LITI E verwanten BERICHTEN Het (huis)dier van Ben Lotte Hart van Holland I deHaij yanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven R Hart van Holland 24 juli 2002 pagina 3 imilieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Uitvaartverzorging vgn den Bogerd Hoekeindseweg 50 1 2665 KE Bleiswijk iyi dag en nacht bereikbaar JM 010 - 5222790 bgg 06 - 12509217 Uitvaartbegeieidsters: Marian van den Bogerd - Kind Jeanne Matze - Koch mensen die hun bloed willen geven om anderen te redden! Sanquin Bloedbank Meld je aan als bloeddonor. Bel gratis 0800 - BLOEDBANK (0800 - 256332265) 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Waddinxveen Rijden onder invloed: De politie heeft op woensdag 17 juli omstreeks 0.50 uur een 56-jarige automobilist uit Boskoop aangehouden wegens rij den onder invloed van alcohol. Agenten zagen de automobilist rij den over de Groensvoorde en hiel den hem staande voor een alcohol controle. De blaastest gaf een uit slag van 445 ug/1. Tegen de automo bilist wordt proces verbaal opge maakt. Tevens kreeg hij een rijver bod van vier uur. Aanhoudingen: De politie heeft in de vroege ochtend van zondag 14 juli- vier Waddinxveners van 18, 19, 20 en 23 jaar aangehouden op verdenking van het vernielen van twee auto's, openlijke geweldpleging en verzet tegen aanhouding. De politie kreeg die nacht de melding van vernieling van een auto aan de Stationsstraat door een aantal mannen. De politie trof op de Stationsstraat en op de Rijnlandstraat twee auto's aan waar van de ruiten waren ingegooid. Na een zoektocht in de omgeving hield de politie de vier verdachten aan. Bij de aanhouding van twee van hen pleegde de 20-jarige verdachte ver zet door zich los te trekken en een agent twee maal tegen het hoofd te slaan. De agent liep letsel op in het gezicht. Hierna ontstond een hand gemeen tussen de agent en de ver dachte waarna de twee verdachten ervandoor gingen. De politie hield ze even later aan. De 20-jarige Wad- dinxvener wordt woensdag 17 juli voorgeleid. Drie inbrekers aangehouden: De poli tie heeft donderdag 18 juli om 1.30 uur op de Passage drie mannen aan gehouden die op heterdaad betrapt waren bij een inbraak in een winkel bedrijf. De politie kreeg de melding dat er op het dak van een winkelbe drijf van de Passage drie mannen stonden die aan het inbreken waren. Ter plaatse konden agenten al snel een 41-jarige man aanhouden die al in het pand aanwezig was. De man had zich de toegang verschaft door middel van het verbreken van een ruitje. De politie kon na een korte zoekactie nog twee inbrekers, van 39 en 45 jaar, aanhouden.De drie mannen, allen zonder vaste woon- of verblijfplaats, zijn overgebracht naar het bureau alwaar ze voorge leid zijn. De politie stelt een onder zoek in. Inbraak in woning: In de middag van vrijdag 19 juli werd er ingebroken in een woning aan de Busken Huetlaan. Van een flatwoning op de eerste ver dieping werd een raam opengebro ken. Daarna werd ingeklommen. Uit de woning is geld, zijn twee mobiele telefoons, een fotocamera en siera den gestolen. De politie stelt een nader onderzoek in. Boskoop Aanhouding: De politie heeft op vrij dagnacht 12 juli omstreeks 3.50 uur een 28-jarige man uit Boskoop aan gehouden. De man wordt ervan ver dacht in die nacht te hebben inge broken in elf auto' s in de Snijdel- wijk. De politie kreeg de melding dat een persoon aan het inbreken was in voertuigen aan de Beemd en later ook aan het Gruttoplein. Na een zoektocht in de omgeving kon de politie de verdachte aanhouden tus sen de Beemd en de Lage Weide. De inbreker had de ruiten van de auto's ingeslagen om in het voertuig te komen, waarna deze doorzocht wer den. Er werden voornamelijk snoep jes en autoradio's meegenomen. De auto's stonden op de Kievitstraat, de Leeuwerikstraat, de Beemd en het Gruttoplein. Zevenhuizen Verkeersongeval: Woensdag 17 juli om 17.00 uur heeft er op de Noorde lijke Dwarsweg een ongeval plaats gevonden tussen een fietser en een automobilist. De 42-jarige fietser uit Zoetermeer had op de genoemde weg geen voorrang verleend aan een van rechts komende 35-jarige auto mobilist uit Alphen a/d Rijn. De fiet ser is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis. Moerkapelle Insluipers overlopen: Een bewoon ster van een woning aan de Brede- weg overliep op vrijdag 19 juli rond 20.30 uur twee nog onbekende man nen en een onbekende vrouw in haar woning. Na hun ontdekking gin gen zij er in een auto vandoor. De vrouw miste vervolgens een geldbe drag uit de woning. De politie stelde direct een onderzoek in. Dit leverde tot op heden nog niet de aanhou ding van de drie op. De politie zet haar onderzoek voort. Regio Verkeershandhaving: Op de door gaande wegen in de regio houdt de politie regelmatig snelheidscontro les. Ook controleert het regionaal verkeershandhavingsteam nog iede re week intensief op het dragen van de veiligheidsgordel. Enkele van deze gordelcontroles zullen worden gecombineerd met controle op het gebruik van alcohol. (frMEOBB Veel Nederlanders hebben een huisdier. Honden, katten, konijnen, ham