Vaccinatie meningokokken van Start Clubkampioenschap 4 tegen 4 Werkgroep 'Brede School' houdt wijkfeest Hoog peil bij B/C-toernooi Waddinxveen Geslaagd bezoek naar Pelhrimov Ti Zomers Wild Westen bij Beatrixschool I^^WADDINXVE EN/BOSKOOP Hart van Holland 3 juli 2002 ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 4! Waddinxveen - De jeu de boulers zijn nog steeds in de slag voor het club kampioenschap 4 tegen 4. De meeste teams hebben vier wedstrijden gespeeld en dat levert de volgende tussenstand op. l .Toos Wubben/Ste- phan Tabben/Norbert Schiffer- ling/Wout Versluis 4-158+; 2.Jan Kooistra/Leen Roos/ Hans Camme- raat/Roy Hulskamp 4-135+; 3.Rob en Fred v.Dijken/Wim van Bockom Maas/Nel Oudijk 3-54+; 4.Willem Jacobs/Henry v.Wageningen/Her- man Verwaal/Hanna de Wilde 3-8+; 5.1mca Matla/Arnold en Marco Jans- sen/Luc van Krieken 2-24-; 6.Peter Rubeling/Ton en Jopy Hulskamp/Hans van Woudenberg 2- 25-; 7.Barend en Corrie Monster/Ron v.Dijken/Alex v.Ofwegen 1-24- 8.Edward en Thea Springer/Toon van der Velden/Ben Sas 1-175-; 9.Cees Voskuilen/Jan Lapaer/Corrie 't Hart/Piet Fianen 0-107-. De strijd in het afdelingskampioen schap 4 tegen 4 is gestreden. De ont knoping in de le klasse A was op de laatste dag heel verrassend. In deze poule eindigde een aantal teams met 3 gewonnen wedstrijden. Er moest veel rekenwerk aan te pas komen, waarbij rekening moest worden gehouden met de onderlinge resulta ten van de teams. Na al het gecijfer bleek Waddinxveen 4, Peter Rube ling/Ton en Jopy Hulskamp/Marja van Sonsbeek en Henry van Wage- ningen als goede invaller, dankzij een beter saldo op de eerste plaats te zijn geëindigd. Zij mogen in sep tember tegen de winnaar van de le klasse B strijden om het afdelings kampioenschap. Waddinxveen 2, Wim van Bockom Maas/Nel Oudijk/Norbert Schifferling/Rob van Dijken bleef behouden. In de le klas se B minder goed nieuws voor de vereniging. Waddinxveen 3, Imca Matla/Luc van Krieken/Arnold en Marco Janssen won geen enkele wedstrijd en degradeert recht streeks naar de 2e klasse. Waddinx veen 5, Barend en Corrie Monster/Ron van Dijken/Alex van Ofwegen werd voorlaatste en moet in een extra wedstrijd degradatie zien te ontlopen. Waddinxveen 1, Wout Versluis/Elly Nieuwland/Leen en Andries Roos, bleef behouden. Door Karin Jongkind Waddinxveen - In de afgelopen weken kregen alle Waddinxveense kinderen in de leeftijd van 14 maan den tot en met 5 jaar én jongeren in de leeftijd van 15 tot en met 18 jaar een oproep om zich te laten inenten tegen het meningokokkenvirus. De inentingsactie vond afgelopen maandag en dinsdag plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. In totaal werden zo'n 3500 kinderen en jongeren opgeroepen. Ongeveer tachtig procent gaf daadwerkelijk gehoor aan de oproep. Volgens de GGD Midden Holland, die de inen tingsactie organiseerde naar aanlei ding van richtlijnen van het Ministe rie van Volksgezondheid kwam dit percentage overeen met het lande lijk gemiddelde. Op maandag wer den ruim tweeduizend kinderen tus sen twee uur 's middags en acht uur 's avonds ingeënt. Ruim twintig men sen - artsen, verpleegkundigen en assistentes van de GGD Midden Hol land én twee EHBO'ers van het Rode kruis - waren op de inentingsdagen in Waddinxveen actief. Het aantal ingeënte kinderen per half uur liep op tot ongeveer 180. De jongste kinderen in Waddinxveen werden in de hal van het gemeente huis ontvangen door twee clowns, die hun een ballon in de handen stopte. Na afloop kregen de ingeente kinderen een ijsje tegen de schrik en een kleurplaat. De grotere kinderen moesten het doen met een vriende lijke glimlach van het medische team. Waddinxveen - De werkgroep 'Brede School' houdt zaterdag 6 juli een groot wijkfeest in wijk Zuid. Dit eve nement is mede het feestelijk start sein voor het project 'De Brede School'. Met het feest wil de werk groep de bewoners van de wijk Zuid (tussen de Burg. Trooststraat en de spoorlijn Gouda - Waddinxveen