Wethouder Gerts geeft startsein praktische verkeersproef Nationale collecte epilepsie start met grootste collectebus Rondje Kunst Moerkapelle Duivensport 'Zicht op de toekomst' Evenementen in juni 'G'-groep bij Antilope Jesse van Elteren prolon geert snelschaaktitel Nederland centraal bij School met de bijbel ANTILOPE REGIO Hart van Holland 29 mei 2002 SPORTCLUB WAOOINXVECN Door Karin Jongkind Waddinxveen - Ruim dertig leer lingen van de Prins Willem AJexan- derschool vertrokken dinsdag 4 juni vanaf het politiebureau voor wellicht één van de spannendste dagen van dit schooljaar. Deze leerlingen namen deel aan de prak tische verkeersproef. Twee weken geleden al slaagden zij voor het theoretische gedeelte van dit verkeersexa- men. De leerlingen van de Prins Wil lem Alexander school vertrokken als eerste, omdat ze vorig jaar het hoog ste aantal punten hadden behaald. Na hen waren de leerlingen van de Bethelschool en de Leilinde aan de beurt. In de loop van de ochtend én op woensdag 5 juni vertrokken ook de leerlingen van de overige basis scholen uit Waddinxveen. Dorenda Gerts, de nieuwe wethouder, die onder andere onderwijs in haar por tefeuille heeft, stuurde de eerste leerlingen op weg. Fietscontrole Het praktische onderdeel van het verkeersexamen wordt ieder jaar georganiseerd door medewerkers van de afdeling Waddinxveen van 3V0, in samenwerking met de scho len en de politie. Al maanden van tevoren ontvangen de scholen een diaserie over de te rijden route. Op die manier kunnen de leerlingen vooraf oefenen en zijn ze dus beter voorbereid op het examen. Op de dag van de praktische verkeersproef controleert de politie eerst de fiet sen van de kinderen op onder ande re verlichting, banden en remmen. Zodra de fiets is goed gekeurd, mag de leerling vertrekken voor zijn of haar verkeersproef. 3VO ziet het examen als een middel om te bepalen hoe 'veilig' een kind zich gedraagt in het verkeer. Veilig tussen aanhalingstekens, want hoe wel de meeste kinderen voor het verkeersexamen slagen, wil dat nog Tv-presentatrice Lucille Werner opende, samen met 200 kinderen met epilepsie, op maandag 3 juni de nationale collecteweek voor de epi- lepsiebestrijding. Nadat Lucille op een verrassende manier te voorschijn getoverd was, deed zij de eerste euromunt in de grootste collectebus van Nederland. De collecte symboliseert de wens van het Nationaal Epilepsie Fonds: veel geld ophalen om voorlichting over epilepsie te geven, weten schappelijk onderzoek te subsidië ren, begeleide vakantiereizen voor mensen met epilepsie te organise ren en overige hulpverlening te ondersteunen in Nederland en de ontwikkelingslanden. In Nederland hebben ruim 100.000 mensen epilepsie, wereldwijd zijn er 50 miljoen mensen met epilepsie. Ondanks deze aantallen is epilepsie nog te weinig bekend. Het thema van de collecteweek luidt: Laat haar niet vallen. De opbrengst van de col lecte is van groot belang, de zorg voor kinderen en volwassenen met epilepsie kost veel geld en het Nationaal Epilepsie Fonds krijgt geen subsidie van de overheid. Epilepsie is een tijdelijke functie stoornis in de hersenen. Een epilep- sieaanval ontstaat door overmatige elektrische activiteit in de hersenen. Het normale functioneren wordt dan tijdelijk verstoord. Aanvallen kun nen er heel verschillend uitzien, iemand kan bij en grote aanval op de grond vallen, maar kan ook heel even afwezig zijn, wat niemand opvalt. Voor meer informatie 0900 821 24 11 (10 eurocent per minuut) of kijken op www.epilepsie.nl Benthuizen - De projectavond van de School met de bijbel wordt don derdag 6 juni gehouden. Het thema is 'Nederland'. Elk van de elf groe pen heeft een onderwerp binnen dit kader gekozen. Voorbeelden van