Muzikale omlijsting van formaat bij Wadd'lekkeR Ronald Dannis aan de leiding IJsclub Otweg start pupil- lentraining Eind presentatie Kreater Open dag kinderboerderij Dierendal pagina 11 Bloed geven Is en redt levens! Zomerschaak: Sportieve krachtmeting ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 4! J - iii Sanquin Bloedbank Meld je aan als bloeddonor. Bel gratis 0800 - BLOEDBANK (0800 - 256332265) KERKDIENSTEN-7 juli Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 9.30 uur Eucharistieviering; 9 juli 19.00 uur Eucharistieviering. R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Themaviering. Geref. kerk 9.30 uur pastor G. Martini. Herv. kerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. K. De Vries. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. H.W. van den Brink; 18.30 uur ds. L. Romein. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur ds. J. Henzen. De Stek 9.30 uur ds. RA. Vlok. Geref. kerk 9. 30 uur ds. J.H. Lan- gelaar; 18.30 uur ds. J. Henzen in HK. Chr. Geref. kerk 9.30, 15.00 (Zorg centrum) en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. Zaterdag 6 juli 15.00 uur ds. M. Golverdingen; 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur Lees- dienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop - Voor het eerst in het bestaan van ijsclub Otweg kunnen Pupillen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar schaatsles/ training vol ken bij deze club op de nieuw gebouwde ijsbaan in Zoetermeer. Voor de oudere jeugd zijn trai ningsfaciliteiten gevonden op de Uithof in Den Haag'; voor de erkleinsten onder de jeugd is het niet gelukt om op een ijsbaan in e buurt een plekje te vinden voor cnaatsles/ training. °en een aantal jaren geleden de ijs- aun in Zoetermeer aangaf plannen e nebben voor een nieuwe ijsbaan er vervangen van de oude baan in ,e' centrum van Zoetermeer, is ijs- ub Otweg direct contact gaan zoe- en om in aanmerking te komen °or ijshuur voor haar pupillen, ^gelijkertijd is begonnen met het erven van pupillen om aan deze trainingen deel te nemen, via scho len en oproepen in het clubblad zijn er ongeveer 30 pupillen in de leeftijd van 6-12 jaar opgegeven. Met deze jeugdleden is het afge lopen seizoen eenmaal per maand op de Uithof geschaatst om alvast met elkaar en de trainers kennis te maken. Zo is ook in juni met de droogtraining gestart op het eigen terrein aan het Paddegat. Met veel enthousiasme wordt aan de trainingen deelgenomen op de woensdagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur. Hoewel de ijsclub zeer tevreden is met de 30 pupillen wil Otweg toch graag deze groep uitbreiden. Voor meer informatie en aanmel ding: 0172-230227. Geïnteresseer den zijn welkom om op de woens dagavond te komen kijken en alvast een keertje mee te trainen. Waddinxveen - In wijkgebouw het Zuidhonk werd donderdag 27 juni de tweede avond van het Zomer- schaaktoernooi afgewerkt. Ronde 3 en 4 stonden op het programma, en het was Delftenaar Ronald Dan nis die de beste zaken deed. Door overwinningen op Henk Stam in ronde 3 en op de kampioen van 2000 Wilbert Mourits in ronde 4 gaat hij nu alleen aan de leiding met de maximale score van 20 pun ten. Met de komst van huisschaker Den Hartog kwam het totaal aantal spelers deze avond op 42. Dit resulteerde in 21 partijen waarvan enkele zeer interessante: Van Geffen trad aan tegen Jansen, en in deze langste partij van de eerste ronde trok Jansen, de kampioen van 2001 aan het langste eind. Pouwel- se trad aan tegen Mulder en zag Mulder met een kwaliteit in het voordeel het eindspel ingaan. Mul der overspeelde zijn hand echter