laten zien wat de instellingen in Waddinxveen de wijk te bieden heb ben en welke activiteiten vanaf sep tember mogelijk georganiseerd kun nen worden. Het feest begint om 12.00 uur in de St.Victorstraat tus sen basisschool 'de Kameleon' en speeltuinvereniging 'Zonnig Zuid' en is rond 16.00 uur afgelopen. De directeur van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, Jan Kor ving: "Het project de 'Brede School' heeft als doelstelling om de ontwik kelingskansen van de kinderen in de wijk te optimaliseren. Leren doet het kind in eerste instantie op school, maar niet alleen daar. Ook in de thuissituatie en buiten op straat leren kinderen, daarmee zijn deze situaties natuurlijk ook van invloed op het leren van de kinderen. Pri mair gaat het dus om het leren van het kind. De 'Brede School' zal stap je voor stapje haar einddoel moeten bereiken. Daarvoor liggen er geen kant en klare plannen klaar," aldus Korving. "Nee, de actuele situatie geeft de werkgroep de 'tools' om die zaken aan te pakken waar de wijk, en de kinderen om vragen. Maar ook de ouders zijn heel belangrijk in de opvoeding en dus in de ontwikkeling van de kinderen. Basisschool de Kameleon en buurt en speeltuinverenigingvereniging Tennis Waddinxveen - De finales van het Het B/C toernooi van tennisvereni ging Waddinxveen zijn afgelopen zondag gespeeld op tennispark De Woerd. Ieder jaar lijkt het erop of er op hoger niveau gespeeld wordt. Dit jaar was Wimpe Thomas van Uni cum uit Leiden, de topspeler. Tegen be toch heus niet slecht spelende Jeroen Joling, voortgekomen uit de eigen kweek' van Waddinxveen, tegenwoordig spelend in Pijnacker, werd moeiteloos met 6-0 en 6-1 gewonnen in de BI finale, het hoog ste niveau dat het toernooi te bieden heeft. Indrukwekkend om zo'n top- speler, die in de Nederlandse ran king heeft gestaan, aan het werk te juen. Het volgestroomde terras van De Woerd genoot van een mooie, enigszins éénzijdige, finale. Ook de hoogste (BI) damesfinale Hocht er zijn. Heddy Boers, alweer yan Unicum uit Leiden en Tamara Verbeet van de TV Oud Beijerland, Haakten er een mooie en deze keer spannende finale van, al doet de uit slag 6-1 en 6-2 anders vermoeden, tauiara had in de halve finale de "addinxveense favoriete Annemie- ke Elsholz uitgeschakeld in een 'Spannende driesetter. In de BI gïtnengd'dubbeldtnale had Tamara meer succes. Met haar partner Christiaan Podt won zij in een mooie wedstrijd van Tyscha Waayer en Rutger Baans. De herendubbel BI werd een prooi voor Andries Coppoolse en Hans Kleinlugtenbelt. De herendubbel B2 werd overtuigend gewonnen door de lokale favorieten Joost Groenen dijk en Joost Wegner. Ook in de C werden er door Waddinxveners mooie successen geleverd. Zo won Josien Uitterhoeve het damesenkel Cl en Gerda Kok/Henriëtte Laan de damesdubbel Cl 35+ Lottie Keijser en Riet Evers wonnen in een spannende driesetter van veel jongere tegenstandsters de dames dubbel C2 25+ klasse en Karin en Ferry Weiss overklasten Susette Plooy en Michael Westerink in de gemengd dubbel C2 25+ finale. Onvermeld mag niet blijven de dames enkel C2 finale waarin Marti- ne Elsholz en Deborah Kortenoeven, beide van de TV Waddinxveen er een mooie wedstrijd van maakten. Martine werd uiteindelijk toch kam pioen. Volgens de KNLTB bondsgedelegeer- de was het een goed georganiseerd toernooi met een professionele lei ding. Zonnig Zuid zijn het middelpunt van het bruisende feest. In en om deze twee gebouwen vindt een groot aan tal activiteiten plaats voor alle leef tijdsgroepen. Voor de allerkleinsten is er een springkussen, een poppen kast en een ballonnenblazende clown. Ze kunnen knutselen, mee doen met een circus en natuurlijk lekker spelen in de speeltuin. Peu terspeelzaal Pino zet haar deuren open. Jongeren uit de wijk komen aan hun trekken met een klimmuur en een gladiatorenspel. De plaatse lijke toneelvereniging Toi Toi geeft twee voorstellingen. Verder zijn er workshops, zoals 'body art' en