Regio Boskoop vraagt overheid om 335 ha meer sierteeltgrond Harmonie Excelsior Bos koop in Houtmansplantsoen Langebaanzwemmers op koers Wandeltocht voor senioren Informatiemiddag voor senioren over bankzaken Ronald Dannis verstevigt koppositie P "wadpinxveen/boskoöp Hart van Holland 17 juli 2002 pagina 11 Indische weekenddienst Sierteelt Platform-voorzitter Piet Trimp overhandigt de nota 'Bomen over ruimteaan burgemeester C. Rijsdijk, die voor verder transport moet zorgen. Door Frits Bromberg - Om aan de stijgende vraag naar sierteeltproducten te kunnen blijven voldoen, vraagt de regio Boskoop provinciale- en rijks overheid om 335 ha meer ruimte. Die stijgende vraag zal niet explo sief zijn, maar wordt wel geschat op 3 procent jaarlijks. Met de behoefte aan meer ruimte is gere kend tot het jaar 2015. Dit en veel meer staat te lezen in het rapport 'Bomen over ruimte', dat burge meester C. Rijsdijk afgelopen don derdag ontving van oud-wethouder Piet Trimp in zijn functie van voor zitter van het Platform Sierteelt Regio Boskoop. KERKDIENSTEN - 21 juli Waddinxveen RK. kerk St. Victorkerk 9.30 uur Communiedienst. RK kerk Ontmoetingskerk 20 juli 19.00 uur Eucharistieviering. Herv. kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. [1'®rv- Gem. De Rank 10.00 uur ds. "■G. van den Top. ""ORUUp Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Katten- Pezg; 18.30 uur ds. J.A. van Hooij- aonk. He Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. Gerei, kerk 9.30 uur mw.drs. J. v.d. eut; 18.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk in HK. HBr. Geref. kerk 9.30 uur ds. G. Leendertse; 18.30 uur ds. G. Draij- Geref Gem. 9.30 en 16.30 uur Ceesdiensten. jVa"8- Gem. Parousia 10.00 uur D. de Koning. benthuizen dienstGem' 9 30 e" 18 00 uur LeeS" enthuizen, Boskoop en Wad- nxveen: voor spoedeisende r,.nSai^en'lu'P Duiten kantooru- (Ipn/t G A00-8.00 uur, weeken- Vi,,, i 8en): HuisArtsenPost vin GHAP MH), Jan (G82-322488°ntStraat 4' De burgemeester trad aan als voorzitter van de regiegroep Boomteelt Regio Boskoop, in een ruime hal van de broers en boomkwekers G. en T. Rijkaart aan de Insteek Het rapport, geschreven door het Landbouw Economisch Instituut, moet de provincie en de minister, wie dat ook moge zijn, voor eens en voor altijd duidelijk maken dat de regio Boskoop wat sierteelt betreft, luid en duidelijk op de kaart van Europa staat. Trimp: "We moeten verder zien te komen in samenwerkingsverband. Dat willen we de provincie duidelijk maken in het kader van de streek planherziening Zuid-Holland Oost." Boskoop is zich ervan bewust, dat plannen maken nooit kwaad kan, maar ook dat plannen maken op lage termijn weinig zinvol is, zeker met al die wisselende ministers. Daarom wordt voorlopig niet verder gekeken en gerekend dan het jaar 2015 en heeft de regio Boskoop zich de vraag gesteld: "Wat willen we zelf nou precies" Dat is precies 335 ha méér. Trimp: "Daarvan willen we de minister overtuigen en ook dat teelt onder glas compensatie nodig heeft. Glas is immers noodzakelijk voor verdere teelt in de tuinbouw." De oud-wethouder die zijn sporen door gaans zonder stemverheffing wist te verdienen, week daar een moment van af. Zijn aansporing "Overheid, kom op!" vulde de hele ruimte. Maar tot zijn leedwezen bevond zich daar geen minister of diens handlanger. Burgemeester Rijsdijk verduidelijkte het rapport: "Het gaat om regionaal overleg, om 'werken aan werken' in regionaal verband. "Brede aanpak", zei Rijsdijk. "Waarbij het gaat om kennis, ruimte, herstructurering, werkgelegenheid, samenwerking en infrastructuur." Het rapport onderstreept voorts de functie van Boskoop als centrum van de Nederlandse sierteelt. Hoe wel het aantal bedrijven daalt, neemt de productie echter jaarlijks toe. Cijfers geven voorts aan, dat in de regio Boskoop (met Waddinx- veen, Reeuwijk en Rijnwoude) de totale Nederlandse export met 34% stabiel is en dat in deze regio meer wordt verhandeld dan geprodu ceerd. Dat de regio Boskoop om 335 ha erbij vraagt, is mede gebaseerd op de verwachting dat de consumen- tenvraag zal toenemen en die - wel varende - consument ook meer geld wil uitgeven aan sierteeltproducten. Met name aan producten afkomstig uit Boskoop, die door de eeuwen heen internationaal een naam heeft op te houden. Met name zou vanuit Duitsland de vraag naar standaard hoge kwaliteit toenemen. Boskoop/Gouda - Harmonie Excelsi or geeft zondag 21 