Woonwagens in Zevenhuizen Wie doet er mee met de politiek? Zevenhuizen Zuid-Hollandse Waterdagen 21 en 22 juni Lastig verkeersexamen door werkzaamheden Moerkapelle (26>:1 NEDERLAND TELT TWEE MILJOEN BUIKPATIËNTEN WIE NEEMT ZE SERIEUS? DE MAAG LEVER DARM STICHTING GIRO 2737 Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapeile pagina 15 Door Karin Heeren ^^^^UIZtN MUbKKAPELLË Zevenhuizen - In de vorige vergade ringen op het gemeentehuis heeft de woonwagenlocatie op de agenda gestaan. Eerder gemaakte afspraken met de gemeente Waddinxveen over de inspanningsverplichtingen omtrent de woonwagenlocaties, in eerste instantie een openbare orde probleem van de gemeente Waddinxveen, blij ken niet haalbaar. et de gemeente Waddinxveen was I eerder een termijn overeengekomen Itot l juli wegens de voorgenomen nieuwbouw Swanla-Catsburg. Nu blijkt dat de woonwagens pas tiaar Waddinxveen terug kunnen als daar de Triangel ontwik keld wordt en dat kan nog wel even duren. Na overleg met de gemeente Waddinxveen wordt nu in Zevenhuizen gezocht naar een andere locatie voor drie grote wagens. Nu dit net aan de orde is, is door de bewoners van de wagens er opnieuw een grote wagen bijgeplaatst. Met borden voor de ramen maken zij passanten duidelijk dat de gemeente dit niet goed vindt en de bewo ners vinden dat de gemeente hen hun 'babykamer' ontneemt. Bij navraag bij de gemeente blijkt inder daad dat de toegevoegde woonwagen weg moet. Het plaatsen van de extra wagen is niet conform de overeenkomst met de bewoners en het nu ontstane bouwsel vol doet niet aan het bouwbesluit en de bouw verordening. Ook de brandveiligheidsvoor schriften worden op deze manier niet nage leefd. In geval van calamiteiten is de gemeente dan wel verantwoordelijk en zal worden afgerekend op het feit dat er gedoogd is. En dat is volgens de betrokken gemeenteambtenaar geen wenselijke situa-* tie. In het Hort van HoBand zal in de komende periode een aantal artikelen verschijnen ie alles te maken hebben met de lokale politiek en betrokken inwoners. Na de gemeente raadsverkiezingen is immers het duale stelsel ingevoerd en dat moet tot doel hebben dat burgers en poltiek nader tot eikaar kernen. Een hele uitdaging! Niet alleen voor de poli tiek en de vertegenwoordigers van de poli tieke partijen, ook voor de inwoners van de gemeenten en in de regio. Want hoe groot is nu ie invloed? En hoe kun je dat als burger aanpakken? Neem de uitdaging aan samen met een ver slaggever van het Hart van Holland en laten we samen bekijken of we onderwerpen die leven in de gemeenschap daadwerkelijk op de poltieke agenda kunnen krijgen. Interesse? Heeft u een onderwerp dat met de lokale politiek te maken heeft? Of misschien met direct de lokale politiek maar een onderwerp waarop een politieke partij mogelijk invloed zou kunnen uitoefenen? Neem contact op met de redactie van het Hart van Holland. U krijgt zeker bericht over de mogelijkheden. Leeftijd is onbelangrijk. Van jong tot oud, iedereen mag reageren. 'nMUni Crohn-J patiënte Natascha g Sommige 1 mensen lijden jaren 1 onnodig pijn.. Heel Zuid-Holland staat 21 en 22 juni bol van de wateractiviteiten. De pro vincie Zuid-Holland organiseert dan voor de derde keer de Zuid-Holland se Waterdagen. In samenwerking met Rijkswaterstaat, gemeenten, Waterschappen en drinkwaterbe drijven zijn er tientallen wateracti viteiten in de hele provincie georga niseerd. Een overzicht van de acti viteiten is te vinden op de waterda gen website www.waterdagen.nl Tijdens de Zuid-Hollandse Waterda gen zijn er twee dagen lang in de gehele provincie allerlei activiteiten en informatieve evenementen rond om water. Op 22 juni is er een aantal grote festiviteiten in Leiden, Helle- voetsluis en Gorinchem. in leiden is er "Waterlanders", een spetterend muziekfestival op en rond histori sche (zeil)schepen. Gedeputeerde marcel Vissers opent het festival op feestelijke wijze. In Hellevoetsluis kan men opnames van het programma 'Ter land, ter zee en in de lucht' bijwonen. In Gor inchem kan men deelnemers aan de zwemwedstrijd in het kanaal van Steenenhoek aanmoedigen of een kijkje nemen bij enkele watergebon den bedrijven zoals scheepswerven. Behalve deze grote festiviteiten is er verspreid over de provincie een aan tal middelgrote evenementen. Op de waterdagen website is te vinden waar deze worden gehouden. Ten slotte kan men terecht bij waterlei dingbedrijven, waterzuiveringsin stallaties en de Haringvlietsluizen. In Leiden, Hellevoetsluis en Gorin chem houdt de provincie op 22 juni open huis. De provincie laat op die plaatsen onder andere zien wat zij doet op het gebied van (water)recreatie en hoe de voeten droog worden gehouden. Op deze dag kan men ook met bestuurders en ambtenaren praten over de pro vincie. De mooiste plekjes die de provincie rijk is zijn te ontdekken door er met de fiets of te voet op uit te trekken. Deelgenomen kan wor den aan een fietstocht in Leiden of een wandeltocht in Gorinchem. Deelname is gratis. De Zuid-Hollandse Waterdagen is een initiatief van de provincie Zuid- Holland in samenwerking met Rijks waterstaat, de Zuid-Hollandse waterschappen, het duinwaterbe drijf Zuid-Holland, Waterbedrijf Europoort, DELTA Nutsbedrijven en de Vereniging van Zuid-Hollandse Gemeenten. BuikproblemenSurf dan naar www.mlds.nl of bel onze infolijn: 0900-20 25 625 (0,10 p/min) op werkdagen van 14.00 tot 17.00 uur. MAAG c LEVER DARM TOM »ux doom STICHTING Door Karin Heeren Zevenhuizen - Hondervijfenzestig leerlingen van de groepen 7 van de basisscholen van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapeile gingen dinsdag 11 juni de fiets op om deel te nemen aan het praktische verkeersexamen. Op goedgekeurde fiet sen, voorzien van een sticker 'deze fiets is OK' gingen zij op pad. Extra moeilijk was de overgang bij de Burg. Klnkha- merweg. Door de wegwerkzaamheden op de kruising met de Noordelijke Dwarsweg was het oversteken spannend. Auto- miblisten, die ook al geïrriteerd waren door het lange wach ten voor het stoplicht, maakten het nog moeilijker. Besloten werd de route voor het examen gewoon te handhaven,, omdat de kinderen bij het fietsen naar de middelbare schooi soms ook moeilijke, onverwachte situaties tegen kunnen komen.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15