NIEUWS Zevenhuizen-Moerkapell De bank waar je lid van wordt Kolibri Cosmetica: natuurlijke huidverzorging met Tea Tree Olie Beurzen vinden weg terug omhoog Augustus: Rabo Jongeren maand Valse biljetten van vijf en tien euro Wat kunt u met www.rabobank.nl Weeknieuws 7 ZZM.Ml? pagina 2 Hart van Holland 7 augustus 2002 voor u, van en door uw bank Bezoekadressen: Vijfjarige samenwerking met Van Gogh Museum Schade on-line melden Rabobank Groep neemt VIB Corp over AGENDA 2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751AZ Moerkapelle Openingstijden: inderdag 09.00-17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: FMilii Telefoonnummer Reisbureau: Rabofoon: Rabo orderlijn: Service centrum verzekeringen: ^-mail-adres: Mg Rabobank website: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: 7V Rabobank Kolibri Cosmetica houdt zich bezig met de ontwikkeling en verkoop van 100% natuurlijke, huidvriende- lijke cosmeticaproducten. René Gouw, eigenaar van Kolibri, vertelt enthousiast dat hij een nieuwe pro ductlijn heeft opgezet, onder de naam Creatique Cosmetics. Het nieuwste huidverzorgingsproduct in het assortiment van Creatique Cos metics is sinds enige maanden Daily Face Wash. Dit is een volledig natuur lijk huidproduct dat jeugdpuistjes en mee-eters helpt te bestrijden en voor komen. De toevoeging van Australi sche Tea Tree olie zorgt voor een des infecterende werking. De medicinale werking van Tea Tree olie is al duizenden jaren bekend bij de Aboriginals, de oorspronkelijke bewoners van Australië. Zij trokken er speciale kruidenthee extracten van en gebruikten het aftreksel om wonden en allerlei soor ten pijn mee te behandelen. De groot ste kracht van de olie bleek echter de bestrijding van infecties en huidaan doeningen. Nu steeds meer bekend wordt over bijwerkingen van antibioti ca en synthetische medicijnen, heeft het gebruik van Tea Tree olie wereld wijd een vlucht genomen. Naast Daily Face Wash bestaat er een breed assortiment met natuurlijke huidverzorgingsproducten op basis van Tea "[ree olie, waaronder hand- en body lotion, shampoo en conditioner, deodorant, zonnebrand crème en aftersun lotion. "De producten van Kolibri Cosmetica," zegt René Gouw trots,"zijn in Zevenhuizen verkrijgbaar bij drogisterij Rodenburg en elders in Nederland bij de betere drogist, reform winkel, kruiderij of vitaminewinkel." Na de dramatische koersverliezen van de laatste tijd, keerden beleg gers in de afgelopen week terug naar de beurs om zich in te kopen in de 'dip'. Zelfs slechter dan verwach te cijfers met betrekking tot het consumentenvertrouwen en de economische groei in de VS konden de kopers daarbij niet afschrikken. De toonaangevende beurzen vonden in de afgelopen week de weg terug omhoog. De AEX-index herstelde zich van de verliezen van de voorgaande week. Beleggers bleken de ver wegge zakte aandelenprijzen aantrekkelijk te vinden en de veelal positieve kwar taalcijfers waarmee verschillende ondernemingen over de brug kwa men, deden de rest. Zo presenteerden producent van apparatuur voor de halfgeleiderindustrie ASM Internatio nal en was- en voedingsmiddelenfa brikant Unilever goede resultaten. Daarnaast rapporteerden chemiecon cern DSM en luchtvervoerder KLM weliswaar iets lagere omzetten over het tweede kwartaal van 2002, maar beide boekten desondanks een grote re winst ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Koninklijke Olie detoneerde met een iets lager dan verwachte nettowinst. In de loop van de week nam de druk op fondsen met een forse exposure aan de Braziliaanse markt overigens wel toe te nemen. Zowel grootbank ABN Amro als grootgrutter Ahold ondervinden hinder van de economi sche crisis waarin het land verkeert. Afgelopen week bereikte de Brazili aanse real een historisch dieptepunt tegenover de Amerikaanse dollar. Reden daarvoor was de onzekerheid omtrent