Alle bruggen open voor de Boomkwekerij-kano tocht Nieuwe leden welkom bij bridgeclub "Honkvast" Rotaryclub Boskoop organi seert Poldergolf Concert Excelsior bij A4D 5e Oldtimer Kikkerrit Snelle badeend levert geld op tijdens Wadd' lekkeR! Hoever vlogen de ballonnen In de kraamtijd, het gezin en de baby Koppelklaveijasseo Fietstocht voor senioren Verloting Gouwebloem Cavia krijgt achtling j—^X^Tnxveen/boskoop Hart van Holland 29 mei 2002 Boskoop - Van de Koninginnedag opgelaten ballonnen kwamen de meeste terecht in de oostelijke provincies en ook veel in Duits land. Per school is er een winnaar: De Akker, Marleen Peltenburg; De Buig, Marjolein Bosch: Immanu- el, Erica Jongenbrurger; De Zevensprong, Celia Kraan; Ich- tus, Carmen Christiaanse; Reho- both, William Hood. De winnaars zijn via de scholen uitgenodigd voor de prijsuitreiking op 8 juni. Dan zal ook de prijsuitreiking plaatsvinden van de kleurwed- strijd. Waddinxveen - 'De geboorte van de baby en het geven van borst voeding in de eerste weken'. Dat is het onderwerp van dè maan delijkse informatie-bijeenkomst van de Borstvoedings-organisa- tie LLL. Deze wordt gehouden dinsdagavond 11 juni bij Nel Veenman aan de Prinses Beatrix- laan 98. Wie telefonisch hulp of informa tie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman, 0182- 619964. Waddinxveen - Stichting Wijk- werk de Zuidpias houdt vrijdag 7 juni een koppelklaverjasavond in het Zuidhonk. De avond begint om 20.00 uur. Er wordend rondes gespeeld. Iedereen is welkom. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling sSenioren, houdt dinsdag 11 juni de derde fietstocht van dit sei zoen. Er staat een tocht van ongeveer 40 kilometer gepland richting Reeuwijk/Bodegraven. Vanaf 9.30 uur is inschrijven mogelijk in het Anne Frank-acti- viteitencentrum. Koffie en thee staan klaar. Rond de klok van 10.00 uur wordt er gestart. Onderweg wordt er een pauze ingelast. De kosten voor deelna me bedragen 2,50 per persoon (inclusief 3 consumpties). Alle enthousiaste fietsers van 50 jaar en ouder zijn van harte welkom. De volgende fietstochten zijn voorlopig gepland op 9 juli, 13 augustus, 17 september en 22 oktober. Waddinxveen - Bij de door nota ris Mr. J.A.M. Koek gehouden trekking van de door de stichting De Gouwebloem gehouden verlo ting zijn de volgende prijzen gevallen: le prijs: cadeaubon t.w.v. 200,- op lot 5559; 2e prijs: Stofzuiger op lot 2274; 3e prijs: Dinerbon op lot 3188; 4e prijs: Stoomstrijkijzer op lot 2957; 5e prijs: Waterkoker op lot 1715. Op alle lotnummer eindigend op 0 iseveneens een prijsje geval len. De prijzen kunnen worden afge haald op dinsdag 18 juni van '9.00 tot 21.00 uur in het gebouw van De Gouwebloem aan de Toi- lenslaan 161. Waddinxveen - Een caviazeugje 'n Waddinxveen heeft onlangs «en achtling gekregen. Een van «e caviaatjes was bij de geboorte dood. De zeven overige caviaat jes en de moederzeug maken het goed. Ooit schijnt een cavia in een keer e» jongen te hebben gekregen. Deze achtling is dus geen nieuw record, maar wel een bijzondere gebeurtenis. Door Frits Bromberg Boskoop - Niet van een echte zee bonk te onderscheiden. Zo beheerst stapte burgemeester J. Rijsdijk van Boskoop afgelopen zaterdag voor het eerst van zijn leven in een kano, om gedreven voor te gaan in de Boomkwekerij kanotocht, georganiseerd door de Boskoopse kanovereniging 't Schouwtje. "Ja, wat wil je", zei de bijna onherkenbare Rijsdijk. "Ik kan moeilijk met een ambtsketen om uit varen gaan. Dat was er vermoedelijk de reden van, in dubbele zin ver licht, dat Rijsdijk, voor alle zekerheid in gezelschap van voorzit ter Arie Cees de Jong, er als een haas vandoor ging en de horizon al naderde, toen bootje nummer 2 te water ging. Vervolgens kozen de zestig overige deelnemers, afkom stig uit de hele regio, het ruime, maar verder rimpelloze sop: twee kano's voorop en twee als bezemka no, want doodlopende slootjes kon den problemen opleveren. Maar problemen lagen niet in het verschiet. Voorzitter