Nieuwe ruimte voor helpdesk SWW Schaakclub Waddinxveen hervat activiteit Werk aan de winkel...! Open Monumentendag in Rijnwoude Teranga festival Start winterseizoen Vrouwen van Nu Pannenkoeken eten in Benthuizen Kunst, monumenten en beeldbepalend groen cen traal tijdens Cultuurroute 11i REGIO Hart van Holland 11 september 2002 Door Karin Jongkind (Tekst! JeeF) Waddinxveen - In de afgelopen maanden groeide de belangstelling van senioren voor de computercur sussen van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk (SWW) enorm. Ook werd er steeds meer een beroep gedaan op de (computer)helpdesk van de SWW. I Bij deze helpdesk kunnen senioren I (55-plussers) terecht met vragen I over het gebruik van de computer of internet. Tot voor kort was de help desk gevestigd in het computerles- lokaal van de SWW in het Anne Frankcentrum. Hierdoor waren de openingstijden van de helpdesk beperkt en kon ook het aantal lesu- I ren niet uitgebreid worden. Voor de j SWW was dit aanleiding uit te zien naar een nieuwe ruimte voor de helpdesk. Die werd gevonden aan de Mauritslaan 55, waar vanaf 4 sep tember de heidesk gevestigd is. De 'nieuwe heidesk' werd woensdag feestelijk in gebruik genomen. Her man Geertsen, hoofd van de sector Maatschappelijke Ontwikkeling en Dienstverlening was namens de gemeente aanwezig om de openings handeling te verrichten. Met één druk op de knop 'toverde' hij - onder het toeziend oog van de aan wezige vrijwilligers van de heidesk - op een groot scherm de startpagina van Seniorweb tevoorschijn. De nieuwe heidesk is geopend op maandag van half 2 tot 4 uur en op woensdag- en donderdagmorgen van 9 tot half 12. Het leslokaal in het Anne Frankcentrum is de hele week beschikbaar voor opleidingen. Seniorweb Ouderen weten steeds vaker hun weg te vinden naar de computer. De computercursussen van SWW wor den speciaal georganiseerd dóór en vóór senioren, met steun van Seni orweb. Seniorweb wil iedereen die niet met de computer is grootge bracht graag laten ervaren welke mogelijkheden de computer en internet hebben. In het hele land worden betaalbare cursussen geor ganiseerd, vaak in samenwerking met partners als ouderen- en/of wel- zijnorganisaties, bibliotheken of woonzorgcentra. Jaarlijks leren meer dan 45000 vijftigplussers op die manier om te gaan met de com puter of internet. Meer informatie over seniorweb is te vinden op www.seniorweb.nl I Regio - Onder de titel 'Werk aan de winkel..! Vergeten beelden van straatventers en winkeliers tussen 1850 en 1950' organiseert het Streek archief Hollands Midden een ten toonstelling rond het thema 'Handel' van Open Monumentendag 2002. T Er is veel niet eerder tentoongesteld I materiaal te zien: originele foto's van I straatventers, winkeliers en hun winkelpanden; schokkende brochu- I res van de Antitrekhondenbond en keuringsrapporten m.b.t. de Trek- hondenwet; antieke voorwerpen uit de kantoorboekhandel en de winkel I voor huishoudelijke artikelen; kle- ding uit de modewinkel; prachtig geïllustreerde krantenadvertenties en reclamemateriaal. Maar ook boei ende correspondentie en handteke ningenacties van Goudse winkeliers verenigingen tegen het landelijke en gemeentelijke winkelsluitingsbeleid. De tentoonstelling is tijdens Open Monumentendag voor het eerst te bezichtigen van 10.00 tot 16.00 uur. Diezelfde dag verzorgt de Stichting Vrienden van Archief en Librije rondleidingen voor de depots van het Streekarchief om 12.00 13.00 en 14.00 uur en zullen tweedehands boeken en dubbele foto's worden verkocht. Ook zijn demonstraties van de website van het Streekarchief en de cd-rom 'Het Groene