OSS kijkt terug op goede onderlinge wedstrijd TOOS-turnsters door naar finale Rowahdames pakken winst BZAV toernooi Moerkapelle kent spannend verloop Damesteam Love 70 wint van Be Fair Voorrondes Agon-bedrijfs- volleybaltoernooi gespeeld Ortec hoofdsponsor volley balclub Nesselande Tenniscompetitie voor de jeugd Meisjes B van Rowah kampioen SPORT Hart van Holland 29 mei 2002 Tennis Door Karin Heeren Zevenhuizen - In de grote sport zaal van dorpshuis Swanla kwa men zaterdag 1 juni 135 kinderen meedingen naar een prijs tijdens de onderlinge wedstrijden van OSS. Er waren achttien eerste prij zen en drie deelnemers gingen met een beker naar huis. De bekers werden uitgereikt door Bo Walter, zij werd de drie voorgaande jaren eerste en mocht de wisselbeker vorig jaar definitief mee naar huis nemen. Dit jaar deed zij niet meer mee maar wilde wel de bekers uit reiken aan de gelukkige winnaars. Vele vrijwilligers hebben de jaarlijkse wedstrijddag van OSS tot een succes gemaakt. Aan de hoeveelheid publiek was merkbaar dat de wedstrijd later in het jaar gehouden werd dan andere jaren. De onderlinge wedstrijden werden meestal in februari gehou den. Gezien het aantal deelnemers moesten de wedstrijden in de grote zaal van het dorpshuis gehouden worden en werden daardoor op een later tijdstip gehouden. De vereniging neemt niet vaak deel aan regionale wedstrijden. Behalve een kleine selectie wordt er niet deelgenomen aan regionale compe titie omdat de vereniging dan ver plicht is juryleden beschikbaar te stellen. Momenteel zijn er te weinig mensen die dat kunnen doen. Der vereniging heeft een aantal officiële juryleden en een paar in opleiding. De vereniging is echter op zoek naar vrijwilligers die deze taak op zich willen nemen. De vereniging zorgt voor de opleiding en een jurylid is ongeveer eens per maand aan de beurt om wedstrijden te jureren. In een goede en gezellige sfeer zijn zaterdag de wedstrijden afgewerkt. Opvallend was dat Esther Willemsen bij het inturnen al geblesseerd raak te. Zij was een kanshebber voor een eerste plaats, ook vorig jaar ging zij met de wisselbeker naar huis. In haar klasse is Carola Wanders nu als eerste geëindigd. Er werden drie bekers uitgereikt. Voor de jeugd tot twaalf jaar ging Lorena Marfella met de beker naar huis. Lienéke Hoeij- makers kreeg de beker voor jeugd vanaf twaalf jaar en Carola Wanders kreeg de beker bij de selectie. Medailles waren er voor de eerste drie van elke categorie. In de groep meisjes groep 3 kregen zes kinderen een prijs omdat de groep zo groot was. De complete uitslagen staan in het clubblad van OSS van deze maand; onderstaand alle kinderen die als eerste geëindigd zijn. Alle eerste prijzen op een rijtje: Turnen Handbal Waddinxveen - De turnsters van de Waddinxveense Jazzdans Turnver eniging TOOS hebben zich weten te plaatsen voor de finale van de turn- competitie in poule 4. De turnsters Nicole van de Stouwe, Brenda Blom, Serena Jansen, Leonie Heikens, Tiffa ny Smit en Nathalie Knijnenburg werden met een puntentotaal van 139.00 tweede achter Velocitas uit Gouda (140.400) Op elk toestel mogen vijf turnsters hun oefening draaien waarvan de vier beste punten tellen. Op sprong werd door TOOS de hoogste totaalscore behaald met 37.25 punten. Ook op vloer 35.05) en Balk 31.90) werd goed gepresteerd en behaal den de turnsters de tweede plaats. Op brug werd met een puntentotaal van 34.80 de derde plaats behaald. Nicole eindigde met een puntento taal van 36.15 op de eerste plaats en Brenda werd tweede met een pun tentotaal van 35.90. Zaterdag vindt in Leiden de finale plaats van de turncompetitie waar bij ook de tunsters die uitkomen in poule 1 zich wisten te plaatsen. Waddinxveen - Het dames-senioren team van handbalvereniging Rowah/Space stond afgelopen zon dag tegenover promotiekandidaat de Hollandiaan uit Vlaardingen. Rowah liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en begon met een complete selectie voortvarend aan de wed strijd. Bij rust was de voorsprong voor Rowah nog gering, 3-4. Na de thee domineerden de Waddinxveen se dames het spel. Debet aan dit suc ces was zeker keepster Martine Ver- weij, die een prima wedstrijd keepte. Na doelpunten van Ineke Klein, Linda Hoefnagel, Bianca van Ham, Jaqueline Mooy en Marion van Ham werd de eindstand van 7-12 bereikt. Moerkapelle - Bij het ingaan van de laatste speelweek waren op moment van schrijven niet alle vier de kruis- finalisten bekend. In poule A is dit wel het geval. Zwanenburg en Bozo United zijn zeker van een plaats. In deze poule leek in de eerste weken Selektvracht onaantastbaar, maar na de nederlaag tegen Zwanenburg leed Selektvracht opnieuw een nederlaag tegen het fris spelende Bozo United en is daarom op de 3e plaats geëindigd. Op de finaleavond zal dit team spelen om plaats 5 en 6. 