Bereden politie op bezoek bij 't Reigerbos Moerkapelle heerst in sÉinm£ Musical "Heerlijk duurt het langst" krijgt steeds meer vorm 'Sootjevisch' internationaal geroemd Geslaagde "In Memoriam Gerrit Zwarteveld familiedag" Damesvoetbal bij Moerkapelle? üi district Gouda Open Linear Dubbel en Mix toernooi Drie Nederlands Kampioenen voor Rolling'90 pagina 18 Hart van Holland 3 juli 2002 ZEVENHUIZEN M O E R K A P E LLEji Dier ivwivUegbatterij.nl 'TftVfiWJfiW'fi'i'tV'ï-t'fiW'ffi Door Karin Heeren Zevenhuizen - Twee hele grote paarden in een grote trailer en heel veel kinderen erom heen. Het was dinsdag 26 juni tussen de mid dag al snel duidelijk dat er iets bij zonders aan de hand was bij de openbare basisschool 't Reigerbos. Deze paarden behoorden bij de politie, dat was te zien aan de spe ciale politieauto, de trailer en de agenten die erbij waren. Wat was er aan de hand? De leerlingen van groep 7 en 8 van 't Reigerbos kregen die middag de laatste les van wijk agente Jennie Kah met het project Doe-effe-normaal. Als afsluiting ver zint de wijkagent elk jaar een bijzon dere activiteit en dit jaar wilde de bereden politie komen voor uitleg en een demonstratie. Twee groepen samengepakt in een lokaal luisterden eerst naar de uitleg van de agenten Heimen en Brenda. Zij behoren tot het korps landelijke politiediensten, de KLPD. En dan de afdeling 'levende have' oftewel de honden en de paarden. Heimen ver telde wat een paard allemaal moet leren en kunnen voordat het geschikt is als politiepaard. Als een paard na drie jaar bereden kan wor den, wordt het eerst verkeersmak gemaakt en daarna wordt er met het paard geoefend met vuurwerk, met grote mensenmassa's en met zijn eigen weerspiegeling, in bijvoor beeld een plas. Het kan bij de politie natuurlijk niet zo zijn dat het paard te schrikachtig is en op de vlucht slaat als er moeilijkheden zijn. De leerlingen hoorden verder dat er gebruik wordt gemaakt van het feit dat paarden kuddedieren zijn. Paarden doen er alles aan om in de groep te blijven. Zo zal een paard dat eigenlijk een beetje bang is tij dens de charges van de ME toch de andere paarden volgen omdat het niet alleen achter wil blijven. Daar om worden de paarden die ingezet worden bij acties van de ME altijd in groepen van zes ingedeeld. Alle bereden politie heeft een speciale training gehad om de commando's die gebruikt worden door de ME te begrijpen. De agenten vroegen de leerlingen steeds wat zij verwachtten en de leerlingen dachten goed mee. Zo wil den zij ook weten wat en hoeveel een paard nu eigenlijk eet. Zij hoor den dat een paard eten krijgt naar de hoeveelheid activiteit dat het verricht: hoe meer actie, hoe meer eten. De uitleg van agent Heimen werd later vertoond door middel van een video. Toen kwam het echte werk; buiten werden de paarden bekeken. De agenten maakten eerst goed duide lijk waar de leerlingen mochten staan en dat zij beslist niet achter het paard moeten gaan staan. Eerst werden de paarden helemaal 'aange kleed'. Naast het normale bit, zadel en tuig krijgen politiepaarden stan daard peesbeschermers om hun onderbenen. Als zij worden ingezet bij charges bij de ME krijgen de paarden bovendien een bescher ming over hun neus en een beschermkap voor hun ogen. Een paar geluksvogels mochten daarna even zitten op het paard van Hei men. Op deze wijze werd voor de leerlin gen het Doe-effe-normaal jaar afge sloten. De leerlingen van groep 8 kregen een certificaat waarop staat dat zij twee jaar lessen hebben gevolgd binnen het project, waarbij veel onderwerpen aan de orde zijn geweest, zoals bijvoorbeeld vanda lisme, drugsgebruik, bureau