juli een concert in het Houtmansplantsoen in Gouda. Excelsior verzorgt het gedeelte na de pauze (vanaf 15.00 uur) en zal het publiek ruim een uur trakteren op een zomers concertprogramma. Zo zal men in het Houtmansplantsoen kunnen genieten van een gevarieerd programma, waarin ook plaats is voor een solist op een ongebruike lijk instrument, een ragtime, waarin drie sousafoons te horen zijn, en een bijzonder deelname van het publiek bij de toegift. Naast bekende en populaire muziek, waaronder een charleston en een tango, brengt Excelsior ook "To tame the Unknown", een ode aan alle houtbla zers ter wereld. Bijna 103 jaar oud is concertvereni ging Harmonie Excelsior inmiddels, maar door het grote aantal jonge leden is de club springlevend. Naast het 40-koppige orkest telt Excelsior ruim 40 leerlingen, waarvan een groot aantal deelneemt in leerlingen orkest C-Akkoord, en twee groepen AMV-ers (bij elkaar zo'n 20 kinde ren). Excelsior staat onder leiding van Anton van Oosten en timmert met steeds wisselende programma's Waddinxveen - De langebaanzwem mers hebben zich sinds de start op 16 juni in Spaarnwoude volop in de zomercompetitie in buitenwater, van diverse locaties gestort. De Gou- westaetemasters Nic.Geers en Judith van Berkel, beiden 55+, heb ben vanaf het begin een goede klas sering. Judith legde op de masterki- lomater achtereenvolgens in Spaarn woude, Vriezenveen, Breukelen, Slotervaart, Sluis, Rottemeren en Bodegraven al stevig beslag op de eerste plaats in het klassement door steeds te winnen bij de 55-plussers en Nic moet dit jaar het hoofd bui gen voor de acht jaar jongere Amsterdamse stayer Donald Uijten- bogaart. In Bodegraven nam het afgelopen weekend een master van zwemclub Gouwestaete deel. Erwin Fritchy werd in de druk bezette 30+ klasse negende in 15 min. 6 sec. Een goede tijd, waarnaast de 34 jaar oudere Nic Geers zijn klasse nog eens onder streepte door daar tien sec. onder te blijven. Bij de prijzen waren rondvluchten boven Bodegraven per helikopter. Op grond van hun prestaties werden van Berkel en Geers in de gelegen heid gesteld om vanuit de lucht onder andere te zien waar ze hadden gezwommen. Onder goede omstandigheden zwommen de twee Gouwestaete- masters in de Rijn ook de '2 kih vrij- eslag alle leeftijden' mee om in die klasse eveneens het landelijke klas sement te halen. Op 8 september vinden de laatste langebaanwedstrij- den in de Griendgaten langs de Maas bij Roermond plaats. Waddinxveen - De afdeling senioren- werk van de Stichting Waddinxv een Welzijnswerk houdt dinsdag 23 juli een wandeltocht voor senioren. Vooraf is er gelegenheid koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting Woubrugge. Daar start de tocht van ruim 10 kilometer langs de Wijde AA richting Hoogma- de. Bij 'De Kromme Does' wordt een koffiestop gehouden. Via de andere oever gaat de tocht terug naar Wou brugge. Bij terugkomst in Waddinx veen is er in het Anne Frankcentrum gelegenheid met elkaar na te praten onder het genot van een kopje kof fie/thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Vooraf inschrijven is niet nodig. Kosten voor deelname bedragen 3,-, inclusief 3 kopjes kof fie/thee en overtocht met de veer pont. Aan deelnemers die meerijden wordt een bijdrage aan de auto kosten gevraagd (max. 1,-). Voor meer informatie: 615555 of 631932. De volgende wandeltocht is dinsdag 27 augustus. Waddinxveen - Steeds meer senioren klagen er over dat de klantvriende lijkheid van de banken afneemt. Geld halen aan het loket is er niet meer bij, je moet pinnen. Sommigen voe len zich niet veilig bij een pinauto maat. Bijkantoren en postagent schappen verdwijnen, zodat men steeds verder weg moet om bankza ken af te handelen. Met name voor senioren die minder mobiel zijn, geeft dat problemen. De gezamen lijke ouderenbonden, verenigd in de SWO, hebben daarop actie onderno men. Zij hebben de banken aange schreven met deze klachten. De Rabobank Gouwezoom heeft hierop onmiddellijk positief gereageerd met het aanbod om hierover te komen praten. Daarom organiseren de SWO en de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk in samenwerking met de Rabobank drie voorlichtingsmidda gen. Om zo dicht mogelijk bij de klanten te komen is er gekozen voor drie verschillende locaties in Wad dinxveen. De voorlichtingsmiddagen worden gehouden op: maandag 12 augustus in het Anne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad 1), woensdag 14 augustus in buurtcentrum de Boog (C. Huy- genslaan 2) en donderdag 15 augustus in gebouw van buurt- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid (Sint Victorstraat 2). Alle bijeenkomsten beginnen om 14.00 uur en zijn toegankelijk voor alle senioren. Men hoeft geen lid van een ouderenbond of klant van de Rabobank te zijn. Er zijn ook geen kosten aan verbonden. Bovendien krijgt men een kopje koffie aangebo den. Geïnteresseerden kunnen zich bij S.W.W. melden welke middag zij willen komen. Het telefoonnummer van de stichting is (0182) - 631932. Schaken stevig aan de weg. Voorzitter Peter van den Berg is blij dat Excelsior dit jaar weer een plaatsje heeft gekre gen in het Houtmansplantsoen. "Wij komen vooral om het publiek te ver maken en dat doen we zowel muzi kaal als visueel, want per slot van rekening wil het oog ook wat. Maar we hopen ook dat het publiek onze inspanningen waardeert met een nominatie voor de Houtmansplant- soentrofee 2002. Vorig jaar kwamen we tot ons grote vreugde geheel onverwacht op de tweede plaats achter het fantastische koor uit Lim burg en we zouden het hartstikke leuk vinden als we ook dit jaar weer bij de eerste drie zouden eindigen. Wat dat betreft hebben we er in de voorbereiding alles aan gedaan om 21 juli een fantastische zondag voor ons publiek te laten zijn, zeker als het weer wil meewerken en we in de muziektent kunnen spelen", aldus de enthousiaste eerste man van Excel sior. Het Houtmansplantsoencon- cert op 21 juli wordt het laatste optreden van Excelsior voor de zomervakantie, in het nieuwe sei zoen staan een concert in het Bos- koopse zorgcentrum en de voorbe reiding van een kerstconcert op het programma. Waddinxveen - Ronde 7 en 8 ston den donderdag 11 juli op het pro gramma van het 11e Zomerschaak- toernooi van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV. Met de maximale winst deze avond wist Ronald Dannis zijn koppositie ver der te verstevigen, mede doordat de concurrenten de maximale winst niet wisten te pakken. Over geluk had de jonge Dannis niet te klagen deze avond: de 7e ronde bracht hem aan het bord tegen Wim Hennink. Hennink wist met de witte stukken een gewonnen stelling op te bouwen, alleen verzuimde dit om te zetten in winst. Toen hij misgreep en een stuk verloor moest hij de eer aan de kop loper laten. "Zo vader zo zoon" ging ditmaal niet op want Arjan leverde een buitengewoon knappe prestatie door de punten te pakken tegen Wil- bert Mourits. Edo Pouwelse blijft ook goed in het spoor van de koploper maar moest in deze 7e ronde toch berusten in een puntendeling tegen Albert Prins, die de rust goed wist te bewaren in deze partij. Enige uitslagen uit de 7e ronde Weijermars -Erik Hennink 0,5-0,5, Jansen -Smitskamp 1-0, Van der Haven-Ranft 0,5-0,5 Klein - Nico Dannis 0,5-0,5, Mulder - Van Wou denberg 0-1, Van der Zalm - Dijkers 0-1, Doornhein - Steverink 0-1, Klijn- den Hartog 1-0, Asscheman- H. van Offeren 0-1. In ronde 8 zaten de jonge Dannis en de jonge Hennink (Arjan) tegenover elkaar Ook in deze partij ging de winst naar Dannis Mourits herstel de zich van z'n eerdere verlies deze avond en pakte het punt tegen Bou- dewijn Weyermars. Pouwelse wist met de zwarte stukken Wim Hennink de baas te blijven en verrassend was de snelle winst van Van Nieukerke op Jansen. Van der Haven haalde z'n 5e remise van het toernooi binnen ditmaal tegen Hans van Woudenberg en is hard op weg om de remisekoning van het toernooi te worden. Hans Ranft blijft aansluiting houden op de ranglijst door winst op Kevin Bak ker. Albert Prins wist in zijn partij tegen Adriaan v/d Starre ditmaal niet de rust te bewaren en moest de eer aan z'n tegenstander laten. Henk Stam pakte z'n 2e zege deze avond ditmaal tegen Herman Smitskamp. Uitslagen ronde 8: Nico Dannis -Van der Zalm 1-0, Steverink - Scheel 1-0, Van Meeteren - Mulder 1-0, Singe- ling-van der Heiden 1-0, Dijkers- Klijn 1-0, Klaassen -Muit 1,0 en Dirk v Offeren - Asscheman 0,5-0,5. De voorsprong van koploper Dannis op zijn naaste belager Mourits bedraagt 6 punten. De kans is groot dat ronde 9 of 10 beide kanshebbers tegenover elkaar aan het bord zal brengen en de verwachting is dat Mourits zeker niet zonder slag of stoot zal toestaan dat Dannis z'n voorsprong verder uitbreidt. Wie de strijd live wil volgen is donderdag 18 juli wekom vanaf 20.00 uur in Het Zuidhonk.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11