Vakantiewerker bij Piet Smal: "Bloemen voor m'n rijbewijs" Groeneweg verliest onterecht Reddingsbrigade bewaakt niet alleen bij Wadd'lekker Bibliotheek Duivensport Koppel klaverjassen in de Boog Activireiten-Mgenaa Hart van Holland 7 augustus 2002 ZEVENHUIZEN MOERKAPE LI F 26 t/m 30 augustus is het weer zover De Jeugdweek in Moerkapelle Gert de Wit 9 augustus 40 jaar. Gefeliciteerd van Uwe, Annet, Maurice en Pascal Jan Luchthart, voor het derde jaar bij Piet Smal. Een weder zijds genoegen. Iizen aan Door Frits Bromberg f Zevenhuizen - "Een mobieltje heb ik al. Nu m'n rijbewijs nog." Om dat laatste in bezit te krijgen staat de 18- jarige Jan Lugthart uit Waddinxveen om zes uur naast z'n bed, om zich om zeven uur te melden bij Piet Smal Alstroemeria aan het Zaaipad in Zevenhuizen. Van de negen weken vakantie is hij ruim zeven weken bij Smal te vinden, van maandagmor gen en alle overige werkdagen tot vier uur 's middags en de zaterdag morgen. "Best veel ja. Maar het is prettig werk, je wordt niet afgebeuld en ik weet waar ik het voor doe: geld verdienen voor m'n rijbewijs. Met m'n ouders heb ik afgesproken dat ik de eerste vijftien lessen betaal, zij daarna de rest." Een pittig voornemen, want zater dagmiddag moet worden gevoetbald en een avondje stappen is Jan ook niet vreemd. Hoe de verdeling: rijbe wijs én stappen tot stand moet komen, is van later zorg. Voorlopig liggen nog duizenden Alstroemeria's op Jan te wachten, tot hij anderhal ve week vrij neemt. "Daarna zie ik wel." Het aantal vakantiewerkers en uit zendkrachten is tamelijk constant. Jan Lugthart: "Ik heb ook eens toma ten geplukt bij een kweker die me de hele dag liep uit te schelden. Ik pluk te niet goed en de kweker vertelde me niet wat ik fout deed. Daar bleef ik dus niet lang. En wat de verdien sten zijn, zit ik bij Smal ook goed. Van m'n school doen ze allemaal vakantiewerk en natuurlijk willen we weten, wat een ander krijgt. Smal scoort normaal. Dat is er de reden van, dat ik hier voor het derde jaar terug ben gekomen." Ook de kweker is zich van deze omstandigheden bewust. Het bedrijf wordt geleid door Piet Smal en zijn vrouw Conny, en Maurice. Conny: "Piet en ik hebben een normaal gezin en in augustus willen we er als gezin ook een paar weken uit. Twee weken, langer is onmogelijk. Mauri ce neemt alles prima over, maar als we terugkomen ligt er wel een berg administratie op me te wachten." Het bedrijf omvat 16.000 vierkante meter en is goed voor vijf miljoten alstroemeria's die worden verhan deld in de veilingen van Naaldwijk, Bleiswijk, Bemmel en Rijnsburg. Smal: "We kwamen in 1993 vanuit het Westland en behoorden toen tot de grote bedrijven. Na alle fusies en zo behoren we nu tot de middelgro te bedrijven. Met drie man in vaste dienst en zes of zeven vakantiewer kers en uitzendkrachten. Een aantal komt steeds terug, er komen erbij, sommigen vertrekken, we vragen niet waarom." Conny: "We vragen wel naar de goede papieren, illegaal werk is niet meer mogelijk, de controle is groot agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend mevrouw G. Beunder, 0180-631 733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. 27, 28 en 29 augustus: Kindervakantieweek; bij geref. kerk; voor kinderen van 5-12 jaar; 27 en 28 aug. van 9.30-12.15 uur; 29 augs. 9.30-15.00 uur. Voor de jeugd van 12-15 jaar:29 aug: vanaf 18.45 uur (geref kerk); 29 aug.: vanaf 19.00 uur bij de gymzaal aan de Dorpsstraat. Zondag 3 nov.: Taizeviering; voorbereid door gezam. kerken, in de geref. kerk; 19.00 uur (inzingen 18.30 uur) Zeven Muzen: 28 sept: 20.00 uur: geref kerk: orgelconcert;. 3 okt: 13.00 uur:vrijz. herv. kerk: lunchconcert; 2 november: 14.00 uur: Swanla: kindertheater "Toverdraad"; I 7 nov.: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunchconcert; 8 febr. 2003: 14.00 uur: Swanla: kin dermusical "Peter en de Wolf". De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza- M dorpshuis Swanla vrijdagmiddag I 3.