NIEUWS De bank waar je lid wan wordt LIONS CLUB ZEWENHUIZEN VAN 1% GENOMINEERDEN VOOR LOKAAL INITIATIEF TELECOM TOE1CT BEURZEN OMLAAG RABOBANK ROEPT - SBnEEUTODBMEMHtS OP TOT AGRARISCH SPECIALISMEN Weekniews Wfl'WlilE, pagina 2 Hart van Holland 29 mei 2002 mxm34, rtmti am dhmn- wu> Ihtmwë Land van de Maya's en de Azteken 20-daagse vliegreis naar de Azteken, Maya's en koloniaal Mexico met verlenging in Playa del Carmen vertrekdatum: 18 oktober 2002 ikedi nnn. gssmatr Op 29 mei organiseren wij in samenwerking met OAD-reizen een video-presentatie in ons kantoor, aanvang 20,00 uur. Naast het opdoen van sfeer krijgt u op deze wijze een goede indruk van het land Mexico en bovendien stellen wij u in de gelegenheid om vragen te stellen. Bezoekadressen: Internetsite Rabobank best bezochte banksite van Europa s Explosieve groei Chipknip- gebruik Openingstijden: Telefoonnummer Reisbureau: Rabofoon: Rabo orderlijn: Els Oudijk wisselt van Rabobank Ledencampagne Rabobank succesvol 6 april t/m 20 oktober 17 juni Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Interpolis schadeservice: Rabobank website: Telefoonnummer Algemeen: Blokkeren passen/cards: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Helpdesk Intemetbankieren: - iRafra»' Rabobank Vorige week heeft u in deze krant kunnen lezen dat onze bank drie voorstellen heeft genomineerd voor het lokaal initiatief. Het gaat hierbij om de financiële ondersteu ning van een initiatief dat de lokale gemeenschap of een deel daarvan, in de ruimste zin van het woord, ten goede komt. Lions Club Zevenhui zen is een van de drie genomineer den voor het lokaal initiatief. Het voorstel dat door de Lions Club is ingediend, wordt aangeduid als 'het Bankenproject'. Het doel van het Bankenproject is een bijdrage te leveren aan de verbetering van de leefomgeving in de verschil lende kernen van onze gemeente. De reden om dit project op te starten is mede ingegeven door de behoefte aan zitgelegenheden voor mindervali- den en het versterken van de sociale contacten tussen inwoners en bezoe kers aan de gemeente. De functie van de bank zal wisselen van rustpunt tot ontmoetingsplek en het karakter van de locatie wisselt zich af in historisch, landschappelijk, recreatief en toe ristisch. De Lions Club Zevenhuizen zal haar voorstel nader toelichten in de Alge mene Ledenvergadering van maan dag 17 juni a.s. In de komende twee weken zullen de twee andere genomineerde initiatie ven in het kort worden gepresenteerd. Door capaciteitsproblemen van de drukker zal de uitnodiging en het jaar verslag voor de Algemene Ledenver gadering aan de leden in de eerste week van juni verschijnen In de afgelopen week zijn alle toon aangevende effectenbeurzen in het rood geëindigd. Vooral telecomaan- delen moesten het ontgelden, nadat Deutsche Telekom tegenvallende kwartaalcijfers bekendmaakte. Ver der waren er uitspraken van ECB-pre- sident Wim Duisenberg die voeding gaven aan twijfel over kracht en tempo van het economisch herstel. Deutsche Telekom boekte in het eer ste kwartaal van dit jaar een verlies van liefst EUR 1.8 miljard/Daarnaast hangt de torenhoge schuldenlast van het concern als een molensteen om de nek van Deutsche Telekom. Beleg gers straften het aandeel af met een koersverlies van bijna 12%. De technologiesector lag er afgelopen week belabberd bij. Vooral ICT-dienst- verleners als Getronics en CMG kregen het wederom zwaar te verduren nadat zakenbank Goldman Sachs de vooruit zichten voor de sector neerwaarts bij