HALT en het gebruik en de gevaren van vuurwerk. Zevenhuizen - In het weekend van 22 en 23 juni werd in het Nordsee- heilbad Cuxhaven in Duitsland voor de 28e maai het Internatio naal Shanty-Chore-Festival gehou den. Achttien Shantykoren hebben daaraan deelgenomen, waaronder vijf buitenlandse. Behalve koren uit Denemarken en Zwitserland, waren drie Nederlandse koren uitgeno digd; het viswijvenkoor "Sootje visch" (het enige vrouwenkoor) was er één van. Een hele eer. In het pro grammaboekje van het festival en op de affiches in en rond Cuxhaven prijkte een foto van "Sootjevisch aus Holland". Zaterdag de 22e vertrok het koor in alle vroegte per touring car richting Cuxhaven, waar op 10 verschillende locaties door shantyko ren werd opgetreden. De viswijvenlie- deren vielen geweldig in de smaak. 's Zondags werd het festival voort gezet in het Kurpark Dose. Een groot wandelpark, waar op het plein,, behalve honderden stoel, verschil lende kramen stonden, waar maritie me kleding, attributen, cd's van de diverse koren, braderieachtige snuisterijen en etenswaren te koop waren. Onder een stralende zon en een pittig windje vond daar de muzi kale presentatie van de shanty-koren plaats, op een groot podium, waar in een strak schema elk koor een half uur tijd kreeg voor een optreden. Duizenden bezoekers zaten, stonden of liepen rond om te genieten en "Sootjevisch" werd ook daar met groot enthousiasme ontvangen. Zéér internationaal Behalve een overvloed aan nationa le optredens treedt Sootjevisch ook internationaal op: van 12 tot en met 23 maart 2003 op het tropische eiland Sint Maarten; eind maart in Bremen, Duitsland en 21 en 22 juni 2003 in Cuxhaven, Duitsland. Moerkapelle - Onlangs werd bij voetbalvereniging Moerkapelle het voetbalseizoen met de "Gerrit Zwar teveld familiedag" afgesloten. Deze dag geldt als eerbetoon aan Gerrit Zwarteveld, die bij de Moerkapelle- naren maar liefst 40 jaar de voorzit tershamer hanteerde, 's Ochtends was er voor de D, E en F-pupillen een spellencircuit uitgezet, waaraan 80 kinderen deelnamen. In 10 groepen werden de tien spelletjes langsge- gaan. Aan originaliteit met betrek king tot de namen ontbrak het niet, namen als "de Hiddinkies, Soepkip pen, Krakende voetballers, Simply the Best" waren snel gevonden. Uiteindelijk ging het team van Fey- enoord met de eer en beker strijken. Na de voetbalwedstrijd tussen lei ders en ouders, onder leiding van Fred Zwarteveld, waren de junioren en senioren aan de beurt. Acht ploe gen streden om de voetbaleer, uit namen als Brazilië, Engeland, Argentinië enz. bleek dat de bezet ting opnieuw internationaal was. Een spelerscircuit met onder andere eieren gooien en paraplu hangen ontbrak hierbij niet. Uiteindelijk bleek het team van Nederland de beste. Na de prijsuitreiking werden de C junioren nog speciaal in het zonnetje gezet. Dit team bleek de winnaar te zijn van de sportiviteitbokaal het afgelopen seizoen. Nadat alle deel nemers door Fred Zwarteveld een presentje kregen uitgereikt, was er een barbecue en een herhaling van de playbackshow die gehouden was tijdens het jeugdkamp. Op deze wijze kwam er een einde aan een geslaagde Familiedag. Help de kippen uit de legbatterij en stuur nu een protestmail via www.legbatterij.nl of vraag een gratis actiepakket aan (020) 4638924 Steun Wakker Dier giro 4868 Bij voetbalvereniging Moerkapelle is men heel serieus voornemens om het komend voetbalseizoen met een dames seniorenelftal uit te komen in competitieverband. Na een peiling onder diverse oudere meisjes en dames bleek hiervoor behoorlijk wat enthousiasme te bestaan. In korte tijd gaf zo'n dertiental