vechtsport. Vanaf een podium wor den optredens verzorgd. Onder meer de Cormula's' en de 'Country Line Dancers' geven acte de présen- ce. Waddinxveen - Tijdens een bezoek aan Pelhrimov hebben burge meester Jonkman, burgemeester M. Brezina van Pelhrimov en mevrouw T. Boterkoper van de Stichting Vriendschapsband Wad- dinxveen-Pelhrimov op 21 juni een intentieverklaring getekend. In deze intentieverklaring beloven de partijen de vriendschapsband ver der te stimuleren, waarbij er vanuit Waddinxveen jaarlijks een bedrag van 1000,- ter beschikking wordt gesteld voor projecten in Pelhri mov. verzamelaar vraagt oude ansichtkaarten te koop 0180-633077 t.k. boekenpakket directsecr/management ass.nov. 4 bbl. 0182-610008 Compaq Armada 1560 notebook 166 mhz 32 mb 14.3" 56 k modem €400,- 079-5932415 Ier viering van het 10-jarig bestaan van de Vriendschap band met Pelhrimov hebben bijna zestig Waddinxveners een bezoek gebracht aan het Tsjechi sche stadje. Het gezelschap bestond uit een officiële delegatie van het gemeentebestuur, de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen Pelhrimov, een accordeongroep van Kreater en een selectie van de voet balverenigingen Be Fair, WSE en Waddinxveen. De Waddinxveners werden allerhartelijkst ontvangen door de gastgemeente, die een ten toonstelling had georganiseerd over de 10-jarige vriendschapsband. Overleg gemeentebesturen De gemeentelijke delegatie bestond uit burgemeester F. Jonkman, wet houder mr. T. van der Torren, gemeentesecretaris C. Loose en de raadsleden mevrouw. A. van Geeren- stein-van Bedaf en R. Snelleman en enkele ambtenaren. De beide gemeentebesturen hebben in een aantal bijeenkomsten over de aspec ten van gemeentelijk beleid van gedachten gewisseld, ter voorberei ding van een toetreding van Tsjechië tot de Europese Unie. Intentieverklaring In de intentieverklaring belooft de Stichting Vriendschapsband Wad- dinxveen-Pelhrimov jaarlijks een subsidie van 1000,- te verstrekken aan een vereniging of instelling in Pelhrimov ten behoeve van een pro ject op sociaal-cultureel of sportge bied in Pelhrimov. De gemeente Waddinxveen heeft het jaarlijkse subsidiebedrag aan de Stichting daarom met dit bedrag verhoogd en ook de gemeente Pelhrimov zal een bijdrage leveren aan het te subsidië ren project in Pelhrimov. Voor het project komen vooral die verenigin gen in aanmerking die een relatie hebben of willen leggen met een soortgelijke vereniging in Waddinx veen en dient een bijdrage te leveren aan de verbeteringen van de betrek kingen tussen deze verenigingen of instellingen in beide gemeenten. Voetbalwedstrijd De selectie van Waddinxveense voetballers speelde in een tempera tuur van 37 graden een voetbalwed strijd tegen Spartak Pelhrimov. De thuisclub bestaat dit jaar 80 jaar en ontving van het Waddinxveense gemeentebestuur ter gelegenheid van dit jubileum vijf leren voetbal len. De Waddinxveners verloren de wedstrijd met 7-2. Daarnaast zijn alle Waddinxveners door de voetbalclub onthaald op een barbecue en feest avond. Accordeonclub Voor een muzikale noot zorgden de zeven accordeonisten van Kreater. Talloze malen pakten zij hun instru menten uit voor een optreden, zoals bij de barbecue of tijdens de feeste lijke avonden. Daarnaast werden inwoners van Pelhrimov verrast met twee concerten op het marktplein. Waddinxveen - "Het Wilde Westen was het thema tij dens het geslaagde zomerfeest van de Koningin Beatrix school. Hoewel geen zomers weer, wel zomerse sferen tij dens een speurtocht door de wijk op zoek naar boef Slim me Wimpie. De kinderen wer den bij aanvang als hulpshe riff beëdigd en moesten langs verschillende vossen om de kaart compleet te maken. Ver der werden op school diverse spelletjes gehouden in het teken van het Wilde Westen. Hoogtepunt voor de onder bouw was een ritje op een echte pony en voor de boven bouw een demonstratie en instructie line-dance.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17