nieuws nhuizen De bank waar je lid van wordt Communicatiebureau Zwiers Partners als beste uit de bus Volkskrant: "Meer mensen hebben moeite met aflossing hypotheekschuld" Vivendi bezorgt beurzen bibbers Wat kunt u met www.rabobank.nl Maak kans op een wielerarrangement Rabobank grootste sponsor van Nederland voor u' van en door uw bank 29 juli pagina 2 Hart van Holland 10 juli 2002 Rabobank 7 leder jaar voert het reclamevakblad Reclameweek een klanttevreden- heidsonderzoek uit onder de grote re reclame- en communicatiebure aus van Nederland. Het van origine Zevenhuizense bureau Zwiers Part ners kwam als de grote winnaar uit de bus. Zwiers Partners is jaren geleden ver huisd van de Dorpsstraat in Zevenhui zen naar het moderne Rotterdamse Brainpark. Met ongeveer twintig medewerkers neemt het bureau een prominente marktpositie in en bedient het vele bekende onderne mingen en overheidsinstanties. Het onlangs gehouden klanttevreden- heidsonderzoek resulteerde voor Zwiers Partners in een prachtige score van 8,5. Daarmee liet het alle grote concurrenten achter zich. De Rabobank Zevenhuizen-Moerka- pelle is er trots op dat zij het bureau Zwiers Partners al jaren tot haar rela ties mag rekenen. De bank feliciteert Zwiers Partners en al haar medewer kers met dit fantastische resultaat. De Volkskrant publiceerde op 5 juli jl. een artikel dat inging op het toe nemend aantal huizenbezitters dat problemen heeft met het betalen van de maandelijkse woonlasten. De krant becijfert dat het aantal men sen dat vier maanden achterstand heeft met de maandelijkse aflossing van de hypotheekschuld in het eerste halfjaar is verdubbeld ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Het is aannemelijk dat duizenden mensen in 2002 problemen hebben gekregen met het aflossen van hun hypotheek schuld. Volgens het Bureau Krediet Registratie (BKR) nam het aantal hui zenbezitters met geldproblemen in 2001 licht toe tot 17.310. Over 2002 heeft het bureau nog geen cijfers. Pieter Jan van Meerten is Financieel Adviseur bij de Rabobank Zevenhui- zen-Moerkapelle. Hij herkent de pro blematiek niet. Van Meerten: "In de afgelopen jaren heb ik bepaalde financiële instellingen financieringen zien verstrekken, die volgens de Rabo bank normen onverantwoord zijn. Het kan haast niet anders of de proble men waar de Volkskrant op doelt heb ben betrekking op mensen die met deze instellingen in zee zijn gegaan. Mij werd in het verleden wel eens ver weten dat de Rabobank te moeilijk deed. Ik heb mensen soms ook teleur moeten stellen. Nu de marktomstan digheden moeilijker lijken te worden, ben ik echter blij dat we niet altijd met iedereen in zee zijn gegaan". Na de affaire WorldCom werden afgelopen week opnieuw bedrijven in verband gebracht met ongeoor loofde boekhoudpraktijken, name lijk Xerox en Vivendi Universal. Voor deze laatste onderneming was het een week vol tegenslagen. Vivendi Universal (VU) bleef de afge lopen week niets bespaard. Jean- Marie Messier heeft zijn functie als bestuursvoorzitter van het mediacon cern neer moeten leggen. Tevens heeft Moody's de rating voor schul den van VU verlaagd naar junkbond- status. De kredietbeoordelaar liet weten twijfels te hebben over het ver mogen van de onderneming om de schulden verder te verlagen. Ook Phi lips ging gebukt onder de berichten van VU. Het elektronicaconcern heeft een 3.5%-belang in het bedrijf en moet door de gedaalde beurskoers mogelijk een bedrag van EUR 1.6 mil jard afschrijven. Philips gaf 6.4% prijs. Ook enkele banken die kredieten heb ben uitstaan bij VU, waaronder BNP Paribas, Société Générale en Deutsche Bank, stonden onder druk. Ook de fabrikant van kopieermachines Xerox bleek gesjoemeld te hebben met de boekhouding. Door te vroege realisa tie van omzet werd in de periode 1997-2001 voor totaal USD 1.4 miljard te veel aan winst voor belasting gerapporteerd. Het aandeel Xerox werd afgestraft met een verlies van ruim 20%. Ook Ahold kwam in de pro