HERSTEL OF PAS OP DE PLAATS? STICHTING POLDERROMANCE EEN VAN DE GENOMINEERDEN VOOR LOKAAL INITIATIEF moerkapelle.rabobank.nl De bank waar je lid van wordt INFO@ZEVENHUIZEN- Weeknieuws BEZOEK DE LEUKSTE EN GROOTSTE TUIN VAN NEDERLAND pagina 2 Hart van Holland 5 juni 2002 van door uw bank Uitnodiging Aigemena Vergadering 2002 Bezoekadressen: AGENDA Telefoonnummer Reisbureau: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751AZ Moerkapelle Rabofoon: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Openingstijden: TÊïïiïr) Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabo orderlijn: Interpolis schadeservice: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: E-mail-adres: Rabobank website: «■a Rabobank Vorige week heeft u in deze krant de presentatie van Lions Club Zevenhuizen, het eerste genomi neerde initiatief, kunnen lezen. Het lokaal initiatief is een financiële ondersteuning van een initiatief dat de lokale gemeenschap of een deel daarvan, in de ruimste zin van het woord, ten goede komt. De tweede genomineerde voor het lokaal initiatief is Stichting Polder romance. Stichting Polderromance is enige jaren geleden opgericht in het kader van de opvoering van de musical "Een Polderromance" Deze musical was een groot succes. Naar aanlei ding van dit succes is een kindermu sical ingestudeerd voor de opening van het verbouwde Dorpshuis Swan- la, ook al moest de geplande verbou wing van het Dorpshuis Swanla nog beginnen. Nu de verbouwing inmiddels is gestart, is door de Stichting besloten opnieuw een musical in te studeren, omdat aan deze gelegenheid niet ongemerkt voorbij mag worden gegaan. Gekozen is voor de bekende musical "Heerlijkheid duurt het langst" Aan de musical werken onge veer 100 mensen mee, die op het podium of achter de schermen zullen optreden. De verwachting is dat in november a.s. zo'n vijf a zes uitvoe ringen zullen plaatsvinden, voor een uitverkochte zaal. Stichting Polderromance zal haar voorstel nader toelichten in de Alge mene Ledenvergadering van maan dag 17 juni a.s. In de komende week zal het laatste genomineerde initiatief in het kort worden gepresenteerd. In de afgelopen verslagweek zijn alle toonaangevende effecten beurzen in het rood geëindigd. Vooral telecomaandelen moesten het ontgelden, nadat Deutsche Telekom tegenvallende kwartaal cijfers bekendmaakte. Verder waren er uitspraken van ECB-pre- sident Wim Duisenberg die voe ding gaven aan twijfel over kracht en tempo van het economisch her stel. Uit Amerikaanse macrocijfers bleek dat het economisch herstel nog niet krachtig doorzet. Het cijfer voor het consumentenvertrouwen lag licht onder de verwachting, terwijl de Amerikaanse consument in april minder besteedde dan was voorzien. Uit Europa kwamen betere berich ten. Zowel in Duitsland als in Frank rijk kwam het ondernemersvertrou- wen hoger uit dan verwacht. De financiële sector leed onder slecht nieuws van Barclays. De Britse bank verhoogde de voorziening voor oninbare leningen voor het eerste kwartaal.Toch waren er ook positieve geluiden. De Duitse herverzekeraar Münchener Rück presenteerde beter dan verwachte kwartaalcijfers, maar zag de winstverwachtingen voor 2002 en 2003 worden verlaagd door Goldman Sachs. Het Belgisch-Neder landse Fortis maakte goede cijfers bekend en werd hiervoor beloond door beleggers. Het aandeel sloot 2.8% hoger. Berichten uit de telecomhoek toon den aan dat de sector er niet goed voor staat. Deutsche Telekom ont slaat tot en met 2004 zo'n 22.000 werknemers, een kleine 10% van het totaal. Met het massaontslag moet de schuld van EUR 67 miljard met ruim EUR 10 miljard worden geredu ceerd. Vodafone presenteerde een recordverlies van EUR 25.6 miljard over het afgelopen boekjaar, voorna melijk veroorzaakt door afboekingen