Groeneweg op koers "Ons Verleden" Open huis en expositie in Artistique Echtpaar Kragten 60 jaar getrouwd "De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle" Activiteiten-Agenda Hart van Holland 28 augustus 2002 ZEVENHUIZEN MoTfÈkaT?^? Zevenhuizen - Groeneweg maakte in en tegen Moerkapelle in de eerste bekerwedstrijd, vooral in de eerste helft, een uitstekende indruk. Met veel combinatievoetbal en veel bewe ging in de ploeg werd het tam spelen de Moerkapelle van de mat gespeeld. Omdat Gido Stuurman, Léon van Vliet en Maurice Eckhardt (2x) ook nog eens makkelijk de kansen verzilver den was de eindstand (4-0) al met de rust bereikt. In de tweede helft bood Moerkapelle meer tegenstand maar echt moeilijk werk kreeg doelman Gert Haan niet. Afgelopen zondag werd de laatste oefenwedstrijd voor de competitie gespeeld. Gepromoveerde 4e klasser Alphen kreeg, net als Moerkapelle, in de eerste helft les in het afmaken van kansen. Dennis van Vliet, Menno van Dam en met een prachtig doelpunt Gido Stuurman zorgden voor een 3-0 voorsprong. Net voor de rust deed Alphen via een makkelijk gegeven strafschop iets terug. Maar net als in de tweede helft tegen Moerkapelle viel Groeneweg na de rust sterk terug. De Alphenaren speelden ook niet bril jant maar zij hadden wel de mogelijk heden om terug te komen naar 3-2 en lieten zelfs in de laatste minuut de kans op de gelijkmaker liggen. Het moet gezegd dat het jonge team van trainer Hazebroek mogelijkheden heeft. Het lijkt er echter op dat na een makkelijk verkregen voorsprong de gemakzucht in het elftal sluipt. Ballen worden te slap ingespeeld, de passing over meer dan 10 meter worden onzuiverder en de scherpe dekking wordt wat minder. Dit wordt in oefen wedstrijden nog niet afgestraft maar in competitiewedstrijden zou dit funest kunnen zijn. Het elftal doet er dan ook goed aan om geen 45 maar de volledige 90 minuten door te gaan. Er is voldoende voetballend vermo gen, maar bij voetballen komt nog meer kijken. De voorbereiding op de competitie wordt deze week afgeslo ten met nog twee (thuis)bekerwed- strijden. Afgelopen dinsdag is Oude water zaterdag op bezoek in Zeven huizen geweest, terwijl zondag Wad- dinxveen te gast zal zijn. Zevenhuizen - Historisch Centrum "Ons Verleden" is op zaterdag 31 augustus open voor publiek. De Stich ting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle houdt Open huis op haar locatie aan de Tweemanspolder 15. Men kan "Ons Verleden" bereiken door de bor den te volgen in de bebouwde kom van Zevenhuizen met de vermelding van "Oudheidkamer", als de peilen worden gevolgd komt men automa tisch op de weg richting camping/zwembad en dan ziet van zelf aan de linkerzijde de Oudheidka mer. Het museum is geopend 's mid dags van 14.00 tot 16.30 uur. Tijdens deze openstelling kan men kennismaken met de prachtige ten toonstelling van oude landkaarten uit de regio, verder kan een kijkje geno men worden in het museum waar alles uit de jaren twintig is verzameld en tentoon gesteld staat met als voor beeld de prachtige Oudhollandse keuken die is samengesteld, het is een genot om je in deze keuken rond te laten leiden. Verder zit de Genealogische werk groep weer op haar post om het een en ander toe te lichten over ons voor geslacht. Boven in het museum komt men terecht in de geschiedenis van de droogmakerijen en de droogge maakte polders, hier wordt verteld hoeveel molens er rond de Rotte gestaan hebben door de jaren heen, en dat is niet mis geweest. Als laatste vindt men op de "molenverdieping" de stichting Jan C. Lunenburg alwaar kennis genomen kan worden van de grootste molen fotoverzamelingen van Nederland! Dit alles is zeker de moeite waard om te bezoeken. Toe gang is gratis, al is een vrijwillige bij drage welkom. Voor meer informatie: J. Ottevanger, 06-53385372. Moerkapelle - In Artistique wordt van maandag 2 tot en met zaterdag 7 sep tember openhuis gehouden. Kom gerust kijken, of doe een keer vrijblijvend mee, tijdens een teken- /schilderles. De teken-/schilderlessen zijn voor beginners en gevorderden; volwassenen en kinderen. Er worden stilleven natekenen en geschilderd. Op (zelfgemaakt) doek gaat men iets