Wandeltocht voor senioren Muggentocht Koppel klaveijassen B= GLOBAL Kinderactiviteiten in 'Zonnig Zuid' Gouwestaete hoog in klassement Resultaten Masterclass Daniëlkwartetdagen Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 140,- 375,- 375,- €89,- €69,- /BOSKOOP WADDIN Hart van Holland 21 augustus 20C2 pagina 9 In de afgelopen jaren is er heel wat veranderd in de regelgeving voor hygiëne en milieucodes bij horecagelegenheden. Ook de kantines van sportverenigingen kregen met deze nieuwe regelgeving te maken. Omdat deze kantines meestal vrijwel geheel door vrijwilligers geleid worden, legt dit waarschijnlijk nogal wat druk op de verenigingen. Tijdens de zomervakantie nemen iedere week een andere sportkantine onder de loep, om te kijken hoe de verenigingen hun kantines hebben ingericht en georganiseerd. Hoe gaan ze bijvoorbeeld om met^e^ strengere overheidseisen? Of spelen er heel andere problemen? DEZE WEEK DEEL 4 FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Waddinxveen - Er zijn in de grote zaal van Kreater op vrijdagavond 23 augustus diverse optreden van internationale ensembles. De aan vang is 20.00 uur. Dit kamermuziekconcert staat geheel in het teken van de Master class workshops door de leden van het wereldberoemde Daniëlkwar- tet. Dit strijkkwartet heeft al enkele malen opgetreden in Waddinxveen in het kader van de jaarlijkse cyclus van Kamermuziekconcerten in de Remonstrante kerk. Het Daniëlstrijkkwartet is een wereldberoemd kwartet. Het groot ste gedeelte van dit kwartet speelt ook in het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. Jaarlijks organiseren de leden van dit kwartet hun Dani- ëldagen. Al hetgeen de deelnemers hieraan aan kennis en vaardighe den hebben opgedaan gaan ze, in diverse concerten, in de praktijk brengen. Dit gebeurt dus ook in Waddinxveen. De deelnemers zijn reeds gerenommeerde jonge musi ci afkomstig uit de gehele wereld. Kaarten zijn te koop aan de zaal of te reserveren bij Kreater vanaf maandag 19 augustus tijdens kan tooruren: 0182-614422. Waddinxveen - Op dinsdag 27 augustus organiseert de afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, een wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig, men kan op de dag vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activi- teitencentrum aan het Jan van Bij- nenpad. Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drin ken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting Drie- bruggen. Daar start de tocht van ruim 10 kilometer langs de 'Enkele Wiericke' richting Hekendorp. Bij café 'Goejanverwelle' wordt een koffiestop gehouden. Langs de 'Dubbele Wiericke' gaat de tocht terug naar Driebruggen. Bij terug komst in Waddinxveen is er in het Anne Frankcentrum nog gelegen heid met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 2,50, inclu sief 3 kopjes koffie/thee. Aan deel nemers die meerijden wordt een kleine bijdrage aan de autokosten gevraagd (max. 1,-). Voor meer informatie over de wandeltochten kan men contact opnemen met de S.W.W., 0182-615555 of 631932. De tochten genoemd naar de inwo ners van Haarlem (Muggen) zijn ontstaan uit een samenwerking met Toerclub Excelsior uit Haarlem en Avanti. De tocht van 40 km is rondom de Brasem en de tochten van 90, 120 en 160 km gaan allen naar Haarlem. Waddinxveen - De Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk in samen werking met wijk- en speeltuinvere niging 'Zonnig Zuid' organiseert op dinsdag 27 en woensdag 28 augustus, vakantieactiviteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Het thema van deze dagen is 'Sipke en de zeven kunstdozen'. Twee dagen lang worden er rond dit thema allerlei knutsel- en spelacti viteiten gedaan. Victorius leert onder andere kunstdansen en een smartlap maken. Bovendien geeft hij een speciale voetbaltraining. Woensdag 28 augustus worden de activiteiten van 14.30 uur tot 15.00 uur afgesloten met een tentoonstel ling voor ouders en wijkbewoners. Zij zijn dan welkom om te komen kijken en een indruk te krijgen van wat de kinderen die dagen hebben gedaan. Op beide dagen beginnen de acti viteiten om 10.30 uur en