en met een mooie paardenvork wist Pouwelse de partij alsnog naar zich toe te trekken. Wim Hennink mocht de Kampioen van SV De IJssel Jan Evengroen met wit bestrijden. In een redelijk snelle partij won Even- groen. Goede prestatie van Erik Hennink die Peter de Louw tot een puntende- ling dwong. Verrassend verlies voor Albert Prins tegen Boudewijn Wijer mars en de enige vrouwelijke deel nemer, Marianne Steverink (Nieuw- erkerk) moest de eer laten aan jeugdspeler Stefan van der Zalm. Nico Dannis wist zich van Ab Scheel te ontdoen en in het WSV onderons je tussen Herman Smitskamp en Marco de Bruijn was eerstgenoemde de overwinnaar. Een puntendeling was het gevolg van het treffen tus sen Mark van Putten en Wim van Os en datzelfde gold voor Dirk van Offe ren en Jaap van der Heiden. In ronde 4 won Ronald Dannis zoals gezegd van Wilbert Mourits en de achtervolgers Barthold Jansen en Edo Pouwelse kwamen uiteindelijk remise overeen. Door te winnen van Van Meeteren pakte Jan Evengroen z'n tweede overwinning van de avond en voegt zich daarmee bij de favorieten voor de eindzege. Hans van Woudenberg maakte z'n gemiddelde voor deze avond toch weer goed door na verlies in de eerste ronde tegen Kevin Bakker nu te winnen van Peter de Louw. Eerste overwinning was er in deze ronde ook te noteren voor Jan Klijn, die Jeroen van der Veen de baas bleef. Ed Singeling deed geen goede zaken deze avond Verlies tegen Wim van der Hoek in ronde 3 en vervolgens moest hij z'n meerdere erkennen in Adriaan van der Starre. Het toernooi krijgt z'n vervolg donderdag 4 juli met ronde 5 en 6. Aanvang 20.00 uur in Het Zuidhonk. Bij Wadd' lekker speelde het culinai re aspect een grote rol. Nagenoeg alle Waddinxveense restaurants, eet cafés en andere horecagelegenhe den presenteerden zich op het festi val. leder in hun eigen stijl en op geheel eigen wijze. Overal waren tegen betaling van originele 'Gouwe dukaten' lekkere hapjes en drankjes te koop. In een aantal 'culinaire paviljoens' werden de gasten tijdens het eten getrakteerd op passende muzikale begeleiding. In het pavil joen van Bibelot speelde de bekende pianist Tonny Eijck op zaterdag avond de sterren van de hemel. Maar ook bij de restaurants en grand cafés aan de Nesse waren veel live-optedens. Muziek speelde namelijk bij Wadd' lekker een min stens zo belangrijke rol als het culi naire element. Verschillende straat orkesten en shantykoren uit Gouda, Boskoop en Bodegra ven luisterden de vrijdagavond op. Op het grote podium aan de Nesse werd de eerste dag van het festival in stijl afge sloten met een mini- concert van Lee Towers. Op zaterdag traden overdag verschillen de combo's en dans groepen van Kreater op. Ook waren er optredens van het Jongeren- én grootorkest van Con cordia en trad de Paradise Bigband aan het begin van de avond op. 's Avonds na negenen was het grote podium geheel gereserveerd voor artiesten als The Swinging Soul machine en de Vengaboys. "Het dak ging eraf," zei Arie Piet er van Dijk daags na afloop. Daarmee vatte hij eigenlijk in één zin het hele weekend samen. Tijdens Wadd' lekker vond een aan tal sportieve krachtmetingen plaats. De meeste daarvan vonden plaats in het water en waren georganiseerd door de jubilerende 'zwem- en polo club Gouwestaete'. De zwemclub bestaat 75 jaar en organiseert het gehele jaar tal van evenementen. Op zaterdagmiddag beten ruim hon derd deelnemers aan de 'van brug- tot-brug' prestatiezwemtocht de spits af van het zwemfestijn. Zij overbrugden de afstand van 3700 meter van de hef- brug van Boskoop tot de brug van Waddinxveen in een zo snel mogelijke tijd. Een hele prestatie