Veel talent bij open jeugdkampioen- Moeizame start Rowah schap tennisvereniging Waddinxveen Prima start Moerkapelse Zwemmasters winnaar zomercompetitie langebaan Clubkampioenschappen Love '70 Zwemmasters ook kampioen van Frankrijk Parijs-Waddinxveen 25 jaar Hiphop festival Tag 2002 Rottemerenloop jeugd V ft SPORT Hart van Holland 11 september 2002 pagina 15 t ff»f If Ml*f tMlttntttf Mttu f MtiM Tennis Handbal Waddinxveen - De open jeugdkam pioenschappen van tennisvereni ging Waddinxveen vonden in de laat ste week van de schoolvakantie plaats onder prima weersomstan digheden. Er waren dit jaar 80 inschrijvingen, iets minder dan vorig jaar. Ook nu kwamen de inschrijvingen weer uit alle wind streken zoals Stolwijk, Hillegom, Ter Aar, Gouda, Zevenhuizen en Zoeter- meer. In totaal werd in 12 onderde len gespeeld. Rondom de wedstrij den werd van alles georganiseerd. Zo was er op vrijdag middag een tennisclinic door Annemieke Els- holz, uit het eerste team van de TV Waddinxveen met de hulp van enkel tennismaatjes. Dit evenement werd, (- dankzij het grote aantal inschrijvin gen, een groot succes. Tussen alles door werd er ook nog getennist. Er werd in poules gespeeld, waarvan de eerste twee uit de poule doorgin gen naar een afvalsysteem. Deze wedstrijden vonden plaats op don derdag en vrijdag en waren zeker voor de toeschouwers de moeite waard om te zien. De duur van de wedstrijden, veel drie setters, gaven de wedstrijdleiding soms wat moei lijkheden, echter door het gebruik maken van een extra baan werd dit opgelost. Uiteindelijk zijn op zater dag nog enkele poule wedstrijden en de finales gespeeld. Opvallend was dat in 7 van de 12 finales de TV Waddinxveen ver tegenwoordigd was; vier daarvan mochten zich uiteindelijk winnaar(s) noemen. De voorzitter van de TV Waddinx veen benadrukte in zijn toespraakje, dat het bestuur ook dit toernooi als belangrijk beschouwde Daarna werd overgegaan tot de prijsuitreiking. De uitslagen Jongens enkel 10: Jon Emmelkamp won met 6-3/6-2 van Frank Heikamp; jongens enkel 12: Rick Ruijrok won met 7-6/4-6/6-1 van Luuk Gritter; meisjes Enkel 12: 1. Mandy Joy Wagemakers, 2. Fleur Melkert. Jon gens dubbel 12: de finale ging tus sen Luuk Gritter/Pepijn de Groot en Lennart Barentsen /Ruben Zoete- weij. Lennart en Ruben wonnen met 7-6/1-6 en 6-2. Bij de jongens enkel 14 werd Michiel Verwaal winnaar, hij won in de finale van Philip van Gor- cum met 6-1 en 6-0. Meisjes enkel 14: deze finale tussen Kristel Hoogduin en Chantal Geers werd door Kristel gewonnen met 6-4 en 6-1. De jongensdubbel 14 was een poule van vijf koppels. Afgetekende win naars werden Mark van den Bosch/Martij n van der Meer; als tweede eindigde het koppel Stephan Peterse/Rohan Rijsemus. Meisjes dubbel t/m 14. Hier vond de finale plaats tussen Kristel Hoog- duin/Anne-Marleen de Jong en Deb bie Langbein/Mirjam Rijlaarsdam. Kristel en Anne-Marleen wonnen deze finale met 6-3 en 6-2. Jongens enkel 17: de finale werd uiteindelijke gewonnen door Maarten Bakker met 6-3 en 6-2 van Bob de Vos. Meisjes enkel 17 jaar: Moniek Buis won hier de finale met 6-1 en 7-6 van Patricia Ros. Jongens dubbel 17: met 8 pun ten (alle wedstrijden gewonnen) werden Michiel en Wouter Verwaal eerste. Met 6 punten werden Maar ten Bakker en Bob de Vos in deze poule tweede. Meisjesdubbel 17; voor deze poule hadden zich slechts drie koppels ingeschreven. 