Recordbedrag Kimberly bij zwemvierdaagse Succesvolle Fancy Fair Concordia Jonge Jury van start in Kennismaken met materialen bibliotheek Boskoop Goede vangst HSW Jeugddisco in de Paddestoel Fietstocht voor senioren Peuters en kleuters bij Toos Kinderkledingbeurs in het Zuidhonk Bingo voor kinderen Tunnel klaar voor nieuw seizoen wADDI NXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 11 september 2002 pagina 13 medische weekenddienst De oudste en twee jongste deelnemers aan de Zwemvierdaagse. Door Karin Heeren Waddinxveen - In de eerste week na de zomervakantie wordt tradi tioneel de zwemvierdaagse georga- Boskoop - In de bibliotheek van Boskoop is 1 september de Jonge Jury van start gegaan. Alle jonge ren van 12 tot en 16 jaar kunnen hieraan deelnemen. Deelname is gratis en voor elke deelnemer ligt een SYPRAB-gids klaar (Shock Your Parents Read A Book). De gids geeft een overzicht van 120 jeugd boeken. Elke deelnemer leest vijf boeken (minder mag ook), maakt een top vijf en levert die in bij de biblio theek. De juryrapporten worden doorgestuurd naar de landelijke Jonge Jury. De vijf titels met de meeste stemmen worden in maart 2003 als nominaties bekend KERKDIENSTEN - 15 september Waddinxveen R.K. kerk St. Victorkerk 9.30 uur Woord Communievering. R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Gezinsviering Geref. kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers. Herv. Kerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Gem. De Rank 10.00 uur ds. W. van Laar; 18.30 uur ds. Jeugd- dient Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur Jeugd dienst. De Stek 9.30 uur ds. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur J.H. Langelaar; 18.30 uur Jeugddienst in HK. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdiensten. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. D.C. Peters. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur Lees diensten. Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. niseerd in Gouwebad de Sniep. Ook dit jaar kwanjen vele deelne mers, jong en oud, om te zwemmen voor het goede doel. Het Ronald McDonald Kinderfonds was ook dit jaar de begunstigde. Er was aan dacht voor de jongste en de oudste deelnemer. Kimberly Dijksman heeft haar eigen record van vorig jaar overtroffen. Zij zwom meer dan duizend euro bij elkaar, meer dan een verdubbeling van vorig jaar toen zij duizend gulden over handigde in het zwembad. Dit jaar waren er twee jongste deelnemers: Denise Huisman en Bart Houtman, beiden vier jaar oud en op dezelfde dag jarig. De heer Verbakei was met 79 jaar de oudste deelnemer. Kimberly werd vorig jaar gemoti veerd door de ziekte van haar vriendje Martien. Door zijn ziekte moesten de ouders van Martien zo nu en dan verblijven in het Ronald McDonaldhuis. Kimberly, getroffen door de ernst van de ziekte, wilde graag een bijdrage leveren. Dit jaar gaat het veel beter met haar vriend je maar Kimberly weet nog wel hoe belangrijk het Ronald McDonaldhuis gemaakt, en op 2 april vindt de uit reiking van de Prijs van de Jonge Jury 2003 plaats tijdens de dag van de Jonge Jury Alle jeugdboeken die voor het eerst in het Nederlands zijn verschenen tussen 1 januari 2001 en 1 januari 2002 en die speciaal voor 12-plus- sers geschreven zijn komen voor jurering in aanmerking. De biblio theek heeft hiervoor een speciale kast ingericht. Er kan op twee manieren gestemd worden: Via het stemformulier in de bibliotheek, of via internet via www.jongejury.nl De Jonge Jury duurt tot 28 februari 2003. is voor ouders van zieke kinderen en besloot er dit jaar nog fanatieker tegenaan te gaan. Al in de zomer vakantie begon zij met het werven van sponsors en met een bijzonder resultaat. Kimberly overhandigde duizend euro in het zwembad en het opge- Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk organiseert sinds een aantal jaren de cursus 'Kennismaken met materialen' voor senioren. Op maandag 16 september en woensdag 18 september gaan weer twee groepen van start. Deze handvaardigheidcursus, die wordt gegeven in het Anne Frank-activitei- Waddinxveen - Voor de negende wedstrijd van de zomercompetitie reisde de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) naar het Noord Hollandskanaal bij Westgraftdijk. In dit visrijke kanaal werd heel goed gevangen. Bij elkaar haalden de tien deelnemers ruim 67 kilo bliek en bra sem boven water. Winnaar werd Rinus Reichard met 14.130 gr, gevolgd door Rob Jenner met 9.580 gr en Frans van Steende- haalde restbedrag gaat zij vandaag, woensdag 11 september, brengen naar het Ronald McDonaldhuis in Rotterdam. Zij is daar op uitnodi ging van het huis. Kimberly wil met eigen ogen wel eens zien waar zij zich al twee jaar zo uitzonderlijk voor heeft ingezet. tencentrum aan het Jan van Bijnen- pad, duurt tien weken. Elke twee weken wordt een nieuwe techniek aangereikt. Deze keer zal er onder andere aandacht worden besteed aan Sinterklaas en Kerstmis. Belang stellenden kunnen zich aanmelden bij de S.W.W., telefoon (0182) - 631932. ren met 8.380 gr. Aat van Leeuwen en Wim Houtman werden vierde en vijf de met respectievelijk 6.730 en 6.220 gr. Door de ruime overwinning ver grootte Reichard het gat met de con currentie. Jenner keerde ten koste van Van Leeuwen terug in de top 5 van het klassement, dat er met nog één wedstrijd te gaan als volgt uit ziet: 1. Rinus