stelde. Getronics zag ruim 13% van haar beurswaarde in rook opgaan. CMG moest een verlies van ruim 6% accepte ren. Het Franse Cap Gemini kreeg een koersdaling van 8.3% voor de kiezen. Chipgerelateerde aandelen beten dit maal eveneens in het stof. Zij hadden vooral te lijden van winstnemingen. Chipmachinefabrikant ASM Lithogra phy bijvoorbeeld verloor ruim 8%. Het Duitse Infineon daalde ruim 9%. Op macro-economisch gebied werd de aandacht afgelopen week vooral getrokken door ECB-president Wim Duisenberg, die een toespraak hield voor het Europese Parlement. Duisen berg voorspelde een 'traag econo misch herstel met een afnemende inflatie'. Gelet op deze gegevens meenden beleggers dat een rentever hoging door de ECB nog wel even op zich zal laten wachten. In het Verenigd Koninkrijk waren er wisselende berichten van het macrofront. De detailhandelsprijzen stegen met 0.7% en dat was meer dan verwacht, waardoor de inflatie toeneemt. De detailhandelsverkopen namen met 1.7% toe en dat was juist beter dan verwacht, aangezien een krachtig her stel van de consumentenbestedingen goed is voor het herstel van de Britse economie. Zoetermeer, 23 mei 2002 - Er komt een draaipunt in de keten van de sierteelt. Waar nu nog vooral aan bodgedreven wordt geproduceerd, zullen straks vooral de consument en de retailsector het aanbod bepa len. Dat zei John van Nuenen, hoofddirectielid van Rabobank Nederland, donderdag 23 mei in Zoetermeer tijdens het seminar Sierteelt over de toekomst van de keten. Hij deed dit voor een gehoor van ruim 800 producenten en ande re vertegenwoordigers uit de sec tor. Tijdens het seminar werd dieper ingegaan op de vorige week gepre senteerde Rabobankstudie "De kleur van samenwerking" Van Nuenen sprak over marktontwik kelingen die voortkwamen uit een veranderend consumentengedrag. Consumenten van tegenwoordig be steden meer zorg en budget aan het inrichten van hun huis en tuin dan ooit. Volgens de Rabobank topman wordt dit mede veroorzaakt door de massamedia, zoals tijdschriften en televisie. De Rabobank riep de aanwezige on dernemers op tot ketenbrede samen werking. Zowel horizontaal (telers uit binnen- en buitenland met elkaar) als verticaal (door de gehele keten heen, van producent tot detailhandel). Daar naast wees Van Nuenen op het toene mend marktaandeel van het groot winkelbedrijf, zoals super- en bouw markten. Om die adequaat te kunnen bedienen, voorziet hij de opkomst van zogenoemde flowerproviders. Een soort handelshuizen die vaste afspra ken maken met producenten en via formules aan de retail leveren. Prof. Dr. Sweder van Wijnbergen gaf als 'buitenstaander' van de sierteeltsector zijn visie op het Rabobank-rapport, dit leverde voor de aanwezigen verrassen de inzichten op.Onder leiding van dag voorzitter Victor Deconinck ontstond vervolgens een levendige discussie over de wederzijdse samenwerking binnen de keten tussen de reactoren, de heren Art van Duyn (Dutch Flower Group), Wim van Rijn (Van Rijnplant) en Chris Hoogendoorn (Royal van Zanten), en het publiek. Zevenhuizen - De Rabobanken Gou- wezoom, Nieuwerkerk-Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle hebben op het gebied van advisering richting hun agrarische klanten de handen ineengeslagen. Vanaf 1 juni vormen zij een gezamenlijk Agrarisch Adviesteam dat gespecialiseerd is in de glastuinbouw en akkerbouw. Om met ondernemers en ondernemin gen te kunnen meegroeien worden er steeds hogere eisen gesteld aan de financiële advisering en dienstverlening. Door