Rotary Boskoop organiseert polder-golf tegen Multi Culturele week in Brede School in de kijker Waddinxveen Bazar in Boskoop Veel artiesten bij Wadd'LekkeR Zomerschaak blindheid Beginnerscursus EHBO i SPORT Hart van Holland 12 juni 2002 ZEVENHUIZEN MOeITiTaTfH^HI Door Frits Bromberg Boskoop - Wie precies op het idee kwam weet de Boskoopse timmer man/aannemer Hans Loef ook niet. En dat hij nog nooit een golfclub in z'n handen heeft gehad, laat staan een balletje heeft geslagen, inte resseert hem ook al niet. "Ik doe er ook niet zo toe. De Rotary Bos koop biedt honderd golfspelers uit de regio de gelegenheid mee te doen aan een 'polder-golf toer nooi' op zaterdag 29 juni aan de oostkant van Boskoop. Bij mij kun nen belangstellenden zich aanmel den: telefoon 0172 - 213237." Om mee te mogen doen moet wel 50 euro worden betaald. Loef: "Voor het goede doel, want er is geen strijkstok waaraan een euro per abuis kan blijven hangen. De vlag gen heb ik persoonlijk gemaakt, daar ben ik timmerman voor.We rekenen op honderd deelnemers, zodat een eenvoudig rekensommet je leert, dat we vijfduizend euro ont vangen, dat mogelijk wordt verdub beld door het ministerie. Dat bedrag gaat naar de organisatie Dark Light, Blind Care, die zich inzet om blindheid met name in ont wikkelingslanden te voorkomen en te genezen. Punt van uitgang - en terugkomst - is het Proefstation aan het Rijneveld 153. Er wordt gegolfd in groepjes van vier deelnemers, die om het kwartier ten strijde trekken. Zij leg gen een 18-hole parcours af over zeven kilometer, maar niet op een laken van gras, maar door veld en beemd, waarvan de koeien voor die dag op andere weilanden te grazen worden gezet. Loef: "Echt gemakkelijk wordt het dus niet, wel-leuk, hopen we. Want er zijn ook acht sloten te overwin nen. Maar daar leggen we planken, zo'n 40 centimeter breed. Moet te doen zijn. En komt er een balletje in terecht, nou, dan nemen ze maar een ander balletje En dan is er nog wat. Omdat de holes in het parcours niet prachtig mooi zijn aangelegd, hanteren we de regel: een clubleng te van de hole geldt als 'binnen'. Dat de spelers om het kwartier weg Hans Loef: "Polder-golf. Zeven kilometer door waterrijk poldergebied. Niet gemakkelijk, wel leuk, hopen we. mogen heeft een medische reden. Loef: "We willen voorkomen dat de deelnemers een balletje tegen het hoofd krijgt. En verder moeten ze zelf een beetje uitkijken, natuurlijk, zeker wanneer er achterblijvers zijn." Hoewel de deelnemers worden geacht ervaren golfspelers te zijn, verwacht Hans Loef geen heren die een hulpje meenemen om de golf clubs te dragen. "Het toernooi wordt gespeeld in z'n oervorm. Wel over gemaaid gras, maar ook op smalle percelen, soms ruw grasland waar de koeienvlaaien nog vers zijn gelegd. De deelnemers hebben hun spulletjes gewoon op de rug en voor wie het al te bont wordt, is er bij het twaalfde hole een tent voor koffie en thee en zo. Dat is overigens bij de prijs inbegrepen, zoals ook een lunchpakket, het treffen na afloop in het proefstation, met een hapje en een drankje. De laatste deelnemer verwachten we om vijf uur terug, de eerste groep vertrekt om negen uur." De inschrijving voor dit polder-golf toernooi sluit op 16 juni. Waddinxveen - De 'Brede School' van Waddinxveen stond maandag avond 3 juni op de agenda van de fracties van de politieke partijen in de Waddinxveense gemeenteraad. De fractieleden, zowel oudgedien den als nieuwe, die welzijn of onderwijs in hun pakket hebben, waren uitgenodigd op een bijeen komst op het raadhuis. Het initia tief voor deze bijeenkomst kwam van de werkgroep 'Brede School' Waddinxveen' Zuid, op deze avond vertegenwoordigd door Hans de Haas van basisschool De Kamele on, Hugo Slooljes van Wijk- en Buurtbeheer, Astrid de Weerd van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, Suzan de Jong van PJ Partners en Henk Nentjes van de gemeente. De fractieleden waren uitgeno digd omdat de werkgroep de behoefte had hen te informe ren over de stand van zaken in Wad- dinxveen-Zuid. Na een korte kennis making tussen de werkgroepleden en de fractieleden is er een inleiden de video vertoond over 4 verschil lende 'Brede Scholen' elders in het land. Dit gaf een beeld van de doel stellingen, accenten en mogelijkhe den die in een 'Brede School' vorm kunnen krijgen. In Waddinxveen-Zuid is de 'Brede School' gericht op het vergroten van de ontwikkelingskansen van kinde ren en hun ouders, door de basis school op te nemen in een netwerk van voorzieningen op het gebied van sociale, maatschappelijke en culturele zaken, sport, gezondheid en zorg. Heel belangrijk in Zuid is ook het versterken van de sociale structuur en cohesie van de wijk. De werkgroep heeft toegelicht dat ze is