De Jong: "Eigenlijk zijn het de anderen die varen. Vrijwel alle clubleden zorgen ervoor, dat alle ongeveer vijftig bruggen en de vier sluizen tijdig worden geopend en bediend en anders zijn ze op een andere manier betrokken bij de organisatie." Het zonnige weer zorgde voor een uitstekende kanodag en een slotak koord, waarnaar sommigen op voor- Aangevoerd door burgemeester J. Rijsdijk en voorzitter Arie Cees de Jong van 't Schouwtje kon zaterdag worden begonnen aan de Boomkwekerij-kanotocht. hand al handenwrijvend uitkeken. Want 18 kilometer kanovaren is één, uitpuffen bij een hapje en een drank je is een niet te verwaarlozen vers twee. Alleen burgemeester Rijsdijk kon niet van de partij zijn; die was halverwege uitgestapt om z'n ijzer- sterke schoolpetje af te zetten en er weer burgervaderlijk uit te zien. Die middag zou brandweercommandant Olieman immers afscheid nemen en dan wordt een burgemeester niet geacht transpirerend binnen te stor men, het kroos nog in de haren. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuidhonk is in september 2001 de bridgeclub "Honkvast" van start gegaan. De leden van Honkvast komen van andere bridgeverenigin- gen, waar zij zich, vaak om de groot te van de club, niet thuis voelden. Bijna een jaar na oprichting heeft Honkvast 36 leden. De club heeft zich als doel gesteld niet groter te worden dan 60 leden. Dan blijft het mogelijk op goed niveau gezellig met elkaar te bridgen. Het is de bedoe ling dat er - bij het bereiken van dit aantal - een A- en een B-lijn opgezet wordt, waardoor het mogelijk is in competitieverband de onderlinge krachten te meten. De bridgeclub Honkvast zoekt nieu we leden, die met veel plezier in een gezellige sfeer willen bridgen. Voor beginnende bridgers geldt, dat zij daarbij ook veel kunnen leren van meer ervaren spelers, die de nieuw komers graag ter zijde staan. Honkvast is niet alleen een vereni ging voor leden. Degene die af en toe eens een spelletje bridge wil spelen is ook van harte welkom. De club is aangesloten bij de Neder landse Bridgebond. Dat houdt in dat deelgenomen kan worden aan bondswedstrijden, ruitenboer, districtsviertallen- of -parenwedstrij den. Het eerste verenigingsjaar is afgeslo ten; het nieuwe seizoen start 12 sep tember, aanvang 19.30 uur. Voor meer informatie: 610656 of n.steensma@wanadoo.nl. Boskoop - De Rotaryclub van Bos koop heeft het initiatief genomen om op een originele manier het golfspel te beoefenen. Zaterdag 29 juni houdt de club een open Pol- dergolftoernooi. De deelnemers leggen een 18- hole golfparcours af in het. Groene Hart van Holland. Dank zij de bereidwillige medewerking van de landeigenaren, kon het par cours uitgezet worden aan de oost kant van Boskoop. Op vers gemaaid weiland in de waterrijke polders Middelburg en De Wijk. Op soms smalle percelen, soms ruw grasland moet gespeeld worden, via dammen en planken worden sloten en water gangen overgestoken. Het belooft een uitdagende en unieke golf-bele- venis te worden. Het parcours is ca. 7,5 km lang en kan in ongeveer 4 uur worden afgelegd. Inschrijven kan, tot 16 juni bij Hans Loef, telefoon 0172-213237 of e-mail: loebiezbos@cs.com Boskoop - Harmonie Excelsior geeft donderdag 6 juni een concert tijdens de intocht van de wandelaars van de AVD op het Gouweplein. Nieuwe drummer nodig "Excelsior is dringend op zoek naar een goede drummer", zegt dirigent Anton van Oosten. "Wij zijn erg gelukkig dat Gouda's Harmonie De Pionier hun drummers voor onze concertjes willen 'uitlenen', zodat ons publiek toch van een uitgebalan ceerd orkest kan genieten. De leer ling-slagwerkers van leerlingenor kest C-Akkoord zijn nog niet zover dat ze kunnen instromen, hoewel C- Akkoord vanzelfsprekend wel een paar vrolijke nootjes laat horen tij dens de Boskoopse Avondvierdaag se, maar dan op woensdagavond. Wij nodigen het Boskoopse publiek, en dan met name natuurlijk de (geslaagde) wandelaars, van harte uit om een poosje te komen luiste ren op het