Dier vermist of gevonden? Molennieuws Zomerzang- avond Kinder BAV in Benthuizen Je eigen vader speelt hoofdrol in adem-benemende thriller Gouden Griffel voor Peter van Gestel - Gouden Penseel voor Willemien Min Tentoonstelling 'Exlibris verzameld' In een hoekje met een boekie GLOBAL 140,- €69,- REGIO Hart van Holland 29 mei 2002 Van 8 juni tot en met 1 september in Museum Meermanno te Den Haag FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 375,- €89,- 375,- BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Stichting AMIVEDI. Kosteloze huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. in week van 27 mei tot 2 juni wer den de volgende vermiste/gevon den huisdieren geregistreerd: Vermist: Poes, wit, Tweemanspolderweg t.h.v. de Unie van watertoeristen. Zevenhuizen, Kater, ongecastr. rood gestreept, mooie tekening, Zijde, M>» ikape.lt' Kater, rood gestreept, met witte kin en huik, heeft op neus lidte ken, Dorpsstraat, Moerkapelle. Leguaan, groenig, ong. 1 meter lang, omgeving Zevenhuizerplas, Zevenhuizen. Gevonden: Kat,- rood, Molenweg, Zevenhui zen. Poes, rood, Zevenhuizen, Kat, zwart niet klein wat befje, Zuidelijke Dwarsweg, Zevenhui zen. Kat, zwart met wit snoetje, bef en sokken en op linker achterpoot een wit vlekje. "De Koornmoien" Tweemanspolderweg, Zevenhui zen. Iedereen die vragen heeft of informatie lean geven han hellen naar: Stichting Amivedi Hulp post 3B-Hoek Zevenhuizen- Moerkapelle, telefoon 010- 5121937. Benthuizen - In het Molenhuis is een nieuwe tentoonstelling ingericht: "Koloniale waren sinds 1602". Het thema heeft betrekking op de pro ducten die gemeengoed zijn gewor den door de invloed die de VOC daarop heeft gehad in de 17e, 18e en ook nog in de 19e eeuw. Op de tentoonstelling is een planten bak ingericht met kruidenplanten en in een "winkel in koloniale waren" zijn de oude producten, die nog steeds gebruikt worden, soms ver kleed in een modern jasje. De tentoonstelling is te bezichtigen tot en met zaterdag 14 september tij den de openingsuren van Het Molen huis: iedere zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Benthuizen - Het Hervormd Gemengd Koor "Immanuel" houdt zaterdag 8 juni in samenwerking met kinderkoor "De Benthuizer Zanger tjes" een koor- en samenzangavond onder de noemer "Zomerzangavond" in de Nederlandse Hervormde kerk. Aanvang 19.30 uur. Medewerking wordt verleend door organist Jan Vis, pianist Kees de Bruin en fluitiste Rianne Mouw. ledereen is welkom. Benthuizen - De Benthuizer Avond 'ierdaagse voor kinderen wordt woensdag 12 juni gehouden. Kinde ren die van wandelen houden zijn welkom bij partycentrum De Tas. Daar is de start van een wandeltocht ,,ver 5 kilometer. Scoutingband de Schouw uit Boskoop haalt de wande- bars binnen. Inschrijven kan vanaf 18.00 uur; de start is om 18.30 uur. De kosten voor deelname bedragen Na afloop krijgt iedere wandelaar een medaille. voorinschrijving hoeft niet maar is wel mogelijk en wel vrijdag 7 juni van 19.00 tot 21.00 uur in de Tas. De maand juni staat ook dit jaar weer in het teken van het spannen de boek. Speciaal voor deze gelegenheid en om vader eens flink in het zonnetje te zetten ('t Is tenslotte bijna Vaderdag...) introduceert Get Per sonal, dat onderdeel uitmaakt van uitgeverij Strengholt, een uniek op maat gemaakt cadeau: een thriller waarin jouw eigen vader de hoofd rol speelt. In "Moordpatronen" van auteur Tomas Ross, kun je twee persoe nen opgeven die elk een eigen rol vertolken in het boek. Via de speciaal ingerichte internet site kun je