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molen museum en het museum van de Jan. CLunenburgstichting, alle gevestigd in het pand Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste dinsdagavond van de oneven maan den van 19.00-21.00 uur en elke laatste zaterdagmiddag van de even maanden van 13.30-16.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: winterkaarten: 20 sept., 18 okt., 15 nov., 13 dec., 20 dec. kerstkaarten; 27 dec. oliebollenkaarten. DeVierkap - Oud Verlaat Soos: 14.30 uur: 18,24 sept.: 8,22 okt., 5,19 nov., 3,17 dec.; Schakel: 20.00 uur: 17 sept., 29 okt., 26 nov., 17 dec.; Klaverjassen: 20.00 uur: 6,20 sept., 4, 18 okt., 1,15 nov., 13 aec. MOERKAPELLE 26 t/m 30 augustus: Jeugdweek dorpshuis Op Moer; 6-12 jaar; toegang gratis; ma t/m do 8.30-12.15 uur; vrijdag 8.30-15.30 uur. en intens. Daarom vraag ik me wel eens af waarom kwekers in dit gebied nog steeds de naam hebben van 'o, die bedrijven met illegale bui tenlanders. Onmogelijk, maar het verhaal blijkt niet uit te roeien. Onlangs nog vroegen drie Poolse vrouwen om werk. Ze hadden zeker een vakantiepaspoort, maar geen verblijfsvergunning, zo'n pasje. En zonder pasje geen werk. Dat geldt overal. De boete is hoog, je raakt je goede naam kwijt en dat risico neemt geen bedrijf, als je ook op normale manier aan krachten kunt komen. Jammer voor die vrouwen, maar we doen het niet." Piet Smal kweekt zes verschillende alstroemeria's, het hele jaar door, zes verschillende kleuren. Conny: "Zo kun je het aanbod op de veiling aanpassen, zonder de concurrent van jezelf te worden. In december zijn ze wat minder mooi, maar dat geldt voor alle kwekers van alle bloemen." Het werk van de vakantiewerkers varieert. Conny: "Doen ze iets niet goed, dan krijgen ze dat, met uitleg erbij te horen, maar we vertellen ze ook, als het wel goed gaat. Zo hou den we een prettig clubje dat graag werkt. Want rondlummelen is er natuurlijk ook niet bij. En we zorgen voor de nodige instructie en soms aan hun opvoeding. Opruimen, vegen, sommigen doen dat niet uit zich zelf." Het dagelijks werk bestaat uit pluk ken, verzamelen, tellen en op de band leggen. Daarna gebeurt alles automatisch, tot de verpakte bloe men naar de vpiling kunnen. Dage lijks behalve op zondag. KERKDIENSTEN - 11 augustus Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. B. Duisterhof; 19.00 uur ds. J. Quist. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds. C. Vermeulen. Geref. kerk 9.30 uur dr. E. Hooger- werf. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 i Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Maas land; 18.45 uur ds. M.B. van den Akker. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Mid den-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079- 593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zevenhuizen - Groeneweg is in de eerste oefenwedstrijd van het nieu we seizoen tegen een nederlaag opgelopen. De Zoetermeerse 4e klasser DSO trok met 2-1 aan het langste einde. Zoals de trainer van DSO, Hans Hazebroek (broer van Groeneweg trainer Cor), na de wed strijd aangaf wint niet altijd de beste bij het voetballen. Nu is dit bij een oefenwedstrijd niet erg. In de com petitie zal dit vervelender zijn. Het beste van het spel kwam inderdaad van de zijde van Groeneweg. De spelopvatting was beter en ook de wedstrijdinstelling liet niets te wen sen over. De Zoetermeerse aanval lers gingen echter iets koelbloedi- ger met de geboden kansen om. Beide elftallen speelden niet in hun sterkste formatie. Bij Groeneweg was dit minder te zien dan bij de tegenstander. Met leuk aanvalspel had Groeneweg eigenlijk al binnen 20 minuten op een voorsprong moe ten komen. De keeper van DSO pakte uitstekend de goed ingescho ten ballen van Leon vanVliet en Gido Stuurman. Volledig