dames al aan er veel voor te voelen elke zaterdag een balletje voor de voet balvereniging Moerkapelle te trap pen. Mochten er nog meer liefheb sters zijn die het komend voetbalsei zoen deel willen uitmaken van dit team: voor meer informatie Fred Hertog 079-5932313. Door Ron Krul Zevenhuizen - In november zal wederom een grootst opgezette musical de première beleven. Voor de uitvoering van deze musical van Annie M.G. Schmidt zijn de voor bereidingen al sinds januari aan de gang. In eerdere publicaties is ken nis gemaakt met de diverse disci plines van de musical. Het is nu tijd om zo'n vier maanden voor de pre mière de tussenbalans op te maken. Hoe staat het ervoor? De organisatie. In januari werd gestart met 70 personen. Inmiddels zijn dat er 100. Anne Sytsema, die samen met Margré van Gestel de regie over het stuk heeft, vertelt dat de uitbreiding van het aantal bij de musical betrokken mensen gestaag is gegroeid. Het gaat hierbij vooral om mensen ach ter de schermen. En nog steeds zijn Anne en Margré op zoek naar 1 of 2 souffleurS/souffleuses, visagisten en hairstylisten. Iedereen die zich geroepen voelt kan zich bij Anne of bij Alice Veerman aanmelden. Bij de acteurs en actrices zit de tekst er inmiddels goed in. Door het leren van de tekst, het te spelen, dit af te vlakken en uit te vergroten, tempo en rust in het spel te brengen zal iedereen zich langzaam maar zeker. bewust worden van wat ze nou eigenlijk zeggen en zo zal na de vakantie het spelen acteren worden. Bij het showballet zijn de belangrijk ste dansen af. Na de vakantie zal aandacht besteed worden aan de overige dansen en de decoratieve omlijsting. Ook zal dan meer tijd worden besteed aan zang. Hoewel het koor op de achtergrond staat, is het volgens Anne voor het geheel erg belangrijk. Margré van Gestel besteedt er veel aandacht aan. De techniek van het zingen wordt voor iedereen steeds meer duidelijk en menigeen wist niet het in zich te hebben! Ook de muzikanten zijn hard aan het werk. De muziek van Harry Bannink vergt veel talent en creativiteit om deze op eigen wijze live te spelen. Volgens Anne maken de muzikanten deel uit van het spel en zouden ook eigenlijk op of boven het podium moeten staan. Anne vindt dit één van de grote uitdagingen voor de decorbouwers en weet zeker dat zij met een uiterst creatieve oplossing zullen komen. Met de kleding gaat het fantastisch. De mensen van de kostuums zijn er volop mee bezig en hebben eigenlijk een groter huis nodig om de kleding die nu reeds in voorraad is, op te kunnen slaan. De decors van de musical zullen vol- gens Anne prachtig zijn. De mensen die zich hiermee bezig houden heb ben verstand van zaken, zijn zeer creatief en artistiek. De belichting en het geluid van de musical zullen pas na de vakantie een rol gaan spelen. Een en ander is namelijk afhankelijk van de moge lijkheden in de nieuwe zaal. Na de vakantie zal aandacht besteed worden aan het in elkaar timmeren van het geheel en zal de duur van de musical onder andere een rol gaan spelen. Ook de doof ^Tfi.e ppj zo gewaardeerde méjfsen acf schermen zullen het steeds drukker krijgen. En waar doen ze het dan allemaal voor? Hoewel euforie tijdelijk is, zal het verwachte enthousiasme van het publiek het 'em doen. Als je warmte uitstraalt zul je dat terug ontvangen en dat is iets om naar uit te zien en na de vakantie weer vol energie er tegenaan te gaan. Het Hart van Holland blijft ze allemaal volgen! I I l i i A i k 4 I -i i Moerkapelle - Niels van der Vlist werd afgelopen weekend op overtui gende wijze kampioen van het district Gouda in de spelsoort drie banden. In Gouda