Keukencentrum Waddinxveen feestelijk geopend Goede vangst in driekamp Meer geslaagden bij praktische verkeersproef Opbrengst collecte Nationaal Fonds Kinderhulp ZÖA^ Laatste week Sportweek Waddinxveen Laatste Muntjesactie brengt 1,6 miljoen euro op TOOS succesvol in Goudse Schouwburg Vluchtelingen Diplomazwemmen Kanovaren op de Petteplas Klaveijassen in de Paddestoel Expositie Bloedbank Mantelzorgcafé waddinxveen/boskoop Hart van Holland 12 juni 2002 pagina 17 reizen altijd last minute www.ZOAweb.org nnor Karin Heeren Boskoop - Drieduizend vierkante meter showroom, nieuw, eigentijds en vernieuwend: sinds vrijdag 7 juni is het Keukencentrum Wad dinxveen gevestigd op het ICT-ter- rein bij Boskoop. Oud-burge meester Van der Linde verrichtte de officiële opening. Met het oppompen van een levensgrote •Jumbo', verklaarde hij het Keu kencentrum voor geopend. ^Ik ben dus eigenlijk ook op her haling." Met deze woorden memoreerde de heer Van der Linde dat hij twee keer eerder het Keukencentrum Waddinxveen heeft geopend. De eerste keer aan de Henegouwerweg en later aan het Raadhuisplein. "En daarom heb ik ja gezegd. Wim Slingerland heeft gezegd dat het voor hem het laatste kunstje zal zijn en dat is het voor mij ook." Oud-burgemeester Van der Linde stond ook stil bij de vestiging van het keukencentrum op het ICT- terrein. "Dat doet pijn. Ik heb heel wat goede Waddinxveense bedrij ven hierheen zien verdwijnen. Maar goed, dit is hier dan ook een soort drielandenpunt. Aan de overkant van de weg is het Waddinxveen, links van de rotonde Boskoop en we zijn feitelijk in Rijnwoude. Het is niet langs de A12 geworden maar dit is wel een schitterende locatie. Er is hier een fantastisch onderkomen neergezet." De heer Van der Linde was ook erg te spreken over het aanbod bij het Keukencentrum Waddinx veen. Uit eigen ervaring, zo vertelde hij het publiek. Hij en zijn vrouw hebben namelijk recente lijk een huis in Friesland gekocht. "En we hebben dus heel veel van dit soort hutten bezocht, en geen van allen zo bijzon der als deze." Eigenaar van het keukencentrum, de heer Wim Slingerland, bedankte kort alle aanwe zigen voor hun bezoek en in het bijzonder sprak hij zijn waardering uit voor de bouwers, de leveran ciers, de familie en het personeel van Keuken centrum Waddinxveen, dat het door heel hard te werken mogelijk heeft gemaakt alles te realiseren. "Apetrots zijn wij". De heer Slingerland overhandigde de oud-burgemeester een cheque ter waarde van 2250,- ten behoeve van het Historisch Genootschap Wad dinxveen: "Want ik blijf altijd een Waddinxvener." De heer Van der Linde, ook voorzitter van het Histo risch Genootschap Waddinxveen bedankte de heer Slinger land en deelde mee dat het Historisch Genootschap Waddinxveen probeert een Oudheidskamer te rea liseren en dat deze cheque daarbij van harte welkom Regio - In de Oude Rijn tussen Nieuwerbrug en Barwoutswaarder werd afgelopen zaterdag de drie kamp gehouden tussen de hengel- verenigingen van Moordrecht, Wad dinxveen en Zevenhuizen-Moerka- pelle. Zevenendertig deelnemers haalden gezamenlijk ruim 60 kg aan witvis boven water. Net als vorig jaar moest het team van Waddinxveen (HSW) zich tevreden stellen met de tweede plaats en de meerdere erken nen in winnaar Moordrecht (14.790 gram tegen 10.900 gr). Zevenhuizen- Moerkapelle werd derde met 5.050 gram. Individueel winnaar werd John van Elswijk uit Waddinxveen met 4.200 gr. Ron Hofland uit Moord recht werd tweede met 3.870 gr. De plaatsen drie en vier waren voor Jan Rupke uit Waddinxveen (3.830 gr) en John van Uunen uit Moordrecht (3.700 gr). De eerste zomeravondwedstrijd van HSW werd in de Oude Rijn bij Zwam- merdam gehouden. Hier was de uit slag: 1. Rinus Reichard 2.040 gr, 2. Henk Romeijn 1.870 gr, 3. Martin van Leeuwen 1.770 gr. Waddinxveen - De jaarlijkse collec te voor het Nationaal Fonds Kin derhulp, die gehouden is in de week van 12 tot en met 18 mei, heeft in Waddinxveen 2846,07 opgebracht. Hiervoor zijn 54 col lectanten op pad gegaan. Het ingezamelde geld is bestemd voor kinderen in Nedërland die, meestal door problemen thuis, te maken krijgen met jeugdhulpverlening. Kinderhulp financiert met de opbrengst Van de collecte bijvoorbeeld een schommel bij het kindertehuis, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub, of een weekje