eindigen om 15.00 uur. De kinderen hoeven zich niet van tevoren op te geven. De kosten voor deelname aan de activiteiten bedragen 1,30 per dag per kind. De kinderen moeten wel zelf hun eigen lunchpakketje meenemen. De activiteiten worden gehouden in wijkgebouw 'Zonnig Zuid' aan de St.Victorstraat 2. Wan neer men zelf graag bij een van deze activiteiten als vrijwillig(st)er aanwezig zou willen zijn, dan kan men vooraf contact opnemen met Astrid de Weerd van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, 0182- 631932. Waddinxveen/Boskoop - De competi tie voor langebaanzwemmers in open water zit er grotendeels op. In de afgelopen weken hebben masters Nic Geers (64) en Judith van Berkel (60) van de zwemclub Gouwestaete hun tweede plaatsen in het klassement geconsolideerd. Na jarenlang de bekers te hebben gewonnen komen er toch jongere zwemmers die snel ler zijn. Er wordt in de 55+ groep bij het Open Water zwemmen geen bovengrens aangehouden, zodat de leeftijd meer gaat meetellen. Geers nam deel aan westrijden in Anna Paulowna, Stadskanaal, Apel doorn en Eersel. Op de 1000 meter voor masters werd hij eenmaal eer ste en driemaal tweede. Frappant was dat hij in Apeldoorn de kilome ter in exact dezelfde tijd zwom als de eerste 1000 m die hij in 1986 daar aflegde: 14 minuten 30 secon den, hij was toen 48. Hij zwom ook nog de 2 en 3 km voor alle leeftijden, waarbij hij rond de 35-ste plaats eindigde. De le helft is vanuit het clubhuis van Avanti bij het Aarkanaal en de terugweg is vanaf de EDO-kantine (start Excelsior) in Haarlem. Er kan gestart worden tussen 8.00 en 13.00 uur. Voor inlichtingen: Ton van Vuuren 06-29527033 Waddinxveen - Op vrijdag 23 augustus is er koppel klaverjassen in buurtcentrum 'de Boog'. De zaal gaat open om 20.00 uur. De aan vang is 20.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Tot eind augustus wordt deze activiteit wekelijks georgani seerd. Iedereen is welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygen- slaan. KERKDIENSTEN - 25 augustus Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 27 augustus 19.00 uur Eucharistievieiring. R.K. kerk Ontmoetingskerk 24 augustus 19.00 uur Eucharistievie ring. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.C. de Moor; 18.30 uur ds. H.W. van den Brink in Souburgh. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. Z. de Graaf. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur dr. J. Haitsma; 18.30 uur ds. JA van Hooijdonk in GK. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Geref. kerk 9.30 uur ds JC.W. van 't Hoff; 18.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. J. de Jong; 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Prot. Chr. Gel. Gem. 10.00 uur mw.ds. C.L. Lombard-Schagen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P. Stolk. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. Paul. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Jan van Beau- montstraat 4, Gouda, 0182-322488. Door TekstUeel Korfbalvereniging Korbis Korbis is de enige korfbalvereniging in Waddinxveen. De club wercl opge richt op 6 september 1978 in samen werking met gymnastiekvereniging TOOS. Ondanks de perfecte onderlin ge verstandhouding ontstond er lang zaam maar zeker de drang naar zelf standigheid. De naam Korbis deed haar intrede en al snel kwam het posi tieve bericht dat de korfbalvereniging toestemming kreeg tot het bespelen van een voetbalveld bij W Waddinx veen. Er werd een ex-bouwkeet gekocht en het nieuwe onderkomen Korbistro' was een feit. In 1989 kwam er echter een einde aan dit leuke clubhuisje toen een verhuizing nood zakelijk werd vanwege de bouw van een nieuw kantoor. Na veel overleg tussen het bestuur en de gemeente kreeg Korbis de voormalige kleedka mers van zwembad 'De Sniep' tot haar beschikking. Met weinig midde len en veel zelfwerkzaamheid werd het gebouw omgetoverd tot een mooie accommodatie en de bijbeho rende zonneweide werd een prachtig korfbalveld. Met ruim 200 leden, 2. seniorenvelden, en een nieuw kunst- veld, is Korbis uitgegroeid tot een succesvolle korfbalvereniging. Dick Visser is al jarenlang