NIEUWS 4,3 Augustus: Rabo Jongeren maand Uw gezin en de Rabobank van de Rabobank? Rabobank voorstander ineens uitkeren spaarloon Beleggers in de ban van rentebesluit De bank waar je lid van wordt raggg;'; o Hart van Holland 21 augustus 2002 voor u, van en (i0Qr uw bank Uitgebreid persoonlijk advies van gecertificeerde Hypotheekadviseurs. Eigen Gedragscode voor Woningfinancieringen. •Volledig assortiment hypotheekvormen. Afspraken wanneer het u uitkomt. Ook 's avonds. Eneen zeer aantrekkelijke rente, nu vanaf: Bel: 0180-63 73 53 Bezoekadressen: Verzekeringsbranche noemt groei Interpolis opmerkelijk Oogstfeest Openingstijden: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Telefoonnummer Reisbureau: Rabofoon: Rabo orderliin: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Service centrum verzekeringen: E-mail-adres: Eek Rabobank website: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: (6 maands repeterende vaste rente o.b.v. Nationale Hypotheek Garantie) Het vervroegd deblokkeren van de spaarloongelden, zoals staatssecre taris Van Eijck van Financiën voor staat, heeft consequenties voor de banken. De Rabobank is met 1,1 miljoen spaar rekeningen de grootste partij in Nederland. Bij het overleg van de Nederlandse Vereniging van banken liepen de meningen nogal uiteen. De Rabo bank zou het liefst in een keer het totale saldo van de spaar loonrekeningen uitkeren. De bank heeft voldoende alternatieve spaar- vormen om het bedrag op te boeken. Op korte termijn wordt er een opvol ger van de spaarloonregeling ver wacht. Al bij de formatie van dit kabi net werd gesproken over een levens loopregeling. Laten we eerst Prinsjesdag (17 september) maar afwachten. Dan zullen er wel knopen worden doorgehakt. De toonaangevende aandelenbeur- zen kregen in de verslagweek opnieuw tegenvallende Europese macrocijfers te verwerken, maar beleggers trokken zich daar maar weinig van aan. Alle ogen waren gericht op het rentebesluit van de Fed, die de tarieven onveranderd liet. De AEX-index klom tot een totaal varf 369 punten. Tegenvallende Amerikaanse macrocij fers zorgden er de afgelopen weken voor dat de hoop op een renteverla ging weer opleefde. De Amerikaanse detailhandelsverkopen, die in juli met 1.2% toenamen, geven echter aan dat de consumentenbestedingen in de VS redelijk op peil blijven. De Federal Reserve, het Amerikaanse stelsel van centrale banken, liet de rente dan ook ongewijzigd, maar wees wel op het risico dat de economische groei terug valt. Het beeld in euroland was slech ter. Zo bleek de inflatie in Frankrijk in juli hoger te zijn dan verwacht en viel de industriële productie in juni tegen. Dat duidt op een haperend herstel van de Franse en ook de. Europese economie. De ECB zal de rente naar verwachting dan ook voorlopig niet opschroeven. Op sectorniveau deed de luchtvaart van zich spreken. De meeste vliegconcerns deden slechte zaken door tegenvallend nieuws van US Airways en UAL, moederbedrijf van United Airlines. De Amerikaanse maat schappijen hebben last van een hoog- opgelopen schuldenlast en hebben nu uitstel van betaling aangevraagd. Het slechte nieuws deed ook andere luchtvaartfondsen in koers dalen. Zo zag Boeing 11.6% van zijn beurswaarde in rook opgaan. KLM deed het relatief goed met een winst van 1%. Het con cern gaat de vrachttarieven in de winter voor de VS met 10% en voor andere bestemmingen met 5% verhogen. Op het Damrak stonden afgelopen verslagweek vooral de uitgevers in de belangstelling. VNU bijvoorbeeld kon een winst van ruim 26% bijboeken. De onderneming kwam met beter dan verwachte cijfers over de eerste zes maanden van het jaar. Hoewel de omzet daalde door het afsplitsen van de tijdschriften- en educatieve acti viteiten, steeg de nettowinst met 23%. Branchegenoot Wolters Kluwer deed ook in positieve zin van zich spreken. De onderneming presenteerde mee vallende halfjaarcijfers en werd door beleggers beloond met een koersstij ging van ruim 20%. Bron: IRIS Research In de maand augustus staat bij de Rabobank het thema jongeren in de schijnwerpers. Na de Studentenre kening en de Regenboogrekening voor de allerkleinsten, besteden we deze week aandacht aan onze nieuwste jongerenrekening: de TopKid Rekening. Vanaf 2 september kan de nieuwe TopKid Rekening geopend worden, een spaarvorm voor kinderen van 5 tot 12 jaar. De Rabo TopKid Rekening is de eerste eigen rekening van het kind waarop het zélf kan sparen. Het is dus geen spaarrekening waarop ouders sparen, maar echt een reke ning voor het kind zélf. Voor ouders zijn de educatieve waarde van het zelf sparen en storten en de combinatie betaal/spaarrekening goede redenen om een TopKid Rekening te openen. Kortom: de Rabo TopKid Rekening is een rekening voor het kind om in eer ste instantie zelf op te sparen en om er vanaf 12 jaar zelf mee te gaan betalen 5 t/m 7 jaar: Professor Poen Plosie Bij veel ouders van kinderen in deze leeftijdsgroep