versloeg hij onder andere favoriet Jan van Bemmel en toekomstig clubgenoot Wiet Reeu- wijk. Niels is na Roberto van Bler- kum (3e klasse) en Patrick Hillegers (2e klasse) de 3e districtskampioen in de vereniging. Voor zover bekend is het in het district nooit eerder voorgekomen dat één vereniging alledrie de kampioenen levert. Na de zomervakantie mogen de drie biljarters verder in de gewestelijke kampioenschappen om zo een plaats te bemachtigen voor de nationale finales. Maar eerst wordt er gefeest, biljartvereniging Moerkapelle viert in september het 50-jarig bestaan. Tennis Moerkapelle - Bij tennisvereniging Love '70 werd afgelopen week het Open Linear Toernooi gespeeld. De wedstrijdleiding kan terugkijken op een bijzonder geslaagd toernooi. De weersomstandigheden waren over het algemeen goed. Vvrijdag- avond viel het weer wat tegen, maar toen was er de mogelijkheid om uit te wijken naar de hal. In verschillende categorieën is in poules gespeeld, waardoor de meeste deelnemers in ieder geval meerdere partijen speelden. Hans Verdoorn kon zondag de vol gende winnaars feliciteren: gemengd dubbel 6: 1. R. Meijer en W. de Leeuw, 2. C.van der.Holst en J. Steenks. Herendubbel 6: 1. E.Broers en G. Martienus, 2. J.Bakker en J.Muller. Damesdubbel 7: 1. T.Heesterman en A. Tepper, 2. W.Bregonje en C. Sun- dararaman. Herendubbel 7: 1. G.Mar tienus en E.Martienus, 2. R.Meijer en A.Paul. Gemengd dubbel: 1. S.Maa- ten en M.Tamerus, 2. D.v.Straaten en J.Paul. Damesdubbel 8, 1. L.van der Dussen en E.Paul; 2. S.Verdoorn en W.Zijderhand. Gemengddubbel 8 1. C.Linhart en P. den Dekker. Heren dubbel 8: l.W.Klaverveld en T.de Wit, 2.A.Bendien. Moerkapelle - Tijdens de Nederland se kampioenschappen kunstrolscx- haatsen in Kerkdriel hebben 20 deel nemers van Rolling'90 laten zien dat ze tot de beste van Nederland beho ren. Bij de pupillen A wist Elja Kamp de 3e plaats te behalen, Chantal Hertog werdt 14e. In de pupillen B klasse kwam Lindsey Krijgsman op een 10e plaats bij het vrijrijden. Bij het pupil len figuren had Rolling'90 twee deel neemsters, Marlotte Vonk (2e plaats) en Daphna Bontebal (14e). Van de pupillen ging het verder naar de aspiranten. Asp B.vrijrijden 1. en kampioen Emily van 't Wout, Lizzy Quick 5e, Claudia Jonker 14e (13e met figuren, 6e comb.), Ingrid Oskam 15e. Ook bij de asp. A vrijrijden waren er deelnemers. Stefanie Hathie 4 (figuren 8e en 4e comb Tamara Bontebal 12e (figuren 10e en 10e comb.) en Valerie Krijgsman 10e. Mark Bakker moest bij de heren in deze klasse de Rolling'90-eer hoog houden en dat deed hij2e met figu ren en le bij het vrijrijden en in de combinatie. In de klasse Jeugd was het spannend. De uitlag: figuren: Emily van 't Wout 4e, Sjoukje van Haastert 5e, Danielle Hoogendoorn 6e, Lizzy Quick 7e. Het vrijrijden: Iris Dijkema 4e, Sjoukje van Haastert 5e(comb. 4e) en Danielle Hoogen doorn 6e(comb. 5e). In de vrije klas se figuren was er de onderlinge strijd tussen de zussen Oskam, Ingrid(6e) en Maria(4e). Elise Hoogendoorn kwam uit in het vrijrijden en eindig de na haar korte en lange kür op een 4e plaats. In de klasse senioren ein digde Rona Dijkema op een 4e plaats met figuren, 5e vrijrijden en 4e in de comb. Wat rest is het paarrijden. Bi| de pupillen wisten Elja Kamp en Colin Hoogendoorn Nederlands kam pioen te worden. Bij de aspiranten paren kwamen Tamara Bontebal en Mark Bakker op een 2e plaats. Deze wedstrijd was het einde van het wedstrijdseizoen. Na de vakantie is het tijd voor de diverse internatio nale evenementen en de door KO" JjPë'OQ sinGoqrjq te 1 Sjiowrijden.' V"i.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 18