Ticketservice nieuw bij AH Zevenhuizen Gerard van Ommeren nieuwe schaakkampioen Niet alleen feest bij TV Waddinxveen Wethouder Gerts geeft startsein verkeersproef Duivensport Rotary sponsort woubrechttoernooi jeu de boules Excursies N.M.E. Nieuwe clubrecords voor Niels Pereboom wint zilver op NK S.C. Antilope D Hart van Holland 29 mei 2002 pagina 19 ^ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE WADDINXVEEN/BO S KOOP Waddinxveen - De nieuwe wethou der onderwijs, mevrouw T.M.B. Gerts, geeft dinsdag 4 juni om 8.30 uur het startsein voor de 17e prak tische verkeersproef. De Prins Willem Alexander- school (locatie Wingerd) mag als eerste vertrekken, omdat ze vorig jaar als eerste zijn geëin digd. Er wordt gestart vanaf het parkeer terrein achter het politiebureau, waar, nadat de fietsen zijn gekeurd, met de proef wordt begonnen. Vorig jaar zijn 29 leerlingen gezakt' 'dat moet dit jaar beter kunnen', vindt 3VO, 'daar kunnen de ouders/verzorgers ook positief aan bij dragen, door de kinderen het juiste voorbeeld te geven en de route met de kinderen te verken nen." Waddinxveen - Konden TV Waddinx veen de afgelopen weken regelmatig successen melden van het eerste gemengd zondagteam, uitkomend in de landelijke derde klasse en het verrassend goed presterende eerste jeugdteam, deze keer wilde het niet lukken. Misschien lag het aan het weer, de regen kwam regelmatig met bakken uit^de lucht en dan wordt tennis er niet leuker op. Uit spelend tegen het sterke eerste team van Merenwijk was er geen eer te behalen en hoewel de wedstrijd nog niet afgespeeld is, kan een dikke nederlaag niet meer voorkomen worden. Toch waren er een paar spannende wedstrijden waaruit bleek dat er strijd geleverd werd. Zo ging de single van Annemiek Els- holz maar net verloren en had Merenwijk drie sets nodig om de herendubbel te winnen. Het tweede team maakte dit keer veel goed. Tegen Botesa 1 werd met 5-3 gewonnen. De heren singles van Alexander Wensink en Frank van den Berg gingen superieur naar Waddinxveen en ook de herendub bel was geen probleem. De dames van Botesa waren wel sterk en daar om was het knap dat Deborah Kor- tenoeven haar single in drie sets wist te winnen. Omdat er ook nog een mix werd gewonnen, kon Wad dinxveen de winst niet meer ont gaan en het werd uiteindelijk 5-3. Toch feest bij de TV Waddinxveen. Het eerste jeugdteam kon het dit keer niet redden, maar dat lag na de promotie wel in de lijn der ver wachtingen in de zware landelijke tweede klasse. Tegen "Lobbelaer 2" werd een duidelijke nederlaag geboekt zodat de toekomst van TV Waddinxveen weer stevig met de tennisschoenen.op de grond staat. Zevenhuizen - Lonneke Hoogen- dam en André de Clerq zijn de AH- medewerkers die zorgdragen voor een nieuwe service bij AH Zeven huizen: de Ticketservice - kaartjes kopen met het grootste gemak. AH Zevenhuizen verkoopt voor taan tickets voor verschillende attractieparken, dierenparken en evenementen. (Efteling, Noorder Dierenpark, Six Flags Holland, Foria- de 2002, Diergaarde Blijdorp en Madurodam). Een dagje dieren kij ken, griezelen in de engste achtba nen, het begint bij AH Ticketservice. Bij de kassa kan men de gewenste kaartjes afrekenen; met de bon kan men bij Gall Gall de kaartjes direct afhalen. Dus bij vertrek van huis is de toegang al geregeld en kan men zo het park in. Ook is het mogelijk bij de Ticketser vice Air Miles te verzilveren voor aantrekkelijke kortingen op de diver se kaartjes. Voor meer informatie kan men terecht bij Lonneke en/of André of op: www.ah.nl Zevenhuizen - Postduivenvereniging de Stormvliegers deed 25 mei mee aan twee concoursen, een vitesse- en een fondvlucht. Het weer op de vlieglijn was perfect en met een zuidwesten wind