Boskoop huldigt commandant brandweer Olieman bij afscheid Rommelmarkt De Rank Hoever vlogen de ballonnen Negende week 57e Sport week Bierfeest in de Tunnel 'Juf Tineke' neemt in stijl afscheid van het onderwijs Goede vangst HSW Bewoners Bomenwijk vieren oplevering grootonderhoudsproject Hart van Holland 29 mei 2002 WADDINXVE EN/BOS KOOP Door Frits Bromberg Boskoop - "Wanneer anderen een pand ontvluchten, daar gaan jullie juist naar binnen." Zo had burge meester J. Rijsdijk de essentie te pakken van het werk dat brand weercommandant Cees Oliemam na 27 dienstjaren heeft neergelegd. Hij werd afgelopen zaterdag onder immense belangstelling benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nas sau en door tallozen toegesproken op een wijze waaruit maar één ding naar voren kwaun: Olieman heeft zich in Boskoop ongekend populair gemaakt. Hoe, zal altijd wel een raadsel blijven. De man die in 1988 naar Bos koop kwam, zich aanmeldde als vrijwillige brandweerman en de laatste 10,5 jaar de functie bekleedde van commandant in de rang van hoofdbrandmeester, had nooit veel woorden nodig. "Je gaat met z'n tweeën naar binnen, in de hoop er met z'n tweeën weer uit te komen", vatte hij zijn werk enige tijd geleden samen. Belangstelling was er ook vanuit het Duitse Bruchköbel, in vriendschap met Boskoop verbonden. De Duitse brandweercommandant was geheel in stijl gekomen, dus in een glim mende brandweerwagen die precies in het rijtje paste op het Raadhuis plein, waar ook de nieuwste aan winst van de Boskoopse brandweer, versierd met ballons, glimmend stond te pronken en die middag aan Staflid en onderbrandmeester Kees Groen die namens de Boskoopse brandweer afscheid nam van Cees Olieman, in gezelschap van echtgenote en burgemeester J. Rijsdijk. de nieuwe brandweercommandant Robin Alblas was overgedragen. Toespraken, met slechts woorden van dank en hulde, waren er ook van regionaal commandant de heer Van Oosten Kees Groen, staflid van de Boskoopse brandweer. Dat na afloop van het officiële afscheid geen belen dende percelen werden natgehou- den, maar tal van kelen, mag als van zelfsprekend worden aangenomen. Waddinxveen - Woningcorporatie Woonpartners Midden-Holland heeft de afgelopen twee jaar in goed over leg met de bewonerscommissie, grootonderhoud uitgevoerd aan ruim 450 woningen in de Bomenwijk. Dit project is woensdag 29 mei (Nationale Straatspeeldag) feestelijk opgeleverd. De oplevering begon met een pro gramma speciaal voor kinderen. Vanwege het regenachtige weer kon den de straatspelletjes niet door gaan. De kinderen hoefden zich ech ter niet te vervelen: in het gebouw van De Paddestoel was een optreden van Ron Ronell, die ruim vijftig kin deren anderhalf uur lang vermaakte met spelletjes, muziek en een bal- lonnenact. Vanaf 16.00 uur werd in De Padde stoel een receptie gehouden. Senior woonconsulent Hans-Peter Spaarga ren van Woonpartners blikte terug op de werkzaamheden en bedankte de bewonerscommissie én de bewo ners voor hun geduld, inzet en de prettige samenwerking. Het grootonderhoud vond voorna melijk plaats in de woningen. Zo zijn in een groot aantal woningen nieu we keukens, plafonds, tegels, deu ren, wc's en riolering aangebracht. Loden pijpen zijn vervangen door PVC en gevels zijn zonodig opge knapt. De bewoners kregen bovendien de kans om tegen een huurverhoging extra voorzieningen aan te laten brengen zoals een dakvenster, cen trale verwarming, elektra in de schuur en inbraakwerend hang- en sluitwerk (Politiekeurmerk Veilig Wonen). De woningcorporatie heeft verder de achterpaden geheel laten bestraten en de verlichting van deze paden uitgebreid. Waddinxveen - De Confessioneel Hervormde Gemeenschap De Rank houdt zaterdag 8 juni van 9.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt op het schoolplein van het Coenecoop College aan de Dreef. Er is een groot aanbod van boeken, curiosa, kleding, kleinmeubelen, planten en bloemen en speelgoed. In de aula van de school kan men een expositie bewonderen van kunst- Boskoop - Van de Koninginnedag opgelaten ballonnen kwamen de meeste terecht in de oostelijke pro vincies en ook veel in Duitsland. Per school is er een winnaar: De Akker, Marleen Peltenburg; De Burg, Marjolein Bosch; Immanuel, Erica werken van Trix Brouwer. Het terras is open; daar kunnen bezoekers genieten van een hapje en drankje, onder andere oliebollen. Kinderen zullen zich ondertussen vermaken met onder andere doel- schieten, grabbelen, schminken, een Jungle Jump springkussen en een reuze sjoelbak. De opbrengst is bestemd voor verschillende jeugd- en evangelisatiedoeleinden. KERKDIENSTEN - 9 juni Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk vrijdag 7 juni 10.00 uur Ouderenviering in Souburgh; 9.30 uur Woord Com munieviering; dinsdag 11 juni 19.00 uur Eucharistieviering. R.K. kerk Ontmoetingskerk zater dag 8 juni 19.00 uur Eucharistie viering; 11.15 uur Eucharistievie ring. Geref. kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon gers. Herv. kerk 9.30 uur ds. A. van Hou- welingen. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. C. v.d. Berg; 18.30 uur ds. M. de Boer. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. R. de Reuver in GK. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Ger. Kerk 9. 30 uur ds. ds. J.C.W. v.'t Hoff; 18.30 uur ds. R. de Reu ver. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. G. Leendertse; 18.30 uur ds. J. van Langevelde. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Ger. Gemeente 9.30 en 18.00 uur ds. Gunst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00- 8.00 uur, weekenden/feestda gen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beau- montstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Jongenbrurger; De Zevensprong, Celia Kraan; Ichtus, Carmen Christi- aanse; Rehoboth, William Hood. De winnaars zijn via de scholen uit genodigd voor de prijsuitreiking op 8 juni. Dan zal ook de prijsuitreiking plaatsvinden van de kleurwedstrijd. Boskoop- Bij de Tunnel begint zater dagavond 8 juni om 22.00 uur het laatste bierfeest van dit seizoen. Onder het genot van allerlei soorten binnen- en buitenlands bier kun je dansen muziek van dj's Steve Bogard en Kick. De entree bedraagt 3,50. Vrijdag 7 juni begint om 20.00 uur de tienerdisco, om 23.00 uur gevolgd door het vrijdagavondcafé. De toe gang tot de tienerdisco is 1,- het café is gratis toegankelijk. Voor meer informatie: www.detunnel.net Waddinxveen - De Waddinxveense Sportweek gaat de voorlaatste week in. Inmiddels is het sportweekvoet bal afgelopen. Het team van De Zwarte Ratten werd winnaar, op de voet gevolgd door WSE 6. Derde werd het team van de firma Alblas. Het hengelconcours werd een enorm succes met een record aantal deelnemers. Liefst 57 personen en zeven teams namen aan het evene ment deel. Er werd zeer goed gevan gen; in totaal 70 kilo. Bij de teams werden de HSW-vissers uit Waddinx veen winnaar met 9.630 gram en individueel werd J. de Jong uit Gouda winnaar met 6.120 gram. Deze week vindt op zaterdag 8 juni hét koppelklaverjassen plaats in De Unie. De evaluatie voor alle bij de organisatie betrokkenen wordt op woensdag 5 juni vanaf 20.00 uur gehouden in de Boog. De Sportweek wordt afgesloten met het lunapark voor de jeugd op het evenementen terrein van de Sniep van 18 tot en met 22 juni. addinxveen - Hengelsportvereniging Waddinxveen viste zaterdag de vijf de wedstrijd van de zomercompeti tie in het Gouwekanaal. In dit 'thuis- water' vingen de 14 deelnemers gezamenlijk 65 kilo aan witvis, een goede vangst derhalve. Jammer voor de vissers in het linker deel, hield de meeste vis zich op in het rechter deel van het parcours. Hier werden dan ook de grote(re) gewich ten gescoord. Met 19.070 gram werd Rinus Reichard winnaar. Vissend op kantnr.13 haalde hij met de feeder- hengel een redelijk aantal mooie bra sems van de Overkant, waaronder een exemplaar van 57,5 cm en 2.980 gr. Wim Houtman viste op nr. 14 met de vaste hengel naar een gewicht van 14.280 gram en werd tweede. John van Elswijk werd op nr. 12 derde met 11.140 gram. De vierde en vijfde plaats waren voor Jan Rupke en Herman Kraan met 6.280 gram respectievelijk 3.740 gram. E.e.a. zorgde voor de nodige verschuivin gen in de kop van het klassement. De tussenstand is: 1. Rinus Reichard 36.350 gr, 2. Wim Houtman 30.480 gr, 3. John van Elswijk 27.890 gr, 4. Rob Jenner 22.240 gr, 5. Herman Kraan 18.900 gr. Zaterdag wordt de driekamp tussen de hengelverenigingen van Moord recht, Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle gevist. Deelnemers die nen zich om 6.15 uur te verzamelen bij de schuur van de houthandel in Nieuwerbrug. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Juffrouw Tineke van Hoeflaken nam afgelopen vrij dag na veertig jaar afscheid van het onderwijs. Het team van de Koningin Beatrixschool, waar zij de afgelopen vier jaar les gaf, bezorgde haar een onvergetelijke dag. Het begon met de rit naar school. De jubilerende juf zou thuis worden opgehaald. Zij wist echter niet, dat dit met een poli tieauto gebeurde. Met loeiende sire nes kwam de juf voor haar laatste schooldag aan bij het hoofdgebouw van de school aan de Zuidplashof. De kinderen verwelkomden haar in de aula met een afscheidslied. Daar naast sprak directeur Wim van de Eijk een vriendelijk woord over de lange loopbaan van Tineke van Hoe flaken in het onderwijs. Juffrouw Tineke werkte sinds 1964 in het Waddinxveense basisonderwijs. Zij gaf les op de Koningin Julianaschool aan de Kerkweg, verhuisde met deze school mee naar het nieuwe gebouw aan de Peter Zuidlaan en besloot haar loopbaan bij de Koningin Beatrixschool. Tineke was een Directeur Wim van der Eijk bedankt Tineke van Hoeflaken voor haar jare" lange inzet in het Waddinxveense basisonderWT bekende 'juf' in Waddinxveen. Zij bezocht veel verschillende landen en had veel belangstelling voor cul tuur en musea. Met name haar les sen in aardrijkskunde en geschied nis waren zeer boeiend, omdat z) hiervoor regelmatig putte uit ha eigen ervaringen.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 16