[Broers Rijkaart: "Meer ruimte is belangrijk, wegen gaan voor" R! Vierdaagse gelopen voor blindenhulp Openluchtbioscoop bij Coenecoopcollege Echtpaar Wubben 60 jaar getrouwd Mourits in de achtervolging a IfS Hart van Holland 24 juli 2002 I^^^MADDINXVEEN/BOSKOOP 1131 Kweker G. Rijkaart: Meer ruimte zou mooi zijn. Maar denk dan eerst aan de wegen". Door Frits Bromberg Boskoop - "Vraag een zaal met honderd kwekers wat ze belangrij ker vinden, betere wegen of meer ruimte. Bij 'betere wegen' gaan zeker zeventig armen omhoog. Natuurlijk zijn we er blij mee, dat de gemeente zich sterk maakt voor 335 ha meer grond voor de sier teelt. Maar als je er niet kunt komen, heb je er nog niks aan". Zo reageren de broers G. en T. Rijkaard op het onlangs versche nen rapport 'Bomen over ruimte', waarin het platform sierteelt regio Boskoop er bij de provincie aam- dringt om met 335 ha te mogen uit breiden. ijkaard: "Die ruimte is inder daad nodig en wel met spoed, ■wil je de kwekers binnen de KERKDIENSTEN-28 juli Waddinxveen R-K. kerk St. Victorkerk 9.30 uur eucharistieviering. R-K. kerk Ontmoetingskerk 27 juli 19.00 uur Woord Communie dienst. Herv. kerk 9.30 uur dhr. M. de Rid der. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. H. van Oostende. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. K.J. Jan sen; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Be Stek 9.30 uur ds. J.W. Sparre- boom. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. R. de Reu ver in HK. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. G. Draijer; 19.00 uur ds. G.M. Bijkerk. Beref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. Golverdingen. r'iz- Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. I V Brostrom-Bruin. bvang. Gem. Parousia 10.00 uur B. Balemans. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur Leesdienst. MEDISCHE weekenddienst enthuizen, Boskoop en Wad- •nxveen: voor spoedeisende uisartsenhulp buiten kantooru- ,en (17.00-8.00 uur, weeken- en/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan ft®"„ Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. regio houden en als je de centrum functie die Boskoop nu nog heeft, niet wilt verspelen. Maar als die ruimte vrijkomt zullen er ook wegen moeten zijn om er te komen. Niet alleen in nieuw gebied, maar ook voor de huidige bedrijven. Er is nu al bijna geen doorkomen aan." Boskoop anno nu verschilt niet zo veel van Boskoop vijftig jaar gele den. Maar ongemerkt is sindsdien enorm veel veranderd. Tientallen bedrijven staan nu te koop, andere bedrijven groeien van middelgroot naar groot. Rijkaard: "De tijd van de bootjes is voorbij, dat wel. En binnen de gemeentegrenzen kunnen we het nog met karretjes af. Moet ook wel, want wat er allemaal niet binnen Boskoop wordt verhandeld, dat is veel meer dan de meesten weten. Het een- heeft met het ander te maken, maar hoe leg je dat uit; aan de ene kant moeten bedrijven kun nen groeien, aan de andere kant heb je ook de kleinere bedrijfjes nodig. Dat komt zo." De éne kant. Rijkaard: "Er komen steeds minder mensen die steeds meer kopen. Denk maar aan bouw markten, supermarkten, tuincentra. Die kopen in het groot, in Neder land, maar ook in Duitsland en Enge land. Stel je nu de situatie voor, dat een kweker om een bepaald product wordt gevraagd, stel tien, twintig duizend stuks. Morgen te leveren. Denk je dat er ook maar één kweker is, die tijd heeft om zich achter de oren te krabben? Hij kent maar één antwoord: zeker meneer, jawohl mein Herr en sure, sir. Om vervol gens al z'n vriendjes te bellen, .jon gens, help me even uit de brand. En dat doen ze en wel onmiddellijk." Burgemeester Rijsdijk had het tij- Boskoop - De Boskoopse Fysiothe rapeut Ronald Barends, zijn vrouw Willy en