Silvia Opstal 5e op NK Geen winst Love '70 op laatste competitiedag Zesde Brooks 100 km-esta- fettte en 50 km ultra-loop 0 Tweede onderlinge wedstrijd Antilope succes Toch nog kampioenen bij TV Waddinxveen Toos-heren op podium Open Peugeot Jeugdtoer- nooi T.C. Zevenhuizen Turnsters TOOS eerste in finale Bontenbal winnaar BZAV-toernooi Kart van Holland 12 juni 2002 SPORT Ritmische gymnastiek Benthuizen - Op de onlangs gehouden NK te Deventer behaalde Silvia Opstal van gym nastiekvereniging Pro Patria uit Zoetermeer een 5e plaats met een puntentotaal van 63.000, in de kiasse 3A. Na het seizoen van 5 dagen per week trainen en veel blessures wist zij zich via de plaat singswedstrijden toch te plaatsen, voor de finale. Het was een spannende strijd met een sterk deelnemersveld. In haar klasse haalde zij met de oefening zonder materiaal een score van 18.000 wat haar een 4e plaats opleverde en lint met een puntentotaal van 14.800 bracht haar op een derde plaats. Met bal en hoepel eindigde ze op respectievelijk 7e en 5e plaats. Voor Silvia was dit NK een mooie afsluiting van haar carrière van de Ritmische Gymnastiek. Zij gaat haar debuut maken aan de Dans Vakop leiding op het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Omdat dit haar veel tijd en inspanning gaat kosten, kan zij school en sport niet meer combineren. Tennis Moerkapelle - De 7 weken van competitiespelen zijn voorbij. Het damesteam Tennis van Love '70 was ingedeeld in een leuke spannende poule. De sterkste teams waren snel bekend, maar in de onderste gelederen was het onderlinge verschil gering. Al die weken stond het team op de 4e plaats, maar op de laatste com petitiedag kwam Berkenrode op bezoek. Een team met kampioensas piraties. Twee jaar was het ze niet gelukt. Vorige week verloren zij van Triomf, de nummer 2. Berkenrode had veel punten nodig om kampioen te worden. Zij hadden gehoord dat Love '70 een geduchte tegenstanders was, dus kampioen worden hadden zij van zich afgezet. De dames van Berkenrode gingen er wel tegenaan, heel onbevangen en ontspannen. Na hun eerste twee gewonnen partijen roken zij toch de overwinning. Het ging goed met Ber kenrode. Met Love'70 liep het min der goed. Alle partijen gingen verlo ren. Berkenrode is op deze laatste wedstrijddag toch kampioen gewor den. Het team van Love '70 blijft vol gend jaar 2e klas spelen, de dames eindigden als 5e in de poule. Ook het herenteam van Love '70 is 5e van de poule geworden. Gouda - Voor de zesde keer houdt Atletiekvereniging Gouda een 100 km. estafette en 50 km. solo-loop, en wel op 25 augustus. De start is om 9.00 uur.Er kunnen dit jaar 40 teams inschrijven. ndanks het feit dat het een recreatief gebeuren is, zal zich, gezien de ontwikkelingen afge lopen jaar, een strijd ontwikkelen tussen de teams van AV,47 uit Bos koop en Spark uit Spijkenisse, met de daarnaast versterkte teams van AV. Gouda en Rotterdam Atletiek als concurrenten. Er worden ronden gelopen van 5 km. en de teams bestaan uit 5 lopers/sters, dus ieder loopt in totaal 20 km. Naast de estafette wordt een 50 km. voor individuele atleten georgani seerd met deelname van de Neder landse ultra-lopers,evenals ultra atleten uit Duitsland en Belgie. Voor meer informatie: 0182 532446 of 0182-698345/532550. Atletiek Waddinxveen - De tweede onderlin ge meerkamp Antilope voor de jeugd van atletiekvereniging Antilo pe werd zaterdag 8 juni gehouden. Onder goede weersomstandigheden werden door ruim 60 jeugdatleten goede prestaties geleverd. Afhanke lijk van de categorie van de atleet, werden vier atletiekonderdelen gedaan. Van de 40 meter sprint tot aan kogelstoten of verspringen. Bij de junioren jongens A kon Arnold toet zijn persoonlijk record van 11.7 °P de 100 m sprint niet evenaren, naar de 12,1 sec op de sprint was wel de snelste. Bror van der Zijde kon wel zijn per- s°onlijk record op de sprint verbete ren en zette een tijd van 10.7 op de B'l meter sprint op de klokken. Goed