voorjaar. Het gehele voorjaar door zijn er planten die deze tijd van het jaar markeren met hun gele bloemen. Ook de balkon- of terrasbezitter kan in de mei maand van prachtig geel genie ten. Dit jaar hebben we al vroeg veel warmte gehad, waardoor planten nog vroeger en nog rij ker bloeien. De keuze aan geel- bloeiers is dus dit jaar nog rijker. Wat in een bak of kuip staat, mag meestal niet al te groot worden. Gelukkig dat er genoeg geelboeiende, kleine heestertjes zijn. Brem is daarvan een goed voorbeeld. Er is een groot aantal verschillende brems oorten. Laat u zich bij de koop vooral leiden door het etiket. Daar staat op aangegeven hoe hoog een plant na verloop van tijd kan wor den. In een bak of een kuip passen veel planten zich min of meer aan en groeien minder hard. Wordt de brem die u mooi vindt, niet veel hoger dan 80 tot 100 cm dan is de kans groot dat dit heestertje zich in uw bak of kuip thuis zal voelen. De keuze in bloeiende planten op het tuincentrum is nu enorm groot. Dus ook voor wie niet met geel dweept, is er meer dan vol doende keus. Tel daarbij op de planten die vanwege hun fraaie voorjaarsblad de show stelen, dan kunt u uw hart in deze tijd van het jaar ophalen. Een voorbeeld daar van is de rotsheide (Pieris japoni- ca). Dit is een groenblijvend De geelbloeiende brem wordt vergezeld door rotsheide, bontbladige kornoelje en een van de vele coniferen die voor balkon en terrasbeplanting geschikt zijn. .1?.} i j-g .',281; heestertje dat het in elke bak of kuip goed doet. Bij een aantal soorten loopt het jonge blad prachtig mooi rood uit (foto). Welke soorten dat doen, ziet u onmiddellijk aan het etiket. Het rood uitlopen is namelijk zo opval lend dat de kweker of het tuincen trum dat maar al te graag met een afbeelding op het etiket willen laten zien. Door die bijzondere bladkleur zou je bijna vergeten dal de rotsheide ook mooi bloeit: al naar gelang de soort wit tot don kerroze.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 18