"De klasgenoten van Oud Zevenhuizen- Drie Nederlands Moerkapelle" kampioenen voor Rolling'90 Open Masters Beachvolley bal in Nesselande Borstvoeding geven zonder problemen Diplomazwemmen in de Koornmolen Activiteiten-Agenda pagina 8 Hart van Holland 3 juli 2002 ZEVENHUIZEN MOE^<Tpell^| TV Vorige keer De vorige foto bleek toch wel moei lijk, met maar twee reacties. Geluk kig wel enkele aanvullingen en ver beteringen. De foto (rechts) is van de christelijke kleuterschool Marijke uit Zevenhuizen en van rond 1952. Op de bovenste rij van links naar rechts: Hugo Stuurmal, twee onbe kenden, Jelle Eindhoven, Dikkie Knoop, Dekker, Elsje Derks en Mientje Biemond met achter deze rij juffrouw De Vaal. Op de tweede rij van links naar rechts: Bennie de Beukelaar, onbekend, Jan van Eijk?, Ina van der Ruit, Ben Meyer, Rietje van Rooyen en André Meindert. Op de derde rij van links naar rechts: Nellie Klein, Dickie Bloemendaal, Anneke Meyer, twee onbekenden, Piet Hoogendoorn en Corry van den Hoek. Op de onderste rij van links naar rechts: Anja Meyer, onbekend, Elly Verwey, Siem Bac, onbekend, Rien Heyboer, Arina Groenveld en Arie van der Ruit of Jan Roos. Deze keer Deze keer een wellicht nog moeilij ker klassenfoto dan die van de vori ge keer. De foto (onder) dateert namelijk van rond 1903 en betreft de openbare lagere school uit Zeven huizen. Het is waarschijnlijk één van de oudste klassenfoto's van deze school. Van deze foto zijn ons maar twee namen van kinderen bekend; het vierde meisje van links op de bovenste rij is Barbara Dogterom en het vierde meisje van rechts op de onderste rij is Paulina Dogterom. We zijn benieuwd of er nog mensen zijn die andere kinderen op deze foto herkennen; schroom niet en reageer gerust. Van iedere gepubliceer de klassenfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs €2,. De bijdrage van €2,- komt ten goede aan de Stichting "Oud Zeven- huizen/Moerkapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van voor 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tus sen 20.00 en 22.00 uur, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mailen kan ook: wvdzalm@box.nl Moerkapelle/Kerkdriel - Tijdens de Nederlandse kampioenschappen kunstrolscxhaatsen in Kerkdriei hebben de 20 deelnemers van Rol ling'90 laten zien dat ze tot de beste van Nederland behoren. Nog nooit kwamen er zoveel leden op een NK in actie. Het niveau binnen de club blijft stijgen zodat steeds meer sporters zich weten te kwali ficeren. Bij de pupillen A wist Elja Kamp de 3e plaats te behalen, Chan- tal Hertog werdt 14e. In de pupillen B klasse kwam Lindsey Krijgsman op een 10e plaats bij het vrijrijden. Bij het pupillen figuren had Rolling'90 twee deelneemsters, Marlotte Vonk (2e plaats) en Daphna Bontebal (14e). Van de pupillen ging het verder naar de aspiranten. Asp B.vrijrijden le en kampioen van Nederland Emily van 't Wout, Lizzy Quick 5e, Claudia Jon ker 14e (13e met figuren en 6e in de combinatie.), Ingrid Oskam 15e. Ook bij de asp. A vrijrijden waren er deel nemers. Stefanie Hathie 4 (figuren 8e en 4e in de combinatie), Tamara Bontebal 12e (figuren 10e en 10e in de comb.) en Valerie Krijgs man 10e. Mark Bakker moest bij de heren in deze klasse de Rolling'90- eer hooghouden en dat deed hij dan ook: 2e met figuren en le en dus Nederlands Kampioen Aspiranten bij het vrijrijden en in de combina tie. In de klasse Jeugd was het weer I spannend, zowel bij het figuren als vrijrijden. De uitlag: figuren: Emily van 't Wout 4e, Sjoukje van Haastert 5e, Danielle Hoogendoorn 6e, Lizzy Quick 7e. Het vrijrijden: Iris Dijkema 4e, Sjoukje van Haastert 5e(comb. 4e) en Danielle Hoogendoorn I 6e(comb. 5e). In de vrije klasse figu ren was er de onderlinge strijd tus sen de zussen Oskam, Ingrid(6e) en I Maria(4e). Elise Hoogendoorn kwam I uit in het vrijrijden en eindigde na I haar korte