Reichard 54.650 gr, 2. John van Elswijk 39.760 gr, 3. Wim Houtman 39.250 gr, 4. Rob Jenner 35.630 gr, 5. Jan Rupke 34.680 gr. Waddinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging de Paddestoel houdt vrijdag 20 september een jeugddis co. Kinderen van 9 tot en met 14 jaar zijn vanaf 19.30 uur welkom. Er wordt maandag 16 september van 19.30 tot 20.00 uur een voor verkoop van kaartjes gehouden Vrijwilligers gevraagd. Om ook dit seizoen door te kunnen gaan met de disco heeft men bij de disco nog wat vrijwiligers nodig. Voor meer informatie: 0182-631254 of info@disco.nl .nu Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling senioren, houdt de zesde fietstocht van dit seizoen. Dinsdag 17 september is een tocht gepland van circa 40 kilometer door de pol der, richting Gelderswoude. Vanaf 9.15 uur kan men inschrijven in het Anne Frank-activiteitencentrum en een kopje koffie of thee drinken. De start is om 10.00 uur. Halverwe ge de tocht wordt een pauze inge last. Na terugkomst kan men nog even napraten onder het genot van een kopje koffie of thee. Alle enthousiaste fietsers van 50 jaar en ouder zijn welkom. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor meer informatie: 0182-615555. De laatste fietstocht van dit seizoen is gepland op dins dag 22 oktober. Waddinxveen - Kinderen vanaf 1 jaar kunnen bij jazzdans- en turn vereniging Toos terecht voor 'beweging in groepsverband'. Peu ters en kleuters kunnen kiezen uit ouder- en kindgym, kleutergym, jazztiek en baltiek. Na de zomer vakantie is TOOS begonnen met nieuwe lessen waarbij nog plaat sen vrij zijn. In verschillende zalen en op verschillende tijden worden er lessen gegeven onder leiding van diverse gediplomeerde docen ten. Voor meer informatie: 0182 - 613839 632931 of www.tooswad- dinxveen.nl Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt maandag 23 en dinsdag 24 september een winter-kinderkle- dingbeurs gehouden. De inname van kleding is maandag van 19.00 tot 21.00 uur en dinsdag van 9.00 tot 10,30 uur. De kleding (in de maten 92 t/m 182) moet schoon, heel en enigszins van deze tijd zijn. De verkoop is dinsdag van 13.30 tot 17.00 uur. Van de opbrengst wordt 10% ingehouden. Dit geld gaat naar het Foster Parents Plan. Voor meer informatie: 0(82- 610819 of 0182-617889. Waddinxveen - De eerste kinder bingo van het seizoen wordt woensdag 18 september gehouden in buurtcentrum de Boog'. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. De toegang is vrij. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2. Boskoop - Jongerencentrum De Tunnel opent komend weekend haar deuren om een fris en nieuw seizoen in te luiden. Vrijdagavond 13 september gaat het feestwee kend om 22.00 uur van start met een optreden van de band Nosfe- rato. De "Openings-weekendknaller" is zaterdag 14 september. De voeten gaan vanaf 22.00 uur van de vloer. Het weekend wordt zondag 15 sep tember afgesloten met een om *20.00 uur startende filmavond. Bezoekers die vrijdag en/of zater dag voor 00:00 uur binnen zijn betalen de helft van de entreeprijs, namelijk respectievelijk 3,- en 1,75. De entree op zondag is gratis. Waddinxveen - De fancy fair van muziekvereniging Concordia afge lopen zaterdag was een succes. Hoewel de opkomst iets tegenviel, waren de vrijmarkt en de minir- ommelmarkt in de ochtenduren daarentegen erg in trek bij het jonge publiek. Concordia probeerde door middel van de georganiseerde festiviteiten geld in te zamelen voor de realisatie van een nieuw clubgebouw. Henny van Nieswaag, bestuurslid van de vereniging, was aanwezig bij deze feestelijke dag en vertelt over Con cordia en haar behoefte aan een nieuw clubgebouw: "Concordia is in 1898 opgericht en we repeteren al meer dan 20 jaar in ons huidige pandje 'Hoge Noot' aan de J.W. Frisoweg. Helaas verkeert dit gebouw daadwer kelijk in hoge nood. Het pand is verval len en vochtig. Onze vereniging vindt het onverant woord daar nog langer te repeteren. Ook het opslaan van instrumenten is niet meer moge lijk. Om goed te kunnen functione ren als vereniging is het noodzakelijk dat er een nieuw clubgebouw komt. Misschien wordt het dan ook aan trekkelijker voor aankomende leden plekje te zoeken." om hier een Loterij Nadat de gemeente uiteindelijk instemde een deel van de kosten voor een nieuw clubgebouw te ver goeden, is het nu aan Concordia voor het resterende geld te zorgen. De fancy fair, met een rommelmarkt, vrijmarkt, fietspuzzeltocht, diverse spelletjes en een Rad van Avontuur, was één van de acties om het geld bij elkaar te krijgen. Henny: "Tevens is op de dag van de fancy fair een grote loterij van start gegaan. Er zijn 10.000 loten beschikbaar die tussen 7 september en 9 november ver kocht gaan worden door de leden en weggegeven worden bij diverse win keliers tegen een minimumbeste ding. De loten kosten 2 euro per stuk en er zijn onder andere rei- scheques en winkelbonnen mee te winnen." Voor Concordia is het hiermee ech ter nog niet afgelopen. Verschillen de optredens, muzikale dagen en diverse rommelmarkten liggen in het verschiet. De muziekvereniging hoopt uiteindelijk, mede dankzij de inzet van de leden en de steun van de Waddinxveense bevolking e bereiken waar zij al jarenlang op wachten: een nieuw clubgebouw. Kimberley Dijksman zwom meer dan duizend euro bij elkaar.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13