de bundeling van mankracht, en daarmee van veel kennis en ervaring, wordt de kwaliteit van adviezen sterk verbeterd. Voor nu en voor in de toe komst. Veelzijdig Het Agrarisch Adviesteam werkt vanuit de Rabobank in Zevenhuizen. Daar van daan worden alle werkzaamheden geco ördineerd en afgestemd. Het team bestaat uit zes adviseurs. Manager is Ton van Marrewijk, in de glastuinbouwsector bepaald geen onbekende. Naast zijn werkzaamheden voor het agrarisch team en zijn relaties blijft hij zich ook actief inzetten voor relaties van Rabo bank 3 B Hoek. De andere adviseurs zijn Coen van Eijk en Arne Bac. Financieel De internetsite van de Rabobank, www.rabobank.nl, is met 1.122.915 unieke bezoekers in april 2002 inmiddels de best bezochte bank site van Europa. Dat blijkt uit de meest recente cijfers van het Ame rikaanse onderzoeksbureau Niel sen Netratings.Tweede in de top-3 van Europese internetbanken was de Britse bank Lloyds TSB, op de hielen gevolgd door het eveneens Britse Egg. Het Chipknip-gebruik is explosief gestegen. Op dit moment chipt 28 procent van de Nederlanders. Eind vorig jaar was dat nog 12 procent. In de eerste vier maanden van dit jaar zijn er in totaal 22 miljoen beta lingen gedaan. Dat is net zoveel als in heel 2001. Klanten van de Rabo bank namen zo'n 45% van de Chip kniptransacties voor hun rekening. specialist is Patricia Ammerlaan. Gerard Klerk en Anita de Ruijgt ondersteunen de adviseurs bij hun werkzaamheden. Hoewel Zevenhuizen de standplaats is voor het Adviesteam zal de klant daar weinig tot niets van merken. Op afspraak worden klanten namelijk door de agra risch specialisten bezocht. Bovendien blijven klanten gewoon bij hun huidige bank bankieren. Blik vooruit Met de vorming van het Agrarisch Adviesteam wordt ook ingespeeld op toekomstige ontwikkelingen. De te ver wachten ontwikkeling van glastuinbouw in de Zuidplaspolder heeft een belangrij ke rol gespeeld bij het besluit om de krachten van de'Zuidplasbanken'te bun delen. Daarmee willen zij op tijd klaar zijn om bestaande én nieuwe klanten die zich oriënteren op de vestiging van een nieuw bedrijf in de regio van een uitste kend advies te kunnen voorzien. Veel inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle hebben al eens een reis geboekt bij Els Oudijk op de Rabobank in Zevenhuizen.30 mei is Els voor het laatst als reizenmede- werkster aanwezig en kunt u nog afscheid van haar nemen. Met ingang van 1 juli start zij bij de Rabobank Nootdorp-Pijnacker op de reizenafdeling. Haar collega's van de Rabobank in Zevenhuizen en Moerkapelle wensen Els veel succes in haar nieuwe baan. De Rabobank is de snelst groeiende vereniging van Nederland. Sinds de start van de ledenwervingscam pagne begin 2001 werden bij de lokale Rabobanken 400.000 nieuwe leden ingeschreven. Het totale aan tal leden is daardoor inmiddels gestegen naar 925.000. De ver wachting is dan ook dat de eerder geformuleerde doelstelling om eind 2003 uit te komen op 1,2 mil joen leden zekér wordt gehaald. Actieve ledenwerving is nodig om de lokale coöperatieve functie goed te kunnen vervullen. Meer betrokkenheid van de leden bij de lokale financiële coöperaties zorgt ervoor dat de Rabobank concreter invulling kan geven aan het uit gangspunt dat zij zich primair laat leiden door de behoeften van haar klanten. Met dit uitgangspunt onderscheidt de Rabobank Groep zich in de Nederlandse financiële sector. Floriade Algemene Leden vergadering Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2