kon men er verzekerd van zijn dat er hard gevlogen zou worden. De 400 vitesseduiven werden om 9.15 uur gelost in Peronne, 260 kilo meter. Om 11.34 uur was het Johan Heykoop die de eerste duif kon klok ken. De duif had 112 kilometer per uur gevlogen. Uitslag: 1, 5, 7. J.S. Heykoop; 2. Joh. Stofberg; 3. Jeffrey van de Haak; 4. D.C. Brem; 6. E.P. Verschoor; 8. L. van Wensem; 9. C. Nobel; 10. C.P. Edeling. De 338 fondduiven werden om 7.30 uur gelost in Orleans, 493 kilometer. Op deze vlucht was het Coby van der Hoek die een duif van haar om 12.21 uur als eerste thuis zag komen. Zijn snelheid was 102 kilometer per uur. Uitslag: 1. Coby van der Hoek; 2. R. Brands; 3, 9. C. Zweere; 4, 10. N.K. Koppenaal; 5. Ton en Ank Looye; 6, 8. Joh. Stofberg; 7. D.C. Brem. KIJK OOK OP WWW.HART-VAN-HOLLAND.NL Waddinxveen - Voor de 12e maal wordt dit jaar door de Jeu de Boules Vereniging Waddinxveen het Woub rechttoernooi gehouden. Dit toer nooi is bestemd voor de bewoners van het gezinsvervangendtehuis aan het Woubrechterf. De bewoners, die een verstandelijke en/of lichamelijke handicap hebben, strijden die dag om de wisselbeker. Voor de eerste drie zijn er bovendien individuele prijzen te winnen. De bewoners wor den gekoppeld aan een lid van de vereniging, die de fijne kneepjes van het spel zullen vertellen. Tot en met vorig jaar kende het toer nooi een vaste sponsor, maar door zakelijke veranderingen is daar een eind aan gekomen. Het doorgaan van het toernooi heeft een tijdlang aan een zijden draadje gehangen, daar er geen sponsor gevonden kon worden. Gelukkig werd de Rotary serviceclub bereid gevonden het toernooi dit jaar financieel te onder steunen. Het toernooi wordt gehou den zaterdag 1 juni, aanvang 10.00 uur, op het terrein aan de Alb. Thijm- laan. Waddinxveen - De werkgroep Natuur en Milieu Educatie houdt 7 juni een excursie in de heemtuin. Deze heem- tuin kan men vinden in het Warnaar- plantsoen. In deze tuin komen aller lei planten voor die van naturen in ons land thuis horen. Momenteel bloeien er dagkoekoeksbloem, mar griet, akelei, stinkende gouwe en Tennis vele andere planten. Belangstellen den worden op vrijdagavond 7 juni om 19.30 uur opgewacht bij kinder boerderij Dierendal door leden van de N.M.E. die dan het een en ander over de heemtuin en de planten zul len vertellen. Woensdagmiddag 12 juni wordt een kinderexcursie gehouden, waarbij op zoek wordt gegaan naar water diertjes. Aan de hand van zoekkaar- ten kunnen de kinderen proberen te ontdekken hoe deze dieren heten. De excursie is bedoeld voor kinde ren vanaf 7 jaar. Kinderen die het leuk vinden deel te nemen aan deze excursie, kunnen zich aanmelden bij Janny Vermeij, 0182-631082 Moerkapelle - In de finalegroep, die schaakte om het clubkampioen schap van Moerkapelle 2002, werd de vijfde (en laatste) ronde afge werkt. Jesse van Elteren, titelhouder, speelde met wit tegen Gerard van Ommeren, voornaamste titelkandi daat. Dick Bac/de tweede kansheb ber, speelde met wit tegen Wouter Vroegindeweij. In de schaduw van deze twee partijen speelde Ben van Geffen met wit tegen Hugo van Elte ren. Gerard verdedigde zich met de Caro- Kann en er ontwikkelde zich een scherpe strijd. Dick kende in een soort Frans wel enkele problemen. Alle spelers wisten natuurlijk dat Dick minstens een half punt meer moest scoren dan Gerard om de titel te pakken. Laat op de avond maakte Gerard aan alle onzekerheid een einde door zijn opgebouwde voor deel in winst om te zetten. Hij is de nieuwe clubkampioen van Schaak vereniging Moerkapelle. Hierdoor was de spanning gebroken en de partij van Dick en Wouter eindigde in remise. Tenslotte won Ben (niet zonder geluk) het eindspel tegen Hugo. Lonneke en André zijn verantwoordelijk