NIÉUWS k 1 Onzekerheid drukt koersen KOS ROLSCHAATSVERENIGING ROLLING '90 DERDE GENOMINEERDE VOOR LOKAAL INITIATIEF De bank waar je lid van wordt U ZULT WEL DENKEN DAT U GEEN KOOPSOM NODIG HEEFT... ALGEMENE VERGADERING AKKOORD MET VERNIEUWDE TOPSTRUCTUUR RABOBANK Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 12 juni 2002 voor u, van en door uw bank A I Wilt u meer weten, bel ons gerust tel: 0180 - 637373 Rabobank snelste stijger in MT500 Rabobank marktleider op beleggingsmarkt Ruime verdubbeling aan tal milieufinancieringen Bezoekadressen: Openingstijden: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Telefoonnummer Reisbureau: Rabofoon: Raboorderliin: Interpolis schadeservice: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Al twee weken heeft u kunnen lezen over de genomineerden van het lokaal initiatief. Het gaat hierbij om de financiële ondersteuning van een initiatief dat de lokale gemeenschap of een deel daarvan ten goede komt. De laatste genomineerde is Rol- schaatsvereniging Rolling '90 te Moerkapelle. Sinds de oprichting op 1 januari 1990 bestaat Rolling'90 uit ongeveer 100 leden en bijna evenveel vrijwilligers. Rolling'90 is een ambitieuze vereni ging die volop in beweging is en dat ook wil blijven. Plezier in de sport en het beleven van de sport met elkaar, zijn de drijfveer voor zowel de sporters als de vele vrijwilligers die de club telt. De jeugd is onze toekomst. Jongeren binnen de vereniging ontplooien zich op diverse terreinen en gebruiken die nieuw verworven kennis om anderen op hun beurt te helpen zich verder te ontwikkelen. De beperkte opleidings mogelijkheden en sporttechnische kennis binnen Nederland noodzaken Rolling'90 de benodigde kennis van over de landgrens te importeren. Het plan dat de vereniging dan ook graag zou ontwikkelen bestaat uit een drie sporenbeleid: opleiding, talentontwik keling en internationale uitwisseling, dat zich zowel op de directe toekomst als de langere termijn richt. Rolschaatsvereniging Rolling'90 zal haar voorstel nader toelichten in de Algemene Ledenvergadering van maandag 17 juni a.s. In de komende week zal de winnaar van het lokaal initiatief bekend wor den gemaakt. Beleggers werden afgelopen week positief verrast door meevallende macrocijfers uit de VS en Europa, maar zij lieten zich toch vooral leiden door somber bedrijfsnieuws. Ook de onzekerheid over het conflict tussen India en Pakistan en het uitblijven van herstel in de telecom- en soft- warehoek drukten de koersen. De handel op de wereldwijd toonaan gevende aandelenbeurzen werd afge lopen week opgeluisterd door een keur aan meevallende macro-econo mische cijfers.Zo kwam het producen- tenvertrouwen in de Verenigde Staten over mei hoger uit dan analisten had den verwacht. Ook het Franse consu mentenvertrouwen over de maand mei was duidelijk beter dan verwacht, net als in geheel euroland. Het gunsti ge macrobeeld maakte echter maar weinig indruk bij beleggers. Zij keken meer naar een reeks tegenvallende ontwikkelingen op sector- en bedrijfs niveau, zodat de meeste aandelen- beurzen de verslagweek alsnog met verlies afsloten. Een analist van effectenhuis Lehman Brothers verklaarde bijvoorbeeld nog geen tekenen van herstel te zien in de softwarebranche. Volgens de analist zal de huidige kwakkelende situatie nog minimaal twee kwartalen aan houden. Verder meldde een aantal analisten dat ook een herstel in de telecomsector nog wel even op zich zal laten wachten, wat zorgde voor overwegend dalende koersen in de telecomhoek. Van eigen bodem was er weinig schokkend bedrijfsnieuws voorhan den. Wel viel definitief het doek voor kabelnetwerkbedrijf KPNQwest en besloot de Tweede Kamer om geld beschikbaar te stellen voor de ontwik keling van de Amerikaanse Joint Stri ke Fighter. Bedrijven als Stork en Phi lips zullen hiervan profiteren, hetgeen op de beurs overigens niet te merken was. Verder breidde Heineken zijn aanwezigheid op de lucratieve Duitse biermarkt verder uit door een belang te nemen in brouwer Karlsberg. Dit alles kon evenwel niet verhinderen dat beleggers niet bepaald stonden te trappelen hun belangen in aandelen verder uit te breiden. De AEX-index verloor afgelopen week 5.4%. U bent immers ondernemer, u onder neemt, u neemt risico's, u investeert en .Uw belastingzaken zijn goed geregeld U weet dat sinds januari 2001 de basisruimte voor lijfrenteaftrek in het nieuwe belastingstelsel verlaagd is. U wilt uw financiële oudedag goed geregeld hebben. Misschien heeft u in 2001 dus uw maximale voordeel behaald. Misschien ook niet. Wellicht kan het beter. Wist u dat er meer te profiteren valt? Wist u dat er als u de aangifte 2001 al hebt gedaan, toch nog voordeel voor 2001 te behalen is? Zelfs als u al een koopsom gesloten heeft, kan er nog fis cale ruimte zijn. Geldt dat ook voor u? Ja, als tenminste één van de onder staande situaties bij u voorkomt; U heeft een auto van de zaak, en u heeft de fiscale ruimte hiervan nog niet benut. U heeft de ruimte in uw FOR-dotatie nog niet benut voor toekomstvoorzie ningen