Raadbrede steun voor motie huisvesting onderwijs Nieuwbouw Oranjestraat opnieuw op agenda Nieuwbouwplannen in Swania ±1 Wethouder hult zich in stilzwijgen II Zevenhuizen Moerkapelle Gem. Zevenhuizen-Moerkap mm weve! m. Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland 29 mei 2002 pagina 15 MUERKAKELLE Door Karin Heeren Zevenhuizen - Een door de PvdA ingediende motie die tot doel heeft de problemen op het gebied van huisvesting van met name openbare basisschool 't Reigerbos op te lossen, werd door alle fracties van de gemeenteraad onder steund. Ondanks dat ging er nog heel wat dis cussie aan vooraf, voordat de motie uiteindelijk werd aangenomen. De onwennigheid aan de nieuwe manier van communiceren speelt hierbij voor een deel een rol. n de commissievergadering had de verantwoordelijk wethouder voor onderwijs, de heer Van der Stee, al aangegeven hoge prioriteit te geven aan het oplossen van de acute problemen. Door het indienen van de motie wilde de raad nog eens benadrukken dat het hen ook ernst is met de kwaliteit van het onderwijs, waarvan adequate huisvesting een belangrijk onderdeel is. De wethouder heeft toegezegd dat hij voor de volgende raadsvergadering de rapportage af heeft over alle maatregelen die nodig zijn en dat hij ook in beeld zal hebben wat er nodig is voor het volgend schooljaar om op een goede manier in september van start te gaan. De discussie spitste zich toe op de middelen die nodig zijn om de eventuele noodhuisvesting te realiseren. Mevrouw Spekman (PvdA) had in haar motie opgeno men 'en hiertoe de benodigde middelen vrij te maken' als slot van haar pleidooi voor adequate huisvesting. Daar had de wethouder moeite mee omdat het uitein delijk altijd de raad is die een budget vaststelt. Mevrouw Spekman was bang dat met het schrappen van die zin snede de inhoud van de motie, goede huisvesting voor het onderwijs, onder druk komt te staan. Uiteindelijk kwam de nieuwe wethouder financiën met de oplossing door die zinsnede te veranderen in 'machtigt hierbij het college binnen het budget huisvesting onderwijs midde len te zoeken'. Een ander deel van de discussie was de vraag van de heer Bac (SGP) over hoe het zover heeft kunnen komen en waarom deze knellende situatie nu opeens aan het licht komt. Dat kwam hem op commentaar te staan van de heer Mebius (Gemeentebelangen) die stelde dat de hele raad daar elk jaar gewoon bij heeft gezeten. Mevrouw Spekman (PvdA) reageerde daarop dat het dan ook zo jammer is dat zij in het verleden nooit een minderheidsvoorstel hebben gesteund en dat dit dus voorkomen had kunnen worden. De heer Boersma (CDA) stelde dat er een raadsbrede motie ligt die de wethouder wil uitvoeren en een aantal raadsleden sloot zich daarbij aan. Ook wethouder Van der Stee ging niet in op de kwestie hoe dit zover had kunnen komen. Even leek het of hij dit nader wilde toe lichten maar na schorsing door de voorzitter ging de wethouder alleen nog in op het inhoudelijke oplossen van het huisvestingsprobleem van OBS 't Reigerbos. Hij oriënteert zich op de mogelijkheid tot het plaatsen van een aantal portecabins bij de school en heeft toegezegd hiermee direct aan de slag te gaan. Zevenhuizen - Op verzoek van het Presidium stond tijdens de commissie I vergadering van maandag 3 juni opnieuw de voorgenomen nieuwbouw op de agenda. Tijdens de vorige vergadering al was de wethouder gevraagd duidelijkheid te geven over de stand van zaken met betrekking tot dit project. De wethouder heeft de commissieleden op de hoogte gebracht van het voornemen om het project te splitsen om in ieder geval dat deel wat de provincie niet heeft afgekeurd, doorgang te laten vinden. Ook de direct betrokkenen, de aanwonenden van de Oranjestraat die destijds bezwaar tegen de plannen hebben gemaakt, zijn door de provincie op de hoogte gesteld van het voornemen van de gemeente. De heer Schouten heeft de commissie als inspreker gevraagd nogmaals naar het plan te kijken. Hoewel de provincie de bewoners destijds niet in het gelijk heeft gesteld, waren er toch vele bezwaren van de huidige bewoners over de verkeersafwikkeling. De verkeersstroom komt volgens de plannen geheel over het dijkje te lopen wat, in ieder geval in de zienswijze van de buurtbewoners, het rustieke karakter teniet zal doen. De heer Schouten vertelde de commissie dat de bezwa ren van de omwonenden nog onverminderd van kracht zijn en dat zij pleiten voor een nieuwe aan te leggen weg die onderlangs het project zal lopen. De heer Schouten vroeg zich af of de wethouder wellicht nu wel met de meerderheid van de omwonenden zou willen praten en hij vroeg zich af of de politiek een plan zo zal willen uitvoeren zoals de mensen het graag willen. De heer Schouten heeft de dijk voorgedragen voor plaat sing op de gemeentelijke monumentenlijst als een over gebleven stukje Hollands Glorie. Wethouder Zijderhand reageerde geprikkeld. Hij stelde vast dat: "Het nu al de tweede keer in korte tijd is dat dit geweldige dossier op de agenda staat. Ik krijg hier bij het idee dat we willen dat we nog vier jaar bezig zijn." De heer Oosterhoff heeft het