aan deze personen naast voor- en achternaam ook een favoriete auto meegeven. Maar het draait natuurlijk om jouw vader die als hoofdrolspeler op het omslag, de rug en achterzijde met voor- en achternaam wordt ver meld. In deze spannende thriller moet jouw vader de gruwelijke moord op een topmannequin oplossen. Deze moord lijkt in verband te staan met een grote spionageaffai- re. Zal het pa lukken om deze zaak tot een goed einde te brengen? Dit unieke vaderdagcadeau kost 12,95 en is exclusief te verkrijgen via www.getpersonal. nl/vaderdag De Gouden Griffel, de prijs voor het mooiste boek voor kinderen tot 12 jaar, is dit jaar toegekend aan 'Winterijs' van Peter van Gestel. Het Gouden Penseel, de prijs voor het mooist geïllustreer de kinderboek, gaat naar Wille mien Min voor haar illustraties in 'ik schilder je in woorden', geschreven door Hans Hagen. De Griffels en Penselen zijn jaarlijkse bekroningen. Ze worden door de Stichting CPNB toegekend op voordracht van twee onafhankelijke jury's, dit jaar onder voorzitterschap van Helma van Lierop (Griffels) en Bregje Boonstra (Penselen). De jury's deelden tevens zes Zilveren Griffels en twee Zilveren Penselen uit en verleenden aan zeven boe ken de Vlag en Wimpel, éen eervol le vermelding. Niet eerder waren alle met Goud en Zilver bekroonde boeken bij beide jury's van de hand van Nederlandse auteurs-en illustratoren. De prijzen worden op zondag 29 september, voorafgaand aan de Kinderboekenweek, uitge reikt aan de bekroonde auteurs en illustratoren. Peter van Gestel -Winterijs Peter van Gestel (1937) was enkele jaren acteur en ontwikkelde zich tot dramaturg voor radio en televi sie. Hij schreef verhalenbundels, twee romans, vele hoorspelen en enkele televisiespelen. Eind jaren zeventig begon hij op verzoek van Karei Eykman te schrijven voor 'De blauwgeruite kiel', de jeugdrubriek van Vrij Nederland. En sinds 1983 schreef hij wekelijks een Ko Kruier-verhaal voor de jeugdpagina van Het Parool. Het boek Uit het leven van Ko Kruier werd in 1985 bekroond met een Zilveren Griffel. In 1998 is zijn boek Mariken bekroond met de Gouden Uil en met een Zilveren Griffel. Winterijs gaat over de tienjarige Thomas die in de winter van 1947 vaak in zijn eentje door de stad zwerft en bekend raakt met de besloten wereld van mensen die zijn getroffen door de oorlog. Zijn moeder is gestorven en zijn vader De heer dr. R.E.O. Ekkart opent vrijdag 7 juni In Museum Meer manno de tentoonstelling 'Exli bris verzameld' die de vele facetten van de eeuwenlange geschiedenis van het exlibris toont. Uitgangspunt voor deze tentoonstelling is de rijke collec te Jansen Ebing, die vorig jaar aan het museum is overgedra gen. Hierin zijn voorbeelden te vinden van hoogtepunten uit de geschiedenis van het exlibris. In de expositie komen voorbeel den aan bod van: Vroege Duitse exlibris: Albrecht Durer en zijn school Van wapens tot pastorales: Engelse exlibris van 1600 tot 1880 Europa's 'golden age' van het exlibris: 1895-1925 Tsjechen tweede helft 20e eeuw: Cinybulk, Jirincova, Liesier, Lukavsky en Sovak In totaal zullen zo', tweehonderd exlibris worden getoond. Het oudste exlibris op de tentoonstel ling is van Albrecht Durer en wordt tussen 1510 en 1528 geda teerd. Verder wordt in de ten toonstelling aandacht geschon ken aan de zeer gevarieerde the matiek van het exlibris als eigend omsmerk, dat wil zeggen als een vorm van omgang met het boek. De verzameling Jansen Ebing werd bijeengebracht door de uit gever en verzamelaar Johan H.A. Jansen (1913-1992) en