'Winnaars werden Patricia Ros en Marlies Swets. Waddinxveen - Handbalvereniging Rowah begon dit weekend aan het seizoen 2002/2003. De op zaterdag spelende jeugdteams hadden alle maal een uitwedstrijd. Het jongste team, het D2-team, speelde de eerste wedstrijd in Schiedam tegen Ventu ra. Dit team, dat bestaat uit nieuwe handballertjes, speelde een goede wedstrijd, maar moesten de punten in Schiedam laten. De eindstand was 12-1. Het Dl team moest in Gouda aantreden tegen Vires et Celeritas. Ook dit team winst hun eerste partij van het seizoen niet in winst om te zetten: 4-1. Ook het nieuwe C-team speelde de allereerste wedstrijd voor Rowah. In Rotterdam speelden zij tegen RODA. De Rowah speel(st)ers wisten elkaar al goed te vinden en ook verdedigend zat het goed dicht. De rust brak aan met een 5-0 achterstand. Na de limonade ging het aanvallend nog beter, wat resulteerde in de eindstand van 13-6. Een goede prestatie voor dit nieuwe team. Het jongens B-team kwam in ondertal aan de start van hun eerste wedstrijd tegen SAVOSA uit Barend- recht. Toen vlak voor tijd Rowah- speler Martijn Boevé met een enkelblessure uitviel, viel voor Rowah ook het doek en bleven de punten in Barendrecht. Op zondag was het de beurt aan het nieuwe junioren-A team. De meiden die vorig jaar nog allemaal bij de B- jeugd speelden, moesten het thuis opnemen tegen Helius uit Helle- voetsluis. Een tegenstander van for maat. In het begin ging het nog aardig gelijk op. De Rowah dames waren fel en hadden er zin in. Toen Helius echter wat gas bijgaf was er geen houden meer aan: 3-14. Rowah- speelster Sharon Brouwer moest met een pols blessure uitvallen. Het dames2-team zorgde uiteindelijk voor de allereerste punten van dit seizoen. Dit team met veel handba lervaring moest het ook opnemen tegen Helius uit Hellevoetsluis. Wat anders van samenstelling in vergelij king met vorig jaar, maar als van ouds samenspelend toonden de dames hun goede spel. De rust brak aan met een 7-3 voorsprong. In de tweede helft zette Rowah het goede spel voort, wat resulteerde in een 14- 6 overwinning. Waddinxveen/Boskoop - Na de suc cessen op de drie en vijf kilometer I vrijeslag in Open Water bij de natio nale kampioenschappen van Neder land en Frankrijk hebben Nic. Geers en Judith van Berkel van zwemclub De Gouwe ook de beker voor de I hoogste klassering in de groep 60/64 I jaar gewonnen in de zomercompeti- tie van langebaanwedstrijden op I locaties door het hele land. De laatste wedstrijden waren dit weekeinde in een kanaal bij Tilburg erl in de Griendgaten van de Maas bij Roermond. Judith van Berkel ont brak, maar dat maakte voor de ein drangschikking niet uit. De som van de snelste vier masterskilometer is bepalend. Nic.Geers won op beide locaties de 1000 m vrijeslag voor masters in respectievelijk 14 min.52 sec. en 15 min.25 sec. Moerkapelle - De finalisten van de clubkampioenschappen van tennis vereniging Love te Moerkapelle zijn bekend. Door de snel invallende duisternis konden er op de doorde weekse avonden niet meer dan 5 partijen gespeeld worden. Het weer heeft aardig meegewerkt en ook in het weekend was het weer beter dan de voorspellingen. Probleem blijft echter dat vaak dezelfde personen in de verschillende categorieën moeten aantreden, waardoor niet alle partijen gelijktijdig gespeeld konden worden. Het komend week end zullen de finales gespeeld wor den en het beloven spannende wed strijden te worden. Bij de dames enkel zullen de Moerkapelse "Willi- ams-zussen" Anja Tepper en Tine Heesterman tegen elkaar uit komen om te beslissen wie zich