[Fred Bosch: "Ze snappen niet dat ik maar voor cowboy spéél" Erwin Keizer wint avondcompetitie HSW Bijbelclub houdt tentdagen Fietspuzzeltocht Ruim elfduizend euro voor Ethiopië Leesvirus succesvol afgesloten Hart van Holland 17 juli 2002 WAD DINXVEEN/BOSKOOP 4deeieVraagd Va" EUR °'80 per Fred Bosch, cowboy. Maar niet vuurwapengevaarlijk. Door Frits Bromber IWaddinxveen - Fred Bosch, 55, |speelt al jaren voor cowboy. Eerst liefhebber van countrywestern I muziek, vervolgens als danser en Ide afgelopen zes jaar als gediplo- Imeerd docent. "Ik kreeg de smaak Ite pakken in Bornebroek bij Alme- |lo, waar jaarlijks een internatio- Inaal festival in dit genre wordt (gehouden. Het is gebruikelijk, om i je dan te kleden als cowboy, zoals Jik me nu vier keer per week als (cowboy verkleed om les te geven. |Aan mannen en vrouwen, allemaal I cowboys en -girls. Landelijk zijn er (vele tienduizenden, al hoor je daar I nauwelijks over. Het is leuk, elke Ikeer." Het plezier werd wreed ver stoord op zondagmiddag 6 juli. Fred: "Het zal een uur of I één zijn geweest, toen bij ons bellet- I je werd getrokken, zoals wel vaker (gebeurt. Niks aan de hand. Maar ltoen we brekend glas hoorden, zijn |mn vrouw en ik toch even gaan kij- Iken. Ruitje aan diggelen. Nog niet |veel aan de hand; voor vijf euro een Inieuw ruitje besteld. Terwijl ik de I scherven verzamelde, liep mijn lyrouw het huis uit en zag, om de Ihoek, zo'n twaalf kinderen van vijf l'0' elf jaar, basisschoolleeftijd. Ze I stoven weg, nog steeds niet veel aan I ce hand, wisten wij veel. Dat er wel I 'ets aan de hand was, bleek niet veel I la'er, toen drie politieauto's ver- I schenen. Agenten op de stoep, de ICand bij het pistool. Ik had maar te jgaan zitten terwijl het huis werd orzocht op wapens. Geen tfapens. Op een plastic kinder pistooltje na waaraan zelfs de trek ker ontbreekt. En helemaal achteraf, verontschuldigingen van de politie: "We hebben het helemaal verkeerd ingeschat." Hiermee zou de kous af zijn, maar niet voor Fred Bosch. Bosch: "Ik had destijds zo'n startpistool zoals bij het schaatsen wel wordt gebruikt, dat wel een enorme knal geeft, maar waarmee geen kogels kunnen wor den afgevuurd. Ja, een beetje handi ge jongen boort de twee stalen plaatjes uit de loop en dan is het wel degelijk een vuurwapen. Daarom is het bezit ervan strafbaar. Wist ik veel. In elk geval had ik me bij de politie te verantwoorden. Ik kreeg een geldboete, het pistool werd meegenomen en een bowiemes. Dat die dingen bij m'n uitrusting als cowboy hoorden, oké. Strafbaar is strafbaar. Ik heb betaald, maar ben kennelijk bekend geworden als 'die cowboy met de pistolen'. Ik heb het geweten." Fred Bosch, nog niet echt de rust zelve, reconstrueert de zaak aldus. "Kinderen trekken belletje, er sneu velt een ruit, ze maken dat ze weg komen. Maar ze zien ook, dat mijn vrouw ze heeft gezien, ook enkele ons bekende kinderen. Die zijn bang, natuurlijk. Bang dat m'n vrouw of ik bij de ouders komen klagen. Dus wat doet zo'n kind: dat vertelt thuis: mam, pap, als straks een enge vent komt om z'n beklag te doen, dan is het die cowboy. Je weet wel, met z'n pistolen. Een beetje ouder gelooft het kind en belt de politie. Die snuf felt in m'n dossier en wat lezen ze: ongeoorloofd vuurwapen bezit. Dat die zaak uit en over is doet er niet Vandaag wordt Anita Stubbe 40! Wie feliciteert haar:? Bel 0180-633511 H°era, 19 juli Patrick 5 jaar. Gefeliciteerd van papa, mama, Monique Olsthoorn Pasca', van h.g. met je 16e verjaardag, xxx papa, mama en je broer Danny Gevonden: skateboard nabij het basketbalveldje 0180-631049 (O)ma Schmidt, gefeliciteerd met je 60e verjaardag. Je (klein)kinderen Hé kanjer, al 30 jaar bij dezelfde baas? Hoe hou je het uit! Tosca I tpi?00'3 Iedere zomer staat de Inn"1 ®0S'<00P op de Mendelweg. sam'6 tent komen heel yeel kinderen |sDri?n,.om te knutselen, te zingen, et)es te doen en naar vertellin- I 'gisteren. Dit jaar staat de tent I tha-P T 28 en 29 augustus. Het I a dit jaar is "Zeker weten". ^kantie Bijbel Klub gaat uit van •n ,'5 ,ns,le''jke gereformeerde kerk I lot voor kinderen van 4 I vaat ,5' het avondprogramma is I re L-i °j hestemd voor de wat oude- ldran ren' Per k'nd wordt een bij- Programma start dinsdag 27 augustus. Het ochtendprogramma is van 10.00 tot 11.30 uur. 