Monument onthuld voor slachtoffers Indië Opening Waterberging De Zeven Muzen Wereldwinkel op het Oogstfeest Vlinders kijken Bezoek Floriade Rommelmarkt bij de Paddestoel jaargang "imer 989 25e nummer 3 september 2002 DEZE Kindervakantie- feesten in de regio HET HART Open Huis "Het Kwartelnest' Oud papier heeft. ISHH Zie pagina 16 Zie pagina 8 Toekomst boomteelt complex Boskoop Zie pagina 12 Zevenhuizen - Mocht men geen programmaboekje van het komen de cursusjaar hebben ontvangen, dan kan bij de bibliotheek een boekje worden opgehaald. i Zevenhuizen - De Wereldwinkel staat op zaterdag 7 september in I de Dorpsstraat naast het voorma- I lige Welkooppand. Met de winkel- wagen, maar ook met een kraam waarop een aantrekkelijk en geva- j rieerd assortiment is uitgestald. Ook kan men prijsjes verdienen met "poppetjes trekken". Bij de kraam liggen tevens gratis recep- ten voor een heerlijk frisse ana- j nascurrie. Verscheidene ingrediën- j I ten voor deze currie zijn ook ver krijgbaar. Oud Verlaat - Op de parkeerplaats naast de Vierkap staat vrijdagmor- j gen 6 september van 8.30 tot en met zaterdagmiddag 7 september j 18.00 uur de container voor het i oude papier. Waddinxveen - In kinderboerderij Dierendal aan het Warnaarplant- soen wordt tot en met 15 septem ber een vlindertentoonstelling gehouden. In deze periode staan panelen opgesteld met informatie over dag- en nachtvlinders. Bij mooi weer is de kans groot om een aantal soorten vlinders tegen te komen in de heemtuin bij de kinderboerderij zoals onder ande re Kleine Vos, Atalanta, Dagpauw oog en Gehakkelde aurelia. Deze activiteit wordt georgani seerd door de Waddinxveense werkgroep Natuur- en milieuedu catie in samenwerking met enkele leden van het K.N.N.V. van de afde ling Gouda. De kinderboerderij is van maandag tot en met zaterdag van 7.30 tot 16.30 uur geopend en zondag van 12.00 tot 16.30 uur. Boskoop/Zevenhuizen - Dertig gehandicapte inwoners van Bos koop brachten donderdag 22 augustus, onder leiding van de Zonnebloem een bezoek aan de Floriade. Van de afdeling Zevenhuizen gin gen woensdag 28 augustus 17 gasten richting Floriade. Dankzij de goede verzorging kon iedereen volop genieten van al het moois dat de Floriade te bieden Waddinxveen - Bij wijk- en speel- 'uinvereniging de Paddestoel wordt vrijdag 14 september een rommelmarkt gehouden. Voor meer informatie en aanmelden kan "jen contact opnemen met Anita Noorlander, telefoon 617669 of jrudy van den Berg, telefoon 1)14715. Door Karin Heeren Boskoop - Tijdens een plechtige bijeenkomst zaterdag 31 augustus werd een monument onthuld ter nagedachtenis van militairen afkomstig uit Boskoop en gesneu veld in Indië. De belangstelling was groot tijdens deze bijeenkomt. Naast een groot aantal genodigden, waaronder veel oud militairen, huidige defensiemedewerkers, familieleden en nabestaanden van de slachtoffers uit Boskoop, burge meester Rijsdijk en een vertegen woordiging vanuit de gemeente raad, waren er ook vele andere belangstellenden. Ook na zo'n lange tijd is het nog steeds belang rijk een plaats te hebben voor her innering, een plaats voor afscheid nemen van familieleden en de ver werking van het verleden. Voorzitter van het Comité Monument Indië, de heer Bogaards, sprak de aanwezi gen toe en vertelde dat het de erva ring is van de Vereniging Oud Mili tairen Indiëgangers (VOM1) dat het belangrijk is in de persoonlijke ver werking om een gedenkplaats te hebben. Daarom beschouwt de VOM1 het als een ereplicht die ver vuld moet worden. Ook burge meester Rijsdijk onderstreept het belang van een monument: "Het is goed wanneer herinneringen uit het verleden worden vastgelegd. Monu menten zijn daarvoor bij uitstek geschikt. Zeker als het gaat om het zichtbaar maken van een periode. Deze periode waarover lang, te lang, is gezwegen." Burgemeester Rijsdijk maakte onderscheid tussen politie ke verantwoordelijkheid en militaire verantwoordelijkheid en stelde zich op het standpunt dat militairen in actie niet verantwoordelijk kunnen