Inwoners worden betrokken bij onderzoek regiokeuze Moties en amendementen PvdA halen het niet plaatsen woonwa gens worden breder UL IMS n 't Reigerbos staat Piraat H! i Zomervakantie activiteiten Nu inschrijven voor Open Peugeot Jeugdtoernooi 1 euro. Gem. Zevenhuizen-Moerkap pagina 12 Hart van Holland 17 juli 2002 7 V ZEVENHUIZEN M O E R K A PE LLE^B^ Door Karin Heeren Zevenhuizen - Er zal door het onderzoeksbureau Van der Veen Resource onderzoek worden gedaan naar de wenselijkheden en mogelijkheden ten aanzien van een regiokeuze. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle zal de keuze moeten maken binnen welk samenwerkings verband de gemeente verder wil. De gemeente in zijn huidige omvang is te klein om alle taken zelfstandig uit te voeren. Tot nu toe was er samenwerking binnen de ISMH en gelet op de recente ontwikkelingen en planvor ming ten aanzien van de Zuidplaspolder ligt nu de vraag voor welke samenwerking het beste gekozen kan wor den: de ISMH of de Stadsregio Rotterdam. De ambitie van de gemeente is dat zij tot een regio dient te behoren waarbinnen haar ambities en doelen het beste kunnen worden gerealiseerd. Het doel is hierbij dat de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle blijft bestaan als zelfstandige ongedeelde gemeente. Het col lege gaat ervan uit dat zij voor 1 juli 2003 een besluit kan nemen met betrekking tot de regiokeuze. Het onderzoeksbureau zal de inwoners van de kernen betrekken in zijn onderzoek. Er zal actief naar de bur gers gegaan worden met een aantal vragen waarbij de mening van de inwoners meegewogen zal worden in liet uiteindelijke onderzoeksresultaat. Het college heeft tij dens de raadsvergadering van 2 juli vertrouwen uitge sproken in de communicatiebegeleider van het onder zoeksbureau Van der Veen Resource. Op basis van dit vertrouwen heeft het college de raad voorgesteld met dit bureau in zee te gaan. De kosten van het onderzoek worden geschat op 81.0"" Zevenhuizen - Overleg met de betrokken ambtenaor van de gemeente heeft geresulteerd in de toezegging dat er gekeken wordt naar de mogelijkheid om de plaatsen voor de woonwagens breder te maken dan eerst was gezegd. De woonwagenbewoners hadden moeilijkheden met het feit dat, in ieder geval een van hen, zijn eigen wagen niet op de toegezegde plaats kon krijgen. Deze bewoner heeft middels een brief zowel de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle als de gemeente Waddinxveen aansprakelijk gesteld voor eventuele opgelopen schade. Ook het verwijderen van de aanbouw aan een van de wagens wordt waarschijnlijk opgeschort. In afwachting van de uitslag van een mogelijk kort geding worden geen verdere stappen ondernomen. Zevenhuizen - Met het indienen van zeven moties en amendementen heeft de PvdA-fractie laten zien zich goed voor te bereiden op de raadsvergaderingen en dat zij inmiddels goed op de hoogte is van de regels van het dualistisch bestel. Bij diverse agendapunten die tijdens de raadsvergadering van 2 juli op de agenda hebben gestaan, heeft de fractie van de PvdA toevoegingen wil len doen of punten nader willen uitdiepen. Geen van de voorstellen werd overgenomen door de andere fracties. De heer Boersma (CDA) sprak wel zijn waardering uit voor de wijze waarop de fractie van de PvdA de verga dering heeft voorbereid. Een van de moties handelde over het onderbrengen van het monumentenbeleid bij de portefeuillehouder kunst en cultuur in plaats van de portefeuillehouder Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening. Naar mening van de PvdA dienen monumentenbeleid en volkshuisvesting niet altijd dezelfde belangen en dat daarom een schei ding van taken op zijn plaats zou zijn. Ook naar aanleiding van het voorstel tot het vaststellen van een Verordening op basis van de Tijdelijke Referen- dumwet Zevenhuizen-Moerkapelle wilde de fractie van de PvdA een toevoeging. Zij wilde dat, indien de tijde lijke referendumwet zoals die recentelijk is aangeno men door de Eerste Kamer, vervalt in januari 2005, de huidige gemeentelijke Referendumverordening weer van toepassing zou zijn. Dit amendement haalde het niet, waarbij de heer De Bruin (WD) toevoegde dat wat zijn fractie betreft er dan juist de meest gewenste situa tie ontstaat. Dat wil zeggen: geen mogelijkheid tot refe rendum. Mevrouw Spekman (PvdA) voegde hieraan toe dat er hard gestreden is voor de gemeentelijke veror dening en dat zij het jammer vindt als dat werk verlo ren gaat. Het referendum heeft mogelijk ook alles te maken met het eerder genoemde voorstel van het college, het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van onderzoek naar de