kamperen. Met deze extra's brengt het Nationaal Fonds Kinderhulp wat kleur in het leven van kinderen in Nederland die het in het leven niet gemakkelijk hebben. Collectanten en gevers: hartelijk dank! Waddinxveen - Voor de 17e maal organiseerde een team vrijwilli gers van 3VO, afdeling Waddinx veen de praktische verkeersproef en wel dinsdagmorgen 4 en woens dagmorgen 5 juni voor alle leerlin gen van groep 8 van de basisscho len in Waddinxveen. De posten bemand door ouders van de leerlingen, de fietsen door de politie gekeurd (voor het eerst werd geen enkele fiets afge keurd!) en de proef kon beginnen.... Dit jaar is het slagingspercentage iets beter dan vorig jaar. Van de 334 leerlingën slaagden er 21 niet voor de praktische verkeersproef. De meeste fouten zijn het niet om kijken en hand uitsteken, het komt echter ook voor dat er over de voetgan gersgebieden gefietst wordt, rode stoplichten negeren en zelfs om de spoorbomen heen gefietst wordt! Van de 15 scholen had de Kardinaal Alfrinkschool de minste strafpunten, gevolgd door de Prins Willem Alexanderscholen (locatie Oranje laan). 3VO hoopt en verwacht dat deze verkeersproef bijdraagt aan een juiste uitvoering van de verkeersre gels. Helaas is de praktijk anders. De meeste verkeersslachtoffers lig gen in de leeftijd van 12-20 jaar. En daarom: houdt het veilig voor jezelf en daardoor ook voor je medeweg gebruiker! vluchtelingen* Waddinxveen - De Waddinxveense Sportweek 2002 is bijna ten einde. Vörige week woensdagavond vond de evaluatie plaats. Hieruit bleek dat de organisatie dit jaar prima is ver lopen, hoewel er altijd leerpunten Wijven. Hoogtepunten waren dit jaar het Hengelconcours in De Gouwe en de Schoolzwemwedstrijden in Gouwe- dad de Sniep. Beide evenementen trokken ongekend veel deelnemers. Zaterdag 8 juni vond het Koppelkla- "erjastoernooi in de Unie plaats. Hiervoor hadden 28 koppels zich aangemeld. Winnaar werd het kop pel Van Niekerk/Van Velzen met de hoge score van 13.083 punten in zeven rondes. Op de tweede plaats kwam het koppel Kanters/Hoger- brugge en derde werd het koppel gevormd door de dames Moer- man/Simons. De Sportweek wordt afgesloten met het Lunapark voor de jeugd op het evenemententerrein van de Sniep van 18 tot en met 22 juni. Gouda/Waddinxveen - Voor de zesde "raai stond TOOS afgelopen zater dag in de kleine zaal van de Goudse schouwburg. Zowel 's middags als 's avonds gaf de vereniging een zeer goede en afwisselende show weg, genaamd 'In Exspectatus' (Latijn voor onverwacht). Ook het publiek was erg enthousiast en de zaal was dan ook beide keren nagenoeg uit verkocht. 0°k dit jaar werd de show gedanst door de vier jazzdansselectiegroe- Pen: Fokus, Fokus II, Fokus Hl (o.l-.v. - Arienne Zwijnenburg) en de Jeugd- selectie (o.l.v. Margreet Galavazi). Bijzonder aan deze voorstelling was dat dit het allerlaatste optreden was onder leiding van Arienne Zwijnen burg. Nadat zij jarenlang actief is geweest bij de vereniging, gaat zij op zoek naar nieuwe uitdagingen. Als van afscheid danste zij een, voor velen een emotioneel, duet. Margreet Galavazi heeft de uitdaging op zich genomen vanaf het volgende seizoen de selectiegroepen te lei den. - De allerlaatste Muntjesactie van Novib heeft een recordbedrag opge leverd voor onderwijsprojecten in ontwikkelingslanden. Sinds septem ber 2001 hebben 2326 scholen en andere groepen in het hele land 1,6 miljoen euro (3,5 miljoen gulden) aan muntgeld verzameld. De opbrengst is hoger dan Novib tevo ren had ingeschat, vanwege een extra hoge kiloprijs (euro 29,50), een hoger aantal kilo's per school en een groter aantal deelnemers. De Mun tjesactie wordt op 14 juni feestelijk afgesloten met een optreden van Carlo Boszhard voorl35 leerlingen van de Hilversumse School Vereni ging- Reden voor de extra hoge opbrengst is de invoering van de Euro, waardoor dit jaar ook Nederlandse munten werden ingezameld. Er zit ten ook veel meer munten met hoge waarden tussen. Een groep vrijwilli gers zorgde er tenslotte voor dat de kosten voor het verwerken van de munten laag bleven. Novib organiseerde al zestien jaar Muntjesacties om onderwijsprojec ten in ontwikkelingslanden te onder steunen. Onderwijs is volgens Novib een van de vijf belangrijkste basis rechten van mensen. Toch zijn er wereldwijd 800 miljoen analfabeten -en kunnen--125 