venementen juli/augustus Tennisvereniging Waddinxveen De Tentdagen komen eraan! Groene Hart Team wint Regio Haarlem Cup 2002 REGIO Hart van Holland 31 juli 2002 pagina 15 13! juli: Gouds Montmartre: Antiek en curiosamarkt. 1 augustus: Gouda: Kaas en ambach- tenmarkt. 2augustus: 19.00 uur wekelijks rond leiding door natuurgebeid Het Koornmolengat. (duur 2 uur) deel name gratis. (informatie 010- 4551020/4181031) (zie www.recrea- tiegebied-rottemeren.nl 2 augustus: Zoetermeer: 14.00-21.00 uur vlooienmarkt in de Dorpsstraat. 3 augustus: Rondvaarten langs de boomkwekerijen van Boskoop. Aan vang 13.30. 3 augustus: Drie musea tocht. Reeu- wijk/ Bodegraven/ Boskoop. Voor 5,- kan men het boomkwekerijmuseum, het kaasmuseum en de oudheidka mer bezoeken. 3 augustus: Zoetermeer, oude dorp: Rabobank wielerronde, waaraan ook de top van de sport meedoet. Start: Oranjelaan. 3 augustus: 21.30 uur Vleermuiséx- cursie door Zevenhuizen. Start: gemeentehuis (info:0180-632509) 3en 4 augustus: Fietstocht Tourclub Zevenhuizen: Weekendtocht. Afstan den: 40, 90 en 120 km. Starttijden 90 en 120 km vanaf 08.00 uur en 40 km vanaf 10.00 uur bij eetcafe De Roer domp. (zie www.tczevenhuizen80.nl) 5 augustus: Gouda: Zomeravond Beiaard concert. 6. en 7 augustus: Dagtocht vanuit Gouda, Waddinxveen er. Boskoop naar Vogelpark Avifauna. 7 augustus: Gouds Montmartre: Antiek en curiosamarkt. 7 augustus: Zoetermeer: vanaf 11.00 uur kindervlooienmarkt in de Dorps straat. 8augustus: Gouda: Kaas en ambach- tenmarkt 9augustus: 19.00 uur wekelijks rond leiding door natuurgebeid Het Korenmolengat. (duur ongeveer 2 uur) deelname gratis, (informatie 010-4551020/4181031) (zie www.recreat iegebied-rottemerennl 10 augustus: Draaidag molenvier gang Tweemanspolder: De vier pol- i dermolens draaien als de weersom standigheden het toelaten tussen 10.00 en 17.00 uur. Voor meer infor- j matie: J. Ottevanger, tel: 0180- 638180.(zie www.molens.nl) 10 augustus: Rondvaarten langs de boomkwekerijen van Boskoop. Aan vang 13.30. 10 augustus: Drie musea tocht. Reeu- wijkBodegraven/ Boskoop. Voor 5,- kan men het boomkwekerijmuseum, het kaasmuseum en de oudheidka mer bezoeken. Voor meer informatie: VW-Zeven- huizen Reisburo De Zwaluw, Dorps straat 149, Zevenhuizen, 0180- 632131. In de afgelopen jaren is er heel wat veranderd in de regelgeving voor hygiëne en milieucodes bij horecagelegenheden. Ook de kantines van sportverenigingen kregen met deze nieuwe regelgeving te maken. Omdat deze kantines meestal vrijwel geheel door vrijwilligers geleid worden, legt dit waarschijnlijk nogal wat druk op de verenigingen. Tijdens de zomervakantie nemen we iedere week een andere sportkantine onder de loep, om te kijken hoe de verenigingen hun kantines hebben ingericht en geor ganiseerd. Hoe gaan ze bijvoorbeeld om met de strengere overheidseisen? Of spelen er heel andere problemen? DEZE WEEK DEEL 1 In en om de kantine van: Door Karin Jongkind Tennisvereniging Waddinxveen Tennisvereniging Waddinxveen is een grote club in het Waddinxveense. De vereni ging werd opgericht op 21 september 1960 en was toen gevestigd in het War- naarplantsoen. In 1979 werd het sportpark De Woerd in gebruik genomen en ver huisde de tennisvereniging naar dit nieuwe sportpark. Het huidige clubgebouw dateert ook uit die tijd. Op het Tennispark De Woerd hebben de ruim 640 leden acht gravelbanen tot hun beschikking. Alle acht banen zijn verlicht. Cees Kroon, die een maand geleden zijn functie van voorzitter van de tennisvereniging neerlegde, ver telt over 'zijn' club en legt uit hoe je een groot kantinebedrijf als dat van Tennisver eniging Waddinxveen organiseert. Semi-professioneel Kroon: "Het clubgebouw van Tennisver eniging Waddinxveen omvat een grote kantine en een moderne bar en keuken. In 2000 is veel apparatuur in de keuken vernieuwd. Zo kwam er een nieuwe fri- tuurinstallatie, werden er grotere vries kasten geplaatst en kreeg de keuken een nieuw gasfornuis. Een jaar later werd de bar geheel vernieuwd. Geen overbodige luxe, want het ledenaantal is groot en het park wordt intensief bespeeld. Onze vereniging heeft 640 leden, waarvan 460 seniorleden. Een flink aantal daarvan zijn Vutters, die regelmatig