voor een clubrecord bij de categorie jongens junioren D. Dit is zijn 4e clubrecord op rij dit jaar. Hoewel dit het enige clubrecord was op deze dag, zijn wel diverse per soonlijke records verbroken. Zo ver beterde Jarno van Klaveren zijn beste prestatie bij het kogelstoten met ruim 30 cm naar 6.23 m. Verbe terde Fabian Reehuis op de 40 m sprint zijn beste tijd naar 7,7 secon den. Plus zijn verbetering van de prestatie van het balwerpen staat hij nu bovenaan in het tussenklasse- ment van deze onderlinge meerkam pen bij de categorie jongens pupil len mini. Jennifer Hartmans verbe terde ook haar spinttijd naar 9,1 seconden. Voor de pupillen is zaterdag 15 juni de tweede wedstrijd van de regiona le pupillen meerkamp te Zoeter- Waddinxveen - Het jaarlijkse kampi oensfestijn bij TV Waddinxveen was dit jaar minder bezet dan andere jaren, maar toch werden drie teams kampioen. Eerder al, maar daarom niet minder feestelijk, werd het meisjesteam t/m 14 jaar, dat speelt op zaterdagmor gen kampioen. Het team, bestaande uit Chantal Geers, Laura Brouwer, Julia Rosendael en Willemijn van Eldik werd dik kampioen met maar liefst 33 punten. Zondag was het de beurt aan het eerste team 35+) uitkomend in de derde klasse, om na een klinkende overwinning op Hoogvliet 4 aan de kampioens-champagne te gaan. Het team, bestaande uit Ferry en Karin Weiss, Irene Brouwer en Jerry Rut ten, had dit jaar weinig tegenstand en komt volgend jaar in de hogere klasse uit. Eerst moet op 23 juni een promotiewedstrijd worden gespeeld, voordat zij echt feest kun nen vieren. Het tweede juniorenteam, uitko mend in de derde klasse, moest eerst naar Reeuwijk om af te reke nen met het eer-ste junioren team van De Sluipers. Met een 7-1 over winning keerde het team, als kampi oen, terug op het. Het team gaat nu spelen in de landelijke tweede klas- Er viel nog een kampioenschap te vieren op het park, dat van het le gemengd team van de TV Soestdijk. Daartoe moest met 5-3 gewonnen worden van het eerste team van Waddinxveen. Dat de Waddinxve- ners niet mee wensten te werken aan de aspiraties van Soestdijk bleek uit het feit dat ze met de enkel spelen een voorsprong namen van 3-0, maar daarna was het afgelopen. De volgende vijf partijen werden door Soestdijk in winst omgezet, daarbij aangemoedigd door een groot aantal meegereisde suppor ters. Op het laatst leken ze vleugels te krijgen, al wist Waddinxveen er in de afsluitende gemengd dubbel nog een driesetter uit te slepen. Het tweede gemengd team van cap tain Alexander Wensink, sloot het seizoen af met een klinkende 8-0 zege op het twee team van "Munnik" uit Leiderdorp. Beide zondagteams uitkomend in de landelijke zondag competitie hebben zich dit jaar in hun klasse kunnen handhaven. Turnen Waddinxveen - Opnieuw hebben de heren van TOOS een prima prestatie geleverd in de turnfinale Jeugd C. Waar vorige week Daan Vermeij op het allround kampioenschap vijfde werd en Wouter de Graaff zesde, kon dit weekend door beide heren het podium bestegen worden. Daan behaalde goud op brug, met een prachtige moy en een hoog uit gevoerde salto. Wouter scoorde zil ver op paardvoltige en brons op rin gen, waarbij vooral dat laatste toe stel bijzonder fraai en strak geturnd werd. Beide jongens debuteren in deze leeftijdscategorie! Ook op de andere toestellen werd goed gepresteerd. Dde uitgangs waarde zal evenwel omhoog njoeten om volgend jaar ook daar voor de prijzen in aanmerking te komen. Tennis Zevenhuizen - Voor de derde maal wordt, in de week van maandag 19 tot en met zondag 25 augustus, het Open Peugeot Jeugdtoernooi gehou den bij Tennisclub Zevenhuizen op het tennispark Van 't Verlaat. Inschrijving is mogelijk voor jeugd spelers die lid zijn van de KNLTB in de leeftijden tot en met 8, 10, 12, 14 en 17 jaar. Tijdens het toernooi worden uitsluitend singlepartijen gespeeld volgens een poulesysteem in de eerste ronde en vervolgens in een afvalsysteem. Hierdoor spelem alle