Nieuwe locatie woonwagens bekend Omleidingsweg staat onder druk Voorspeelmiddag leerlingen Kleine Trompetter Open Peugeot Jeugdtoernooi Zevenhuizen Kwestie woonwagens opnieuw aan de orde ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in! 7FVF N H U 1 ZE N-M O E R K APE LLE J Hart van Holland 3 juli 2002 pagina 13 I p Zevenhuizen-MoerKapelle Gem. Zevenhuizen-Moerkap AVP- Door Karin Hieren Zevenhuizen - Er is door de gemeente een nieu we locatie aangewezen voor de plaatsing van de drie woonwagens welke momenteel staan aan de Boutensstraat te Zevenhuizen. De nieu we locatie is nabij de gemeentewerken bij het voormalige gemaal. De bewoners zijn nog niet geheel tevreden, de plaatsen krijgen een afme ting waarop de eigen woonwagen van de fami lie die momenteel op nummer 1 van de Boutens straat woont opnieuw niet geplaatst kan wor den. Er moet nog gestart worden met de aanleg van de voorzieningen. Tijdens de raadsvergadering van 2 juli kwam de I kwestie rondom de woonwagens opnieuw ter spra- I ke. De heer Freeke (ChristenUnie) had vooraf schrif telijk vragen gesteld, onder andere vroeg hij om een kopie van de overeenkomst met de gemeente Waddinx- veen, en hij stak zijn irritatie vanwege de late beant woording niet onder stoelen of banken. Hij had slechts een uur voor de aanvang van de raadsvergadering de antwoorden per e-mail ontvangen en had dus onvol doende tijd om hierover opnieuw vragen te stellen. Wel werd duidelijk dat er geen getekende overeenkomst is met de gemeente Waddinxveen. Wethouder Zijderhand werd door de heer Freeke en mevrouw Spekman (PvdA) onder vuur genomen en herinnerd aan eerdere uitspra ken van de wethouder over een overeenkomst met de gemeente Waddinxveen. Wethouder Zijderhand beaam de dat er inderdaad geen getekende overeenkomst is, maar wel een dossier waaruit zou blijken dat er met de gemeente Waddinxveen wel degelijk harde afspraken zijn omtrent het overnemen van de gemeentelijke ver plichting tot het huisvesten van woonwagenbewoners. De wethouder zal het dossier ter inzage geven aan de beide raadsleden zodat zij zich hiervan kunnen overtui gen. Mevrouw Spekman kwam met een kopie van een brief van het college van Waddinxveen aan het college van Zevenhuizen waaruit blijkt dat Waddinxveen zich distan tieert van harde afspraken. Zij meent dat er oriënterend is gekeken naar de mogelijkheid om te komen tot samenwerken, echter hierover zijn nog geen harde afspraken, voigens de gemeente Waddinxveen. Wethou der Zijderhand reageerde verbaasd op het feit dat mevrouw Spekman beschikte over een brief die bedoeld is voor het college. Inmiddels bleek burgemeester Westendorp contact te hebben gehad met burgemeester Jonkman van Waddinxveen. Uit dat contact was duide lijk geworden dat de gemeente Waddinxveen zijn bezorgdheid had willen uiten over het abrupt beëindigen van het contract met de woonwagenbewoners, waarna er mogelijk een openbare orde-probleem en een sociaal probleem zou kunnen ontstaan. Burgemeester Westen dorp benadrukte daarna ook nog dat ook met burge meester Jonkman was afgesproken dat er bij de ontwik- Zevenhuizen - Mevrouw Spekman bracht tijdens het vragenuur de kwestie van de Omleidingsweg aan de orde. Zij heeft begrepen dat de provincie onvoldoende geld beschikbaar stelt voor het realiseren van de Omlei dingsweg volgens het plan zoals het er ligt. Wethouder De Jong beoamde dat er met de provincie overleg is geweest over de voortgang van de Omleidingsweg. Het blijkt dat de kostefi veel hoger uitjftkken dan van tevo ren geraamd: het bedrag in guldens moet nu in euro's worden uitgegeven, een overschrijding van meer dan 100%. Er is bij de Provincie wel een deel van het geld 'gevonden' en er wordt gezocht naar een versobering van de Omleidingsweg. De heer Visser hield namens de bewonerscommissie BK- weg een emotioneel betoog waarbij hij vroeg om steun van de raad met betrekking tot de problemen zoals die worden ervaren op de Burg. Klinkhamerweg. Hef ver voer van gevaarlijke stoffeiffen het weren vlti nachte lijk vrachtverkeer zijn voorbeelden van de overlast op de BK-weg. In verband met de aanleg van de HSL komen er veel zware vrachtauto met zand over de BK- keling van de Triangel nadere afspraken gemaakt zullen worden. Ook de heer De Gooijer (SGP) vroeg zich af hoe hard die afspraken zijn. Hij stelde dat in de tweede termijn van de wethouder al veel meer twijfel naar voren kwam en vroeg zich af of hij het bij het rechte eind had als hij stel de dat de afspraken helemaal niet zo hard zijn als de wethouder stelt. De wethouder vond echter dat de heer De Gooijer het niet bij het rechte eind had en bleef bij zijn standpunt dat er wel degelijk afspraken zijn gemaakt met de