dochter Linda hebben vorige week de wandel Vierdaagse in Nijmegen uitgelopen. Onder goede weersomstandig heden heeft Ronald viermaal 50 kilometer en zijn vrouw en dochter viermaal 30 kilometer gewandeld. Het leverde de nodige spierpijn en diverse blaren op, maar het halen van de eindstreep was zeker de moeite waard. De sfeer in en rond Nijmegen en de organisatie waren prima. In totaal is 440 kilometer gelopen voor het goede doel: het verbeteren van oogheelkundige hulp in ontwik- Waddinxveen - De campus van het Coenecoopcollege werd op 19 juli en wordt 2,16 en 30 augustus en 13 september tussen 22.00 en 24.00 uur omgetoverd tot openluchtbio scoop. Jeugd tussen de 12 en 20 jaar kan voor €0,50 de filmvoor stelling bijwonen. Dit openluchtgebeuren is een uitvloeisel van het project 'Eigen Wijs', een van de projec ten van de afgelopen tijd om jeugd te betrekken bij het beleid van de gemeente Waddinxveen. Leerlingen van het Coenecoopcollege zijn op vrijdag 22 februari jongstleden met beleidsmedewerkers en gemeente raadsleden om de tafel gaan zitten om hun ideeën over jeugdvoorzie ningen te bespreken. Aan het einde van de dag is door middel van stem ronden de openluchtbioscoop uit gekozen om te worden gerealiseerd. De gemeente heeft voor dit project €2.300,- beschikbaar gesteld. dens de presentatie van het rapport over samenwerking, maar daar ligt niemand van wakker. Rijkaart: "We zijn en blijven eikaars concurrent. Maar al kan de een de ander de ogen wel uit z'n kop krabben, zodra de nood aan de man komt, schiet de een de ander te hulp. Die ogen kun nen wachten, eerst moet dat karret je de weg op. Dat verklaart meteen twee dingen. Dat ook kleinere bedrij ven als toeleveraar een goede boter ham kunnen verdienen en dat in Boskoop meer wordt verhandeld dan geëxporteerd. Want ook bedrij ven buiten de regio brengen hun producten naar Boskoop. Nog wel." De centrale functie van Boskoop was er.de reden van, dat de broers Rijkaard zich in deze plaats vestig den. "We hadden eerst Brabant in gedachten, maar kozen voor Bos koop. Hier gebeurt het." De Rijkaarts beheren 3,5 ha, beplant met dertig, veertig soorten Pieris Japonica. Het aantal soorten doet denken aan het assortiment blikjes kattenvoer in de supermarkt, maar Rijkaart heeft er wel degelijk een antwoord op dat alle kwekers kun nen geven, die talloze variëteiten leveren. Rijkaart: "Tienduizend plan tjes van één soort, dat toont niet. Een bak met vijf soorten ziet er leuk uit. Zo verkopen we ze ook. Een maand. Dan is het mooie eraf. Maar een maand later hebben we wéér een bak met vijf verschillende soor ten. Andere soorten en zo vervol gens. Met elke keer de plantjes op z'n mooist." De verpulverde wegranden in en rond Boskoop verraden, dat er vraag naar is. Elk jaar 3 procent méér. Rijkaart: "En daarom gaan voor ons de wegen voor. Met spoed." Waddinxveen - Henk en Riek Wub- ben-van der Salm (Beiden 84 jaar) hopen 6 augustus hun 60-jarig huwelijk te vieren. Het echtpaar Wubben, inmiddels zes kinderen, vijf tien kleinkinderen en een achterkleinkind rijker, trad in het huwelijk in 1942, tijdens de moeilijke oorlogsjaren. Zij gingen inwonen bij de opa van de heer Wubben. De heer Wubben had een tuinderij, waar naast druiven, tomaten en meloe nen, diverse vollegronds groenten geteeld werden. Het echtpaar kreeg twee zonen en vier dochters. Het echtpaar is in 1956 wegens stadsuitbreiding van Rijswijk naar Waddinxveen verhuisd. Zij kochten daar een tuinderij met woonhuis aan de Brugweg. Toen de kinderen uitge vlogen waren en de jongste zoon het bedrijf overnam, verhuisde het echt paar in 1975 naar de Jan Dorrekens- kade. Nu woont het echtpaar sinds zes jaar met plezier in een senioren flat in het Anne Frank aan het Jan van Beijnenpad. Mevrouw Wubben