in na diens overlijden beheerd en verder uit gebreid door zijn echtgenote Hil- legonda Jansen-Ebing. Een selec tie van het grote aantal exlibris, dat het echtpaar Jansen voor zichzelf liet maken, werd het afge lopen jaar getoond in een kleine expositie. De gehele collectie omvat ongeveer tachtigduizend bladen exlibris en gelegenheids grafiek en is recent toegevoegd aan de reeds zeer omvangrijke verzameling van tweehonderd vijftigduizend bladen van Museum Meermanno. De Latijnse woorden 'ex libris' betekenen 'uit de boeken van'. Samen met de naam van de bezit ter van het boek vormt deze for mule een eigendomsmerk. Exli bris, aaneen geschreven, duidt het eigendomsmerk zelf aan. In Nederland en België is 'boek- merk' een veel gebruikte alterna tieve term. Zoals uit het bestude ren van de exlibris van de afge lopen eeuwen blijkt, kan het boekmerk op talloze manieren grafisch worden vormgegeven. Het verzamelen en bestuderen van exlibris is eind negentiende eeuw in zwang geraakt, eerst in Engeland en Duitsland. De pas verworven verzameling Jansen Ebing is de basis voor een ten toonstelling die een overzicht biedt van vijf eeuwen Europees exlibrisgebruik. Bij de tentoonstelling ver schijnt een geïllustreerde publi catie van de hand van Roel Tie- leman, zelf ook exlibrisverza- melaar. De titel luidt: Het exli bris als spiegel van boek en wereld. Een beeld van de col lectie Jansen Ebing in Museum Meermanno-Westreenianum. (Uitgave Museum Meermanno, 120 pp/50 afb., prijs 14,50). is een dromerige man die met moeite aan de kost komt. Thomas raakt bevriend met Zwaan, een stil le jongen die net zo oud is als hij. Hij wordt prompt verliefd op het strenge nichtje van deze nieuwe vriend. Winterijs werd eerder dit jaar bekroond met de Woutertje Pieterse-prijs. Willemien Min - ik schilder je in woorden Willemien Min (1956) volgde haar opleiding aan de Rietveld Acade mie in Amsterdam en aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Gent. Ze studeerde af als illustratief vormgeefster. Sinds 1990 geeft ze les aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Maast richt. Eerder werd ze bekroond op de Biennale illustracii Bratislava. Voor uitgeverij Van Goor illustreer de zij eerder De vijvervrouw en andere sprookjes van Godfried Bomans en De wonderbaarlijke reis van Kleine Pad van Mirjam Pressler. ik schilder je in woorden is een bundel van 22 gedichten van Hans Hagen met '27 illustraties (pot lood, stift en krijt) van ontelbaar veel dikke en dunnere lijnen en vlakken in zwart en blauw' (citaat Uitgeverij Van Goor). De Zilveren Griffels zijn toegekend aan Stern voor Mevrouw Dientje en het leverworst-mysterie en Syl via Vanden Heede voor Opgestaan is plaats vergaan in de leeftijdsca tegorie 0 tot 6 jaar, aan Bart Moey- aert voor Het beest heet Mona in de leeftijdscategorie 6 tot 9 jaar, aan Martha Heesen voor Stekels en Guus Kuijer voor Met de wind mee naar de zee in de leeftijdscategorie 9 tot 12 jaar, en aan Bibi Dumon Tak voor Het koeienboek in de categorie informatieve kinderboe ken. De Zilveren Penselen gaan naar Harriët van Reek voor Bokje en naar Tijn Snoodijk voor Getver! Alweer een boek!. Beide illustrato ren schreven ook de tekst van hun boeken. Een volledig overzicht van de bekroningen en de eervolle vermeldingen is te vinden op www.cpnb.nl NASA MATRAS VOORMENSEN MET OËWRK HTSKI.AOl ITEN BOXSPRING OP WIELEN POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT MATRASSEN VANAF BEDBODEMS VANAF

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9