bestaat de behoefte om hun kind op een leuke manier om te leren gaan met geld en zélf te sparen op een eigen rekening. Profes sor Poen Plosie helpen de kinderen op weg met sparen en brengen de leuke en leerzame elementen van het zelf sparen onder de aandacht. Bij het openen van de Rabo TopKid Rekening ontvangt de 5 tot 8 jarige zowel een leuke Plosie-rugzak als een leerzame en eigentijdse Poen en Plosie Cd-rom. 8 t/m 11 jaar: Kluis Kinderen in de leeftijd van 8 t/m 11 jaar willen 'serieus genomen worden als het gaat om hun eigen (spaar)geld'. Het thema van de Rabo TopKid Rekening voor deze leeftijds groep is 'Veilig en Geheim'. Wie een TopKid Rekening opent, krijgt dan ook U wilt prettig leven. Nu en later. Maar hoe staat u er financieel voor? En straks? Wie dan leeft, zorgt nu. Dus maakt u plannen.Voor laterals de kinderen gaan studeren. Of om een buffer te vormen voor onvoor ziene uitgaven. Voor uzelf, uw gezin of uw nabestaanden. Over dit onderwerp staat veel informatie op www.rabobank.nl. Om te voorkomen dat de studie van uw kind(-eren) straks een grote finan ciële stap terug betekent, moet u tij dig geld reserveren.Op de internetsite kunt u vinden hoe en wanneer u het best kunt beginnen? En wat de over heid bijdraagt en welke producten de Rabobank daarvoor heeft. Met de adviesmodule studie kinderen op www.rabobank.nl thema gezin, kunt u uitrekenen welk bedrag u maandelijks een 'echte' metalen kluis cadeau. De kluis heeft een spaarpotfunctie en binnenin een geldlade en een geheim vak voor het opbergen van waarde volle spulletjes. De kluis kan geopend en gesloten worden met een cijferslot en sleutel. Wilt u meer weten over ons aanbod voor jongerenLoopt u dan eens bij ons binnen in Zevenhuizen of Moerkapelle. Uiteraard kunt u ons ook bellen voor een afspraak, ons telefoonnummer is (0180) 63 73 83, onze adviseurs vertellen u graag meer. opzij moet leggen om uw kind(eren) zorgeloos te laten studeren. Ook over het beperken van de zorgen voor nabestaanden, iets waar u wel licht liever niet aan denkt, kunt u veel informatie op de site vinden. Het is verstandig om tijdig stil te staan bij de financiële gevolgen als u onverhoopt zou komen te overlijden. Want hoe u eerder u regelt wat er financieel gebeurt als een van beide partners wegvalt, hoe beter. Natuurlijk kunt u ook altijd een afspraak over deze onderwerpen met ons maken voor persoonlijk advies in uw situatie. Hiervoor kunt u contact met ons opnemen via telefoonnum mer 0180 - 63 73 83 of door een email te sturen naar info@zevenhuizen- moerkapelle.rabobank.nl. Aanvraag betaalautomaat via Rabobank.nl Sinds enkele weken kunnen onder nemers via www.rabobank.nl zelf een betaalautomaat aanvragen. Het aanvraagformulier staat op www.rabobank.nl onder bedrijven. Als u kiest voor een Combi/Pin-only betaalautomaat, zult u benaderd worden door Ingenico. Vraagt u een mobiele of chip-only betaalauto maat aan, dan wordt een automaat van CCV geleverd. De voorafge- maakte keuze voor Ingenico -CCV is speciaal voor www.rabobank.nl ingevoerd. U kunt natuurlijk ook langskomen op de bank voor een i adviesgesprek over betaalautoma ten. U kunt dan zelfde leveranciers- j keuze maken. Op de bank wordt u door een adviseur begeleid in de keuze tusssen CCV of Ingenico. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Cijnie Spekman, telefoonnummer 0180- 63 73 76 WP, vakblad voor financiële dienst verleners, publiceerde onlangs een vergelijking van de jaarcijfers van verzekeraars. Daaruit blijkt dat de verzekeraars vorig jaar een forse groei hebben behaald. Het blad noemt de groei van Interpolis opmerkelijk. Onder de tien grootste maatschappijen behaalde Interpo lis een toename van het premie inkomen van 16,8 procent. ASA, de grootste verzekeraar van ons land, presteerde als enige met 21,5 pro cent net iets beter. Interpolis is naar premie-inkomen nu het vijfde ver-1 zekeringsconcern van Nederland. Dat is ook de plaats op de ranglijst als het gaat om schadeverzekerin gen, maar bij levensverzekeringen en motorrijtuigen bezet Interpolis de vierde plaats. Bij brandverzeke ringen is Interpolis nummer twee. Ouderen steeds enthousiaster over chipknip en pinpas De ouderen in de 1600 Nederland se verzorgings- en bejaardentehui zen gaan in hoog tempo over op de chipknip. Er zijn al ruim 100 tehui zen waar alleen nog maar betaald kan worden met de elektronische portemonnee en dit aantal zal dit jaar nog stijgen naar 300. Van de 75 miljoen betalingen die nu jaarlijks met de chipknip gedaan worden, komen er 15 miljoen voor rekening van ouderen. Daarmee zijn de veel al voor conservatief gehouden ouderen de eersten die zich volle dig aan het elektronisch betalen hebben overgegeven. Over ander half jaar zal in meer dan de helft van alle tehuizen alleen nog maarj met de chipknip betaald worden. Floriade 6 april t/m 20 oktober 7 september

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2