blemen. Ahold's partner in Argentinië Velox Retail Holding is mogelijk in grote problemen, doordat de even eens tot Velox behorende retailbank Velox Bank haar deuren in Argentinië voor een maand moet sluiten vanwe ge liquiditeitsproblemen. Velox en Ahold bezitten gezamenlijk de super marktketen Disco in Argentinië. Ahold is verplicht om de resterende aande len in Disco te kopen voor USD 342 miljoen als Velox niet meer aan haar verplichtingen kan voldoen. Boven dien staat Ahold ook nog borg voor USD 150 miljoen aan schulden van Velox. Ahold's verwachting van 15% WPA-groei wordt hierdoor moeilijk haalbaar. Moody's heeft inmiddels de credit rating outlook voor Ahold ver laagd. Dat wil zeggen dat de kans bestaat dat de huidige BAAI rating neerwaarts zal worden aangepast. Het aandeel Ahold werd 12.3% goedkoper. Bron: IRIS Research De Rabobank ziet de mogelijkheden van internet als aanvulling op de per soonlijke dienstverlening van onze medewerkers. Om u goed te informe ren over de mogelijkheden van bankieren via internet zal om de twee weken een onderdeel van de Rabobank internetsite in Hart van Holland centraal staan. ga Yoihufïnn, ftott zit mijn fr&okzafiffJi?' Online bankieren met uw bank Een van de handigste toepassingen op internet, is het bankieren online. U hoeft niet meer de deur uit, bent niet meer gebonden aan kantooruren en u weet altijd, op elk gewenst moment, hoe de financiële stand van zaken is. En dat zonder overschrijvingsformulie ren, acceptgiro's en bankenveloppen. U kunt al uw bankzaken thuis regelen, vanaf uw eigen computer, maar desge wenst ook van elke andere computer ter wereld met toegang tot internet. Met Rabo Internetbankieren, onderdeel Betalen Sparen kunt u eenvoudig geld overmaken. U kunt uw betalingen ruim vooraf regelen, tot een jaar vooraf. U kunt periodieke overboekingen rege len zodat u er geen omkijken meer naar heeft en u kunt geld naar uw spaarre kening overboeken, of juist spaargeld naar uw lopende rekening overmaken. U kunt ook winkelen en pinbetalingen verrichten met uw computer. Ook zijn er mogelijkheden tot het beheren van een beleggingsportefeuille. Uw compu ter kan zo een prima aanvulling zijn op ons bankkantoor.Overal ter wereld. De Rabobank heeft een boek geschre ven om u stap voor stap vertrouwd te maken met internetbankieren en met de website van de Rabobank, www.rabobank.nl. Dit Basisboek Rabo Internetbankieren kunt u a 12,50 bij ons aanschaffen. Tijdens het grootste wielerevene- ment van het jaar laat de Rabobank op verschillende fronten van zich horen en zien. De Raborenners zijn klaar voor de Tour de France, die afgelopen zaterdag is gestart met de proloog. In het peloton zijn negen Raborenners aanwezig. De Rabobank heeft in kopman Levi Lei- pheimer een kanshebber voor een hoge eindklassering. Net als voorgaande jaren is er een uit gebreide wielersite op .www.rabo- bank.nl waar wielerliefhebbers terecht kunnen voor onder meer chatsessies met de kopmannen van de Rabobank- ploeg, een dagelijks etap- peverslag en een terug- en vooruitblik van de ploegleiders. Ook kun nen fans hier een gratis Tour Screensa ver downloaden. Vorig jaar bezochten dagelijks 6.000 mensen de site, dit jaar worden 8.000 bezoekers verwacht. Fans kunnen zich via de site inschrijven voor verschillende soorten SMS'jes met wedstrijdinformatie. Daarnaast kunnen zij een gratis aanmoedigingspakket aanvragen (zie illustratie) waarin onder andere een blanco spandoek zit. Wie tij dens de Tour met een originele span doektekst op tv komt, maakt kans op een wielerarrangement. Vorig jaar gaf de Rabobank in totaal 36 miljoen euro uit aan sponsoring. De bank staat daarmee op 1 in de top-25 van sponsors en onderschrijft daarmee haar doelstelling om als bank midden in de samenleving te staan. Deze cijfers werden gepubliceerd door het vakblad Sponsor Magazine. Hoofd Sponsoring Rabobank Nederland Vin cent Pijpers: "De bedragen liggen vol gens ons iets lager: 15 miljoen euro