gaat graag mee met de 55 fietstochten. De heer Wubben gaat nog bijna dagelijks met zijn autootje naar zijn zoon en kleinzoon, die een tuinderij hebben in Moerkapelle. Mevrouw Wubben geniet een prima gezondheid, bij de heer Wubben wil len de benen de laatste tijd niet meer zo, waardoor hij de fiets meestal laat staan, maar zijn borrel tje en zijn sigaartje smaken nog prima. Schaken kelingsladen via Stichting Dark Light Blind Care. Ruim 90% van de mensen met een visuele beperking woont in een ontwikkelingsland, van deze aandoening is met goede hulp 80% te voorkomen of te verbeteren. Dit project is een onderdeel van een wereldomvattend programma van de Wereld Gezondheid Organisatie. Het uitgangspunt was het totaal aan tal gelopen kilometer te laten spon soren voor bovengenoemd doel. Hierom vragen zij één eurocent per gelopen kilometer, dus 4,40 over te maken op gironummer 135556 ten name van R. Barends, onder vermel ding van "4-daagse". Waddinxveen - In de 9e en 10e ronde van het Zomerschaaktoernooi is de voorsprong van Ronald Dannis iets geslonken. Dit dankzij een remise welke Dannis moest aanvaarden tegen Weijermars. Naaste belager Wilbert Mourits profiteerde met 2 winstpartijen en wist daarmee het gat te verkleinen tot 4 punten. Met nog 3 speelavonden te gaan waarop totaal nog 5 ronden gespeeld gaan worden kan er best nog het een en ander verschuiven op de ranglijst. Beste papieren zijn er voor Dannis die in ronde 9 met Zwart Wim v/d Hoek de baas bleef en in ronde 10 verrassend niet ver der kwam dan een puntendeling tegen de goed presterende Boude- wijn Weyermars. Mourits had een moeilijke, maar wel goede avond. Allereerst mocht hij het opnemen tegen Edo Pouwelse met de zwarte stukken en in de 10e ronde tegen Jan Evengroen met wit. Beide partijen werden beslist in zijn voordeel. Op de 3e plaats op de ranglijst zijn te vinden Pouwelse, V/d Starre en Weijermars met een achterstand van 10 punten op de leider. V/d Starre klom goed op de ranglijst deze avond door achtereenvolgens Stam en van Nieukerke op een nul te trac- teren. De gebroeders Hennink heb ben ook een respectabele positie op de ranglijst bereikt, met 12 punten achterstand, en doen niet voor elkaar onder. Arjan scoorde knap tegen Hans Ranft maar moest in de strijd tegen Pouwelse zijn meerdere erkennen. Erik pakte de volle 10 punten deze avond door achtereen volgens te winnen van Jan Kraijesteijn en Barthold Jansen. Mark van Putten, de kersverse WSV Kampioen begon niet al te goed aan het toernooi nlaar begint nu de vorm te krijgen. Slachtoffers hiervan werden Leen Klein en Wim v/d Hoek. Herman Smitskamp blijft onbereken baar: ditmaal moesten Hans Ranft en Ed Singeling er aan geloven. Her man klimt naar een prima 11e posi tie met 14 punten achterstand. Marianne Steverink, als enige vrou welijke schaker aanwezig, klimt naar de 14 positie met een achterstand van 15 punten. Deze avond moest ze weliswaar in ronde 9 de eer aan Hans van Woudenberg laten, maar wist in ronde 10 wel van Henk van Erk te winnen. Het toernooi werd opgesierd door een bezoek van de Roemeense scha ker N. Cartas. Welliswaar slechts 12 jaar maar met een rating van 2067 een schaker met toekomst. Dit liet hij ook zien door allereerst van Bar thold Jansen te winnen en vervol gens moeiteloos remise te spelen tegen Hans van Woudenberg. Onder op de ranglijst heeft inmiddels iedereen de zoete smaak der overwinning mogen proeven. Hoogste scoringspercentage is er voor Ronald Dannis 90%), laagste percentage voor rode lantaarndra ger Arie Versluis (20%). Donderdag 25 juli krijgt het toernooi z'n vervolg met ongetwijfeld weer een aantal spannende partijen. Aan vang 20.00 uur in het Wijkgebouw Het Zuidhonk.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11