in het koude Gouwewater! Ook voor de prestatietochten over 1000 en 400 meter was grote belangstelling. Zodra alle zwemmers gefi nisht waren, ging de bedrijvenestafette van start. Onder luide aanmoe digingen zwommen de deelnemers ook bij dit onderdeel of hun leven er van afhing. Alle deelne mers aan de presta tiezwemtochten kregen na afloop een kom erwtensoep. Voor de kinderen was er een apart evene ment georganiseerd, het verkleed sprietlopen. Clowns, ridders, hek sen en zelfs 'baby's' probeerden het einde van de zeventien meter lange boomstam over de Gouwe te halen. Onder grote hilariteit vielen de meeste kinderen al voortijdig in het water. Eén meisje wist drie keer op de boomstam heen en weer te lopen. Het publiek reageerde ver rast. "Vast een turnster, die goed is in de evenwichtsbalk werd er geroe pen." Alle zwemmers en sprietlo- pers waren overigens in veilige han den. Het gehele zwemfeest werd uitermate goed begeleid door leden van de Waddinxveense Reddingsbri gade. Wie heeft 26 mei mijn nike keepershandschoen gevonden Veldje bij Leeuwerik 633759 Vermist: spijkerj. op PSZ 7 Dwergen mt 134 girls V en D bloem op I zak AQ 634033 Waddinxveen - De inmiddels traditionele eindpresentatie van Kreater - centrum voor kunst zinnige vorming - wordt vrijdag avond 5 juli gehouden in de Ont moetingskerk aan de Groens- voorde. Aanvang 19.30 uur. Kreater presenteert deze avond in een dynamische voorstelling muziek en dans. Veel groepen treden op. Voor de Pauze is er muziek, in de pauze wordt een gelegenheidstentoon stelling van werken van cur sisten beeldend geopend en na de pauze is er dans, djembé en een finale, ledereen is van harte welkom. Waddinxveen - Kinderboerderij Dierendal houdt 6 juli een open dag. Veel verenigingen en beoefe naars van oude ambachten zijn aanwezig om te informeren en amuseren. Voor de kinderen zijn er diverse attracties, zoals koemeiken, ringste ken te paard en een luchtkussen in de vorm van een kiepwagen. Er zijn veel jonge dieren te zien, zoals Ouessant schapen, dwerggei ten en bonte geitjes en jonge konijn tjes. Een groep enthousiaste vrijwil ligers zorgen voor een goede verzor ging van de dieren. Het is dankzij deze vrijwilligers dat de kinderen- boerderij de hele dag open is. De instellingen/verenigingen die zich deze dag presenteren zijn De windvogel, kleindierensportvereni- ging, wereldwinkel, Gered Gereed schap, het Wereld Natuurfonds, vogelvereniging, Platform Duurzaam Waddinxveen, Dierenbescherming, Natrix, Klompenmakerij, Werkgroep natuur- en milieueducatie, KNNV, Klassewerk Hooge Burgh, Stichting Orion, Faunaland Hoodi; verder is er een imker, tekenares en een schminkkraam. De band 'Het mag geen naam hebben' zorgt voor de muzikale omlijsting. 'Op de foto met een roofdier', dat kan bij de valke nier. Verder zijn er informatiestands van brandweer en politie en natuur lijk van 'Dierendal' zelf. Iedereen is welkom van 11.00 tot 16.00 uur bij de kinderboerderij in het Warnaarplant- soen. Lieve Mandy, weer een jaartje ouder, gefeliciteerd namens Bianca, Martin en Lars 1 juli werd Tosca Vis 41 jaar. Nog van harte. Danny, Pascal en Wim Fam. Grootscholten, bedankt voor de traktatie. De slapers van O.S.S. Een pluim voor Kees en kids Huurman voor he topzetten van de tent Siw, Loes mannen t.k. CDI-speler afst.bed. 25 spellen €40,-; 079-5933058 na 17.00 uur t.k. koga miyata damesuitv. 57 cm frame- maat 10 versn. rood €100 079-3314445 grasmachine €10; gasfornuis €25,-; 0182-649183 ('s avonds) Gevraagd; theezakjes uit binnen- en buiten land. Akkerweg 18 - 079-5931460

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11