Gouweplein, vooral als de zon schijnt." Excelsior zal na het AVD-concert voorlopig gaan werken aan het pro gramma voor het concert in het Rosarium, op vrijdag 28 juni, en het concert in het Houtmansplantsoen zondag 21 juli, waar de vereniging met een vrijwel nieuw concertpro gramma voor de dag wil komen. Hazerswoude/Boskoop - Voor de vijfde keer vindt zaterdag 8 juni de Boskoopse Oldtimer Kikkerrit plaats. Voor deze jubileumrit heb ben zich inmiddels ruim 100 deelne mers ingeschreven. De Kikkerrit is een tourrit voor automobielen met een bouwjaar vóór 1960. Echte klas siekers derhalve, waaronder een aantal zeer zeldzame exemplaren. De ongeveer 110 km lange route start in Hazerswoude, en gaat door het zuidelijk gedeelte van het Groe ne Hart van Zuid-Holland. Belangstellenden kunnen zowel bij vertrek als bij aankomst de auto's komen bekijken. Vanaf 8.00 uur ver zamelen de auto's op het terrein van Ton Rijnbeek Boomkwekerijen aan de Loeteweg 4a in Hazerswoude. Omstreeks 9.30 uur vertrekken de automobielen voor hun tocht door het Groene Hart. Omstreeks 15.00 uur zullen de eerste klassiekers aan komen op het terrein van Connex- xion in Boskoop, gelegen aan de Hoogeveenseweg. Daar vindt het défilé plaats. Extra attracties Dit jaar, vanwege het feit dat de rit voor de vijfde keer wordt gehouden, zijn extra attracties georganiseerd bij aankomst van de auto's. Op het defiléterrein is er schminken voor de kinderen. Ook zijn ijsjes en allerlei versnaperingen verkrijgbaar. Er zijn optredens van linedancers en er zijn oude trekkers, oude personenbus- sen, motoren en bromfietsen van verzamelaars te bewonderen. Waddinxveen - Tijdens de Dorpsstraatbraderie afgelopen zaterdag wer den al vele badeendjes verkocht; badeendjes die vrijdag 28 juni voor flinke geldprijzen op de Gouwe zullen meedobberen. De opbrengst is bestemd voor goede doelen in Waddinxveen. Eendjesrace Velen kochten zaterdag voor 2,50 een badeend met lot. Vrijdagmiddag 28 juni levert men tussen 5 en 6 die eendjes op de Gouweboulevard in. (Direct bij verkoopadres achterlaten of daar inleveren kan ook.) Vervol gens worden om half zeven alle speelgoedeendjes op spectaculaire wijze en in een keer in de Gouwe gegooid en begint de race pas echt. Onder toe zicht van een official bereikt een aantal eendjes al dobberend de finish. Winnende eendjes leveren 450, 250 of 100 euro op. De Wadd' lekkeR! badeendjes zijn te koop bij de Apotheken Van den Dries, Van Doorn en Kerkweg West, Cafetaria Het Oude Dorp en Van Zanten Zuid- plas, Formido, Kapsalon Frank Pronk, Sportschool Den Edel en via een aan tal verenigingen (waaronder volleybalvereniging Be Fair, zwem- en polo club Gouwestaete en multisportvereniging T.O.O.SJ. Ook op 8 juni tijdens het muziekfestival bij het Zuidhonk en tijdens de week markten op 7, 14 en 21 juni zijn de race-eendjes te koop. Voor meer informatie: h.j.derooij@wanadoo.nl of dc.vandoorn@planet.nl Gouwe Dukaat Alle consumpties worden tijdens Wadd' lekkeR! met Gouwe Dukaten afge rekend. Deze dukaten kosten 1,80 per stuk en zijn los en per vel van 10 te krijgen. Wie een vel koopt, ontvangt meteen een gratis lot waarmee leuke prijzen zijn te winnen. Gouwe Dukaten zijn te bestellen via www.waddlek- ker.nl of tijdens het evenement te koop aan de kassa's op de Gouwebou levard. Het goede doel Drie Waddinxveense serviceclubs Lions, Rotary en Tafelronde nemen gezamenlijk het initiatief om in samenwerking met de lokale horeca een geweldig en voor iedereen toegankelijk feest te organiseren en de opbrengst (van elke verkochte Gouwe Dukaat 30 eurocent) voor plaatse lijke goede doelen te bestemmen. Dat is kortweg waar het bij "Wadd' lek keR! Gastronomie aan de Gouwe" precies om draait. www.waddlekker.nl gelanceerd Vorige week is de website van Wadd' lekker! gelanceerd. Regelmatige bezoekers van de site vinden hier telkens de actuele stand van zaken van en achtergrondinformatie over het grootse evenement.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17