gestart met het leggen van con tacten met instellingen en personen die in en om de wijk werkzaam zijn op het gebied van het welzijn van de bewoners. Ook is geïnventariseerd wat de kinderen uit de wijk vinden van hun wijk, wat ze graag in hun vrije tijd doen, welke instellingen ze kennen enzovoort. Deze informatie wordt verwerkt en omgezet in een activiteitenplan. Later in het jaar zal ook onder jongeren en volwassenen in de wijk een behoeftepeiling plaatsvinden. De werkgroep heeft verder het initiatief genomen om een wijkfeest te organiseren. Hier mee wordt een feestelijk startsein gegeven voor het project. De 'Brede School' stelt zichzelf daarmee voor aan de bewoners en iedereen kan aan leuke activiteiten deelnemen. Een dergelijk wijkfeest bevordert bovendien de samenwerking tussen de verschillende instellingen. De belangstelling vanuit de fracties voor het onderwerp 'Brede School' bleek groot te zijn. Tijdens de bij eenkomst bleek men onder andere geïnteresseerd te zijn in de concrete doelen waaraan de 'Brede School' gaat werken. De thema's 'taalspel en sociaal-emotionele ontwikkeling', 'zorgstructuur rond het kind' en 'buitenschoolse activiteiten' zijn voor de werkgroep leidraad van acti viteiten. Naar aanleiding van vragen over de doelgroep heeft de werk groep uitgelegd dat het in Zuid in principe gaat om de kinderen en hun kansen, maar dat dit in een breder verband moet worden gezien; de wijk is van grote invloed op de ont wikkeling van het kind. Dat betekent dat ook jongeren en volwassenen in de wijk binnen het vizier van de werkgroep 'Brede School' blijven. Het enthousiasme van de werkgroep 'Brede School' is groot maar de taak ook. Daarom wordt uitgegaan van een groeimodel. Dit jaar wordt een goed begin gemaakt en langzaam maar zeker worden de activiteiten uitgebreid of aangepast. De steun van de fracties zal daarbij onont beerlijk zijn. Waddnxveen - De inschrijving voor de beginnerscursus EHBO is begon nen. EHBO Waddinxveen start vanaf maandagavond 9 september met een nieuwe beginnersgroep. In circa 20 avonden leren de cursisten wat te doen bij botbreuken, brandwonden, shock, (slagaderlijke) bloedingen, ademhalings- en bewustzijns-stoor- nissen, vergiftiging en nog veel meer. Er kunnen nog enkele cursisten geplaatst worden. De Waddinxveense EHBO-vereniging leidt de cursisten op voor het com plete officiële diploma van het Oran je Kruis. Dit houdt in dat de cur sisten zowel het eenheidsdiploma EHBO halen als de aantekeningen Reanimatie en Verbandleer. Regel matig geeft ook een arts uitleg over bepaalde verwondingen en sympto men. De ervaren kaderinstructeur voor de beginnersgroep, de heer J. de Jager, begeleidt deze groep. Voor meer informatie of aanmelding: 0172-217811. Door Karin Jongkind Waddinxveen beleefde vorige week haar eerste 'multiculturele week'. De opening vond plaats tijdens de bra derie en Kreatermarkt van zaterdag 1 juni. Tijdens deze 'aftrap' waren verschil lende spetterende optredens te zien én te horen vanuit verschillende cul turen. Zo traden onder andere op de Turkse Sazgroep, Krea Musica, de Band Michel Elsenbroek, het dwars fluitkoor, het accordeonorkest en de Djembégroep Bawana. Ook waren er workshops en optredens van een streetdance- en Afrikaanse dans groep, de saxgroep van Kreater, de Jazzgroep, verschillende ensembles van Kreater, leerlingen van de Bal letschool Marcella en TOOS. Kinde ren genoten van een demonstratie 'klederdracht' van het Kleurrijkfesti val. Na de demonstratie konden zij zich in klederdrachten van verschil lende landen laten fotograferen. In het gebouw van Kreater konden amateur-kunstenaars starten met het maken van een kunstwerk. Gedurende de hele week konden zij hun werkstuk afmaken in het gebouw aan de Peter Zuidlaan. Met het culturele dans- en muziekfestijn op 1 juni zette Waddinxveen de toon voor een enerverende week Divers programma Het programma van de multiculture le week was zeer divers. Op woens dagmiddag was een feestmiddag georganiseerd voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Via het spellencircuit 'Een reis om de wereld' konden kin deren in en rond de Immanuelkerk meedoen aan kokosnoten gooien in Afrika, op ijsschotsen lopen in Sibe rië, op klompen lopen in Nederland of armworstelen in Japan. Daarnaast was er een luchtkussen, een schminkkraam, een kraam waar but tons konden worden gemaakt en waren er op verschillende plaatsen lekkere hapjes en drankjes. Optre dens van toneelvereniging Maskera de, clowns, muziek, Afrikaans haar vlechten en hennaschilderen zorg den ervoor dat iedereen zich de hele middag goed vermaakte. Op donder- I dag was het de beurt aan de volwas senen. Onder leiding van Ton Plan- ken vond er in het Gemeentehuis een