Rehobothschool neemt afscheid van Ons Verleden meester Junte üo tijdens vakantie geopend Met poker voor joker.... u Zomers recept bij Wereld winkel El Jakim zoekt nieuwe leden Stofberg fondkampioen Kaarten bij Zang en Kleur Activiteiten-Agenda Hart van Holland 24 juli 2002 ZEVENHUIZEN MOERKAPE /V S Zevenhuizen - Het Historisch Cen trum "Ons Verleden" aan de Twee manspolder is dinsdag 30 juli ondanks de vakantie gewoon geo pend van van 19.00 tot 21.00 uur. De Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle toont hier een collectie oude landkaarten van 'ons' groene hart met in het bijzon der de collectie afkomstig vanuit het streekarchief Midden Holland te Gouda. Voorts kan men zich deze avond wenden tot de genealogische werk groep over de geschiedenis van ieders voorouders. Wie in het museum de trap op gaat, waant zich in de zeer boeiende wereld van de droogmakerijen van 'onze' lage landen rond de Rotte(meren); hier wordt men opge wacht door de heer A. Dekker en de heer L. van den Bosch om iedereen die dat wil uit te leggen wat er alle maal bij een droogmakerij kwam kij ken. Ook bestaat de mogelijkheid deze avond sponsor te worden van de Vereniging Molenvrienden in het Rottemeren gebied; deze vereniging draagt de overgebleven molens een warm hart toe en zij zorgt er onder meer voor dat de Molenviergang niet voorgoed in de 'rouw' komt te staan. Als laatste vindt men in "'t Molen verleden" de zeer uitgebreide verza meling molendocumentatie van de stichting Jan C. Lunenburg. Iedereen is van harte welkom. Voor meer informatie: 0180-638180 of e- mail jomolen@cistron.nl Door Karin Heeren Moerkapelle - Het was wel even schrikken voor het team van de Rehobothschool toen pas twee weken voor het einde van het schooljaar duidelijk werd dat de heer Jan Junte het volgend school jaar niet terug zou komen. Het was toch al een bewogen jaar geweest voor de leerkrachten en dit kwam voor velen als een schok. Meester Junte is tweeëndertig jaar verbon den geweest aan de Rehoboth school en zijn vertrek valt zwaar. De heer Junte gaat met ingang van het volgend schooljaar de overstap maken naar het voortgezet onderwijs. Hij heeft een nieuwe uitdaging gevonden bij het Oranje Nassau College in Zoeter- meer; op zoek naar die nieuwe uit daging is dit een kans die hij niet voorbij wilde laten gaan. Met veel plezier kijkt de heer Junte terug op zijn jaren bij de Rehobothschool maar ten opzichte van zowel de leer lingen als zijn collega's wilde hij de laatste jaren van zijn carrière niet op de automatische piloot volbrengen. izen- agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend dn mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Zondag 3 nov.: Taizeviering; voorbereid door gezam. kerken, in de geref. kerk: 19.00 uur (inzingen 18.30 uur) Zeven Muzen: 28 sept: 20.00 uur: geref kerk: orgelconcert;. 3 okt: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunchconcert; 2 november: 14.00 uur: Swanla: kindertheater "Toverdraad"; 17 nov.: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunchconcert; 8 febr. 2003: 14.00 uur; Swanla: kin dermusical "Peter en de Wolf". De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molen museum en het museum van de Jan. C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het pand Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste dinsdagavond van de oneven maan den van 19.00-21.00 uur en elke laatste zaterdagmiddag van de even maanden van 13.30-16.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: 26 juli; winterkaarten: 20 sept., 18 okt., 15 nov., 13 dec., 20 dec. kerstkaarten; 27 dec. oliebollenkaarten. MOERKAPELLE 26 tlm 30 augustus:Jeugdweek dorpshuis Op Moer; 6-12 jaar; toegang gratis; ma t/m dO 8.30-12.15 uur; vrijdag 8.30-15.30 uur. Voor de Rehobothschool is Jan Junte een leerkracht geweest met zijn hart bij het welzijn van de leer lingen. Een man met grote pedagogi sche en didactische vaardigheden, zo wordt de heer Junte getypeerd. De zorg voor zorgleerlingen werd door hem altijd buitengewoon serieus genomen. Ook zijn muzikale vaardigheden werden in school hogelijk gewaardeerd. Was er een feest of een viering, dan werd deze altijd opgeluisterd door het piano spel van Jan Junte. De dag van afscheid was een volle dag voor de heer Junte en zijn vrouw, 's Morgens werden zij beiden opgehaald door een oldtimer en op school verwelkomd met feestelijke bogen op het plein. Toegezongen en overladen met cadeautjes in de klas. Aansluitend koffie met de collega's en daarna kegelen met zijn eigen groep. Tussen de middag uit eten met zijn gezin en dan 's middags een druk bezochte receptie. Natuurlijk waren er ook cadeaus van het team. Hierbij werd er gekozen voor het thema 'licht en donker'. Hij kreeg een lamp, een goed boek en een hor loge met inscriptie waarbij het team de hoop heeft uitgesproken dat de heer Junte wat meer tijd zal hebben om, bijgelicht in donkere dagen, een boek te lezen. Hij kreeg ook een per soonlijk afscheidsboek waarbij werd benadrukt dat Jan Junte buiten het lesgeven veel tijd met zijn caravan in Frankrijk heeft doorgebracht. Zevenhuizen - Het Hart van Holland stond toch echt even voor