sters of een parkiet zijn vaak favoriet. Maar er zijn ook tal van mensen in onze regio, die liever een bijzonder huisdier hebben. Of zich helemaal inzetten voor het behoud van een minder bekend dier. Vandaag deel 1 van de zomerserie 'Het (huis)dier van. STICHTING RICO Ben Lotte is dol op roofvogels. Hij is de bezielende kracht achter Stichting RICO (Stichting Roofvo gel Informatie Centrum Opvang). Deze stichting is opgericht op 27 december 2000 en gevestigd in Hoogvliet. De voornaamste reden van oprichting is de veranderde regelgeving over het invoeren en nouden van roofvogels. Met ingang vjn 1 april 2002 zijn er in de Nederlandse wetgeving minder strenge beperkingen om roofvogels te houden. "In principe kan ieder- een een roofvogel aanschaffen," vertelt Ben Lotte. Hij voegt er wel (Rijk een waarschuwing aan toe. ten roofvogel is echter niet zo maar een huisdier. Het zijn bijzon der mooie dieren, maar het is echt belangrijk om er het nodige over te «eten, voordat je ze goed kunt ver- orgen." Om die reaen geeft zijn stichting regelmatig cursussen aan rrtjculieren, die een roofvogel ebben aangeschaft of van plan jn er één te kopen. Ook geeft ,'chting RICO voorlichting over de U'svesting en de verzorging van ofvogels. Maar welke vogels val- Vn cnu P1ec'es onder de noemer otvogel'? Zijn roofvogels eigen- Jjt gevaarlijk voor mensen? En m j roofvogels kunnen we Nederland tegenkomen? in VIJF GROEPEN ROOFVOGELS Roofvogels kun je onderverdelen in een aantal groepen. Een globale indeling is een onderscheid in Val kensoorten, Havikachtigen, Gieren en Uilen. Een vijfde groep wordt evormd door Buizerds, Arenden en iekendieven. De onderlinge ver schillen tussen deze groepen zijn groot, vooral in de manier waarop ze jagen en hoe ze gebouwd zijn. Zo gaan sommige soorten roofvogels doldriest te werk en achtervolgen hun prooi dwars door kreupelhout. Anderen hebben overzicht en een open veld nodig om goed te kunnen jagen. Er zijn natuurlijk ook over eenkomsten. Zo is bij de meeste roofvogels het vrouwtje aanzienlijk groter dan het mannetje. Dit bete kent dat het vrouwtje ook in staat is om grotere prooien te overrom pelen. De mannetjes lijken door hun geringere grootte vaak wend baarder, maar dit kan ook gezichts bedrog zijn. Roofvogels zijn nage noeg ongevaarlijk voor mensen. Ze zullen geen mensen aanvallen en 'roven' ondanks hun naam niets, behalve hun prooi. Soms worden er wel incidenten gemeld met roofvo gels. Vaak gaat het dan om een samenloop van omstandigheden', zoals een toevallige ontmoeting met een fietser of jogger, waarbij de vogel schrikt. VALKENSOORTEN Valken behoren tot de snelste die ren op aarde. Ze hebben lange, pun tige vleugels en vertonen prachtige kunsten in de lucht. Deze vogels kunnen hun prooi over langere afstanden achtervolgen en berei ken daarbij snelheden tot wel 180 km/uur. Valken zijn voornamelijk gespecialiseerde vogeljagers. Maar de Torenvalk vormt hierop een uit zondering. Deze valk vangt voorna melijk muizen. In Nederland komen vier soorten valken voor: de toren valk, de boomvalk, de slechtvalk en de zogenaamde smelleken. De laat ste twee soorten valken worden veel gebruikt voor de valkerij. Dit is een eeuwenoude jachtmetnode, waarbij wild in zijn natuurlijke omgeving door een getrainde roof vogel wordt bejaagd. De trainer - de valkenier - en de valk hebben een hechte band. De valk heeft zijn trainer als het ware geaccepteerd als hulpmiddel bij de jacht. Verder I doet de getrainde valk eigenlijk WÊ f r* "Tf I IT. precies hetzelfde als de wilde valk. K li r III f"| I Hij doodt zijn prooi met zijn snavel en gebruikt zijn klauwen om de rooi te vangen en hem goed vast te ouden. De valk brengt zijn prooi bij de valkenier en ontvangt in ruil hiervoor een lekker stukje vlees. Ben Lotte zet zich dag en nacht in voor het welzijn van de roofvogels in ons land. Op de foto showt hij één van zijn buizerds. ROOFVOGELS IN NEDERLAND Naast de verschillende valkensoor ten komen in Nederland ook Havikachtigen voor, zoals de Havik en de Sperwer. Dit zijn echte sprinters. Ze hebben meestal een lange staart en relatief korte, maar ook brede vleugels. Bij hun jacht verrassen ze vaak hun prooi, door ineens vanuit de dekking, een bos rand of een heg tevoorschijn te komen. Andere roofvogels, aie in meer of mindere mate in Nederland voorkomen zijn de visarend, de zee arend, de gewone buizerd, de ruig- pootbuizerd en verschillende soor ten kiekendievend. Ook zijn er ver schillende soorten uilen. Hoewel uilen geen traditionele roofvogels zijn, rekenen we ze toch onder deze noemer, omdat ze in veel gevallen op dezelfde prooien jagen. Gieren komen in Nederland door gaans niet voor in de vrije natuur. Bloed Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Bent huizen, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Ver laat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 A8 Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl www.hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!!' Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2002 | | pagina 3