ÉBt GLOBAL Barbecue en bridge Renovatie begraafplaats "De Gouwe Rijders" Najaarsbeurs luidt herfstseizoen in 375,- €89,- 140,- 375,- €69,- wadpinxveen/boskoop Hart van Holland 28 augustus 2002 i de afgelopen jaren is er heel wat veranderd in de regelgeving voor hygiëne en milieucodes bij horecagelegenheden. Ook de kantines van sportverenigingen kregen met deze nieuwe regelgeving I te maken. Omdat deze kantines meestal vrijwel geheel door vrijwilligers geleid worden, legt dit waarschijnlijk nogal wat druk op de verenigingen. Tijdens de zomervakantie nemen we^ a iedere week een andere sportkantine onder de loep, om te kijken hoe de verenigingen hun kantines hebben ingericht en georganiseerd. Hoe gaan ze bijvoorbeeld om met de__ strengere overheidseisen? Of spelen er heel andere problemen? DEZE WEEK DEEL 5 I-/*?: -b 4 -f .HBI Ml FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur I Waddinxveen - Bridgeclub Honkvast I start haar tweede seizoen op vrijdag 130 augustus, niet met het nieuwe brid- I aeseizoen, maar met een barbecue I voor alle leden. Om zeven uur zijn alle lieden welkom bij Frank Persoon. Op I donderdag 5 september start "Honk- Ivast" het nieuwe bridgeseizoen. De I competitiewedstrijden en diverse drives zullen gespeeld worden in Het IZuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 in de wijk Zuidpias. Honkvast is als ver eniging aangesloten bij de Nederland se Bridgebond. Dit houdt in dat deel genomen kan worden aan bondswed strijden, ruitenboer, districtsviertal len- of -parenwedstrijden, etcetera. Voor meer informatie: Kees Anker, 0182 610656, of Teus de Beer, 0182 617668 of via e-mail n.steensma@wan- adoo.nl. I Waddinxveen - De gemeente Wad- ldinxveen is maandag 26 augustus, na (jarenlange voorbereiding, met de I renovatie van dé begraafplaats aan de lAlberdingk Thijmlaan begonnen. (Behalve gerenoveerd wordt de I begraafplaats ook gemoderniseerd en ■zijn er wat wijzigingen in de bestaan- Ide situatie. De werkzaamheden duren Itot eind november van dit jaar. Er zijn lal een aantal urnenmuren gemaakt (waardoor nu alle mogelijkheden voor ■het plaatsen van een urn aanwezig (zijn: in een graf, in de tuin of op een (glasplaatje aan de muur. Er komt ook |een gedenkplaats voor diegenen die (op het nu geruimde deel begraven (zijn geweest. De inrichting van de bui tenruimte krijgt een opknapbeurt: (alle paden worden herstraat, gedeel telijk met nieuw materiaal. De water- (gevers worden vernieuwd en er (komen meer bankjes en prullenbak- (ken. De beplanting wordt verfrist en uitgebreid met onder andere een groot aantal nieuwe bomen. Poortgebouw De voormalige aula is inmiddels omgebouwd tot een poortgebouw, waardoor er een waardige entree ont staat voor de begraafplaats. Het gebouw bevat nu ook een toilet voor bezoekers, werkruimten en een opslagruimte voor materiaal. De oude opslagruimte kan nu plaats maken voor extra graven. De rijwiel stalling krijgt een plaats dicht bij de toegangspoort. Overlast De gemeente betreurt het dat er tijde lijk enige (geluid)overlast is voor bezoekers en vraagt hiervoor begrip. Tijdens begrafenissen worden de werkzaamheden die overlast veroor zaken, stopgezet. Waddinxveen - Autoclub "De Gouwe Rijders" organiseert don derdagavond 29 augustus haar (kaartavond. [Inschrijven vanaf 19.45 uur. Het kla verjassen begint om 20.15 uur. Tij dens deze avond worden 4 rondes gespeeld. ledereen is welkom in Hotel, Café, Restaurant "De Unie" aan de Kerk- weg-Oost 226. Door Karin Heeren Boskoop - De opening van de najaars beurs van de Coöperatieve Boskoop- se Veiling B.A. op dinsdag 20 augustus was het startsein voor het nieuwe najaarseizoen voor de sierteelt sec tor. Met een speech