overdag een balletje slaan." Organisatie van de bar Het tennispark De Woerd is zeven dagen per week geopend, van 's och tends negen uur tot 's avonds 11Cees Kroon: "Als het park open is, is ook de kantine bemand. Wij vinden, dat de leden na het spelen altijd een drankje of een hapje moeten kunnen kopen. Geluk kig hebben we nog geen problemen met de sociale hygiënecode, die een aantal jaar geleden werd ingevoerd. Twee leden van onze club hebben een vaste horecavergunning en alle mensen die een dagbardienst draaien volgden de cursus sociale hygiëne. Verder wordt de kantine geheel gerund door vrijwilligers, zowel in organisatorisch opzicht als in de uitvoering. De bar- commissie bestaat uit vier mensen, die de inkoop, de administratie én de bar diensten regelen. Alle seniorleden van de vereniging - met uitzondering van ereleden en de leden boven 70 jaar - zijn verplicht om tijdens het seizoen (maart tot oktober) 2 kantinediensten te draaien. Deze 'diensten' worden vooraf ingeroosterd en aan ieder lid overhan digd." Een aardig uitgangspunt, maar hoe organiseer je nu een dergelijk groot kantinebedrijf? En hoe zorg je ervoor dat leden hun verplichting ook daad werkelijk op zich nemen? Cees Kroon: "Zodra iemand lid wordt van onze club, maken we hem of haar duidelijk wat de rechten, maar ook wat de plichten zijn. Om ervoor te zorgen dat alle leden hun verplichting nakomen is er een vrij fors boetesysteem ontwikkeld. Dit houdt in, dat leden die verhinderd zijn op de afgesproken datum in eerste instantie moeten proberen hun 'dienst' te ruilen. Als dit niet lukt is er een lijstje beschik baar van mensen, die de 'kantinedienst' tegen een vergoeding (van 22 euro) wil len overnemen. Als geen van deze men sen beschikbaar is, kan de barcommis- sie uitkomst bieden. Dit kost je als lid dan wel 35 euro. Leden die helemaal niet komen, krijgen zonder pardon een rekening van 45 euro thuisgestuurd." Praktijk Op het eerste gezicht lijkt alles goed Na een partijtje tennis is het doorgaans goed toeven op het terras van een tennisvereniging. geregeld. De bar is altijd open en het assortiment is groot. Voor de tennis sers is dit uiteraard prettig. Toch zitten er ook wel wat haken en ogen aan het systeem. Mensen, die nog maar kort lid zijn van de vereniging, hebben door hun kleine netwerk bijvoorbeeld weinig tot geen mogelijkheid om hun kantine- dienst te ruilen. Ook de lengte van de diensten - een middagdienst in het weekend loopt van 2 tot 7 uur en een avonddienst van 7 tot half 12 - speelt menigeen parten. En dan is er nog de uitgebreide keuken. Eigenlijk is de kan tine van de tennisvereniging méér dan een gemiddelde sportkantine. Door de vernieuwingen in de keuken is het bijna een semi-professioneel horecabedrijf geworden, waar tijdens toernooien of drukke (competitie) speeldagen een groot assortiment snacks, broodjes en drankjes verkocht worden. Op 'regulie re' speeldagen is dit assortiment duide lijk beperkter, maar blijft het aanbod in tegenstelling tot de gemiddelde sport kantine redelijk groot. Benthuizen - Vein woensdag 28 tot en met vrijdag 30 augustus staat de 'ent aan de Appelgaarde in Bent huizen. Dit jaar is het thema "Zéker Wetenl". Alle kinderen van 4 tot en ■net 13 jaar zijn hartelijk welkom. Het begin van de dag is om 10.00 uur in de tent. Je kunt hier luisteren naar Bijbelverhalen, *®gen met elkaar en maken iets ht°ois. Ook beleef je iedere dag Bannende avonturen met drie f/n'deugende jongens, 's Middags I oe' je je geen moment te vervelen, ant dan worden er allerlei spellet- 'hsgedaan. Tidagmorgen is er een heel bijzon- r Programma, want dan kun je kij- n "aar een mimespeler. Vrijdag- and, vanaf 19.00 uur, verzorgt de andweer een spetterend brand- *eerfeest. oor groep 7 en 8 is een apart pro- 8 amma in de tienertent. 