voor Rabobank Nederland en 18 mil joen voor de kleine vierhonderd lokale banken. Maar ook dan nog zijn we de grootste." Op de tweede plaats staat Amstel met 27,5 miljoen euro, gevolgd door Heineken met 18 miljoen. De tweede bank op de lijst is ABN Amro met 11 miljoen. Pijpers relativeert de cij fers: "Wij zijn een coöperatie met een warm gevoel voor de lokale samenle ving. We geven ons dividend dan ook aan die samenleving in plaats van aan de aandeelhouders." Een andere reden voor de hoogte van het bedrag is vol gens Pijpers het feit dat het steeds moeilijker is om je de media met recla me-uitingen te onderscheiden. Creatief sponsoren levert nog wel het gewenste onderscheid op. "Voorwaarde is uiteraard dat een sponsoractie deel uit maakt van een geïntegreerd geheel. Sponsoring is nooit een doel op zich, maar altijd een middel om het verhaal van de Rabobank te vertellen", besluit Pijpers. Ook Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle voert een actief sponsor- beleid. Arda Luijben, verantwoordelijk voor sponsoring zegt hierover het vol gende: "onze bank ontvangt jaarlijks vele sponsorverzoeken, leder verzoek wordt door ons overwogen maar niet automatisch gehonoreerd. We kijken met name naar het maatschappelijk belang. Ook het vorig jaar geïntrodu ceerde lokaal initiatiefis een manier van sponsoring die ons goed is bevallen. Zo goed zelfs, dat we besloten hebben om ook voor 2003 geld beschikbaar te stel len voor goede lokale initiatieven'.' Eerste maand www.ZIEZO.biz succesvol verlopen Met duizend bezoekers per dag en duizend nieuwe abonnees is de eerste maand van www. ZIEZO.biz succesvol verlopen. Het agrarisch portaal ZIEZO.biz is op 23 mei gelanceerd op de Flo- riade. Het is opgericht door onder meer de Rabobank Groep, LTO Nederland.de Gezondheids dienst voor Dieren. De site richt zich op agrarische ondernemers en studenten. Rabobank voorop in Tour de France nieuws Zowel fysiek als on-line kunnen wielerfans de Rabobank Wieler ploeg in de Tourcaravaan vol gen: ter plaatse langs het par cours, via de mobiele telefoon of via internet. Afgelopen zaterdag startte dit wielerspektakel in Luxemburg. Wielerfans kunnen via www.rabobank.nl een gratis aanmoedigingspakket aanvra gen. Daarin zit een Tourgidsje, een wielerpetje, een fleecemuts- je en een blanco spandoek. Aantal faillissementen inter netbedrijven daalt 73% in eerste helft 2002 Het aantal internetbedrijven dat ophoudt te bestaan, is in de eerste helft van 2002 met 73% gedaald ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Ten minste 93 webbedrijven gingen in de eerste zes maanden van dit jaar op de fles. Dat blijkt uit onderzoek van het Amerikaan se onderzoeksbureau Webmer- gers.com. Van de bedrijven die zaken doen op internet gaan webwinkels relatief het meest failliet. Reden voor de terugloop van het aantal faillissementen kan het kleiner aantal overge bleven webbedrijven zijn, aldus het onderzoeksbureau. Steeds meer mensen boeken vakantie via internet Steeds meer Nederlanders boe ken een reis via internet. 18% Regelt zijn vakantie inmiddels i online, tegen 9% vorig jaar. Dat blijkt uit een onderzoek van CFO Trendbox en communica- tieadviesbureau Brouwer-Betist ionder 4000 mensen. Van alle Nederlanders van 16 jaar en ouder blijkt 60% dit jaar op vakantie te gaan. Vorig jaar was dat nog 63%. Het marktaandeel van de reisbureaus zal dit jaar vermoedelijk zo'n 4% dalen in vergelijking met vorig jaar, als gevolg van de toename van het aantal internetboekingen. Tour de France 5 tot en met Fioriade 6 april t/m 20 oktober Oogstfeest 7 september Bezoekadressen: Openingstijden WWHBBWl Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Telefoonnummer Reisbureau: Helpdesk Telebankieren: Rabofoon: Helpdesk Telebankieren Extra: Rabo orderlijn: E-mail-adres: Interpolis schadeservice: Rabobank website: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Raboba^

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2