van zowel de voorzitter van de Boskoopse veiling, de heer Jac. Oudijk, als de directeur, de heer J.C. Brand, werd de beurs voor geopend verklaard. De leden van de Coöperatieve Boskoopse Veiling B.A. hebben gezorgd voor een ruim assortiment. De uitgestalde produc ten van de leden van de Coöperatieve Boskoopse Veiling B.A. vormen de start van het nieuwe herfstseizoen. De heer Oudijk had het in zijn rede over een snel veranderende markt en de manier waarop de Coöperatieve Boskoopse Veiling B.A. hierop kan inspelen. Het goed afstemmen met de leden en het verhogen van de effi ciency staat bij de Boskoopse Veiling hoog in het vaandel. Ook voorlichting is een belangrijke taak van de Coöpe ratieve Boskoopse Veiling, dit wordt onder andere gedaan door middel van thema avonden. Directeur de heer Brand hield een warm pleidooi voor de promotie van de prachtige planten zoals die geteeld worden in de sierteeltsector. In dit verband noemde hij de Wereldten toonstelling de Floriade en de Platari- umtentoonstelling. De beurs zoals die is ingericht is een promotiemogelijk heid op zich. De heer Brand blikte met tevredenheid terug op het eerste half jaar van 2002, welke tot tevreden heid stemt. De sector is gevrijwaard gebleven van extreme weersomstan digheden en met vertrouwen ziet de heer Brand de toekomst tegemoet. In de regio Boskoop bevinden zich vele boomkwekerijen die zich gespe cialiseerd hebben in bepaalde soor ten en variëteiten. Ruim vierhonderd van deze bedrijven zijn lid van De Coöperatieve Boskoopse Veiling B.A. Hierdoor biedt de coöperatie een uniek, uitgebreid assortiment. Bijna elk product wordt door meerdere kwekers aangeboden, zodat voortdu rend een prijs- en kwaliteitsvergelijk mogelijk is KERKDIENSTEN - 1 september Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 3 septem ber 19.00 uur Eucharistieviering. Geref. kerk 9.30 uur Koffie. Herv. Kerk 9.30 uur ds. C. de Jong sr. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur Avondmaal Souburgh. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. R. de Reuver in HK. Chr. Geref. kerk 9.30, 15.00 (zorg centrum en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Prot. Chr. Gel. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur Lees- dienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Jan van Beau- montstraat 4, Gouda, 0182-322488. 'oor Karin Jongkind (TekstUeel) Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen |ln de afgelopen jaren is er heel wat veranderd in de regelgeving voor hygiëne en milieucodes bij horecage- (legenheden. Ook de kantines van (sportverenigingen kregen met deze (nieuwe regelgeving te maken. Omdat (deze kantines meestal vrijwel geheel Idoor vrijwilligers geleid worden, legt Idit waarschijnlijk nogal wat druk op jde verenigingen. Tijdens de zomer vakantie nemen we iedere week een (andere sportkantine onder de loep, I om te kijken hoe de verenigingen hun I kantines hebben ingericht en georga- niseerd. Hoe gaan ze bijvoorbeeld om (met de strengere overheidseisen? Of I spelen er heel andere problemen? IDeze week deel X uit de zomerserie in en om de sportkantine van |Jeu de Boulesvereniging Waddinx- jveen 'huist' in het Sportpark de I Woerd, waar ook Tennisvereniging I Waddinxveen, Atletiekvereniging I Antilope en Schuttersvereniging Wad- I dinxveen gevestigd zijn. De Jeu de I ooulesclub heeft 85 leden en I beschikt over één van de nieuwste 1 sportaccommodaties van het dorp. Amper een jaar geleden vond de fee stelijke opening plaats van het nieu we clubgebouw. Burgemeester Jonk man en wethouder van Holsteijn ver achtten toen de officiële handeling, door middel van een spelletje Jeu de 'joules. Het clubhuis werd groten deels