1 lp moment van schrijven was alleen nog niet zeker wie als eerste zal eindigen. Bozo United moest nog spelen tegen van Ommeren en kan bij winst Zwanenburg nog voorbij streven. Zwanenburg sneed zichzelf in de vingers door met 0-1 van Gall en Gall te verliezen. Helaas viel in dit duel een rode kaart voor een op drift geraakte Zwanenburg speler in een overigens sportief verlopen wed strijd. Van Ommeren en de Lord strijden in deze poule nog om plaats 4 en 5. Intro en Gall en Gall doen dit om de onderste twee plaatsen. In poule B is de spanning aanmerke lijk groter en moet tot de laatste speeldag worden gewacht tot de kruisfinalisten bekend zijn. Dit geldt niet voor het team van Bontenbal, want door de 2-0 winst op Boonst oppel is dit sterke team tot de kruis finales doorgedrongen. Bij een gelijkspel in het nog resterende duel tegen 't Wapen is een gelijkspel vol doende voor de eerste plaats. Voor de overige kruisfinaleplaats komen nog drie teams in aanmerking. Boonstoppel met kan 9 punten nog hoop koesteren, maar kan op de ranglijst nog worden gepasseerd door ETC EN 't Wapen, die beiden tot dusverre 7 punten uit 4 duels vergaarden. Voor ETC was de 1-2 Moerkapelle - Het damesteam van Love '70, bestaande uit Janny Otte- vanger, Corrie Groen, Anneke Schep, Janny van der Linde en Ria Rutgrink, heeft de uitwedstrijd tegen Be Fair uit Waddinxveen gewonnen. De eerste dubbelpartij van Janny Ottevanger en Corrie Groen werd met 6-4/3-6 en 3-6 gewonnen, de tweede dubbelpartij van Anneke Schep en Janny van der Linde ook in drie sets waarvan er twee werden beslist met een tiebreak: 7-6/6-7/6- 2. De twee volgende dubbelpartij gingen verloren voor Love '70, dus kwam er een grote druk te liggen op het laatste duo dat de strijd mocht beslissen. Janny van der Linde en Ria Rutgrink verloren de eerste set, wonnen de tweede en de derde set konden ze met 7-6» op hun naam schrijven. Dit keer 3-2 winst voor het damesteam van Love '70. meisjes groep 4: Carine Tas met 30.8 punten; meisjes groep 5: Amy Mer- bis met 32.3 punten; meisjes selectie pupillen 1; Vera Bruggeman met 33.2 punten, selectie pupillen 2: Anne- mieke Kruijt met 32.2 punten; jon gens Al: Michel Visser met 31.9 pun ten; jongens A2: Stijn Zwanenburg met 29.7 punten; meisjes groep 3: Laura van de Niet met 32.5 punten; meisjes selectie jeugd 1: Elyse Ver boom met 34.7 punten; selectie jeugd 2: Marlies van de Meer met 33.4 punten; jongens groep Cl: Remko de Vries met 34.4 punten; jongens groep C2: Nick Roumimper met 32.0 punten; meisjes groep 6: Inge van de Meer met 33.2 punten; meisjes aspiranten A: Lieneke Hoeij- makers met 35.1 punten; aspiranten B: Marieke Hoeijmakers met 34.6 punten; meisjes groep 7: Loes van de Bosch met 33.2 punten; meisjes groep 8: Lorena Morfella met 35.1 punten; meisjes selectie junioren: Carola Wanders met 35.4 punten; jongens groep B: Edgar van Oosten met 30.4 punten. Boskoop - Afgelopen weken zijn de voorrondes gespeeld van het 24e bedrijfsvolleybaltoernooi. Verdeeld over drie avonden speelden 26 teams voor 12 finale plaatsen. Er werd gestreden om elk punt waarbij een harde smash of slimme prikbal niet werd geschuwd. De eerste wed strijden werden gespeeld op vrijdag 24 mei. Tijdens deze avonden plaat sten de eerste vier teams zich voor de finale avond op 7 juni. De win naars waren van Lint BV, Romijn schildersbedrijf en twee teams van Installatiebedrijf Bontekoe. Tijdens de tweede toernooiavond 27 mei streden 9 teams om 4 plaatsen in de finale. Ook tijdens deze avond wisten twee teams van één bedrijf zich te plaatsen: Verbeij 1 en 2, Hout man 2 en Windhorst van Veen 1 gaan door naar de volgende ronde. De laatste voorronde werd 31 mei gespeeld. Deze avond werd druk bezocht want de teams van R.A.C.S. en V.A.B. namen het tegen elkaar op. Ook in deze ronde kwamen 8 teams tegen elkaar uit. Doordat de onder linge wedstrijden elke keer een half uur duurde en sommige teams twee wedstrijden achter elkaar speelden ging de conditie op het eind van de avond een belangrijke rol spelen. De teams van Serpla, V.A.B., Proba en R.A.C.S. wisten zich te plaatsen. De finaleavond van 7 juni belooft een spektakel te worden. De geplaatste teams doen niet voor elkaar onder. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur in de sporthal aan de Puttelaan. De zaal is vanaf 18.30 open. Iedereen is welkom. Ortec uit Gouda heeft zich voor de komende drie seizoenen als hoofd sponsor verbonden aan eredivisie volleybalclub. Nesselande. Ortec (consultancy en softwareontwikke ling) neemt hiermee als hoofdspon sor de plaats in van Holland Casino Rotterdam dat in goed overleg heeft besloten voor de komende drie sei zoenen "set up" sponsor te blijven0). Hiermee is ORTEC/Nesselande een feit. Door deze verbintenis heeft Nesse lande een partner gevonden, waardoor de ambities in Rotterdam kracht worden bij gezet. Nesselande streeft op nationaal niveau een top 3-positie na in de eredivisie met een jaarlijks vooruitzicht op Europacup volleybal. Moerkpelle - In Tennis- en Squash- centrum Moerkapelle is de jeugd- competitie afgesloten met een gezel lige slotmiddag voor de deelnemers. Er werd naar hartelust getennist, gesquasht, gedart en getafeltennist. Op deze feestelijke middag waren de kampioenen van de competitie al bekend en werden zij beloond met een beker. Ook voor het komende wintersei zoen wordt een jeugdcompetitie op de woensdagmiddag georganiseerd. Deze competitie is bedoeld voor jon gens en meisjes. Er kan meegedaan worden in de leeftijdsgroep tot en met 10 jaar en tot en met 12 jaar. Voor meer informatie en aanmel ding: 079-5933042. nederlaag tegen 't Wapen even ver rassend als teleurstellend, al was de uitslag terecht. ETC speelt nog tegen het puntloze Les Adonis en kan een en ander alsnog rechttrekken, ter wijl 't Wapen de zware klus tegen Bontenbal wacht. In de laatste week vielen helaas nog drie rode kaarten. Ook in het duel Intro-van Ommeren haalden twee spelers het einde niet. Woensdag 5 juni worden de beide kruisfinales gespeeld, aanvang 20.00 uur. De plaatsingswedstrijd één dag later worden op vrijdag 7 juni gevolgd door de grote finaleavond. Net als voorgaande jaren wordt deze voetbalavond opgeluisterd door tal van activiteiten. De finale en kleine finale beginnen om 20.30 uur. De ballonnenwedstrijd gaat daar aan vooraf. Na de prijsuit reiking volgt de feestavond. Waddinxveen - Het meisjes B- team van handbalvereniging Rowah is afgelopen zaterdag kampioen geworden. De wed strijd in Pijnacker tegen Oli- veo 1 moest gewonnen wor den of in ieder geval gelijk gespeeld De spanning was voor aanvang van de wedstrijd af te lezen op de gezichten van de speelsters. Toch begonnen zij voortvarend aan de wedstrijd. Na twee minuten stond het door een paar mooie aanvallen 0-3. Daarna liet Rowah de tegenstan der dichterbij komen. De russtand brak aan met een 4-7 voorsprong. Het meegereisde publiek was er nog niet helemaal gerust op. Na rust was het beeld niet veel anders. Het ver schil in doelpunten was dan vier dan vijf, in het voordeel van Rowah. Toen de scheidsrechter voor de laat ste maal floot was de stand 9-14. Rowah kon de felicitaties van de bond met het daarbij behorend vaantje in ontvangst nemen. De meisjes van Oliveo toonden zich sportief en feliciteerden hun tegen stander. Coach Peter van Velzen zei erg trots te zijn op zijn meiden. "Een mooi afscheidscadeau" sprak train- ster Marja Sloof die na dit seizoen afscheid neemt als trainster van deze groep. Beiden werden door Rowah in het bloemetje gezet. Het team van Rowah bestaat uit: Sharon Brouwer, Iris van Stel, Wendy Rijns burger, Marjo de Schipper, Angela de Heer, Wendy van Velzen, Joëlle Hoogendijk, Barbara de Valk, Jessica de Knikker en Lisette Boonstoppel.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11