's Middags van 14.00 tot 15.30 uur is er poppen kast en een praiseband. Vanaf 19.30 uur is er voor iedereen van 12 jaar en ouder een filmavond. Kinder-olympische spelen worden woensdag gehouden. Van 19.30 tot 21.00 uur is er een avondprogramma voor kinderen van 10 jaar en ouder. De verrassingsdag is donderdag. Wat het programma dan biedt, blijft nog even geheim. De Vakantie Bijbel Klub kan best nog wat hulp gebruiken tijdens de tent- dagen. Voor meer informatie kan men bellen met Maarten Ramp, tele foon 0172-218511 Waddinxveen - De zesde en laatste wedstrijd van de zomeravondcom petitie van de Hengelsportvereni ging Waddinxveen (HSW) werd gevist in de Oude Rijn bij Alphen. Tien deelnemers vingen gezamenlijk 22 kilo witvis. De uitslag: 1. Henk den Haan 4.610 gram, 2. Erwin Kei zer 4.550 gram, 3. Aat van Leeuwen 2.610 gram, 4. John van Elswijk 2.350 gram, 5. Martin van Leeuwen 2.260 gram. Erwin Keizer is algemeen win naar geworden met een totaalge wicht van 12.470 gram. De tweede en derde plaats zijn voor Aat van Leeuwen en Jan Verhoef met respec tievelijk 10.140 en 9.920 gram. Waddinxveen - Ondanks de sterke noordelijke wind en het uitblijven van de beloofde zonnige perioden, was de traditionele fietspuzzeltocht van Zonnig Zuid een succes. Aan de tocht namen ruim 40 mensen deel, onder wie ook veel niet-leden. De route liep deze keer van Benthui zen naar Stompwijk en via Vlietland naar Leiden en Hazerswoude-dorp, over fietspaden door prachtige pol ders en natuurgebieden. De afstand van ongeveer 53 kilome ter bleek voor de deelnemers geen bezwaar. De fietspuzzelaars hadden het te druk om zich daarom te bekommeren, omdat de antwoorden op de vragen gevonden moesten worden. Die antwoorden bevonden zich langs de route. Omdat de vra gen soms erg cryptisch waren, was dat een lastige opgave. De winnaars zijn de families Hoog- endoorn en Captein op een gedeelte eerste plaats, de derde plaats is voor de familie de Galan. toe, die regels zijn niet uitgegumd en wat doet de politie dan? Die neemt het zekere voor het onzekere en gaat uit van een vuurwapengevaar lijke kerel. Een kinderbedreiger met pistool, dus zorg ervoor, dat je terug kunt schieten." Bosch relativeert: "Dat de politie achteraf verontschuldigingen aan bood is mooi, maar minder mooi is natuurlijk, dat het verhaal van de kinderbedreiger met pistool een eigen leven ging leiden. We merken het dagelijks, mensen kijken me met de nek aan. Konden we elkaar vroe ger goedendag wensen, nu ben ik opeens lucht.. Pesterijtjes als stenen gooien naar de auto, als die uit zicht staat. En de angst: welk raam wordt de volgende keer ingegooid, hoe ziet het huis eruit, als we terugkomen van les. Met die angst gaan we naar bed en met die angst staan we op. Waarom? Nergens om. Maar het is wel de dagelijkse realiteit." Een oplossing voor deze situatie ziet Fred Bosch niet. "Ik woon hier nu zeventien jaar, zeventien prettige jaren, tot die fatale zondagmiddag. Al kwam er maar iemand uit de buurt, die openlijk z'n verontschul digingen aanbood. Eén briefje met 'sorry!' in de bus. Je kunt me uitma ken voor wat je maar wilt, maar dit verdien ik niet". Waddinxveen - In april schoot de Ethiopische hardloper Aiduna Aitna- fa ruim 200 scholieren van zes basis scholen weg voor een sponsorloop, georganiseerd door de Kerngroep Ontwikkelings Samenwerking. De uiteindelijke opbrengst werd afge lopen week bekend: EUR 7.533,08 werd er bijeen gelopen. De Sticthing Wilde Ganzen deed er voor het goede doel (huizen in de krottenwij ken van Addis Abeba) een ruime gift bovenop: EUR 4011,52, zodat het totaal komt op EUR 11.538,77. De Kerngroep is zeer tevreden over deze opbrengst. (foto: R. van der Bas). Boskoop - De groepen 7 van basis school de Akker uit Boskoop en basisschool Groenehoek uit Berg- schenhoek hebben de afgelopen drie maanden meegedaan aan het leesvirusproject, georganiseerd door bibliotheek Boskoop en biblio theek Bergschenhoek. Het project hield in dat de kinderen boeken lazen uit een doos die door de bibli otheek was samengesteld. Over de boeken hebben de kinderen de afge lopen maanden met elkaar gemaild en zo werd het leesvirus door de klassen verspreid. Na al het mailen hebben de kinderen elkaar als afslui ting in levende lijve ontmoet. De bibliotheken hadden een ochtend georganiseerd voor beide groepen. Op 8 juli fietsten ze naar elkaar toe en hebben ze elkaar ontmoet op een parkeerplaats halverwege Boskoop en Bergschenhoek. Er was een pro gramma gemaakt dat bestond uit een kennismakingsspel en een boe- kenpuzzel; ook werd iedereen van een natje en een droogje voorzien. Tot slot kreeg iedereen een oorkon de. Er was enthousiast meegedaan aan het project en veel kinderen vin den het jammer dat het nu afge lopen is. Ook de leerkrachten en de bibliothecarissen kijken terug op een geslaagd project dat zeker voor herhaling vatbaar is.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13