de onderwerpen zijn Nederland in de middeleeuwen, Nederland in de Gouden Eeuw, Schi phol, Benthuizen, de molen van Benthuizen, waterbeheersing enzo voort. Tijdens de presentatie zijn ook veel artikelen te koop, zoals oliebollen, stroopwafels, kaarten, drop, plan tenbakjes en nog veel meer. De opbrengst is bestemd voor de uit breiding van de schoolhof en voor het werk van Stichting Ontmoeting. Deze stichting houdt zich bezig met de resocialisatie van daklozen en ex- gedetineerden en zal deze avond een stand hebben in de school. niet zeggen dat zij altijd zo serieus als tijdens het examen aan het ver keer deelnemen. Daarbij komt dat ook andere weggebruikers niet altijd even goed opletten. Toch beseffen de kinderen, volgens 3VO, juist door het verkeersexamen, dat deelnemen aan het verkeer een serieuze zaak is. Vorig jaar zakten in Waddinxveen 29 leerlingen voor de praktische proef. Hoeveel dat er dit jaar zijn is nu nog niet bekend. Het streven van de leer lingen, hun ouders, 3VO en de scho len was om het aantal fors te ver minderen. Moerkapelle - Voor de derde keer is Rondje Kunst georganiseerd door 13 kunstenaars in Moerkapel le en Zevenhuizen. Zaterdag 25 mei van 10.00 tot 17.00 uur kon men bij de kunstenaars thuis of in hun atelier werk bezichtigen en hierover vragen stellen. Hier heb ben veel mensen gebruik van gemaakt. Ongeveer 100 personen hebben het Rondje Kunst gevolgd. Er was voor iedere bezoeker een kunstrouteboekje, met daarin een kunst-c.v. van alle deelne mers en een plattegrond van Moer kapelle en Zevenhuizen. Boekbinder/restaurateur Peter heeft deze keer de meeste bezoekers gekregen. Over de schilderijen op zijde en de andere technieken van Cary, was iedereen vol lof. Haar dochter Ilse exposeerde beeldhouwwerken op hetzelfde adres. In Galerie/Atelier Artistique was een expositie van Ingrid, met schilderij en in aquarel en acryl. Aan de hand van gedichten en muziek combin eert zij de roos met vogels, muziek noten en -instrumenten. Nieuw bij Rondje Kunst waren de veren maskers van Sarah, bij de Fotoboetiek, samen tentoongesteld met Emmy's aquarellen. Vlakbij, in de Moerdijkstraat was Paul de vol gende exposant. Hij werkt met beton, giethars/tin of charmotteklei. Even buiten 't dorp op het Oogstpad waren schilderijen van Ineke, in diverse technieken. En richting Zevenhuizen kon men voor bloem- sierkunst en tuindecoraties terecht bij Annet. In de kern van Zevenhui zen was er Ikebana bloemsierkunst gecombineerd op eigen gemaakt keramiek bij Anneke. De portretten in paskrijt van Diet zijn al bij velen bekend. Ernst en Louise exposeerden samen in de Dorpsstraat en hier kon men portretten en tekeningen bewonde ren. Het is voor allen een zeer geslaagde dag geworden. Aan het eind van dit jaar willen de kunste naars een kunstmarkt opzetten in Moerkapelle. Zevenhuizen - De Stormvliegers deed 1 juni mee met een concours vanuit Ablis, 435 kilometer. Toen de 662 duiven, om 7.15 uur, gelost wer den, was het prachtig weer op de hele vluchtlijn. Maar al snel kregen de duiven te maken met een droge noordnoordoosten wind, wat het toch altijd moeilijker maakt. De dui ven zullen dan eerder een drinkpau- ze inlassen, de één doet dat vliegen de weg, de ander gaat rustig langs de waterkant staan drinken. Het was 13.36 uur toen de eerste duif zich meldde bij D. Brem. De duif had hiermee een snelheid gehaald van 68 kilometer per uur. De laatste duif was 35 minuten later thuis. Uitslag: 1, 9 D.C. Brem; 2 J. Hoevela ken; 3, 8 C. Nobel; 4 N. Koppenaal; 5 Jeffry van de Haak; 6 D.C. den Her tog; 7 Coby van der Hoek; 10 Joh. Stofberg Regio - Het Koninklijk Instituut van Ingenieurs K1V1 en de Nederlandse Ingenieursvereniging NIR1A organi seren een lezing