op dochterondernemingen. Toch waten de cijfers beter dan verwacht. Branchegenoot mm02, eigenaar van Telfort, maakte slechter dan verwach te cijfers bekend. Op de Nederlandse beurs deden geruchten over het fail lissement van kabelnetwerkexploi tant KPNQwest de ronde. Bankiers zouden geen leningen meer willen verstrekken, terwijl moederbedrijven KPN en Qwest evenmin nog in het bedrijf willen investeren. Overal, snel, gemakkelijk en overzich telijk de informatie over uw Rabobank opzoeken. Om dat mogelijk te maken zullen wij op korte termijn onze eigen site op het internet presenteren. Daar op vooruitlopend zijn wij vanaf heden op een duidelijk herkenbaar e-mail adres te bereiken: lnfo@Zevenhuizen-Moerkapeile.Rabobank,nl. Een gesprek aanvragen of een vraag stellen is met een e-mailtje snel en gemakkelijk geregeld. We kijken uit naar uw e-mail! Onze bank houdt op maandag 17 juni aanstaande haar jaarlijkse Algemene Vergadering. De bijeenkomst vindt plaats in "Zorgcentrum De Zevenster" te Zevenhuizen en begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is de zaal open en wordt er een kopje koffie geserveerd. Verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2001 Decharge Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Mededelingen en rondvraag Na de pauze zullen in het kader van het Lokaal Initiatief de drie genomi neerde verenigingen hun plannen presenteren, waarna de aanwezige leden hun favoriete goede doel kunnen kiezen. De genomineerden zijn: Lions Club Zevenhuizen - Project Senioren-Banken-Route Stichting Polderromance - Musical "Heerlijkheid duurt het langst" Rolschaatsvereniging Rolling '90 Moerkapelle - Opleidingen, internatio nale uitwisseling en voorbereiding WK De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Vergadering, de jaarrekening 2001 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage op ons kantoor aan de Dorpsstraat 190 te Zevenhuizen. MB Op een mooie pinksterdag heeft één uwer redacteuren met zijn gezin een bezoek gebracht aan de leukste en grootste tuin van Nederland van dit moment, de Floriade. Plaats van han deling is de gemeente Haarlemmer meer. Het thema van deze wereldtuinbouw tentoonstelling is duurzaamheid. Om daar een goed beeld van te krijgen advi seren wij u het Groene Loten Pad te vol gen en zo de wereld van duurzaamheid te ontdekken. Duurzaamheid voor water en bodem, energie en transport, kennis en grondstoffen. Op het eiland Futura wordt aangetoond hoe milieuwinst geboekt kan worden op het gebied van tuinbouw. De rijkdom van het bodemle ven staat daarbij centraal. Wat u daar mag verwachten zijn een eetbare sier- tuin, de bodembioscoop (animatiefilm), een gesloten kas en een afdaling in de bodem (tentoonstelling). Een bezoek aan Terra Futura levert vele ideeën op die u kunt toepassen in uw eigen tuin. In Wonderwaterland wordt u uitgenodigd een spectaculaire tijdreis te maken met het Tijdschip. Het Tijdschip vliegt, duikt en vaart door het verleden, heden en toekomst om uiteindelijk weer terug te keren op het hedendaagse Floriadeter- rein. Op een spectaculair eiland is de Tuinbouw Experience te vinden. Tuin bouw Experience laat de bezoeker erva ren dat de Nederlandse tuinbouw een dynamische innovatieve sector is van groot internationaal belang, waarin veel aandacht wordt besteed aan het milieu. U treft hier een "ballonvlucht boven het kassengebied" een tentoonstelling en een tuinbouwinternetcafé aan. In de Groene Stad vindt u vier verschillende landschappen die zijn bebouwd met het oog op de toekomst. Op een indrukwek kende wijze laten architecten en ontwer pers zien hoe zij hebben gekozen voor milieuvriendelijke en duurzame toepas singen die voldoen aan de wensen van de bewoners in Nederland in de eenen twintigste eeuw. In "Nederland Straks" wordt de bezoeker van de Floriade aan het denken gezet over de kwaliteit van de toekomstige leefomgeving. Met een opvallende beeldentuin, de 3D-film Het groene cadeau en het bouwwerk Neder land Straks laten de organisatoren zien welke keuzes er zijn om de schaarse ruimte in Nederland te gebruiken voor een leefbare en duurzame toekomst. Andere hoogtepunten op de Floriade zijn: BIG Spotters Hill een 40 meter hoge heuvel met een indrukwekkend uit zicht. Aan het Meer wordt u verrast door een fleurige bloemenvallei In het Speelbos kunnen kinderen een avontuurlijke ontdekkingstocht maken door een mooi stuk natuur. Bitopia, een adembenemende wereld die geïnspireerd is op natuurgebieden van Nederlandse natuurorganisaties. Kas van de Toekomst geeft u een indruk van het ideale glastuinbouw bedrijf in 2010. j De Floriade is zonder meer een bezoek waard. Er is zoveel te zien voor groot en klein, jong en oud, dat een dag nauwe lijks voldoende is om het hele terrein te bezoeken."Feel the art of Nature" Rabobank in zee met Sky Radio 100.7 FM Evenals vorig jaar werkt de Rabobank i mee aan de Sky Radio 100.7 FM actie 'Een jaar gratis leven'. Tussen 10 en 29j juni kunnen luisteraars deelnemen. Eén van de prijzen is een met 26.000, gevulde Rabo Internetspaarre- kening. Gedurende drie weken kun nen luisteraars van de zender mee doen. De actie maakt gebruik van media als sms en internet. Naast de Rabo Internetspaarrekening maken deelnemers onder andere kans op een jaar lang iedere week zakgeld, een jaar lang gratis op vakantie, een jaar lang gratis boodschappen, een jaar lang gratis bellen, een jaar lang gratis tan ken, een jaar lang gratis kleding en een jaar lang gratis meubilair. Op 6 juli vindt de grote prijsuitreiking plaats in Amsterdam. Rabofoon: ruim een half miljoen calls op één dag De Rabofoon heeft op donderdag 23 mei een record gebroken. Op die dag werden er door de spraakcomputer 516.000 gesprekken afgehandeld. De drukte heeft te maken met de uitbeta ling van het vakantiegeld. Eind mei is altijd de drukste periode van het jaar voor de Rabofoon. In dezelfde periode vorig jaar lag de piek op 277.000 gesprekken op één dag. Dat betekent voor dit jaar een toename van 86%. Thema overlijden op www.rabobank.nl Wat zijn de financiële gevolgen voor het gezin als een van beide partners onverhoopt komt te overlijden? En wat moet geregeld worden met betrekking tot bank- en verzekerings zaken? Voor het antwoord op deze vragen kunt u voortaan terecht op de Rabobanksite. Informatie en een checklist maken u wegwijs in zaken als de Algemene nabestaandenwet, het nabestaanden-pensioen en forma liteiten die spelen rondom een sterf geval. De rekenmodule brengt inkom sten en uitgaven in beeld als een van beide partners wegvalt. De uitkom- sten worden in cijfers en grafieken weergegeven en gekoppeld aan rele- vante producten zoals de overlijden- srisicoverzekering en de gezinsuit- j vaartverzekering. 'Overlijden' staat op j www.rabobank.nl onder het thema 'Leven'. Coins for Care brengt 2,7 miljoen op De muntenactie Coins for Care heeft volgens de Stichting Actie Kleingeld Serviceclubs (SAKS) 2,7 miljoen opgebracht. In dit bedrag is het resul- taat van de Nationale Eurocollecte nog niet opgenomen. Demissionair Minister van Buitenlandse Zaken gaf destijds het startschot voor de actie waarbij mensen de mogelijkheid had den 'oud' muntgeld te schenken. In totaal werd ongeveer 500.000 kilo muntgeld ingezameld via winkels, horeca-instellingen en banken. Ook de meeste Rabobanken deden mee aan de actie. De opbrengst wordt verdeeld over meer dan honderd goede doelen 6 april t/m 20 oktober 17 juni Floriade Algemene Leden vergadering Rabobank iWTlIO 1 Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2