U heeft een pensioentekort, omdat u bijvoorbeeld geen gebruik maakt van de FOR Herkent u één van deze situaties? Wees dan slim met uw geld. Profiteer van de koopsom van Interpolis Vraag naar de speciale koopsompolis van Interpolis. De Cumulent Koopsom Polis heeft zich de laatste jaren bewe zen als een concurrerend product. De kosten zijn laag waardoor een gemiddeld hoger rendement behaald wordt. Bovendien krijgt u tot 1 juli 2002 een scherp tarief. Interpolis kan dat bieden, als grootste aanbieder van koopsompolissen. Regel het nu Gebruik deze kans en trakteer uzelf op fiscaal voordeel en bouw tegelijkertijd aan een goed pensioen. Of u nu wel of niet uw aangifte al heeft ingediend. Bel uw adviseur van de Rabobank. Samen met u wordt uw persoonlijke situatie bekeken. Wij rekenen graag voor u uit voor welk bedrag u een koopsom kunt storten. Zo bereikt u uw maximale fiscale voordeel en treft u bovendien voorzieningen voor uw toekomst! Vertrek: 13,16,20,23 en 27 juni Hotel Panorama op basis van halfpension 8 dagen 15 dagen De vernieuwde topstructuur van Rabobank Nederland versterkt de mogelijkheid om de komende jaren samen met de lokale Rabobanken de strategie van de Rabobank Groep gericht op marktleiderschap waar te kunnen maken. Dat is de kern van de toespraak die hoofddi rectievoorzitter Hans Smits hield tijdens de jaarlijkse algemene ver gadering van Rabobank Nederland in Utrecht - een vergadering die wordt gevormd door een kleine tweeduizend directeuren en bestuurders van de lokale Rabo banken uit het hele land. De lokale Rabobanken krijgen via een vier maal per jaar bijeenkomende cen trale kringvergadering (CKV) beslis singsbevoegdheid over de te voeren strategie voor de gehele groep. Daar naast krijgt de CKV de bevoegdheid aanbevelingen te doen en bindende regels vast te stellen voor alle lokale banken. Tenslotte krijgt de CKV bud getrecht daar waar het gaat om de kosten, die Rabobank Nederland door belast aan de lokale banken. In de nieuwe opzet houdt de raad van beheer als bestuur van de coöperatie Rabobank Nederland op te bestaan. De hoofddirectie, omgedoopt tot raad van bestuur, krijgt niet alleen bestuur lijke verantwoordelijkheid voor de bancaire gang van zaken, maar ook voor de coöperatie. De raad van toe zicht, omgedoopt tot raad van com missarissen, 'waakt' in die opzet over de hoofddirectie/raad van bestuur In een toelichting gaf bestuursvoorzit ter Hans Smits aan, dat de structuur wijziging verder gaat dan het verschui ven van formele bevoegdheden.'Dat is de verschijningsvorm. Het wezen is dat we bewust een nieuwe balans aan brengen tussen toezicht, bestuur en ledeninvloed. In mijn ogen is de belangrijkste structuurwijziging door gevoerd sinds de fusie tussen de Raif- feisenbank en de Boerenleenbank van dertig jaar geleden', aldus Hans Smits tijdens de vergadering. Volgens Smits worden transparantie, duidelijkheid, aanspreekbaarheid en het afleggen van verantwoordelijkheid in de nieu we structuur bevorderd. Het imago van de Rabobank zit in de lift. Dat blijkt uit het NIPO onder zoek MT500 dat werd uitgevoerd in opdracht van het zakelijk magazine Management Team. Net als vorig jaar kregen 1.200 Nederlandse managers de vraag voorgelegd welke onderneming het beste imago heeft. Van de 500 bedrijven steeg de Rabobank het snelst. Op twee imagoaspecten neemt de bank nu een stevige zesde plaats in: als zakenpartner {was plaats 7) en als werkgever (was plaats 10). Op 'aandelen' scoort de Rabobank een mooie negende plaats (was 25). Met een marktpenetratie van 23% j in aantallen beleggers, is de Rabo bank de nieuwe marktleider op de beleggingsmarkt. Dit is de uitkomst j van het jaarlijkse onderzoek The Retail Investor 2002' onder 1000 particuliere beleggers in Neder land. Met deze uitkomst is de posi tie van marktleider van ABN AMR0 overgenomen. Uit het onderzoek dat gehouden is door het Centrumj van Marktanalyse, komt de Rabo bank ook als beste op de on-line beleggingsmarkt naar voren, j Nederland telt momenteel ca. 1,671 miljoen huishoudens die beleggen. Het aantal beleggende huishou dens is gedaald met 120.000. De; instroom is vrijwel opgedroogd: j slechts 3% is in het afgelopen jaar j voor het eerst gaan beleggen. De verklaring voor het succes als beste j on-line beleggingsbank is dat de Rabobank de eerste grootbank op j internet was en de on-line dienst verlening zeer goed en betrouw baar is. Naast de ondersteuning via het Service Centrum Beleggen is er altijd een back-up in de vorm van j een adviseur op de bank. Het aantal on-line beleggers neemt nog j steeds toe. De Rabobank verstrekte vorig jaar j 107 milieufinancieringen voor een bedrag van 15,2 miljoen euro. Dit is een ruime verdubbeling ten opzichte van 2000. De milieufinan ciering is door het Europees Investeringsfonds speciaal ontwik keld voor het MKB en de agrarische sector in het kader van het Europe se Groei- en Milieuprogramma. 6 april t/m 20 oktober 17 juni Floriade Algemene Leden vergadering Rabobank Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2