de bereidheid van het IMF om nieuwe leningen aan het land te verstrekken. De valutacrisis zorgde voor koersdalingen bij bedrijven met veel belangen in Brazilië. De Amerikaanse beurzen moesten deze week opboksen tegen onver wacht slechte macro-cijfers. Zowel het consumentenvertrouwen als de eco nomische groei bleken zich niet te ontwikkelen zoals eerder nog aange nomen werd. Het consumentenver trouwen viel bijna 4 punten lager uit dan verwacht, terwijl de groei van het Amerikaanse BBP slechts de helft bedroeg van hetgeen voorspeld was. Daarnaast kwamen in de VS ook ver schillende beursfondsen met cijfers, maar daar was de teneur minder posi tief, wat zorgde voor forse koers schommelingen in de Dow Jones en de Nasdaq. Bron: IRIS Research Rabo In de maand augustus staat bij de Rabobank het thema jongeren in de schijnwerpers. Deze week beginnen wij met de oudste jongeren die zich in de komende tijd op een nieuw studie jaar aan het voorbereiden zijn. De Rabo Studentenrekening Als je het eindexamen nog maar net hebt afgerond staatje hoofd er niet echt naar om allerlei zaken te gaan regelen die met het begin van een nieuwe stu die te maken hebben. Eerst even lekker op vakantie en dan misschien op zoek naar eermoonruimte, een bijbaantje en wat er nog meer bij komt kijken. Een kort bezoekje aan de Rabobank in Zevenhuizen of www.rabobank.nl kan jou bij die speurtocht prima helpen. Allereerst kennen wij de Rabo Studen tenrekening, waarbij je met een gratis Europas en de Rabox wereldwijd betaal- gemak hebt met je eigen pincode, zowel in winkels en via de geldautomaat, als via Rabo Internetbankieren. Je kunt voordelig tot 1.000,00 rood staan en een eigen credit card, de Rabocard, aan vragen. Van Interpolis hebben we een speciale Alles in één polis voor studenten, waar binnen een inboedel- en aansprakelijk heidsverzekering zijn opgenomen en waar je aanvullend een doorlopende reisverzekering bij kan afsluiten.Studen ten die uitwonend zijn dienen tevens zelf voor een ziektekosten verzekering te zorgen, welke is ondergebracht in de Standaard Pakket Polis van CZ. Verder kennen wij nog een aantal niet- bancaire diensten voor studenten, zoals de Rabobank Kamer Alert Service, geven we uitgebreide informatie over wat je allemaal moet regelen als je gaat verhui zen (financiële checklist, praktische tips etc) en vertellen we watje van de fiscus kunt verwachten met een bijbaan, stu diefinanciering en ondersteuning van je ouders. Heb je de studentenrekening, dan krijg je 4 x per jaar de bijsluiter Xtra die een hoop voordelen biedt. Surf voor informatie naar www.rabobank.nl, of kom eens langs bij onze bank. Op verschillende plaatsen in Neder land doken vorige week valse biljet ten van vijf en tien euro op. Ook in Moerkapelle is inmiddels een vals biljet van vijf euro ontdekt. Meestal gaat het om kleurenkopieën. Die komen vaker voor en zijn betrek kelijk eenvoudig te herkennen. De vijf tig eurobiljetten die onlangs in Frank rijk en Duitsland zijn aangetroffen, zijn een geval apart. Hier zijn valsemunters er in geslaagd het hologram in de zil veren streep die dwars over het biljet loopt, goed na te maken. Overigens zijn in Nederland deze biljetten nog niet aangetroffen. Zelf uw Alles in één Polis samenstellen Sinds kort kunt u on line uw Alles in één Polis samenstellen via internet. Om uw polis via internet te kunnen inzien, dient u in het bezit te zijn van een Digipass of Random Reader. Door op 'Polisover zicht' te klikken krijgt u inzage in uw Alles in één Polis. Via internet kunt u geheel vrijblijvend een premieberekening maken voor verschillende verzekeringsproducten. Per product kunt u zelf de premie berekenen die geheel is afgestemd op uw persoonlijke situatie. Overigens kunt u reeds afgesloten verzekeringen niet on line wijzigen. Indien u uw bestaande verzekering wilt wijzigen, dan dient u contact