het komend jaar clubkampioene mag noemen. De heren single gaat tus sen oud-clubkampioen Michel Hes- sing en Dennis Jager. Met de gemengd dubbelpartij was al een begin gemaakt, maar deze moest gestaakt worden bij een 6-3, 2-1 voorsprong van Anneke Schep en Erik Broers tegen Tineke Krijgsman en Henk Huisman. De damesdubbel finale zal gaan tussen Tine Heester man en Anja Tepper tegen Anneke Schep en Ria Rutgrink. Van de heren dubbel zijn de finalisten ook bekend: Ed en Guy Martienus zullen het opnemen tegen Jeroen Bakker en Dennis Jager. Komend weekend worden de finales gespeeld. Bleiswijk - Atletiek- en trimvereni- .ging De Kieviten houden zondag 29 september de Rottemerenloop. Deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden, te weten 10 km en de halve marathon. Jeugdige lopen kun nen deelnemen aan de 1500 meter. De starttijd is om 11.00 uur. Inschrij ven kan vanaf 9.00 uur in de kantine van korfbalvereniging Weidevogels aan de Gotzenhainsingel. Het inschrijfgeld bedraagt 4,70 voor de halve marathon en 3,50 voor de 10 km; jeugd tot en met 19 jaar 1,30. Het parcourrecord halve marathon staat bij de dames op 1.33.18; bij de heren op 1.14.21. Voor meer infor matie: 010-5212128. Gevraagd: vogelkooi op voet 75,=; meubel tje 15,= beide zgan 0172-217545 Connection oven (34) bakken, koken, bra den enz. tot 250 C nw 200,= 0172-218379 Fietsmand 51x31 cm; draagzak voor hond 30,= 0182-616273 Babykleding v a. m.50 izgst 0180-328592 Regenpak m.L 2x gebr. 12,=; TV voet zwart 15,= 0182-618163 Sony TV Trinitron 4 a 5 jr. Doorsnee circa 70 cm 450,= 0182-632140 Dakdragers voor diverse automerken zgan 50,= 0182-613585 Taartplateau 33 cm glas theekan 2 glazen zwart koemotief 7,50 0182-614414 Fietsendrager voor twee fietsen op trekhaak 30,= 079-5931247 Moerkapelle - De Moerkapelse jeugdafdeling kende 7 september een uitstekende start. Van het maxi male puntenaantal van 27, bleven er 19 in eigen huis. Alle drie juniorente ams behaalden de volle winst. Al is in de 2e klasse opnieuw hoog inge deeld en maalde in haar le duels de redelijk hoge verwachtingen volle dig waar. Met 5-0 werd tegenstander Jodan Boys geen enkele kans gela ten. BI vocht met Haastrecht B2 een spannend en leuk duel uit. Na een 1- 0 ruststand werd in een spannende slotfase door Kemal Boutasgount alsnog de 3-2 winst binnengehaald. Cl moest op bezoek bij Real Zoeter- meer en keerde terug met een ver diende 2-5 winst, na een ruststand van 0-3. Justin van de Hoven liet maar liefst drie treffers aantekenen. Dl en Waddinxveen bleken in hun duel aan elkaar gewaagd, hetgeen tot uitdrukking kwam in de 2-2 eind stand. D2 behaalde eveneens de volle winst bij Alphense Boys D7 werd door treffers van Gino Lalihatu en Kayleih Klos viermaal het net gevonden, terwijl de achterhoede slechts twee incasseerde. El startte prima door Esto E2 na een 2-0 rust stand met 5-3 te verslaan. E2 daaren tegen had het moeilijk bij RVC E2, 7- 0. De spannende le helft van F2 ging gelijk op, maar toch ging RVC met 1- 2 rusten. Vlak voor tijd werd de eindstand op 1-3 bepaald. Davey Jager scoorde een fraaie goal. Waddinxveen/Boskoop. - Waar twee weken geleden Nic.Geers en Judith van Berkel, masters van zwemclub de Gouwe op de Nederlandse Kam pioenschappen de vijf km in Open Water naar hun hand hebben gezet, zo werden zij nu, beiden in de groep 60/64 jaar, Frans Kampioen op de drie kilometer in de Moezel nabij Metz. Dit langebaan nummer was toegevoegd aan de Open Franse Masterkampioenschappen