door de leden zelf gebouwd en kreeg bij de opening de toepasselijke naam: 't Boulehuis. Aan Peter Rube- mg. PR-functionaris van de Jeu de oulesvereniging vroegen we wat er "eranderd is voor de club, nu er een nieuwe kantine staat. Clubgevoel e nieuwe kantine heeft een grote mpact op het clubgevoel. De betrok- enheid van onze leden bij het wel en ee van de club is altijd al groot h i»6^' maar de nieuwe kantine eelt het saamhorigheidsgevoel nóg eer versterkt. Er is nu een goed 5 outilleerde keuken, zodat we ons j 'r'iment snacks flink hebben kun- '"♦KmiHon I TiloronrH trnlHAot alles aan de eisen van de nieuwe hygi- ënecodes. Onze kantinecommissie heeft dat allemaal prima geregeld. Er is een vaste ploeg barmedewerkers, die zich op vrijwillige basis beschik baar stellen. Alleen bij de interne clubkampioenschappen hebben we regelmatig een probleem met de bar- bezetting. Veel van de barmedewer kers zijn namelijk ook fanatieke deel nemers aan de clubkampioenschap pen." Competitie- en toernooidagen Het Jeu de Boulespark is het gehele jaar geopend. Jeu de Boulesvereni ging Waddinxveen kan op het park 24 banen uitleggen. Dat is ook één van de eisen, die de Jeu de Boulesbond stelt aan verenigingen om bondstoer- nooien, competitie- of andere toer nooidagen te mogen organiseren. Peter Rubeling: "Als vereniging kun je je inschrijven voor competitie - of toernooidagen. Voordat dergelijke wedstrijden worden toegekend, wordt je beoordeeld door de bond. Ze kijken dan onder andere naar de capaciteit van je accommodatie. De keuken, de versnaperingen die je kunt aanbieden, maar ook het sani tair wordt doorgelicht. Een belangrijk criterium is ook of de kantine rol stoeltoegankelijk is. Onze nieuwe accommodatie voldoet aan alle eisen. Als club verwachten we daarom dat we in de toekomst vaker een bond- stoernooi of competetiedag toegewe zen krijgen." Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen voldoet met haar accommodatie zelfs aan de interna tionale eisen om wedstrijden te mogen organiseren. Hele jaar open Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen heeft 8 teams, die uitkomen in de nationale competitie. Elk team bestaat uit 3 leden. Aan de afdelings competitie doen 5 teams van Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen mee in de le klasse. In deze competitie bestaat elk team uit 4 spelers. Zij spe len, verdeeld over 5 a 6 zaterdagmid dagen afwisselend alle vormen die er van het Jeu de Boules bestaan. Daar naast zijn er nog de clubcompetitie, de clubkampioenschappen -en de open toernooien, die beiden het gehele jaar door plaatsvinden. De nationale en regionale competitie wordt gespeeld in de periode van april tot juli. Peter Rubeling: "De offi ciële naam van Jeu de Boules is Petanque. Het spel kent een aantal verschillende vormen. De verschillen hebben vooral betrekking op het aan tal deelnemers, dat aan een wedstrijd deelneemt. Die zaterdagmiddagen zijn druk bezocht. De Jeu de boules- accommodatie wordt dan druk bezocht door deelnemers en suppor ters van alle verenigingen die mee doen. Maar ook andere dagen, bij voorbeeld wanneer het park geopend is om vrij te spelen, is het bij onze Jeu de Bouleclub druk. Jeu de Boulesver eniging Waddinxveen is een gezellige club, waar iedereen welkom is." Het Jeu de Boulespark is geopend op dinsdag- en vrijdagavond van half acht tot ongeveer elf uur. Op donder dag-, zaterdag- en zondagmiddag zijn de banen van 2 tot 6 toegankelijk voor (aspirant) leden. -k£\>4S NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN MATRASSEN VANAF POWER MATRAS VOOR MENSEN MET ÖVERGEWICHT BOXSPRING OP WIELEN BEDRODEMS VANAF BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9