VBOK schenkt volop aandacht aan Dag van het Leven Voorronde 13e bedrijfsvol- leybaltoernooi Zevenhuizen EHBO-oefening Rode Kruis Vredesmissies... niet alleen sturen, ook steunen! Opbrengst collecte Nationaal Fonds Kinderhulp Geslaagde Moerkapelse seniorenreis Activiteiten-Agenda pagina 8 Hart van Holland 29 mei 2002 ZEVENHUIZEN MoËTk*A?E^^| 55 jaar Aandacht voor uitgezonden militairen 1 4 O f i i Oud Verlaat - Het 13e bedrijfsvolley- baltoernooi van Zevenhuizen wordt dit jaar wederom georganiseerd in Party Sport Center De Zevensprong. De voorronde startte op zaterdag 25 mei om 18.30 uur met het spelen van 60 poulewedstrijden en het sportie ve gedeelte eindigde rond 22.00 uur. Net als vorig jaar werden de wed strijden gespeeld binnen op de ten nisbanen waarop volleybalnetten waren geplaatst, en waarbij op de eerste tennisbaan de catering werd verzorgd. Op zaterdag 8 juni zullen de finale wedstrijden worden georganiseerd. De wedstrijden zullen beginnen om 17.00 uur en eindigen met de finales om ongeveer 22.00 uur, waarna het toernooi wordt afgesloten met de prijsuitreiking en met de band "Passé Partout". De toegang is vrij en iedereen is uiteraard van harte welkom. Poulewinnaars werden: Gerritsen, De Boventoom, B. Visser, Eindhoven auto's 2, P. Visser Zn. A en Eindho ven auto's 1. Deze teams strijden 8 juni om de wisselbeker. De werkgroepleden van de VBOK Benthuizen/Moerkapelle/Zevenhuizen zijn Rianne den Heijer, Anja van 't Hof, Linda Buitenhek, Anla de Vos, Nannita Bijdevaate, Anneke Tintel, Hester Büdgen, Karin Nieuwenhuijse, Nellie Springer en Sonja van der Linde (niet op de foto). Foto VBOK Moerkapelle - In het pand van de familie van der Vlist werd 14 mei een EHBO-oefening gehouden. Het betrof een vecht en steekpartij tij den een feest in een kraakpand. Acht lotussen en vier kinderen waren slachtoffer. Zij lagen door het hele pand verspreid en de letsels waren zeer uiteenlopend, van angstaanval len, gebroken ledematen, bewuste loosheid tot shock. De deelnemende EHBO-ers en de slachtoffers hadden een geslaagde en leerzame avond. Tevens was dit een leuke afsluiting van de EHBO-lessen van dit seizoen. Enthousiaste vrijwilligers gezocht Het Rode Kruis is op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor de afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle die in het bezit zijn van en geldig EHBO-diploma en die zich willen inzetten voor de afdeling door middel van EHBO-activiteiten bij evenementen, jeugdcursussen wil len geven of andere vrijwilligersta- ken op zich willen nemen. Start EHBO-cursus In september wordt bij voldoende deelname een nieuwe cursus EHBO gestart. De cursus bevat 16 avonden en 3 avonden reanimatie. Voor mensen die alleen reanimatie willen doen, wordt een aparte cur sus gegeven in september. Voor meer informatie of aanmelding: 079-5932161. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Aan de "Dag van het leven" wordt zaterdag 1 juni internationaal aandacht besteed. Ook de werkgroep Benthuizen/Moerkapelle/Zeven- huizen van de VBOK levert hier een bijdrage aan. Aan de Dorps straat komt een stand van de VBOK met een actie onder het motto 'Meer leden, meer leven'. Tijdens deze dag wordt uiteraard aandacht besteed aan de doelstelling van het VBOK, namelijk het scheppen van voorwaarden voor de bescherming van kwetsbaar (on)geboren leven. Over het werk van de VBOK in deze regio een gesprek met Linda Buitenhek en Anla de Vos. Hulp aan moeder en kind, waar bij er steeds meer nadruk komt te liggen op de hulpver lening. De 24-uurs telefoondienst wordt steeds vaker gebeld, in de afgelopen vijf jaar is er zelfs een ver dubbeling van het aantal hulpvragen geweest. Een luisterend oor en een persoonlijk gesprek zijn vaak vol doende om veel vragen te beant woorden. Indien nodig wordt er teruggebeld door een professioneel maatschappelijk werker om advies te geven en de hulpvrager bij te staan. De hulpvragen zijn heel divers, van psychosociale hulpverle ning na een abortus of miskraam tot concrete hulpvragen bij zwanger schap. De VBOK is een algemene vereniging die is opgericht in een strijdbare periode. De vereniging was anti abortus in een tijd dat dit actueel was. In de loop van de jaren is het VBOK uitgegroeid tot een grote ver eniging met een algemeen diensten centrum en honderdvijftig lokale werkgroepen door het hele land. De werkgroep Benthuizen/Moerkapel- le/Zevenhuizen houdt zich bezig met voorlichting. Hiertoe worden lessen verzorgd op het voortgezet onderwijs, lezingen bij vrouwenver enigingen en de jeugdgroepen van diverse kerken en wordt er stand- werk verricht. De VBOK constateert ook een toename van hulpvragen onder de allochtone bevolking en daarom heeft de VBOK meer leden nodig om nog meer hulpvragen te kunnen behandelen. Tijdens de Dag van het Leven zullen de acties dan ook gericht zijn op ledenwerving. Voor de werkgroep Benthuizen/ Moerkapelle/Zevenhuizen is dit een bijzonder jaar omdat zij in juli het 20-jarig bestaan viert. De activiteiten rondom de Dag van het Leven zullen dan ook extra feestelijk zijn. Van 10.00 tot 12.00 uur kan men op de Dorpsstraat met paard en wagen rondgereden worden tegen een geringe vergoeding. Voor de kinde