en lange kür op een 4e I plaats. In de klasse senioren eindig-1 de Rona Dijkema op een 4e plaats met figuren, 5e vrijrijden en 4e in d comb. Wat rest is het paarrijden. Bij del pupillen wisten Elja Kamp en Colin I Hoogendoorn Nederlands kampioen te worden. Waar zij een score van 4.8 moesten halen had dit nog jonge I paar een gemiddelde score van 5.5. Bij de aspiranten paren kwamen Tamara Bontebal en Mark Bakker op een 2e plaats. Dit was ook een goede prestatie want het scheelde maai zeer weinig met de nummer 1. Deze wedstrijd was het einde van I het wedstrijdseizoen kunstrol-1 schaatsen. Nadat er eerst van del vakantie genoten gaat worden zal I het daarna tijd zijn voor de diverse! internationale evenementen en vooi I de door Rolling'90 in Gouda te orga-1 niseren Nederlands Kampioen-1 schappen Showrijden. Beachvolleybal Zevenhuizen-Moerkapelle - De meeste moeders die borstvoeding geven doen dit gelukkig zonder pro blemen. Toch komt het wel eens voor dat er iets mis gaat. Dat vari eert van tepelkloven tot baby's die plotseling de borst weigeren. Het voorkomen en oplossen van deze en andere problemen wordt dinsdag 9 juli besproken tijden de regionale bijeenkomst van Borstvoeding L.L.L. De ervaring leert, dat de meeste pro blemen zijn op te lossen zonder te stoppen met het geven van borst voeding. De informatiebijeenkomst is bedoeld voor iedereen die betrok ken is bij het geven van borstvoe ding. Deze avond wordt gehouden agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend dn mevrouw G. Beunder, 01 80-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Zondag 3 nov.: Taizeviering; voorbereid door gezam. kerken, in de geref. kerk; 19.00 uur (inzingen 18.30 uur) Zeven Muzen: 28 sept: 20.00 uur: geref kerk: orgelconcert;:/3 okt: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunchconcert; 2 november: 14.00 uur: Swanla: kindertheater "Toverdraad"; I 7 nov.: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunchconcert; 8 febr. 2003: 14.00 uur: Swanla: kin dermusical "Peter en de Wolf". De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke le en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-637 III). AN BO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molen museum en het museum van de Jan. C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het pand Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste dinsdagavond van de oneven maan den van 19.00-21.00 uur en elke laatste zaterdagmiddag van de even maanden van 13.30-16.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: 12,26 juli, 9 aug. Oud Verlaat Vierkap: 6 juli: buurtfeest.» i eest.» i i i i i bij Gea Somers aan het Willem Alexanderplantsoen in Moerkapelle. Aanvang 20.00 uur. De kosten bedra gen 2,50. Ook baby's zijn welkom. Voor inlichtingen: Ria Kaashoek 079- 5932689. Lars werd 1 juli 1 jaar! Nog gefeliciteerd. Opa en oma Smit - een dikke knuffel Ja het is echt waar, Silvia wordt zondag 30 jaar. Gefeliciteerd van pa en ma Breedijk Let op, nog even en dan is de Terpganger AOW-er. Dus sla nu nog uw slag Voor de 6e keer met een gezellige sfeer werd 28 juni jullie dag R R. H.G. pa en ma Oma en Opa Pietje gefeliciteerd met jullie 35-jarig huwelijk. Kim en Bas Nesselande - De Stichting Topvolley- bal Rotterdam houdt zaterdag 20 juli, onder auspiciën van Topvolley- bal Nederland (TVN), de Open Masters Beachvolleybal, onderdeel van de Doeland NK Beachvolleybal- competitie. De nieuwe Rotterdamse wijk Nesselande vormt het decor voor dit toernooi, dat uiteindelijk leidt naar het NK Beachvolleybal op 23 2n 24 augustus in Scheveningen. Het programma begint om 9.00 uur en wordt rond 18.00 uur afgesloten. Zowel de Nederlandse topteams uit de Masterscompetitie als de teams uit het Challengercompetitie spelen tijdens de Open Masters. In totaal doen 32 heren- en damesteams mee aan de Open