met audio-visuele presentatie over 'Zicht op de toe komst' door futuroloog Rudolf Das. De afdelingen Den Haag en Leiden van N1R1A en Bedrijfskunde van het K1VI houden dinsdag 18 juni om 20.00 uur in de aula van de Haagse Hogeschool, Johanna Westerdijk- plein 75 te Den Haag (tegenover sta tion Hollands Spoor) een lezing over toekomstscenario's voor Nederland. De lezing is voor iedereen toeganke lijk. De toegang bedraagt 25,- 15, - voor leden) en kan aan de zaal wor den voldaan.Voor meer informatie: 079-5936440 of kvdwilt@ wiltad- vies.nl Regio - 3-7 juni: Zevenhuizen: Avon dwandelvierdaagse; routes 5/7,5 km. Voor meer informatie: 0180- 633365/0180-632883. 8 juni: Boskoop: rondvaarten langs boomkwekerijen. Aanvang 13.30 uur. 8 juni: 3 museatocht langs oudheid kamer Reeuwijk, kaasmuseum Bode graven en kwekerijmuseum Bos koop. 11-14 juni: Avondvierdaagse Gouda. 11-14 juni: wandeltochten "Wad dinxveen Wandelt". Keuze uit 5 en 10 km. Start bij voetbalvereniging Be Fair. 12 juni: "Gouds Montmartre" Antiek en curiosa op de markt in Gouda van 10.00- 16.00 uur. 13 juni: Opening Goudse kaas- en ambachtenmarkt van 10.00 - 12.30 uur 15 juni: Boskoop: rondvaarten langs de boomkwekerijen. Aanvang 13.30 uur. 15 juni: 3 museatocht langs oud heidkamer Reeuwijk, kaasmuseum Bodegraven en kwekerij museum Boskoop. Voor meer informatie: VW-Zevenhui- zen Reisburo De Zwaluw, Zevenhui zen, 0180-632131. Moerkapelle - Bij schaakvereniging Moerkapelle is er de laatste schaak- avond van het seizoen traditioneel ruimte voor de jaarlijkse ledenver- gaderin, gevolgd door het snel schaakkampioenschap. Dit snel schaken geeft allen de kans op een Prijsje en de gelegenheid hun sei- j-oen extra glans te geven. Aan deze blitzeditie (5 minuten bedenktijd Per partijtje) werd deelgenomen door 26 spelers. Na de voorronde ontstonden vier 'inalegroepen, waarvan de eerste !"iet juist de 8 spelers van het eer ste team) om het kampioenschap streed. Deze groep werd na barrage gewonnen door Jesse van Elteren, die daarmee zijn snelschaaktitel opnieuw prolongeerde. Hij scoorde Y' punten uit 7 partijen en bleef clubkampioen Gerard van Ommeren r'ipt voor. Wouter Vroegindeweij en °en van Geffen kwamen een half puntje tekort, terwijl Hugo van Elte ren met 3,5 uit 7 vijfde werd. De prijswinnaars: Groep 1: 1. Jesse van Elteren; 2. Gerard van Omme ren; 3. Wouter Vroegindeweij. Groep 2: 1. Kevin Bakker; 2. Marcel de Haan; 3. Arno Luinenburg. Groep 3: 1. Boudewijn Weijermars; 2. Ron Droog; 3. Dirk Molenaar. Groep 4: 1. Arie Hoogduijn; 2. Patrick Stam; 3. Sjaak Kouwenho- Na een druk en succesvol seizoen gaan de schakers van SV Moerkapel le genieten van de zomervakantie. Het seizoen 2002-2003 begint vrijdag 6 september, zoals altijd in dorps huis Op Moer. Ook nieuwe leden en/of belangstellenden, zowel bij de jeugd als bij de senioren, zijn van harte welkom; de jeugd vanaf 18.45 uur, de senioren beginnen om 20.00 uur. Waddinxveen - Eind april is bij Atle tiekvereniging SC Antilope een 'G'- groep gestart. Het idee is afkomstig van enkele ouders van gehandicapte kinderen. Het gaat om kinderen met een autistische stoornis, een motorische beperking of een verstandelijke handicap. Dé kinderen hebben inmiddels een aantal keren getraind onder begelei ding van trainster Yvonne van der Harst. Er zijn i3 groepjes van 4 a 5 kinde ren. Het eerste groepje, leeftijd 5 tot 9 jaar, traint van 13.45 tot 14.45, het tweede groepje, leeftijd 9 tot 12 jaar, van 15.00 tot 16.00 en het derde groepje, vanaf 12 jaar, van 16.00 tot 17.00. Voor informatie: 0182-611137 Of kom gewoon eens langs met uw kind op woensdagmiddag. Het project is tot de zomervakantie een proef.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 21