ren zijn er kleurplaten en ballonnen en er zullen materialen ter verkoop aangeboden worden, waaronder de exclusieve babykleding van de 'Giraffe-lijn'. Ingezonden: Uitgezonden militairen verdienen maatschappelijke erkenning voor het uitvoeren van vredestaken in oorlogs- en crisisgebieden. Zij wer ken daar langdurig onder moeilijke, risicovolle en soms zelfs gevaarlijke omstandigheden. Vredesmissies hebben vaak persoonlijke gevolgen, zoals lichamelijke of geestelijke klachten. Velen van hen kampen achteraf met schuldgevoelens en verwijten. Ook veel persoonlijke relaties hebben te lijden onder de uitzendingen of de gevolgen daar van. Daarom blijft het werk van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (PIT) actueel en belangrijk. Het PIT geeft sinds 1947 aandacht en erkenning aan alle uitgezonden Nederlandse militaire door diverse thuisfrontactiviteiten en financiële steun voor activiteiten en projecten ter bevordering van hun geestelijk welzijn. Giften zijn welkom op giro 5163 ten name van Stichting PIT te Rijswijk ZH. Doet u ook mee? Voor meer informatie: www.stich- tingpit.nl agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend djj mevrouw G. Beunder, 0180-63 I 733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Zaterdag 8 juni 17.00 u): Bed rijfs vol Ie/bal toernooi in party/sportcentrum Zeven sprong (Oud Verlaat). Zondag 9 juni en 3 nov.: Taizeviering; voorbereid door gezam. kerken, in de geref. kerk; 19.00 uur (inzingen 18.30 uur) Zeven Muzen: I juni: 19.00 uur:ger. kerk:grote avond muziekleerlingen; 13 okt: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunchconcert; 2 november: 14.00 uur: Swanla: kindertheater "Toverdraad"; 7 nov.: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunchconcert; 8 febr. 2003: 14.00 uur: Swanla: kindermusical "Peter en de Wolf". De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molen museum en het museum van de Jan. C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het pand Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste dinsdagavond van de oneven maan den van 19.00-21.00 uur en elke laatste zaterdagmiddag van de even maanden van 13.30-16.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: 31 mei; 14,28 juni; 12,26 juli, 9 aug. Oud Verlaat Vierkap: Creatieve middag elke woensdag 13.30-15.00 uur; Zevenhuizen-Moerkapelle-Oud Ver laat - De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, die gehouden is in de week van 12 tot en met 18 mei, heeft in Moerkapelle 854,50 en in Zevenhuizen 1796,94, waarvan 300,05 in Oud Verlaat opge bracht. Hiervoor zijn in Moerkapelle 21 en in Zevenhuizen 42 collectanten op pad gegaan. Het ingezamelde geld is bestemd voor kinderen in Nederland die, meestal door problemen thuis, te maken krijgen met jeugdhulpverle ning. Kinderhulp financiert met de opbrengst van de collecte bijvoor beeld een schommel bij het kinder tehuis, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub, of een weekje kamperen. Met deze extra's brengt het Nationaal Fonds Kinderhulp wat kleur in het leven van kinderen in Nederland die het in hun leven niet gemakkelijk hebben. Collectanten en gevers: hartelijk dank! Moerkapelle - Onder schitterende weersomstandigheden vond dins dag 21 mei de Moerkapelse senio renreis plaats. Dat deze reis in een grote behoefte voorziet bleek uit het grote aantal deelnemers; 70 belang stellenden bevolkten de bus, waardoor er dit jaar voor het eerst en wachtlijst ontstond. Het reisgezelschap kende grote vari ëteit in leeftijd, men zag 50-plussers, maar ook 80-plussers, waarbij de 86- jarige mevrouw Breedijk de oudste was. Na een mooie binnendoorroute werd aangejkomen in hef:, Jand, ran Maas en Waal. in Alphen werd aaar de eerste stop gemaakt en de tingie terij van de familie van Zon bezocht. De reis werd vervolgd naar het dorp Ooy. Hier werd een Gelderse koffie tafel genoten. Daarna werd geduren de 1 1/2 uur de Zevenheuvelen route aangedaan, waarvoor de commissie zelfs een speciale gids had aange trokken. Ademloos werd naar haar geluisterd. Ook werd een uurtje in Nijmegen verbleven. De laatste stop was in Dussen, waar werd genoten van een rijkelijk diner. Een uiterst tevreden reisgezelschap arriveerde tvpd PggW nip; ih Woerkapelje. KERKDIENSTEN - 2 juni Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur Evang. G. van den Bos; 19.00 uur Jeugd dienst. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds. G.J. van der Togt. Geref. kerk 9.30 uur dra. K.W. Broos. Ver. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. P. van de Laarse. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur Lees- dienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Geene; 18.45 uur ds. H.J. Lam. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH). Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079-593.27.06 (19.00-20.00 uur): Mw. J. Snoep 079 593.27.02 (13.30-14.30 uur): Mw. H. M. C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland. Pamassia, psycho-medisch centrum. IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521 Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van. 9.00. tot IJ. 00 uur..

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8