tegen de verhouding in kwam DSO door een goed genomen vrije trap na 25 minu ten op voorsprong. Het was de eer ste keer dat zij in de buurt van het Groenewegdoel kwamen. Tijdens het restant van de eerste helft en een groot deel van de tweede helft was de kersverse Zevenhuizense 4e klasser de betere ploeg en het kwam volkomen verdiend op gelijke hoog te toen Maurice Eckhardt een fout van de laatste man prima afrondde. Toch ging de ploeg van Hans Haze broek met de overwinning huis waarts. Vijf minuten voor tijd werkt keeper Gert Haan de bal onvoldoen de weg, precies voor de voeten van een DSO aanvaller, die de fout direct afstrafte. Jammer, maar niet meer dan dat. In positieve zin viel het goede combinatiespel en het dege lijke optreden van Remco v.Leeu- wen op. Het negatieve was dat Menno v.Dam na een korte inval beurt weer geblesseerd moest afha ken. Aanstaande zondag speelt Groene weg weer tegen een Zoetermeerse tegenstander. Uit bij ook 4e klasser Zoetermeer begint de wedstrijd om 14.00 uur. Hopelijk speelt nu het 2e elftal wel hun wedstrijd. Afgelopen zondag liet DSO namelijk met zijn 2e elftal verstek gaan. Waddinxveen - Op vrijdag 9 augustus is er koppel klaverjassen in buurt centrum 'de Boog'. De zaal gaat open om 20.00 uur en het klaverjassen begint om 20.30 uur. Het inschrijf geld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Tijdens de zomermaanden wordt deze acti viteit wekelijks georganiseerd. Iedereen is welkom in het buurtcen trum aan de C. Huygenslaan. Waddinxveen - Mocht men aan het strand zijn geweest of heeft men aan de plas gelegen en daar ook de red dingsbrigade actief gezien. Dan zou dat best wel eens leden van de Wad- dinxveense reddingsbrigade kunnen zijn. Want de Reddingsbrigade bewaakt niet alleen bij Wadd'lekker maar ook op diverse plaatsen langs de Nederlandse kust en aan het Noord-A in Zoetermeer. Ook deze zomer zijn leden van de Waddinxveense reddingsbrigade, W.R.B., actief en waken over de vei ligheid van vele badgasten. Dit gebeurt onder andere samen met de Zoetermeerse reddingsbriga de op het Noord-A en met de Noord- wijkse en Texelse Reddingbrigade op de desbetreffende stranden. Daar kunnen de leden het geleerde van het afgelopen seizoen in prak tijk brengen en ervaring opdoen. Van het terugbrengen van zoekge raakte kinderen tot het verlenen van E.H.B.O. Van Looppatrouille tot varend red den, alles komt aan de orde. Tijdens de bewakingsuren word er ook geoefend zodat de diverse leden goed opgeleid worden om ver volgens op te gaan voor hun Strand- wacht diploma en men voorbereid is op diverse situaties. Wat velen niet weten is dat de Wad dinxveense reddingsbrigade al jaren actief zijn in het bewaken van badgasten en dat gedurende hun vakantie vrijwillig doen sommige zelfs al 10 jaar. Na het zomerseizoen gaan de vrij willigers weer afan de slag in het zwembad als kader, bestuur of gewoon zwemmend lid. Dit jaar start het seizoen van de Waddinxveense reddingsbrigade op vrijdag 13 september. Onze Opa wordt 23-08 onze speelkameraad omdat hij dan zijn werk verlaat. Lievertjes Nog eventjes en dan is Cees van de Terp een rasechte A0W-er zonder een agenda Zevenhuizen - Openingstijden tij dens de zomervakantie: Bibliotheek Zevenhuizen is tot 2 sep tember alleen geopend op en donderdagavond van 19.0U - 21.00 uur en op woensdag van H1 -17.00 uur. Zevenhuizen - De StormvliegtTj deed dit weekend mee met een cours vanuit Hensies, 184 kilome Door het slechte weer van zater is de vlucht uitgesteld naar zon s- De 656 jonge duiven werden 10.30 uur gelost. Om 12.33 uur de eerste duif terug bij D.C. Brem- duif had een snelheid gehaald va kilometer per uur. Uitslag: 3. C. 5,1- 1. D.C. Brem; 2. R. v.d. Helm: Zweere; 4, 6, 9. Joh. Stofberg. D.C. den Hertog; 8. N. Koppen33'. Gebr. Jongenelen; 11, 14. koop; 12, 13 en 15. B. Hertog.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8