voor de Ticketservice bij AH. De eindstand in de finalegroep: 1. Gerard van Ommeren, met 4 uit 5; 2. Dick Bac, met 3,5 uit 5; 3. Ben van Geffen, met 3 uit 5; 4. Jesse van Elte ren, met 2 uit 5; 5. Wouter Vroegin deweij, met 1,5 uit 5; 6. Hugo van Elteren, met 1 uit 5. De overige senioren speelden ronde 36. Koploper Maarten Vroegindeweij werd verdiend eerste door een remi se met André Nieuwlaat. Marcel de Haan liet opnieuw uitstekend spel zien, maar had wel het geluk, dat Jacques de Lange opgaf in een niet geheel duidelijke stelling. Echt een geval van zinsbegoocheling. Overige uitslagen: Jan Blok - Arie Hoogduijn 0,5-0,5; Ron Droog - Bou- dewijn Weijermars 0-1; Michiel Ren- sen - Kees van Vuuren 0,5-0,5; Kevin Bakker - Gerrit van Meeteren 1-0; Freek Hofman - Christiaan Noorland 0-1; Dirk Molenaar - Patrick Stam 0,5-0,5; Sjaak Kouwenhoven - Henk Doornhein 1-0. De eindstand bovenaan: 1. Maarten Vroegindeweij; 2. Marcel de Haan; 3. Wim Vroegindeweij; 4. André Nieuw laat; 5. Jacques de Lange. Atletiek Schieten Lisse/Waddinxveen - Tijdens de cd- competitie bij atletiekvereniging de Spartaan in Lisse zaterdag 25 mei zijn twee clubrecords behaald voor Antilope. De atletiekvereniging "eed hieraan mee met twee teams, een jongens d-ploeg en een meisjes c d-ploeg. De weersomstandigheden Waren uitstekend, er was wel veel Wlnd, maar geen regen en veel zon. Gp de 4x 80 meter is er door Steven e Lange, Niels Kouwenhoven, Coen van der Harst en Bror van der Zijde Wri verbetering van fret-clubrecord behaald in een tijd van 43,46 secon den. Het oude clubrecord was 44,3, behaald op 25 juni 1994. Het tweede clubrecord is behaald door Bror van der Zijde. Bror is uistekend in vorm o en blijft zijn prestaties verbeteren. In de tweede poging gooide hij de speer naar 35,26 meter, een verbetering van 1,58 meter. Vele Antilope-atleten hebben een aanial persoonlijke records verbro ken. De jongens-d hebben een derde plaats behaald en de meisjes-c heb- ben een vijfde-plaats-behaahJ. Waddinxveen - De Waddinxveense luchtgeweerschutter Niels Pere boom (18) is afgelopen maandag in de hoogste jeugdklasse Junioren A tweede geworden op het NK in Apeldoorn. e schutter van SV Waddinx veen behaalde over zestig schoten een score van 570 punten. In de finaleronde vergaarde hij in tien schoten 101,9 punten, een totaal van 671,9. Met zijn score eindigde Pereboom op ruime afstand van winnaar Pieter Dijksterhuis uit Apeldoorn. Hij behaalde 582 punten en kende een finaleserie van 100,3. Een totaal van 682,3 punten. De tweede deelnemer van SV Wad dinxveen aan het NK was Nynke Pereboom (16). Zij werd in de finale hoofdklasse dames zesde met een score van 376 over veertig schoten. In de finaleserie schoot Nynke 99,6. Een totaal van 475,6 punten. In deze klasse ging het goud naar Merel Luk- kes uit Uden. Nynke Pereboom won wel de eerste prijs als deelneemster aan het damesteam van Blijham. SV Wad dinxveen kan zelf geen damesteam op de been brengen, maar met Nynke wel een versterking leveren aan een ander team. Over de hele linie waren de presta- ties tijdens' hét 'NëtteTlandS "Kampi oenschap matig te noemen. Volgens ingewijden was dit te wijten aan de slechte verlichting op de banen in sporthal Zuiderpark. Doorgaans zijn NK-scores van 590 en hoger heel normaal. SV Waddinxveen heeft een kleine groep luchtgeweer- en luchtpistool- schutters die wedstrijden schieten en daarmee regelmatig goede resul taten behalen. Andere leden van de aan de A. Thijmlaan gevestigde vere niging beperken zich tot trainen en de interne clubcompetitie. Iedereen is welkom om eens een kijkje te nemen op de clubavonden dinsdag en donderdag vanaf 20.00 uur.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19