worden gehouden voor politieke beslissingen. Verder twijfelde de burgemeester er niet aan dat er velen het monument zullen komen bezoeken. De heer Weijs, voorzitter van de VOMI in Zuid Holland-noord, blikte terug op de datum 31 augustus. In 1940 mocht op deze datum voor het eerst geen Koninginnedag gevierd worden in Nederland. Vijf jaar later werd deze dag, het zij sober, opnieuw wel gevierd. Na de Tweede Wereldoorlog werd Nederland geconfronteerd met een chaos in Indië, waarmee al eeuwenlang nauwe banden bestonden. Voor het eerst in de Nederlandse geschiede nis werden militairen overzee gestuurd om bijdragen te leveren aan orde en vrede. Voor velen was de oorlog dus nog niet afgelopen, de plannen voor een normaal maat schappelijk leven moesten worden uitgesteld. Ook nu nog laat deze periode bij velen diepe sporen na, zo vertelde de heer Weijs de aanwe zigen. De heer Weijs: "Daarom is het goed om te herdenken, dat is herbe leven. Ten eerste het afscheid van kameraden." Na de toespraken onthulde burge meester Rijsdijk samen met de heer Fianen, een van de nabestaanden, het monument. Na twee minuten stilte ter nagedachtenis aan de gevallenen werden er kransen en bloemen gelegd bij het monument en aansluitend defileerden de aan wezigen langs het monument. De gevallen Boskopers zijn J. Stolker, G.B. Fianen, A. de Rooij, D. de Bruin en L. van Wilgen. Waddinxveen - De heer L.E. van der Sar, Gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, opent woensdag 4 sep tember om 15.00 uur, de waterber ging aan de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen. De waterberging maakt deel uit van de recreatief eco logische verbindingszone tussen de Krimpenerwaard en het Bentwoud. Het project is een goed voorbeeld van publiekprivate samenwerking. De recreatief ecologische verbin dingszone bestaat uit een waterber ging met omringend groen op twee naast elkaar gelegen percelen. Het bestaande populierenbos ten westen van de Zuidelijke Rondweg (tussen de Tweede Bloksweg en de waterber ging) is in het inrichtingsplan opge nomen. Het gebied heeft een recrea tieve functie voor de toekomstige woonwijk De Triangel. De zone vormt voorts de verbinding tussen de flora en fauna uit het toekomstige Bent woud en de Krimpenerwaard. De waterplas is gelegen tegenover het asielzoekerscentrum. In het streekplan Zuid-Holland Oost is opgenomen dat er een aantal ecolo gische verbindingszones wordt aan gelegd tussen de Krimpenerwaard en het Bentwoud. Tevens is in het streekplan de mogelijke inrichting per zone aangegeven. De inrichting van deze zone op Waddinxveens gebied als waterberging is hiermee in overeenstemming. De nieuwe waterberging heeft een waterber gend oppervlak van ca. 1,8 ha; het hele gebied is 4 hectare groot. Inrichting en beheer waterberging Een gemeentelijke waterberging ach ter de groencompostering aan de Tweede Bloksweg 54 B is gedempt voor de uitbreiding van het com- posteringsbedrijf. In ruil daarvoor heeft het Beyerinck B.V. de waterber ging aangelegd aan" de Zuidelijke Rondweg. De inrichtingstekening is vervaardigd door het projectteam Bentwoud van de Dienst Landelijk Gebied van de provincie Zuid-Hol land. De meerkosten voor de inrich ting van deze recreatief/ecologische verbindingszone komen voor reke ning van Beyerinck B.V.. Hiervoor is een tweetal subsidies verstrekt: Groene Subsidie van de provincie Zuid-Holland en subsidie in het kader van de Kwaliteitsimpuls Groene Hart van de rijksoverheid. Het Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plas sen is bereid het gebied te beheren en te onderhouden. Opening De opening vindt plaats door de heer L.E. van der Sar in samenwerking met ir. W.A.C. Lexmond, algemeen direc teur van de Waddinxveense Groen compostering en mr. T. van der Tor ren, wethouder van Waddinxveen. De heer Van der Sar neemt plaats in een kraan om een bank te plaatsen; de heren Lexmond en Van der Tor ren zullen hem daarbij vanaf de grond assisteren.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 1