nieuws Wederom "Tussen Kunst en Kitsch" op het Oogstfeest Rabobank Hypotheek bescherming Autobedrijf Ed Hemink start Auto Airco Zevenhuizen Wederom bloedrode beurs week De bank waar je lid van wordt W! Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 31 juli 2002 voor u, van en door uw bank ftmw. Bezoekadressen AGENDA I Openingstijden: Rabofoon: Rabo orderlijn: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Telefoonnummer Reisbureau: Service centrum verzekeringen: E-mail-adres: Rabobank website: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Rabobank Autobedrijf Ed Hemink is al 15 jaar een begrip en een vertrouwd adres in Zevenhuizen en omstreken voor reparatie en onderhoud van alle merken personen- en bedrijfsauto's. Zij startte recentelijk Auto Airco Zevenhuizen om aan de behoefte aan onderhoud en reparaties van airco's te voorzien De ontwikkeling van de auto gaat razendsnel. Nog geen tien jaar gele den was de airconditioning een vrij exclusieve accessoire. Nu wordt bijna 60% van alle nieuwe auto's afgeleverd met airco installatie, zijn niet eens meer zonder te bestel len. De automobilist gaat steeds meer waarde hechten aan comfort en een constant aangename temperatuur draagt daar zeker aan bij. Airco-installaties zij echter onder houdsgevoelig. Zo moet elk jaar de verdamper worden gedesinfecteerd en het interieurfilter worden vervan gen. Elke twee jaar moet de droger worden vernieuwd. Daarnaast zijn airco-installaties ook aan slijtage onderhevig, dus reparaties zullen ook niet uitblijven. Autobedrijf Ed Hemink vond het een belangrijke aanvulling om nog meer service te kunnen verle nen aan nieuwe of bestaande klanten. Het negatieve beurssentiment ver dween ook afgelopen week niet. De AEX-index verloor in één week maar liefst 12,1% en zette een slot- stand van 336 punten op de bor den. De koersen daalden over een breed front waarbij financials door de winstwaarschuwingen van Aegon en Fortis de onderste plaat sen bezetten. Van de 25 hoofdfond sen wist er geen enkele uit de rode cijfers te blijven. Vooral voor financiële waarden was het dus een dramatische week. Op maandag en dinsdag meldden res pectievelijk verzekeraar Aegon en bankverzekeraar Fortis dat zij hun eer der afgegeven winstverwachtingen niet zullen halen. Dit is vooral te wijten aan de malaise op de beurzen. De winstwaarschuwing kwam Aegon te staan op een koersverlies van iets meer dan 39%. Fortis verloor meer dan 23%. Ook andere financiële waarden zoals grootbank ABN Amro en bankverzekeraar ING incasseerden zware klappen. Chemie- en farmacie concern Akzo Nobel meldde even eens dat het de eerder afgegeven prognoses los moet laten. Daarnaast kwam de onderneming met tegenval lende cijfers over het eerste halfjaar van 2002. Het aandeel Akzo Nobel werd 16.5% goedkoper. Chemiecon cern DSM presenteerde donderdag, dus buiten de verslagweek, juist uit stekende cijfers. Door de dramatische stemming op de beursvloer moest DSM toch een verlies van 10.7% accepteren. Op donderdag veerden de koersen op de Europese beurzen overigens stevig op nadat de Ameri kaanse aandelenbeurzen woensdag mooie winsten boekten. Er waren twee voorname redenen voor de winst. Ten eerste reageerden beleg gers positief op het bericht dat zaken bank JP Morgan ontkend heeft dat het een kwalijke rol heeft gespeeld bij het Enron-debacle. Ten tweede bereikten de Democraten en de Republikeinen overeenstemming over de invoering van een nieuwe anti-fraudewet, die onder meer voorziet in strenger toe zicht op accountants en hogere straf fen voor managers die zich schuldig maken aan financiële malversaties. Gedurende de week boekte de Dow Jones-index een verlies van 3.1% tot een stand van 8264 punten. Dit was vooral te danken aan de winstjes die fondsen met een zwaar gewicht in de index boekten. Bron: IRIS Research U kent dit tv-programma waar schijnlijk wel waarin een deskundi ge de waarde taxeert van veelal oude voorwerpen die door bezoe kers van huis worden meegebracht. Het blijkt dan meer dan eens dat sommige mensen zonder het te weten zeer exclusieve en vaak kost bare voorwerpen in hun bezit heb ben. Stichting Oud Zevenhuizen/Moerka- pelle heeft, vanwege het grote succes van vorig jaar, ook dit jaar weer het concept van "Tussen Kunst en Kitsch" naar het Oogstfeest gehaald. Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle heeft zich dan ook graag wederom bereid verklaard om alle benodigde fa ciliteiten beschikbaar te stellen. Op het Oogstfeest, dat plaatsvindt op 7 september aanstaande, zal tussen 12.00 en 14.30 uur een ervaren taxa teur van het Vendu Notarishuis uit Rotterdam zitting houden in de Rabobank. Het geheel zal worden gepresenteerd door Arie Boertje. U kunt dan met uw waardevolle voorwerpen naar de Rabobank komen om die te laten taxeren. Als de belangstelling groot is, wordt het aantal voorwerpen per persoon beperkt tot twee. Bij binnenkomst krijgt u een nummer uitgereikt, waarmee de volgorde van hande len wordt bepaald. Van grote voorwerpen zoals schilderijen of een meubelstuk kunt u ook een foto meenemen. De taxateur kan dan aan de hand van deze foto zien uit welke periode het voorwerp komt en onder voorbehoud een indicatie van de waarde geven. U woont ongestoord en prettig in het huis van uw keuze. Zaken gaan goed. Helaas kunnen er tijden komen waarbij de financiën onder druk komen te staan. Door ziekte of het verlies van uw baan kan uw inkomen dalen. Een tijd van onrust breekt aan totdat u hersteld bent of een andere baan heeft gevonden. Om te zorgen dat u in deze moeilijke tijd toch prettig en ongestoord kunt blijven wonen in uw eigen huis, biedt de Rabobank u de Rabobank Hypo theekbescherming aan. De flexibele oplossing die u helpt deze moeilijke periode te overbruggen met minder zorgen. U verzekert uw woonlast voor ziekte en werkloosheid. Als u ziek of werkloos wordt, dan wordt in deze moeilijke tijd de woonlast aan u vergoedt. U hoeft dan niet om te kij ken naar uw hypotheekbetalingen. De premie kunt u maandelijks of in een keer als een koopsom betalen. Deze koopsom kunt u financieren als onderdeel van uw hypothecaire lening. Indien u vóór 6 september 2002 een Spaarhypotheek afsluit en daarbij de koopsomvariant van de Rabobank Hypotheekbescherming accepteert dan ontvangt u bij een rentevaste periode van 1 t/m 5 jaar een korting op de hypotheekrente van 0,2%. Voor nadere vragen over Rabobank Hypotheekbescherming en bovenge noemde actie kunt u contact opne men met de afdeling Huis Hypo theekadvies 0180-637353. Rabobank stijgt op ranglijst beste banken De Rabobank steeg op de rang lijst van beste commerciële banken ter wereld naar de 26ste plaats en op de Europese rang lijst naar de 13de plaats, leder jaar publiceert het gerenom meerde financiële tijdschrift The Banker een lijst met de dui zend beste banken van de wereld. De grootte van het eigen vermogen bepaalt de plaats die een bank op de lijst inneemt. Met een totaal van bijna 15 miljard dollar steeg de Rabobank in het afgelopen jaar wereldwijd van de 31ste naar de 26ste plaats. Op de ranglijst van Europese banken steeg de Rabobank dertien plaatsen. Vorig jaar stond de bank hier ook op de 26ste plaats. Ruim voldoende voor Ups and Downs-publicaties Abonnees op het maandblad Ups and Downs en de Ups and Downs Weekly waarderen beide publicaties met het rapportcij fer 7. Deze beoordeling komt uit een enquête die onder 6.500 Rabobankklanten is gehouden. Het onderzoek vond plaats in mei onder abonnees op Ups and Downs en een aantal actie ve en zeer actieve Rabobank- beleggers. Van de 6.500 gese lecteerde Rabobankklanten hebben 1.346 personen de schriftelijke enquête terugge stuurd. De enquête is uitgevoerd om te peilen hoe de Ups and Downs I publicaties worden gewaar deerd en of de uitgaven aanslui- ten op de behoefte aan beleg gingsinformatie. Thema 'Schenken Erven' op Rabobank.nl 'Hoe draag ik vermogen over aan mijn kinderen, zonder dat zij teveel belasting betalen?' Het antwoord op deze vraag staat nu op www.rabobank.nl. Onder de rubriek Gezin staat nu het thema Schenken Erven. Het is van belang dat ouders en kinderen tijdig voorzieningen treffen. En om de fiscale regels; zo toe te passen, dat er niet te j veel belasting hoeft te wordenj betaald. Op de site worden twee reken- j tools aangeboden, staat de nieuwe wet erfrecht toegelicht en kan een adviesgesprek aan gevraagd worden. Floriade Oogstfeest 6 april t/m 20 oktober 7 september Bmil' KT' 1 fi Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2