Vengaboys op Wadd' lekkeR! Schieland controleert teeltvrije zone van akker bouwpercelen Zangschool Zuid-Holland geeft eerste zomerconcert Meer dan 200 activiteiten bij boeren en tuinders Waddinxveners ruimen op! Senioren op kunstbezoek r> We' re going to (Ibiza) Wadd' lekkeR! Ook een GRATIS KLEINTJE plaatsen? Vul de bon in op pagina 22! pagina 20 Hart van Holland 19 juni 2002 WADDINXVEEN/BOSKOnT Waddinxveen - Niet Boriey M, maar de Vengaboys komen naar Waddinx veen om Wadd/lekkeR! op te luiste ren. Het organisatiecomité is ervan overtuigd met de Vengaboys over een uitstekend alternatief te beschikken. Door de Waddinxveense service clubs Lions, Rotary en Tafelronde wordt vrijdag 28 en zaterdag 29 juni, in samenwerking met de plaatselijke horeca, een groots feest georgani seerd: Wadd' lekkeR! - Gastronomie aan de Gouwe. De opbrengst is bestemd voor lokale goede doelen. Gastronomie Entertainment Wadd' lekkeR! vindt plaats op de boulevard aan het kanaal de Gouwe. Restaurants die aan de Nesse en Zuidkade zijn gevestigd, maken gebruik van hun terrassen. De ande re restaurants uit het dorp krijgen voor deze gelegenheid een sfeervol paviljoen aan de Gouwe. Daar tonen zij hun kookkunsten en laten de bezoekers proeven van hun culinai re hoogstandjes. Bovendien is deze tijdelijk autovrije wandelpromenade het toneel voor veel theater en zijn er podia voor optredens van beken de en minder bekende artiesten. Het programma Verschillende straatorkesten en the atergroepen treden vrijdagavond 28 juni op. ledereen kan meedoen aan een race met badeendjes en vereni gingen worden uitgedaagd om met een drakeboot de snelste roeitijd op de Gouwe neer te zetten. Zaterdag 29 juni vanaf 12.00 uur worden activiteiten voor kinderen georganiseerd en Waddinxveense senioren op een uitje getrakteerd. Vervolgens trekken oldtimers en cabrio's de aandacht en organiseert de jubilerende zwem- en poloclub Gouwestaete onder meer een zwem- marathon van Boskoop naar Wad dinxveen. Ook op zaterdagavond kunnen de meest uiteenlopende gerechtjes worden geproefd en drankjes worden genuttigd terwijl straatartiesten optreden en er gedanst kan worden op de muziek van bekende bands en zanggroepen. Op vrijdag- of zaterdagavond staan optredens gepland van George Baker, The Swinging Soul Machine, Jacques Herb en is er een Surprise Act. Gouwe Dukaten Tijdens Wadd' lekkeR! worden alle consumpties met Gouwe Dukaten afgerekend. Deze dukaten kosten 1,80 euro per stuk. Daarvan is 30 eurocent voor de goede doelen bestemd. Gouwe Dukaten zijn los en per vel van 10 te koop. Wie een vel koopt, ontvangt meteen een gratis lot waarmee leuke prijzen zijn te winnen. De dukaten zijn te bestellen via www.waddlekker.nl Gouda - Goed nieuws voor kinde ren die van zingen houden. De nieuwe Goudse leslocatie van de Zangschool Zuid-Holland geeft op vrijdag 21 juni het eerste concert. Een leuke kans om eens een kijkje te nemen bij deze zangopleiding voor kinderen en jeugdigen van 4 tot 22 jaar. De Zangschool Zuid-Holland wil kinderen en jeugdigen op een plezierige manier leren zingen. In totaal volgen 220 kinderen de les sen in de leslocaties Den Haag, Zoe- termeer en (sinds oktober 2001) in Gouda. Deze jongste leslocatie is binnen een aantal maanden tijd gegroeid van 20 naar 40 leerlingen. Inmiddels is de inschrijving voor het volgende seizoen van start gegaan. Nieuwe leerlingen kunnen gebruik maken van een "Kennismakingspak ket": voor 15,= krijgen de kinderen een stemtestje en twee vrijblijvende lessen aangeboden. Tijdens het Zomerconcert, dat op 21 juni om 19.30 uur in de Turfmarkt- kerk plaatsvindt, zullen de verschil lende opleidingskoren zich voor het eerst voor publiek presenteren. Ook wordt meegewerkt door het inmiddels bekende Goudse Kinder koor en het Goudse Jeugdkoor, beide ook aangesloten bij de Zang school Zuid-Holland. Deze koren, bestemd voor de gevorderde leerlin gen van de opleiding, hebben inmiddels diverse optredens, con certen en zelfs koorfestivals achter de rug. Zo werkten de kinderen mee met de St. Nicolas Cantate in de St. Janskerk en aan uitvoeringen van de Matthaus Passion in Utrecht en Leidschendam. Vorig jaar werd tij dens het befaamde "Nationaal Kin derkoor Festival" een eerste prijs behaald. Op 8 juni doet het Goudse Kinderkoor opnieuw aan deze wed strijd