'erraSi v<>or de ouders kom l ouc'ers die hun kind(eren) „p en brengen, is dit jaar een terras onHu1 k'j de tent. Men kan hier mil-., e!genot van een kopje koffie •neelcjken met de kinderen ondprogramma's Ook voor jongeren vanaf 12 jaar is er iedere avond een leuk programma. Op woensdagavond wordt de inmiddels traditionele survival gehouden, waarbij je heel wat hin dernissen moet nemen om de finish te halen. Om 18.30 uur kun je je per groep van maximaal 5 personen inschrijven bij de tent. Om 19.00 uur wordt het startschot gegeven. Don derdagavond laat koffiebar De Schuilplaats de spannende film "The cross and the switchblade" zien. Om 19.30 uur staat de tent open en om 20.00 uur start te film. In de pauze en na afloop is er eten en drinken te verkrijgen. Afsluiting Tentdagen Op zondag 1 september worden de Tentdagen afgesloten in de Her vormde kerk in Benthuizen. De dienst begint om 9.30 uur. Hierin zal het thema "Zéker weten" ook cen traal staan. Alle kinderen kunnen zich verzamelen om 9.15 uur in "de Bron", het gebouw achter de kerk. Na afloop van de dienst wordt er kof fie en limonade gedronken en aan sluitend wordt er met elkaar nog wat liederen gezongen tijdens de Zing mee. Ook de ouders zijn welkom. Voor meer informatie: Mariëtte van Rumpt, telefoon 079-3317077. Haarlem - Het Groene Hart Team, een selectie van tweedejaars D- pupillen uit de regio, heeft afge lopen zaterdag op het complex van RCH in Heemstede de Regio Haar lem Cup gewonnen. Het Groene Hart team versloeg in de finale de All Stars Boskoop met 1-0. De Haarlem Cup is een vijfdaags internationaal jeugdvoetbal- toernooi in de regio Haarlem waar bijna 250 teams over de gehele wereld aan deelnemen. Dit toernooi staat sinds jaren bekend als Neder lands grootste internationale jeugd- toernooi. Het Groene Hart Team doet inmiddels voor de derde keer mee. Dit team bestaat uit tweede jaars D-pupillen uit de regio die gedurende het seizoen geselecteerd zijn door scout en organisator Piet de Boer. Ook de eerste twee keer werd de finale gehaald, maar nooit eerder won het team de Regio Haar lem Cup. Het Groene Hart Team had een uit stekende start van dit toernooi. In de eerste wedstrijd werd 11-0 gewonnen van de Breakers uit de Verenigde Staten en de tweede wed strijd tegen de Rowdies, eveneens uit de Verenigde Staten, werd met 12-0 gewonnen. Er werd in de derde wedstrijd weliswaar met 2-2 gelijk gespeeld tegen de KNVB Bears, maar doordat de laatste wedstrijd tegen HBC uit Heemstede met 8-0 werd gewonnen, was de eerste plaats in de poule voor Het Groene Hart Team. Hiermee kwalificeerden ze zich voor één van de twee finale poules. De eerste drie wedstrijden in de fina lepoule werden ook relatief eenvou dig gewonnen. Tegen Abbey Athletic uit Engeland werd het 114) en ook HBC uit Heemstede werd met die cij fers opzij gezet. De wedstrijd tegen de Wright Robinson SC (uit Enge land) ging lang gelijk op, maar werd uiteindelijk in een 6-3 overwinning omgezet. De laatste wedstrijd in de poule was tegen Etela-Espoon Pallo uit Finland, die op het hoogste niveau in Finland spelen en die net als Het Groene Hart Team ook alle wedstrijden tot nu toe ruim hadden gewonnen. Maar doordat het Groene Hart Team deze wedstrijd in winst omzette (4-2), was voor het derde jaar achtereen de finaleplaats een feit. De finale, die zaterdag werd gespeeld, was tegen de All Stars Bos koop, die de andere finalepoule had gewonnen. In de finale waarin Het Groene Hart Team de betere ploeg was, maar het tot de laatste minuut spannend bleef, was het uiteindelijk één doelpunt wat het verschil maak te. In de dertiende minuut van de wedstrijd lobte Bart Slob van voet balvereniging Nieuwerkerk de bal over de Boskoopse keeper. De 1-0 stand bleef tot de laatste minuut op het scorebord staan en zodoende mocht Het Groene Hart Team zich voor het eerst laten huldigen als winnaar van de Regio Haarlem Cup. Het Groene Hart Team bestond dit jaar uit de volgende spelers: Twan Bakker (Argon), Kars Blijleven (ARC), Arjen van de Eijk (Be Fair), Rob Flaasjes (ARC), Erwin van de Klis (Oudewater), Richard Koeke- bakker (Olympia), Mark van de Maa- rel (Argon), Emiel van Malkenhorst (Olympia), Leon Overbeek (Sport- lust), Bart Slob (Nieuwerkerk), Mark Veerman (Rohda '76), Niels Verhaar (Argon), Pim Verlaan (Alphense Boys), Kristiaan van Vliet (VEP) en Kevin de Vries (Alphense Boys). De begeleiding bestond uit Henk Zaal (Zwammerdam), Teun Bakker (Argon), Rolf Kerkman (Rohda '76), Jan Lit, Paul van Veen (RVC '33) en organisator Piet de Boer.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15