schilderen.Tijdens de cursus word iedereen persoonlijk begeleid. Tevens zijn er schildereijen te bezichtigen en te koop van Ingrid van der Vlugt uit Moerkapelle. De schilderijen zijn onder andere gemaakt in aquarelverf, acrylverf en olieverf. Het werk is te omschrijven als magisch realistisch. Ook zijn er ont werpen te zien voor onder andere een decor en muurschilderingen, deze zijn gemaakt in aquarelverf, maar de orginele worden in acrylverf uitge voerd. Verder zijn er nog enkele por tretten, clowns en landschappen. De expositie is te zien tot eind november, in Artistique aan de kerkewater 4. Voor meer informatie:079-5931708/ 06-22638817 agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten i Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend i mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. 27,28 en 29 augustus: Kindervakantieweek: bij geref. kerk; voor kinderen van 5-12 jaar; 27 en 28 aug. van 9.30-12.15 uur; 29 augs. 9.30-15.00 uur. Voor de jeugd van 12-15 jaar: 29 aug: vanaf I 8/45 uur (geref kerk); 29 aug.: vanaf 19.00 uur bij de gymzaal aan de Dorpsstraat. Dinsdag 3 september: 20.00 uur Zevenster start herhanngcursus E.H.B.O. opgave nieuwe cursus januari 2003 A. de Vos, 0180 - 631376 (Niet op zondag).Zondag 3 nov.:Taizeviering; voorbereid door gezam. kerken, in de geref. kerk; 19.00 uur (inzingen 18.30 uur) Zeven Muzen: 28 sept 20.00 uur: geref kerk: orgelconcert;. 3 okt: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunchconcert; 2 november: 14.00 uur: Swania: kindertheater "Toverdraad"; 17 nov.: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunchconcert; dermusical "Peter en de Wolf". I febr. 2003: 14.00 uur: Swania: kin- De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: I x per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swania vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek:gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen tot nader aan kondiging geen zwemmen Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molen museum en het museum van de Jan. C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het pand Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste dinsdagavond van de oneven maan den van 19.00-21.00 uur en elke laatste zaterdagmiddag van de even maanden van 13.30-16.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: winterkaarten: 20 sept., 18 okt., 15 nov., f3 dec., 20 dec. kerstkaarten; 27 dec. oliebollenkaarten. DeVierkap - Oud Verlaat Soos: 14.30 uur: 10,24 sept.:8,22 okt., 5, 19 nov., 3, 17 dec.; Schakel: 20.00 uur: 17 sept., 29 okt., 26 nov., 17 dec.; Klaverjassen: 20.00 uur: 6,20 sept., 4, 18 okt., 1,15 nov., 13 aec. MOERKAPELLE 26 tlm 30 augustus:Jeugdweek dorpshuis Op Moer; 6-12 jaar; toegang gratis; mat/m do 8.30-12.15 uur; vhjdagB.30-15.30 uur. Door Karin Heeren Moerkapelle - Maandag 26 augustus was het zestig jaar geleden dat de heer en mevrouw Kragten elkaar het jawoord hebben gegeven. Burge meester Westendorp kwam namens het college en de gemeenteraad de felicitaties overbrengen aam het echt paar. De heer en mevrouw Kragten kijken terug op- een gelukkig leven samen waarbij zij blij zijn met elke dag die zij nog samen doorbrengen. Van oorsprong komt de heer Kragten uit Winschoten in de provincie Gro ningen. Mevrouw Kragten is geboren in Capelle aan de IJssel, maar heeft vele jaren in Delft gewoond. Samen hebben zij ook jarenlang in Delft gewoond. In een bovenhuis in de Wilde Veenen en sinds twee jaar in Beth San. Dit laatste was noodzakelijk vanwege de ziekte van de heer Krag ten. Hoewel zij eerst wat opzagen tegen de verhuizing is het echtpaar Kragten heel tevreden over de ver zorging in Beth San. De heer Kragtën is altijd op de grote vaart geweest. Als matroos op een vrachtschip heeft hij vele landen en wereldzeeën gezien. Een ingrijpende hoofdoperatie achtendertig jaar gele den is het begin geweest van langdu rige ziekte, van het een in het ander. Inmiddels is de heer Kragten bijna blind en doof maar nog wel heel hel der van geest. Lang heeft hij terug verlangd naar het leven op zee en is altijd geïnteresseerd gebleven in de veranderingen in de scheepvaart tot KERKDIENSTEN - 1 september Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur Evang. G. van den Bos; 19.00 uur Jeugd dienst. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Geref. kerk 9.30 uur dr. RJ. van Midden. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 19.00 uur ds. G. Clements. Herv: Gem. 9.30 uur ds. J. Blom; 18.30 uur dr. M.J. Paul. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Wad- dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079-593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. binnenstad zijn hun vier kinderen, twee zoons en twee dochters, gebo ren en van daaruit ook getrouwd. Nadat de heer Kragten bijna achten dertig jaar geleden ziek werd zijn zij verhuisd naar een aanleunwoning in Delft. Na verloop van een aantal jaren zijn zij dicht bij hun kinderen gaan wonen in Moerkapelle. Ongeveer tien jaar woonden zij in een huisje aan de een paar jaar geleden hij kennis heeft genomen van de vergaande automati sering op zeeschepen. Een ontwikke ling die hij niet mee heeft gemaakt. Het echtpaar Kragten heeft inmiddels zeventien kleinkinderen en veertien achterkleinkinderen. Ze vinden het gezellig dat zij vaak aanloop krijgen van hun familieleven. Het gemis van de winkels om de hoek zoals zij dat gewend waren in Delft weegt daar tegenop. Gelukkig hebben zij kinde ren in de buurt die klaar staan om een boodschap te doen. De kinderen waren ook aanwezig tijdens het bezoek van de burgemeester. Met kin deren, kleinkinderen en achterklein kinderen viert het echtpaar hun 60- jarig huwelijk aanstaand weekend met een etentje. Vorige keer Zevenhuizen-Moerkapelle - De klas- senfoto van de vorige keer heeft helaas geen reacties opgeleverd. Wel was er nog één foutje in de naamgeving geslopen welke bij deze gecorrigeerd wordt. De foto van de vorige keer dateert van 1903 en betreft de openbare lagere schQol uit Zevenhuizen. Het vijfde meisje van links op de bovenste rij is Barbara Dogterom en het vierde meisje van rechts op de onderste rij is Paulina Dogterom. Deze keer Deze keer een oude klassenfoto van de openbare lagere school te Moerkapelle. De foto is uit 1924 en genomen voor de school op de Moerkapelse Zijde. Rechts is nog een deel van de hooiberg van de boerderij van Havenaar te zien. Waarschijnlijk staan alle leerlingen uit het betreffende schooljaar op de foto. Veel namen zijn bekend, maar we kunnen uw hulp nog goed gebruiken; heeft u correcties en/of aanvullingen belt u dan met Pim van der Zalm. Op de bovenste rij van links naar rechts: Trijntje Hertog, Brand horst, Annie de Loos, Jenneke Breedijk, Gré Breedijk, Liesbeth Huisman, Gon Bakker, onbekend, Mijntje van Helden, Maartje Her tog?, Marie Hertog en Ant Immer zeel? Op de tweede rij van links naar rechts: juffrouw Torreman, Antje Huisman, Ploon van Helden, Huub Verbeek, Teuntje van Marle, Pauline van Leeuwen, Marie Zijder hand, Anna Hertog, Pietje Hofman, Pietje Monster, Marie Tamerus, Corrie Huisman, onbekend, onbe kend, Mien van Tilburg (iets hoger in de rij) en Mas Bik. Op de derde rij van links naar rechts: twee onbekenden, Lena de Knegt, Neel- tje de Knegt (boven), onbekend (beneden), onbekend, Jan Boevé, onbekend, Freek Boevé, Arie Mon ster, Herman de Bor (weer iets hoger in de rij), Hugo van der Spek, onbekend, Wim Boevé, twee onbe kenden (nog iets hoger in de rij) en meester van der Giessen. De onder ste rij van links naar rechts: Huig de Knegt, drie onbekenden, Wout Immerzeel, Thijs van Erk, onbe kend, Jan Verheul (iets hoger in de rij), Jan de Bor, Geert de Wilde, Jaap de Wilde, Cor Boevé, Harry Nieuwland?, onbekend en Jan Otte vanger (staande)? Van iedere gepubliceerde klassen- foto kan men een kopie foto bestel len tegen de kostprijs vermeerderd met _2,-. De bijdrage van _2,- komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen/Moerkapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van voor 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zij ner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tussen 20.00 en 22.00 uur, naar Pim van der Zalm: 0180 633077. E-mailen kan ook: wvdzalm@box.nl 1 ,5 i Y

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8