discussie plaats in de vorm van een lagerhuisdebat. Over de stelling 'Is de Nederlandse samenleving tole rant of onverschillig?' gingen 18 debaters, uit verschillende groepe ringen in Waddinxveen met elkaar in discussie. Op vrijdagavond werd bij Kreater een film vertoond voor alle Waddinxveense vrouwen. Na deze film, die als thema 'het leven van de Afghaanse vrouw' had, vertelden twee Afghaanse vrouwen over hun ervaringen. Tegelijkertijd vond in sporthal de Dreef een zaalvoetbal toernooi plaats voor jongeren van 13 tot en met 17 jaar. Op zaterdag 8 juni werd de multiculturele week afgesloten met een feestavond in de sporthal. Tijdens deze avond waren er - net als bij de opening - opnieuw optredens, drankjes en hapjes van uit verschillende culturen. Ook wer den de kunstwerken per opbod ver kocht, die de amateur-kunstenaars tijdens de hele week gemaakt had den. Boskoop - Stichting Sela houdt zater dag 15 juni van 10.00 tot 16.00 uur een bazar aan het Rijneveld. Tevens vindt er een autowasactie plaats op het terrein van Boot Co. Naast antiek en curiosa zijn er hapjes, drankjes, kaarten en kralenarm- bandjes te koop. De kinderen kun nen worden geschminkt. De opbrengst van de acties is bestemd voor het inrichten van het verenigingsgebouw in Szotyor, een klein dorpje in Roemenië. Naast les lokalen zal ook de plaatselijke bibli otheek hierin worden gevestigd. Tevens zijn er mogelijkheden om te overnachten. Stadskinderen kunnen zo eens even echt van de zomer Waddinxveen - Tijdens het evene ment Wadd'lekkeR op 28 en 29 juni komen diverse artiesten opdraven om van dit nieuwe festijn een succes te maken: George Baker, The Swin ging Soul Machine en Jacques Herb. Want behalve voor een uitstekend hapje en een smakelijk drankje heeft de organisatie ook op het gebied van entertainment veel te bieden. Kijk op www.waddlekker.nl voor het laatste nieuws! genieten, op het platteland. Inlichtingen over het werk van Sela worden verstrekt door middel van informatieborden met foto's van het dorp en het verenigingsgebouw. Wie van tevoren al nieuwsgierig is, kan kijken op: http://sela.christenen.inlo Waddinxveen - Een van de traditio nele toernooien die de Waddinx veense Schaakvereniging WSV orga niseert is het Zomerschaaktoernooi. Ook in 2002 staat dit leuke en gezel lige toernooi op de kalender. Dankzij de medeorganisatie van de Stichting wijkwerk De Zuidpias kan het toer nooi zoals gebruikelijk worden afge werkt in wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Het toernooi wordt dit jaar voor de 12e maal georganiseerd en kan reke nen op de aanwezigheid van veel schakers uit de regio. Om nieuw repertoire uit te proberen, of als voorbereiding op het nieuwe sei zoen, of zomaar om oude bekenden te ontmoeten. Het toernooi start donderdag 20 juni en de laatste speelavond is donderdag 15 augustus. Er is in de toekenning van de punten rekening gehouden met het feit dat vele spelers in deze periode enige malen moeten afzeggen in verband met vakantie. Het toernooi kent dit jaar 9 speel avonden en daarop worden totaal per persoon 17 partijen gespeeld. Thuisschakers worden van harte uit genodigd om deel te nemen aan dit evenement. Het biedt een goede mogelijkheid om kennis te maken met een groot aantal clubschakers en de georganiseerde schaaksport. Iets wat mogelijkerwijs de stap naar een schaakvereniging makkelijker zal maken. De kosten voor deelname aan het toernooi bedragen voor senioren 8,- en voor jeugdspelers tot 16 jaar 5,-. Aanmelden via email Barthold Jan sen: barthold@freeler.nl of Ton van Nieukerke tvnieukerke@wxs.nl. Telefonisch 0182-610009 of 0182- 630594. KERKDIENSTEN - 16 juni Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 9.30 uur Eucharistieviering; 11.15 uur Com munieviering; 18 juni 19.00 uur Eucharistieviering. R.K. kerk Ontmoetingskerk 14 juni 10.00 uur Ouderenviering; 15 juni 19.00 uur Eucharistieviering. Geref. kerk 9.30 uur ds. A.P de Graaf. Herv. kerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds.K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink in OK. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. C.H. Wesdorp; 18.30 uur ds. R. van Loon. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen in GK. De Stek 9.30 Uur ds. M.D. van der Giessen. Ger. Kerk 9. 30 uur ds. Drs. B.E Drewes; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. Ds. C.G. den Hertog. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M Golverdingen. Vrijz. Prot.Gel.gem. 10.00 uur ds. P. van der Laarse. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Ger. Gemeente 9.30 en 18.00 uur ds. Gunst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda. 0182-322488.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 10