joker met het artikel over de ANBO in de serie "Achter de geraniums?.... mooi niet!. Althans, dat is de mening van mevrouw Eveline Versnel. Hierbij zetten we even wat feitelijke onjuist heden recht. Als één van de activiteiten van de ANBO (die overigens sinds een jaar of tien 'Bond voor 50-plussers' heet) werd pokeren genoemd, maaï nee, dat moet zijn jokeren! Bovendien was mevrouw Versnel, voordat zij in februari voorzitter werd, niet eerst vijf jaar penning meester, maar vijf jaar secretaris. Het loket, waar ouderen met speci fieke problemen terecht konden, werd niet bedacht en opgezet door de ANBO, maar door de gemeente in samenwerking met De Vierstroom en de Zevenster. Als aanvulling wil mevrouw Versnel graag kwijt dat het geld, waar de ANBO-afdeling de activiteiten van organiseert, afkomstig is van de lan delijke contributie. Tweederde van het bedrag blijft bij de landelijke Anbo, eenderde gaat terug naar de plaatselijke afdeling, die het geld gebruikt voor allerlei activiteiten. Omdat de ANBO (dankbaar en gra tis) gebruik mag maken van De Zevenster, blijft er geld over voor extra activiteiten. Bovendien beschikt de afdeling over een 'bing- opot' waar deelnemers aan de acti viteiten een vrijwillige bijdrage in kunnen deponeren. Ook voor de kof fie/thee tijdens de ANBO-middagen wordt een kleine vergoeding gevraagd. Mevrouw Versnel vond dat zij "veel te veel in de belangstelling stond" in het artikel. "Alsof ik voor iedere keer dat ik genoemd wordt een vergoe ding krijg. Vreselijk!". "De heer van der Bent, die zo'n 12 jaar secretaris van de afdeling was, heeft zowel het gym- als het fiets- clubje opgericht", dat wilde ze ten slotte nog even kwijt! Zevenhuizen - Tijdens de zomer en zeker in de vakantie is een gemakke lijk en lekker recept welkom. In Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerka- pelle ligt een recept voor een heer lijke ananascurry klaar. Een aantal ingrediënten voor dit recept, zoals ananas en pandanrijst kan in de Wereldwinkel gekocht worden. Een wijntje voor erbij is ook bij de Wereldwinkel verkrijgbaar, evenals veel theesoorten. De wereldwinkel staat elke zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op het plein voor het gemeentehuis in Zevenhui zen. Zevenhuizen - Het Interkerkelijk Gospelkoor "El Jakim" zoekt nieuwe leden, vooral tenoren en bassen. Het lijkt misschien nog wat vroeg om hier nu aandacht voor te vragen, het is tenslotte vakantie, maar voor degene die nog twijfelt of hij/zij naar een koor zal gaan, komt dat goed uit. De repetities van El Jakim gaan 5 september beginnen. Het wordt een feestelijk winterseizoen want het koor viert het derde lustrum. Wie na die vakantieperiode nog twijfelt, is welkom een langs te komen om te kijken/luisteren/mee te zingen. Ook degene die niet twijfelt, maar echt zin heeft om te gaan zingen na de vakantie, van harte welkom. Er wordt gerepeteerd op de donder dagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen. Zevenhuizen - Voor het laatst deze zomer is er op vrijdag 26 juli kaar ten bij Zang en Kleur. De avond begint om 20.00 uur. Men kan deze avond klaverjassen of jokeren. Iedereen is weikom. Duivensport Zevenhuizen - De Stormvliegers deed zaterdag mee met een con cours vanuit La Souterraine, 681 kilometer. De 103 duiven werden om 6.40 uur gelost en de eerste werd om 15.16 uur geklokt door C. Nobel. De duif had 80 kilometer per uur gevlo gen. Uitslag: 1., 2., 3., 4., 7., 8., 9., 12. en 15. C. Nobel; 5. en 10. Joh. Stofberg; 6. C.P. Edeling; 11. R. Brands; 13. L. van Wensem; 14. Jeffry van der Haak. Het was een prachtige uitslag voor C. Nobel, maar dat kon niet verhin deren dat Joh. Stofberg kampioen is geworden op de fondvluchten, C. Nobel tweede en derde is geworden C. Zweere. Ook was er een concours vanuit Hensies, 186 kilometer voor jonge duiven. De 812 duiven werden om 8.20 uur gelost. Om 10.35 uur was het een duif van L. van Wensem die de eerste plaats opeiste. Uitslag: 1. en 15. L. van Wensem; 2. C. Zweere; 3. en 10. J.S. Heijkoop; 4. D.C. den Hertog; 5. en 13. Joh. Stof berg; 6. B. Hertog; 7. R. van der Helm; 8. N. Koppenaal; 9. en 14. Rita Mizzi/Breedijk; 11. C. Nobel; 12. R. Brands. KERKDIENSTEN - 28 juli Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. W. Radstake; 19.00 uur ds. W.G. van Iperen. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur J. van Lambalgen. Geref. kerk 9.30 uur dr. H.J. Kou- wenhoven. Ver. Vrijz. Herv. 10.30 uur J. van Driel. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul; 18.30 uur Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Oor schot; 18.30 uur ds. H. Visser. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MHJ, Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. van der Spek-Ebbers, 079-593.2!'.06 C19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 07/ 593.27.02 (13.30-14.30 uur); m H.M.C. Cammeraat 079-593.21.4» (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland Pamassia, psycho-medisch cejK trum, IJssellaan 2-2a. 2806 j Gouda, telefoon 0182-563500, fa 0182-563521. Bereikbaar: maandaS tot en met vrijdag van 9.00 tot h uur.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8