deelnemers minimaal 2 wedstrij den. Net zoals voorgaande jaren zal, naast het sportieve gedeelte, veel aandacht worden gegeven aan de gezelligheid en binding op het park. Zo is er elke dag een traktatie voor de deelnemers, op donderdag is er een gratis ten nisclinic en op vrijdag is er een toernooi- feest. Alle deelne mers krijgen na deelname een attentie mee naar huis. Inschrijving kan via de inschrijfkaart die op alle tenni sparken ligt. Ook kan er worden ingeschreven via www.tennisclub- zevenhuizen.nl. Inschrijving is moge lijk tot 19 juli of totdat het maximum aantal deelnemers is bereikt.Voor meer informatie: 0180-631002. Turnen Waddinxveen - De turnsters van TOOS zijn afgelopen zaterdag eerste geworden tijdens de finale van de turncompetitie in poule 1. Dianne Teunisse, Jenny Geertsen, Tessa Gutker, Carmen Venema, Des- iree den Ouden en Ingeborg Droge hadden met een eindtotaal van 134.850 punten een ruime voor sprong op nummer twee: Velocitas 2 uit Gouda (127.400) Derde werd Velocitas 1 met 124.750 punten en vierde was DOS uit Schoonhoven met een eindtotaal van 95.850. Op alle vier de toestellen wisten de turnsters van TOOS de hoogste eindscore te behalen. Eerder die middag werd de finale geturnd in poule 4 waar TOOS ver tegenwoordigd werd door Nicole van de Stouwe, Tiffany Smit, Serena Jansen, Leonie Heikens, Caroline Flohil en Brenda Blom. Ook hier tel len de beste vier scores van de turn sters mee voor het eindtotaal. Met een eindtotaal van 135.050 ein digden de TOOS-turnsters op een vierde plaats achter Velocitas B (139.400), Heres (139.050) en UDI (136.100). Moerkapelle - Door in de finale het team van het Waddinxveense Bozo United overtuigend met 5-1 te ver slaan werd het team van Bontenbal Interieur een terechte winnaar van de 20e editie van het BZAV-toernooi van voetbalvereniging Moerkapelle. Onder grote belangstelling nam Bon tenbal in dit eenzijdige duel (nadat de aftrap was verricht door de heer J. Breugem) al snel het heft in han den, al liet de 1-0 ruststand dat niet helemaal aanzien. In de 2e helft werd via 2-0 en 3-0 snel orde op zaken gesteld. Wel kwam Bozo Uni ted nog terug tot 3-1, maar snel daarna liep Bontenbal weer uit, waarna Jaco van der Heijden de eindstand op 5-1 bepaalde in deze door de Waddinxveense arbiter Geluk goed geleide en zeer sportie- ve finale. Vorige week woensdag avond had Bontenbal meer moeite om deze finale te bereiken. In een spannende kruisfinale werd Zwa nenburg pas in de slotfase met 1-0 verslagen. Bozo United drong even eens met veel moeite tot de eind strijd door. In de kruisfinale tegen ETC vielen, ook na verlenging, geen goals, waarna Bozo zich via penalty 's wat koelbloediger toonde. In de strijd om de plaatsen 3 en 4 trok ETC met 0-1 aan het langste eind. Hoewel dat niet helemaal conform het spelbeeld was. Ook in dit duel kende Zwanenburg niet veel geluk. Aan de finales vooraf ging de strijd tussen Selektvracht en Boonstoppel om de 5e en 6e plaats, die op 2-2 werd afgesloten. In de noodzakelijke penaltyserie toonde Boonstoppel zich de sterkste. Een avond eerder vonden de overi ge plaatsingswedstrijden plaats, waarbij de aanvankelijk teleurstel lende titelverdediger de Lordd zich toch nog de 7e positie toeeigende door 't Wapen van Moerkapelle met 5-1 te verslaan. De totale eindstand zag er als volgt uit: 1. Bontenbal; 2. Bozo United; 3. ETC; 4. Zwanenburg; 5. Boonstoppel; 6. Selektvracht; 7. de Lordd; 8. 't Wapen van Moerka pelle; 9. Bakker Graanhandel; 10. van Ommeren; 11. Gall&Gall; 12. Intro Uitzendbureau; 13. Les Adonis. De sportiviteitbokaal werd voor de 4e keer gewonnen door Les Adonis. Met 42 treffers bleek Selektvracht de best scorende ploeg voor de penal tybokaal. Tal van activiteiten sierden de fina leavond op. Vooral de ballonnen wedstrijd trok veel aandacht. De BZAV commissie kan terug zien op een goed verlopen en sportief toer nooi. i

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19