in een 50 m bad waarbij van Berkel vijf maal goud won en wel op de 800, 400, 200 en 100 m vrijeslag alsmede op de 100 m schoolslag. Zij verraste met voor al scherpe tijden op de laatste twee nummers: 1 min. 24.5 en 1 min. 42 sec. Geers werd drie maal Frans Kampioen en wel op de 1500, 400 en 200 m vrijeslag en behaalde zilver op de 100 m vrijeslag en de zware 400 m wisselslag. Met name zijn 1500 m in 22 min. 26.4 sec. maakte indruk. Utrecht - In het Griftpark wordt zaterdag 14 september het hiphop 'estival TAG 2002 gehouden. Het festival is een vervolg op de eerste succesvolle editie in 2001. TAG 2002, uat om 13.00 uur begint, biedt een complete hiphop mix van rap/poe- 'fy. graffiti, breakdance, skating en bmx. De open mie biedt aankomend 'alent de kans zich aan het publiek je presenteren. >,J mix van disciplines en de ont moeting van professionals en nieuw komers is karakteristiek voor TAG. eigens de organisatoren is TAG Seen festival dat je alleen maar con sumeert. Met workshops, open mie vrije breakdancevloer geeft het estival alle ruimte voor eigen initia te! Aanmelden voor de open mie is lesti 3j j nr'0gelijk via www.tag- pjdens het festival zullen graffiti artiesten live hun piece spuiten op grote panelen in het park. Op het Podium zijn onder andere gepro grammeerd Bagga Bownz, Space rs Terilekst, De Amersfoortse "operatie, Master Surreal, Raymz- ter, Six Of Your Best Friends, Tha Rags en de Utrechtse rapgroepen Prime Image en Kombo. De host van TAG 2002 is Andy Ninvalle. De optre dens worden 'aan elkaar gedraaid door the Bóombap DJ Squad': Paul Deluxe X. De Nederlands kampi oen Illusionary Rockaz uit Nieuw- egein zal acte de presence geven op de breakdancevloer en er zal en BMX demo zijn door Dare Devul. Tij dens het festival kan worden inge schreven voor de workshops rap en graffiti. Het festival is een initiatief van Stich ting Free-Zone in samenwerking met Dienst Stadsbeheer Griftpark. Vol gens de organisatoren moet met TAG 2002 de basis gelegd worden voor een professioneel festival met een vaste plek op de Utrechtse festi valkalender. De tekst op de festival website is duidelijk: "TAG gaat over respect. Het is een festival dat wars is van sjablonen en patronen. Deze wereld is onze wereld en onze wereld draait om de woorden, de beats en de kleuren van individuen". V.l.n.r. Frans Jansen, Peter van der Linde, Frans Versluis, Arie van der Laan, Dick Binken, Gejo Steenland, Jan Smit, Kees Kleefman en Dick den Adel. Op de foto ontbreken Wim den Ouden en Niek de Rooy. Waddinxveen - In 1977 zijn twaalf Waddinxveners non-stop van Parijs naar Waddinxveen gefietst. Een groot succes, met een geweldig ont haal aan de hefbrug door duizenden plaatsgenoten. Het vertrek van de tocht was op vrijdag 26 augustus 1977 bij Are d' Triomph, onder bege leiding van enkele Parijse agenten. Na een afstand van 560 kilometer te hebben afgelegd passeerden de ren ners zaterdag 27 augustus de Wad- dinxveense hefbrug. Voor deze tocht hadden de mannen 23 uur en 50 minuten in het zadel gezeten. Deze onverschrokken wielrenners hebben vorig week, in gezelschap van hun echtgenoten, een reünie gehouden in Ouddorp. Behalve regenachtig, was het bijzonder gezellig, waarbij vele anekdotes zijn opgehaald, die soms een hele nieu we wending kregen. In zijn welkomstwoord memoreerde Jan Smit de veel te vroeg overleden Ruud van Eijk, éen van de betere renners van de groep.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15