kinderen - (vooral Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is dinsdag 4 juni voor het A- diploma gezwommen. Er waren 57 kandidaatjes die alle maal zijn geslaagd: Romy Arnold, Sanne Methorst, Erwin van Noort, Tymen Boot, Laurens de Vries, Mandy van Leeuwen, Alicia O ver- beek, Vincent van der Pol, Sophie van Rijn, Lucil Roelofsen, Linde Okkerse, Robert de Pater, Shirley Redegeld, Diede Wijnbergen, Merel Hoogendoorn, Dennis van Rijswijk, .Jasper Oosterbroek, Myrte Schol ten, Nino Codee, Melissa Bijland, lan Quak, Bas Speksnijder, Lorenzo van de Berg, Frank Vissers, Tim van der Peet, Dennis Moerman, Vera Konijn, Eline Zijp, Marvin de Bruin, Joost Hermans, Jacky Blom, Stefan van Oosfenbrugge, Quint Klatt, Daphne Steenbergen, Celine Vrijhoeven, Björn van Haren, Merel van der Wilt, Gerard van Keulen, Lisa Boer, Margery Tap, Ton Reijneveld, Cors van Zomeren, jan de Groot, Rens Fianen, Gerwin Gouw, Damion Gunning, Stefan Verrips, Heiralde Marck, Ouassim Anakhrouch, Ayca Kurt, Derek van Koert, Suze van de Sterre, Arian van der Spek, Joran Ie, Ruben van de Lagemaat, Gerwin de Vos en Samuël Ie. meisjes) nooit naar school. Novib beschouwt onderwijs als de eerste stap om de vicieuze cirkel van armoede te doorbreken. Het geld van deze actie gaat naar projecten in ondermeer Burkina Faso, Guatemala, Ethiopië en Ban gladesh. In Guatemala is 62 procent van de Maya-kinderen analfabeet, omdat ze vanwege hun eigen taal buiten het bestaande Spaanstalige onderwijs vallen. Een Novib partner in Guatemala zorgt dat de kinderen toch onderwijs krijgen. De actie was daarnaast een populair educatieproject voor Nederlandse schoolkinderen. Scholen konden les pakketten aanvragen over de pro- jectlanden. Die maakten de Neder landse kinderen duidelijk hoe belangrijk onderwijs is voor hun leeftijdgenootjes in ontwikkelings landen. De belangstelling voor de lespakketten groeit: ieder jaar doen steeds meer scholen en groepen mee aan de inzameling. In september start Novib een nieuw educatief project: Flessen Co. Scholen, bibliotheken en verenigin gen die mee willen doen of meer wil len weten, kunnen informatie vinden op de website www.novib.nl/flesse- nenco of via Informatie Service van Novib, telefoon 070-3421777. Waddinxveen - De Boskoopse kan overeniging presenteert zich zater dag 15 juni aan de oevers van de Petteplas. Evenals vorig jaar wordt iedereen die interesse heeft in kanovaren deze dag in de gelegen heid gesteld nader kennis te maken met de kanosport. De open dag begint om 10.00 uur en omstreeks 15.00 uur zullen de kano's weer worden opgeladen. Voor meer informatie: info@het- schouwtje.nl of bel Hans Dicker, telefoon 0182-630971. Waddinxveen Wijk- en speeltuin vereniging de Paddestoel houdt vrijdagavond 14 juni een kiaverjas- avond. Van 20.00 tot 23.00 uur is iedereen van harte welkom. De entree bedraagt voor leden 1,25, niet-leden betalen 1,75. Het is de laatsteldaverjasavond van dit sei zoen. De eerstvolgende mogelijk heid om te klaverjassen in de Pad destoel is vrijdag 13 september. Gouda In het donorcentrum van de bloedbank Gouda exposeert tot 15 juli Cocky van der Velde met eacrylschilderijen op paneel en doek. Cocky wonend in Boskoop, kreeg belangstelling voor tekenen en schilderen toen zij bij het Gouwe College tekenen en kunst geschiedenis studeerde. Vervol gens volgde zij bij Expressie '70 cursussen bij verschillende docen ten en werkt nu voornamelijk met acryl op paneel en doek, meestal abstract. Naast schilderen is Cocky ook enthousiast geraakt voor beeldhouwen. De expositie in het donorcentrum is voor iedereen vrij te bezichtigen binnen de onderstaande ope ningstijden: maandag tot en met donderdag van 14.00 tot 20.00 uur, vrijdag van 11.30 tot 17.30 uur. Gouda - Het Steunpunt Mantelzorg houdt vrijdag 21 juni van 10.00 tot 12.00 uur het mantelzorgcafé. Men sen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, heb ben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantelzor- gers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan man- telzorgers waar zij elkaar onder steuning kunnen bieden, waarbij lotgenotenervaringen en informa tie uitgewisseld kunnen worden, onder begeleiding van een deskun dige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Men hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17