gemeente Waddinxveen. Mevrouw Spekman vroeg zich tenslotte af wat de reden was van het feit dat de huurders van de woonwagenstandplaats geen huur mochten betalen. Wethouder Zijderhand zei te menen dat dit kwam omdat aan een contract geen rechten kunnen worden ontleend. weg terwijl deze auto's uitdrukkelijk niet binnen de bebouwde kom mogen rijden. De bewonerscommissie pleit voor camera's die controle kunnen houden op snel heid, op nachtelijk vrachtverkeer en op het vervoer van gevaarlijke stoffen De heer Visser heeft verder de frac ties opgeroepen invloed binnen hun partij uit te oefenen op provinciaal en rijksniveau om te komen tot een snel le realisering van de Omleidingsweg. Een door de PvdA ingediende motie die de zorg omtrent de gang van zaken van de Omleidingsweg van de raad uitdrukt en het college vraagt de motie ter kennis te brengen van Gedeputeerde Staten en aan Provinciale Staten van de Provincie Zuid Holland werd niet door de andere fracties ondersteund. De verantwoordelijk wet houder, de heer De Jong, had ontraden de motie te steu nen omdat volgens hem het gevoerde overleg volstaat. Mevrouw Spekmdn vond het onbegrijpelijk dat juist een motie, bedoeld ter ondersteuning van het college, niet werd gesteund door de raad. Gevonden: step 0180-632618 Acht jaar lang zat Donkey op een autoslopeni in Portugal. Hij zat daar in zijn eigen vuil. Vastgeklonken aan een ketting van 80 centime ter en vlak naast een open riooL Hij kon echt geen kant op. Zijn eigenaar vond niets leuker dan hem te pesten. Bijvoorbeeld door het eten net buiten zijn bereik te zetten. Gelukkig werd Donkey door Stichting AAP uit zijn ellende bevrijd. ...NU LOGEERT HIJ BIJ STICHTING AAP Bij Stichting AAP helpen we Donkey om b<| te komen van zijn ontberingen. Hij krijgt de lief devolle en professionele zorg die hij nodig heeft Bovendien geniet hij van het gezelschap van zijn maacje Achille, die ook heel wat heeft meegemaakt Samen verhuizen ze straks naar onze speciale Apeneilanden. Daar krijgen ze veel vrijheid en kunnen ze spelen met soortgenoten. 'Ernstig misbruikte en ver- waorloosde dieren helpen wtj er weer helemaal bovenop. Dot kon ofieen als veel dierenvrienden ons helpen. Steun daarom aktu- bbefi onze dieren," zegt David van Gennep, directeur. STEUN DONKEY EN DE ANDERE DIEREN VAN STICHTING AAP Word donateur of help met een gift Mandy en Keivin gefeliciteerd met jullie beertjesdiploma. Opa en Oma Troost Beau Suurland wordt 13 juli 6 jaar. Gefeliciteerd van opa en oma Suurland Hoera, hoera, Tessa heeft haar zwemdiploma A. Liefs papa en mama Tennis Zevenhuizen - De jaarlijkse voorspeel- middag van de Kleine Trompetter wordt zaterdag 13 juli gehouden. Op deze manier wil het orkest het muzikaal jaar gezamenlijk afsluiten. Speciaal voor deze middag hebben de leerlingen een of meerdere stukjes ingestudeerd. Soms zijn er voor deze gelegenheid groepjes gevormd van verschillende instrumen ten. Deze middag wordt dit jaar gehoudea^n dorpshuis Op Moer in Moerkapelle, vanwe ge de verbouwingsactiviteiten in dorps huis Swanla. De middag begint om 14.00 uur en is ongeveer 15.45 uur afgelopen. De toegang is vrij. ledereen is welkom. Het opleidingsorkest van de Kleine Trom petter is niet te horen. Wie het jeugdorkest graag wil horen spelen kan 15 juli komen luisteren in zorgcentrum De Zevenster: daar sluiten de leden van het jeugdorkest het muzikaal jaar af met een concert. Voor meer informatie: 0180-633704. Zevenhuizen - Voor de derde maal wordt bij Tennisclub Zevenhuizen het Open Peugeot Jeugdtoernooi gehouden. Dit jaar in de week van maandag 19 augustus tot en met zondag 25 augustus op het tennispark Van 't Ver laat aan de Knibbelweg. Inschrijving kan via de inschrijfkaart die op alle tennisparken ligt. Ook kan er worden inge schreven via www.tennisclub-zevenhuizen.nl. Inschrijving is mogelijk tot 19 juli of totdat het maxi mum aantal deelnemers is bereikt. Voor informatie over de inschrijving kan gebeld worden naar 0180-631002. Inschrijving is mogelijk voor jeugdspelers die lid zijn van de KNLTB in de leeftijden tot en met 8, 10, 12, 14 en 17 jaar. Tijdens het toernooi worden uitsluitend single partijen gespeeld volgens een poulesysteem in de eer ste ronde en vervolgens in een afvalsysteem. Hier door zullen alle deelnemers minimaal twee wed strijden spelen. Net als voorgaande jaren zal naast het sportie ve gedeelte veel aandacht worden besteed aan de gezelligheid op het park. Zo is er elke dag een traktatie voor de deelne mers, op donderdag is er een gratis tennisclinic en op vrijdag is er een toernooifeest. Alle deelnemers krijgen na afloop een leuke attentie mee naar huis

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13