technisch gedeelte toege licht van de juridische procedure. Er ligt een bestem mingsplan voor de dorpskern Moerkapelle waarbij het college bevoegd is de strook Oranjestraat te wijzigen in woonbestemming. Provinciale Staten heeft dat echter deels afgekeurd omdat zij de bezwaren van de voet balvereniging Moerkapelle hebben overgenomen. Dat is de reden dat het project stil is gelegd. De procedure is echter te ver om nu nog andere veranderingen door te voeren. Volgens de heer Oosterhoff ligt er een lus in het plan waar het verkeer kan omdraaien, iets wat vol gens de heer Schouten niet zo was. Direct ging de heer Oosterhoff zoeken maar kon de lus ook niet zo snel vin den. Iets wat overigens te wijten is aan de verhuizing intern op het gemeentehuis en de verhuisdozen die daarbij horen. De heer Schouten gaf in zijn pleidooi ook aan dat er nog argumenten onbesproken zijn gebleven. Hij wees daarbij op de geringe afstand tussen een transportbe drijf met vroeg vertrekkende vrachtwagens en een deel van de locatie. Mevrouw Spekman (PvdA) vroeg de wethouder naar de juridische consequenties als de bouw moet worden stilgelegd als blijkt dat de kavels toch te dicht bij het transportbedrijf blijken te liggen. De com missie gaf ook reactie op het voorstel van de heer Schouten om de dijk voor te dragen voor de gemeente lijke monumentenlijst. Alleen mevrouw Spekman nam deze over, zij wist dat ook de gemeente Rotterdam een dijk opgenomen heeft op de monumentenlijst, het betreft hierbij de dijk vlak achter de Wollenfoppenweg. Andere fracties sloten zich hier niet bij aan. Zevenhuizen - Een aantal agendapunten op de agenda van de commissie had te maken met de nieuwbouwplannen in Swania, locatie Cats- burg. Zo heeft de commissie een voorstel gezien voor een stimuleringsmaatregel voor starters op de woningmarkt die met een speci ale nieuwe regeling kans maakt op de aanschaf van een eigen woning. Verder werd door het college krediet gevraagd voor een grondovername van het glastuinbouwcomplex aan de Knibbelweg 12. Het bouwrijp en woonrijp maken van de grond ten behoeve van de eerste twaalf woningen komt op ruim driehonderdveertigduizend euro. Hiervoor wordt de grond eerst bouwrijp gemaakt en worden later voorzieningen getroffen als trottoirs, rijweg, openbaar groen, afwatering, drainage, open bare verlichting en brandblusvoorzieningen. Er werd door de commissie nog stevig gediscussieerd over de woonwagenplekken. Bezwaar van een van de belanghebbenden is door de gemeente gehonoreerd en de woonwagenplekken zijn uit het plan Catsburg gehaald. Hoe het dan verder moet met de woonwagens en hoe het nu zit met de afspraken met de gemeente Waddinxveen, wilde de commissie weten. Er was immers gezegd dat deze gemeente de inspanningsver plichting over zou nemen als de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle in eerste instantie ruimte bood aan drie woonwagens. De gemeente Waddinxveen heeft echter laten weten geen woonwagens meer te kunnen opnemen totdat er gebouwd kan worden op de Trian gel. Ook wethouder Zijderhand gaf aan dit teleurstel lend te vinden. Een ander punt van discussie was de hoeveelheid woningen. In een vorig plan was sprake van 68 wonin gen en op een geplaatst (en inmiddels weer wegge haald) bord stond 88 woningen. De heer Fermont Zevenhuizen - Bij behandeling van de voor jaarsnota tijdens de commissievergadering kwam een post van honderdtachtigduizend euro ten laste van de algemene reserve ten behoeve van de sanering van de grond op de hoek Zufd- plaspolder/ Zuidelijke Dwarsweg. In 1996 werd al een krediet beschikbaar besteld van bijna vier ton en inmiddels zijn kosten kennelijk verdub beld. Over de redenen en inzage in wat daar nu pre cies aan de hand is wilde wethouder Van der Stee niet meer kwijt dan dat hij gezien de juri dische procedure geen opening van zaken kon geven. Hij beloofde de commissie wel dat hij achteraf verantwoording zou afleggen. Een aantal fracties had hier toch duidelijk moei te mee. Met name de heer Bac (SGP) en mevrouw Spekman (PvdA) drongen aan op ope ning van zaken, als het echt niet anders kan desnoods vertrouwelijk. De heer De Bruin (VVD) nam het op voor de wethouder en vond dat het de gemeente kan schaden als hij meer losliet en dat hij constateerde dat er een spelletje werd op van de heer Bac en mevrouw Spekman die zich beiden verzetten tegen de suggestie dat zij een spelletje spelen en de heer Bac constateerde daarmee dat hij de indruk had dat de heer De Bruin meer wist dan de rest van de commissie, wat de heer De Bruin overigens ontkende. (PvdA) wilde weten wat het nu was. De wethouder gaf aan dat gezien de kosten het toch beter was meer hui zen te bouwen en dat na overleg met Woonpartners Midden-Holland besloten was tot de bouw van twintig woningen extra. Waar blijven die dan? wilde de com missie weten. Volgens wethouder Zijderhand en de heer Oosterhoff door deels een extra woonlaag te creëren maar zij benadrukten beiden dat dit geen gevolgen heeft voor het bestemmingsplan en dat het gewoon binnen het plan past.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15