Masters. De Nederlandse Kampioenen 2001 Joost van der Hoek en Matijs Dekker, spelers bij Volleybalvereniging ORTEC.Nesselande, zullen aanwezig zijn. Het toernooi vindt plaats aan de Zevenhuizerplas in Nesselande. De locatie van het toernooi is te berei ken via de hoofdingang van de wijk aan de Groeneweg. Nationale beachvolleybalcompetitie De Masterserie wordt in de maanden juni en augustus gespeeld. Het toer nooi bestaat uit zeven toernooien en I vindt plaats op diverse A-locaties in I Nederland, zoals Scheveningen Grote Markt in Almere, de boulevard I in Vlissingen en Nesselande Rotter-1 dam. Aan de Masters nemen alleen de acht beste dames- en herenteams van Nederland deel. Het Challenger- cicuit is qua niveau vergelijkbaar met de eerste divisie bij indoor vol leybal. Via de rankingpunten van het voorgaande jaar plaatsen de teams zich voor deelname aan de Masters en Challengers. De Nationale Ran-1 king wordt gevormd door teams die I via deze circuits punten hebben behaald. De beste teams van de ranking wor-1 den uitgenodigd om deel te nemen aan de Nederlandse Kampioen-1 schappen in Scheveningen. Zevenhuizen - In zwembad de Koornmolen is de afgelopen perio de het examen afgelegd voor de verschillende zwemdiploma's. Een groep van 89 kinderen heeft laten zien dat zij de zwemkunst meester zijn. Voor het zwemdiploma A (zwem abc) zijn geslaagd: Laura van der Kooij, Lisette van der Kooij, Frank van der Salm, Thijs van der Salm, Ard Jan Bac, Gerrit van Straalen, Rosanne van der Dussen, Lianne Eijlers, Sebastiaan de Kwar tel, Jelle Wigboldes, Maruska Wil- lems, Jochem Dokter, Daisey Rutten, Rick van Hemert, Christiaan Teerdo, Iris Sonneveld, Heidi Steenwijk, Geertje Steenwijk, Rick Heger, Kelly Stekelenburg, Bo Poot, Daphne van Ruitenberg, Sylvana Spiering, Kevin van der Haak, Esther Rip, Pascal Rip, Enzo de Bluts, Julia Clardeij, Shayen- ne van Delft, Jill Sietskoorn, Izzy Poot en mevrouw Janki Kumari Tim- mers-Rajkumar. Voor hét1 B-dpoloma (zwem' abc) slaagden Tiara Meijer, Leonie Ammerlaan, Eline van der Stee, Ceij- do Yilmaz, Celine Ellens, Severine Nez, Flora Hazenbroek, Lisanne van Gils, Kevin Hof, Geert Smedens, She- ren Jongenelen, Louise Ligteneigen, Iris van der Kooij, Romy van Vliet, Martein Wildenberg, Florine Koo- men, Thomas Holzmuller, Ciska Loen, Muriel van Hoof, Cijelle van den Dool en Tim Jacobse. Het C-diploma (zwem abc) werd behaald door Eva Sweep, Francis Meyers, Chantal Bel, Jessy Both en Laura van den Burg. Voor het Groene Hart diploma A zijn Thijs Blom, Maret van der Lans, Demi Boere, Wilco Warnaar en Sascha den Hartog geslaagd en voor het B-diploma Thiemo Zagten, Laura Kruisbergen en Stefan Kruisbergen. Voor het snorkelen, sticker 1 zijn geslaagd: Niermala Timmers, Terre de Ridder, Jip Keppels, Erik Dijks hoorn, Jent van Cappelle, Wop van Cappelle, Patricia Polderman, Bian- ca van Veelen en Tessa Rammeloo. Siffa Zondérop tenslotte slaafde voor zwemvaardigheid I. KERKDIENSTEN-7 juli 7pvpnhni7pn Ned. Herv. kerk 10.00 en 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds. W. Radstake Geref. kerk 9.30 uur ds. S. van der Veen. R.K. Gem. 10.15 uur Communievie ring. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul; 18.30 kand. A. Verschuure. Herv. Gem. 9.30 uur ds. D. Verkuil 18.30 uur ds. H.J. van der Veen. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPos' Midden-Holland (HAP MH), -'an van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. NPV Vrijwillige Thuiszorg: tiw. 0 van der Spek-Ebbers, 079-593.2' -» (19.00-20.00 uurj; Mw. J. Snoep 07* 593.27.02 (13.30-14.30 uurj; Mf H.M.C. Cammeraat 079-593.21.4» (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland Pamassia, psycho-medisch ceJL trum, IJssellaan 2-2a, 2806 Gouda, telefoon 0182-563500. 0182-563521. Bereikbaar: maandCk tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8