regiokeuze. De PvdA wilde met het amendement bewerkstelligen dat de regiokeuze een onderwerp zou blijven voor een referendum. De ande re fracties stellen zich echter op het standpunt dat het onderzoek niet voor niets is en dat op deze manier al voldoende met de inwoners gecommuniceerd wordt en een referendum dan overbodig is. Door Ron Krul Zevenhulzen - Groot alarm in Zevenhuizen afgelopen vrijdag. Op basisschool 't Reigerbos heerste grote onrust, 'muiterij' werd er gefluisterd. [oewel de bewoners van Zeven huizen op het hart gedrukt werd vooral niet op geruchten af te gaan, heerste er paniek en wan orde. Kapitein Haak en zijn piraten hadden die morgen de macht over genomen. Om kwart voor negen stonden op het schoolplein de jong ste groepen van 't Reigerbos als piraat hun overwinning te vieren. Met dreigende zwaarden dansten de jonge piraten in het rond en werden de ouders achter de hekken gedre ven. Sommige van de piraten waren tijdens de overval gewond geraakt. Er waren piraten met één oog en een haak in plaats van een hand. Onder leiding van de inmiddels ook tot piraat omgetoverde juffen, meesters en ouders, werden plannen gesmeed hoe deze glorierijke overwinning gevierd ging worden. Na het eten van de lekkere pannen koeken, was het snel gedaan met Kapitein Haak en zijn piratenbende. Enkele undercover Pippi Langkou sen namen even over half twee die dag, de macht weer over. Het zeer geslaagde zomerfeest van 't Reiger bos was voorbij. Tennis Zevenhuizen-Moerkapelle - De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland organiseert voor de jeugd in Zevenhuizen en Moerkapel- le zomervakantie-activiteiten. Voetbaltoernooi De activiteiten beginnen dinsdag 23 juli met een voetbaltoernooi bij dorpshuis Op Moer. Voor de leeftijd van 10 tot en met 15 jaar, van 10.00 tot en met 13.00 uur. Voor leeftijd van 16 tot en met 19 jaar van 14.00 tot en met 16.00 uur. Opgeven kan tot 23 juli. Deelname is gratis. Circus Voor de kleine kinderen in Moerka- pelle is er woensdag 24 juli een spel letjesmiddag. Deze spelletjesmiddag staat in het teken van het circus. Kinderen kunnen hier leren jongle ren, fietsen op één wiel en tal van andere circusactiviteiten. Ook een springkussen ontbreekt niet. Ieder een is welkom bij dorpshuis Op Moer van 10.00 tot en met 16.00 uur. Parcours Tijd om in actie te komen op don derdag 25 juli, met een parcours van verschillende spelletjes zoals: vier op een rij, safarispel, limbodansen en nog tal van andere spelen. De kin derspellen zijn van 10.00 tot 16.00 uur. De week wordt afgesloten met een kinder- en jeugddisco van 19.00 tot en met 22.30 uur. Voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar zijn er 27, 28 en 29 augustus tal van activiteiten in Zevenhuizen. Behendigheid Zo is er dinsdag 27 augustus een gra tis parcours waar kracht en behen digheid wordt gemeten. Zeephelling Als klapper is er 28 augustus tijd voor water met een zeephelling. Dit evenement vindt plaats aan de Lelie straat en begint om 10.00 uur en is om 16.00 uur afgelopen. Deelname is gratis. Afsluiting De week wordt besloten met een barbecue van 17.30 tot 19.00 uur, playbackshow en een kinder- jeugd disco vanaf 19.00 uur in La Baraque. Om mee te doen met de barbecue moet je je een week van tevoren opgeven. Ook voor de Playbacks how is het nodig om je van tevoren op te geven. Voor meer informatie en aanmelding: 06-12839280. Zevenhuizen - Voor de derde maal wordt bij Tennisclub Zevenhuizen W Open Peugeot Jeugdtoernooi gehouden. Dit jaar in de week van maandas 19 augustus tot en met zondag 25 augustus op het tennispark Van 't "r iaat aan de Knibbelweg. Inschrijving is mogelijk voor jeugdspelers die lid zijn van de KNLTB in leeftijden tot en met 8, 10, 12, 14 en 17 jaar. Tijdens het toernooi worn1' uitsluitend single partijen gespeeld volgens een poulesysteem in de eer ste ronde en vervolgens in een afvalsysteem. Hier door zullen alle deelnemers minimaal twee wed strijden spelen. Net als voorgaande jaren zal naast het sportie ve gedeelte veel aandacht worden .besteed aan de gezelligheid op het park. Zo is er elke dag een traktatie voor de deelne mers, op donderdag is er een gratis tennisclinic en op vrijdag is er een toernooifeest. Alle deelnemers krijgen na afloop een leuke attentie mee naar huis. Inschrijving kan via de inschrijfkaart die op alle tennisparken ligt. Ook kan er worden inge schreven via www.tennisclub-zevenhuizen.nl. Inschrijving is mogelijk tot 19 juli of totdat het maxi mum aantal deelnemers is bereikt. Voor informatie over de inschrijving kan gebeld worden naar 0180-631002.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 12