actief bij Korbis. Na 20 jaar bestuurslid te zijn geweest beheert hij nu sinds 7 jaar de kantine. Hij vertelt over zijn club en 'egt onder andere uit hoe belangrijk een kantine voor een vereniging tegenwoordig is. De kantine Visser: "Onze kantine is rechthoekig met een lengte van 25 meter en een breedte van 6 meter. We hebben dus aardig wat ruimte tot onze beschik- i'"T' Opvallend is dat we de moge- kheid hebben onze kantine te ver kleinen door middel van een schuif wand. De bar verdwijnt dan achter de schuifwand en dan houden we een ruimte over van 20 bij 5 meter. Deze uimte wordt elke ochtend gebruikt s peuterspeelzaal. We hebben een 'ntworpen, eenvoudige, halfron- V' ar die in elkaar is geknutseld °or onze eigen leden. Eigenlijk heb ben we alles wat een kantine nodig heeft. Achter de bar is een groot kof fiezetapparaat te vinden, maar ook allerlei snoepbakken en 2 koelkasten. In de keuken bevinden zich de fri- tuurinstallatie en een groot keuken blad waar allerlei heerlijke broodjes op klaargemaakt kunnen worden. In 2001 is veel apparatuur vernieuwd. Zo kwamen er twee nieuwe koel kasten, werd er een grote vrieskist neergezet en kregen we nieuwe kant inetafels. Ieder jaar wordt alles geverfd en in de was gezet. Op deze manier hopen we dat we nog een lange tijd mogen genieten van onze accommodatie." Organisatie De bar van korfbalvereniging Korbis is geopend op doordeweekse dagen gedurende trainingen en wedstrijden. Meestal sluit de bar dan tussen 22.00 en 23.00. Visser: "Een uitzondering is de vrijdagavond. Deze avond staat ook wel bekend als de verenigings avond. Er wordt dan getraind en een partijtje korfbal gespeeld. Daarop volgt een lekker drankje aan de bar, die bij deze gelegenheid tot ongeveer 0.30 open is." Op zaterdag worden meestal de wedstrijden gespeeld, een enkele keer op woensdag. Vanzelf sprekend is de bar de hele dag geo pend. Van 8.00 tot 19.30 staan een aantal vrijwilligers paraat om de leden en bezoekers na een wedstrijd te voorzien van een lekker drankje. Visser: Het zijn vooral de senioren die zich als vrijwilliger aanbieden om bardienst te draaien. Zij zijn echter niet verantwoordelijk voor de inkoop, administratie, bardiensten en schoonmaak. Dit wordt geregeld door twee personen, Hans Wieneke en ikzelf. Wij proberen ervoor te zor gen dat alles zo goed mogelijk ver loopt. Het barpersoneel bestaat uit ongeveer 12 personen en het is de bedoeling dat deze vrijwilligers 6 x per seizoen twee uur lang achter de bar staan. Het komt wel eens voor dat iemand zijn dienst niet kan draaien. Op zo'n moment wordt er een beroep gedaan op de leden om even in te springen en dit kan soms de nodige strubbelingen opleveren. Uiteindelijk hebben ze niet alleen ons ermee, maar tevens zichzelf, want er wordt dan simpelweg een stuk van de kanti ne afgesloten, bijvoorbeeld de fri- tuurinstallatie." Winstgevende activiteiten Maar er is niet alleen korfbal bij Kor bis. Er worden regelmatig feesten en disco's georganiseerd. Ook de jaar lijkse plantenmarkt is een bekend fenomeen geworden in de loop der jaren. Tijdens dit soort gelegenheden wordt er veel winst gemaakt. Dit extra zakcentje verdwijnt in een pot en wordt gebruikt voor onder andere korfbalactiviteiten, zaalhuur, materia len en andere onkosten. Tevens wordt de accommodatie regelmatig verhuurd aan verschillende instan ties. Visser: "Iedere ochtend wordt het clubhuis omgetoverd tot een peu terspeelzaal. Maar ook verschillende sportverenigingen kloppen vaak aan als ze tijdelijk een ruimte nodig heb- ben voor bijvoorbeeld vergaderingen of feestjes. Voor een vereniging is het heel belangrijk om op zoveel mogelijk verschillende manieren geld binnen zien te krijgen. De subsidies worden steeds beperkter en verenigingen moeten steeds meer hun eigen boon tjes doppen. Zonder kantine en accommodatie red je het tegenwoor dig als vereniging bijna niet meer." NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWR rCHTSKI AC11TEN BOXSFRING OP WIELEN POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT MATRASSEN VANAF BEDBODEMS VANAF'

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9