mee. Docent/dirigent van leslocatie Gouda is Danielle van Laar. Tijdens het concert zullen ook de dwars fluitleerlingen van Danielle van Laar een aantal werken ten gehore bren gen. De toegang bedraagt 5,= voor volwassenen, 1,= voor kinderen. Voor concertreserveringen en meer informatie over de Zangschool Zuid- Holland: 070-3249778 of 070- 3694268. Week van het Platteland 21 tot en met 28 juni 2002 Regio - Het Hoogheemraadschap van Schieland controleert in juni en juli in de polders van het beheergebied op naleving van de teeltvrije zones bij akkerbouwge bieden. Dit gebeurt op grond van het Lozingsbesluit open teelt en veehouderij. Doel van het Lozings besluit is voorkomen dat gewasbe schermingsmiddelen en meststof fen in het oppervlaktewater terechtkomen. Medewerkers van Schieland zullen daarom tijdens de controles de watergangen en de aangrenzende teeltvrije zones nal open. Een onderdeel van het Lozings besluit open teelt en veehoude rij is het aanhouden van een teeltvrije zone langs watergangen bij een gangbare teelt. De teeltvrije zone is een strook land tussen de insteek van het talud en het midden van de buitenste gewas- rij. Gebruikers (eigenaren/pach ters/huurders) van een aan het oppervlaktewater grenzend perceel, zijn verplicht om deze teeltvrije zone te hanteren. Alle polders binnen het beheerge bied van Schieland zullen in de maanden juni en juli gecontroleerd worden op naleving van de teeltvrije zone. Tevens zal worden gelet op het gebruik van driftarme doppen en kantstrooiers. Indien blijkt dat de teeltvrije zone niet in orde is, zal er een intensieve controle op het gebruik van gewas bestrijdingsmiddelen en meststoffen plaatsvinden. Zodra het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen en/of meststoffen op dergelijke percelen geconstateerd wordt binnen 14 meter van het oppervlaktewater treedt Schieland handhavend op. Regio - Tijdens de Week van het Platteland, die plaatsvindt van vrij dag 21 tot en met vrijdag 28 juni, organiseren boeren en tuinders meer dan tweehonderd publieksac tiviteiten. In deze week nodigt agrarisch Nederland iedereen uit kennis te maken met het leven en werken op het platteland. Open dagen, fiets- en wandel tochten, themabijeenkom sten, ontbijten bij de boer, een bezoek aan de 'zelfpluktuin' en stro poppen langs de weg, zomaar een greep uit het programma dat de boe ren en tuinders aanbieden aan ieder een die wil genieten van het platte land. De Week maakt deel uit van de Campagne "Boeren en tuinders, Ondernemers van Nature", een initi atief van de land- en tuinbouworga nisaties en wordt dit jaar voor de vijfde keer georganiseerd. Met de kippen op stok Meer dan dertig vooraanstaande en bekende Nederlanders gaan vrijdag 21 juni met de kippen op stok. Even zoveel boeren en tuinders hebben burgers uitgenodigd om in een tent een nacht op het platteland door te brengen en te ervaren hoe het plat teland tot rust komt en ook weer ontwaakt. De gasten maken kennis met het leven en werken op het plat teland. Tegelijk ontdekken zij welke bijdrage boeren en tuinders leveren aan de instandhouding van een aan trekkelijk en leefbaar buitengebied. Open dag Zorgboerderijen Ruim zestig zorgboerderijen zijn zaterdag 22 juni open voor het publiek. Het Steunpunt Landbouw Zorg organiseert deze landelijke open dag in het kader van de Week van het Platteland. Steeds vaker zien mensen met een hulpvraag een zin volle dagbesteding, een woon- of werkplek, of een tijdelijk verblijf op een boerderij. De speciale rol van deze agrarische ondernemers komt tijdens de open dagen duidelijk in beeld. Programma Het programma van de Week van het Platteland os opgenomen in een kleurrijke brochure. Deze brochure is verkrijgbaar bij de VW-kantoren, de grote bibliotheken en Boeren bondwinkels en de deelnemende boeren en tuinders. Daarnaast staat op de website www.ondernemers- vannature.nl per provincie waar de publieksactiviteiten plaatsvinden. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Het dorp is schoon! Al het zwerfvuil is uit de struiken gehaald, de stoepen en straten zijn geveegd, de prullen bakken geleegd en de Petteplas is weer ontdaan van ijzer, oude fiet sen en andere troep. Afgelopen zaterdag stond Waddinxveen volle dig in het teken van de jaarlijkse opschoonactie. Voor de tweede keer én volgens wethouder Dijk- sterhuis zo succesvol, dat de actie opnieuw voor herhaling vatbaar is. In totaal is er 1200 kilo vuil opge haald in de wijken en 1500 kilo op en rond de schoolpleinen. Scholen enthousiast De scholen deden dit jaar ook weer mee aan de actie. Vooraf hadden alle scholen een lespakket over zwerfaf val gekregen, zodat de leerlingen goed beslagen ten ijs gingen. Op de donderdag voor de opschoonactie gingen de basisschoolleerlingen aan de slag. Zij ruimden al het zwerfaval op het schoolplein op en een aantal leerlingen waren zó enthousiast, dat ze zelfs de struiken en stoepen rond het^schoolplein schoonmaakten. Op vrijdagmiddag werden alle school pleinen geïnspecteerd door een vak kundige jury. Deze bestond uit de heer de Wolf, reinigingsinspecteur van Cyclus, mevrouw Vierbergen, projectleider van de opschoonactie bij de gemeente en wethouder Wie- brand Dijksterhuis, die onder ande re verantwoordelijk is voor het beheer van de Openbare ruimte, Milieu, energie en duurzaamheid en de Coördinatie van het wijk- en buurtbeheer in zijn portefeuille heeft. De jury beoordeelde uiteinde lijk het schoolplein van de Regen- boogschool aan de Jacob Catslaan als schoonste. Deze school ontvangt donderdag 20 juni een leuke prijs voor op het schoolplein. Alle basis schoolleerlingen kregen voor hun inspanningen een ijsje. Opschoonactie breed gedragen De opschoonactie in Waddinxveen is een initiatief van de Gemeente, maar wordt breed gedragen door de bevolking. Dat blijkt ieder jaar uit het grote aantal aanmeldingen. Dit jaar was het dorp opgedeeld in 24 buurten, 3 sportparken én de Pette plas. De raadsleden, leden van de serviceclubs en enthousiaste coör dinatoren van vorig jaar traden op als steunpuntcoördinator. Zij had den zoveel mogelijk buurtbewoners gevraagd mee te helpen met het schoonmaken van hun wijk en had den afgelopen zaterdag onder ander de beschikking over bezems, prik stokken, handschoenen en vuilnis zakken. De inwoners van Waddinx veen deden het overigens niet voor niks. Voor de wijk, die het meeste vuil ophaalde lag een cheque klaar ter waarde van 1000 Euro, bedoeld voor een buurtfeest. Aangezien er twee wijken waren, waarvan de bewoners zeer actief waren en die veel zwerfvuil hadden opgehaald, besloot de jury de prijs tussen deze twee wijken te delen. De bewoners van de Mozartlaan en de omgeving (inclusief de Petteplas) krijgen 500 Euro. Eenzelfde bedrag is weggelegd voor de bewoners van de Dorps straat en omgeving. Alle deelnemers ontvingen overigens een cadeaubon van 5 euro én er stond na afloop van de opschoonactie voor alle deelne mers een lunchbuffet klaar op het gemeentehuis. Waddinxveen - In september 2001 is de Stichting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) gestart met de activiteit 'Kunstbezoek voor senioren'. Inmiddels heeft de S.W.W. drie kunst- bezoeken achter de rug. Na een bezoek aan twee musea in Den Haag, een kunstreis naar het Kröller Mül- lermuseum op de Hoge Veluwe en een concertbezoek in 'de Doelen', staat voor donderdag 4 juli de Floria- de in de Haarlemmermeer op het programma. Op deze tentoonstel ling, die eenmaal in de tien jaar wordt georganiseerd, is, temidden van de gebruikelijke flora, een aantal kunstwerken te bewonderen. Belang stellenden kunnen zich aanmelden voor deze reis. Er wordt rekening gehouden met mensen die slecht ter been zijn en/of gebruik maken van een rolstoel. Het is noodzakelijk dat men dit aangeeft- bij aanmelding, zodat er passende maatregelen kun nen worden genomen. De kosten voor deelname bedragen 30,-. In dit bedrag zijn inbegrepen: de reis, entreegeld, een rondleiding, koffie/thee voor vertrek en na afloop in het Anne Frank-centrum, en koffie met gebak onderweg. Voor de lunch dient men zelf te zorgen. Er zijn restaurantjes maar deelnemers kun nen ook zelf brood meenemen. Gezien het succes van de concer treis in april heeft de S.W.W. het plan opgevat om met een groep senioren, in het seizoen 2002/2003, een con certserie van zeven concerten in 'de Doelen' te gaan bezoeken. Dit kan alleen doorgang vinden indien daar voor voldoende belangstelling is. Ook bij deze activiteit is het geen bezwaar als men gebruik maakt van een rolstoel. Voor meer informatie en aanmelding.0182-631932.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 20