met ons op te nemen. Een nieuwe verzekering binnen uw Alles in één Polis toevoegen, is uiteraard wel mogelijk. Hypotheekinformatie via Internet De hypotheekinzage via internet biedt u op een eenvoudige wijze inzage in uw lopende hypothecaire financieringen Toch zijn ook deze 'goede' falsificaties relatief gemakkelijk te herkennen. Zeker met de bekende UV-lampen. Hieronder lichten de valse biljetten helemaal op. Bij echte biljetten lichten alleen de vezels op. Maar ook zonder UV vallen de biljetten snel door de mand. Bijvoorbeeld door op het hologram en het watermerk te letten. Bovendien voelt het papier van valse biljetten slap per aan. Bij kleurenkopieën valt de microtekst vaak weg. Ook kan het bij twijfel uitkomst bieden een echt biljet naast het verdachte te houden. Is er inderdaad sprake van een falsificatie, ga dan altijd naar de politie. Soms is het mogelijk de herkomst te achterhalen. zoals uw hypotheek, een hypothecair krediet en een bouw- en premiedepot. De hypothecaire financieringen vindt op www.rabobank.nl binnen Betalen Spa ren in de linkerkantlijn onder het kopje Hypotheken. Door op dit kopje te klik ken, krijgt u inzage in uw hypothecaire financieringen. Om uw hypothecaire financieringen via Internet te kunnen inzien, dient u te beschikken over: een PC met toegang tot het Internet een betaalrekening en een hypothe caire financiering bij de Rabobank Rabo Internetbankieren inclusief een Digipass of Random Reader Indien u hierover nog niet beschikt dan kunt u deze aanvragen. Rabo Internet bankieren is onderdeel van de Rabox waarvoor u 10 euro betaalt. Met inter netbankieren kunt u via internet beta len, sparen, lenen, beleggen en verze keren. De Rabobank en het Van Gogh Museum gaan vanaf 2003 een vijf jarige samenwerking aan. Vorige week maakte het Van Gogh Museum de aankoop van een bij zonder schilderij bekend, 'De Pier van Boulogne-sur-Mer' van de impressionist Manet. Deze aankoop is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Rabobank, als start van een vijfjarig partnership tussen het Van Gogh Museum en de bank. Het Van Gogh Museum en de Rabobank gaan een gezamen lijke visie uitwerken op het vergro ten van de aantrekkingskracht van het Van Gogh Museum voor de Nederlandse bezoekers. Dit sluit aan op de jarenlange samenwer king met de Stichting Museum Jaarkaart. Sinds enkele weken kunt u via internet uw schade on-line melden via www.schadeonline.nl. Op deze internetsite kunt u schade melden voor uw Alles in één Polis en voor de Bedrijven Compact Polis. Overi gens kunt u uw schade ook recht streeks via telefoonnummer (013)- 580 1234 melden. Voor zowel de telefoon als het internet geldt dat u 24 uur per dag, 7 dagen per week uw schade direct kunt melden. De Rabobank Groep heeft vorige week de overname bekendge maakt van VIB Corp (NASDAQ: VIBC), een bancaire houdstermaat schappij die financiële diensten levert in Californië. Door de overna me van deze Amerikaanse retail- bank krijgt de Rabobank toegang tot de agrarische sector in Califor nië. Volgens de voorwaarden van de overeenkomst neemt Rabobank 100% van de gewone aandelen in VIB Corp over. De overname van VIB Corp wordt naar verwachting afge rond in het vierde kwartaal van j 2002 of vroeg in het eerste kwartaal j van 2003. VIB Corp heeft haar hoofdkantoor in El Centro, Califor- rtië, en telt vierentwintig vestigin- j gen van de Mexicaans-Californi- sche grens tot aan Fresno. Het bedrijf heeft ongeveer 425 mensen in dienst en beschikt over bijna USD 1,3 miljard aan activa. Vergele ken met de zes maanden eindigend op 30 juni 2001, zijn de netto inkomsten van VIB Corp over de zes maanden eindigend op 30 juni 2002 toegenomen met 51% tot USD 6,6 miljoen, op basis van totale baten van USD 31,1 miljoen Floriade Oogstfeest 6 april t/m 20 oktober 7 september

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2