Hart in Kaart' te zien. Na Open Monumentendag is de ten toonstelling te bezichtigen tot en met vrijdag 20 december van dins dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur en dinsdagavond van 18.30 tot 21.00 uur aan de Groeneweg 30 te Gouda Benthuizen - De Open Monumenten dag - zaterdag 14 september - wordt dit jaar voor de zestiende keer gehouden. In veel dorpen en sleden staan monumenten en rousea open om anderen dan alleen de eigenaren of gebruikers te laten genieten van wat er in het verleden werd gebouwd of op kunstzinnige wijze vorm is gegeven en in beeld is gebracht. ()"k dit jaar kan men in de vier ker nen van Rijnwoude een bezoekje [engen aan de molen, kerkgebouw romseum/oudheidkamer. Ter gele genheid van Open Monumentendag ebben de meeste instellingen een extra attractie bedacht, dus ook oor de vaste bezoeker is er iets rt|iders dan anders te beleven. Alle '1'',nu'Tlenten in Rijnwoude zijn aterdag 14 september van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Iedereen is wel- In Benthuizen kan men een bezoek brengen aan windkorenmolen De Haas aan de Dorpsstraat 139, Het Molenhuis aan de Dorpsstraat 139 en/of aan het Hervormd Kerkge bouw aan de Dorpsstraat 48. In Hazerswoude gaan de deuren open van Molen De Rooie Wip (Gemeneweg 24), het Hervormd Kerkgebouw (Dorpsstaat 80), Histo risch Museum Hazerswoude (Dorpsstraat 66) en wipstellingko- renmolen Nieuw Leven (Dorpsstraat 228). De Rhynenburgcher Molen aan de Van Beethovenlaan 63a is in Hazers- woude-Rijndijk ter bezichtiging geo pend. Het Hervormd kerkgebouw aan de Dorpsstraat 53 en de Oudheidkamer aan de Dorpsstraat 55a zijn in Kou dekerk aan den Rijn open ter ere van Monumentendag. Div. poppen jurkjes baby born 0182-618940 Rieten babyreismand met matras en bekleding wit €15,- 06-20924234 Gratis af te halen stoeptegels circa 40 stuks 30x30 cm 0172-211580 Eenpersoons opklapbed 80x190 €15,- 0182-618302 Gazelle jongensfiets 26" 8-12 jr. 3 versn. €35.- 0182-614844 Strijkijzer en strijkplank €5,- 0182-637475 Tuinbank €10 kruiwagen €5 0182-618500 Grenen salontafel met glasplaat en 2 laden €47,- 0180-632881 Autobahnvignel Zwitserland 2002 €15,- 0180-632056 Gouda - De SPPAR (St.Provinciaal Platform Anti- Racisme Zuid-Hol land) organiseert in het kader van het project "kleurrijke wijk" samen met vele andere organisaties een festival waarin de culturen van alle Gouwenaars centraal staan. Met marktplein van Gouda is zondag 15 september 2002 van 12.00 tot 17.30 uur omgetoverd in een bruisend multicultureel gebeuren; het "Teran ga Festival'". Met Teranga (een Senegalees woord en staat voor welkom, open en gast vrij); wil de organisatie nieuwko mers welkom heten en hun cultuur een plek geven in de samenleving. Teranga wordt een gezellige markt met aanbod op culinair, informatief en cultureel gebied; straattheater, goochelaars, verhalenvertellers, exposities, acts tot eetkraampjes. Een vluchtelingenbus verstrekt informatie over de situatie van vluchtelingen in de wereld. Er komt een podium waar optredens plaats vinden zoals de Afrikaanse percus siegroep Mama Afrika uit Gouda. Voor meer informatie:SPPAR, 0182- 524802 of sppar@wishmail.nl Waddinxveen - De Waddinxveense Schaakvereniging begon donderdag 4 september de interne competitie. Er werden 19 partijen gespeeld. Daarbij gebeurde een paar vreemde dingen. Sommige spelers waren erg royaal met de bedenktijd. Bij een partij werd de wedstrijdleider gewaarschuwd. De verliezer nam de uitslag manmoedig. Kort daarna overschreed een ander de tijd, ter wijl hij beter stond. "Maar ik eis remise op"; er werd hem uitgelegd dat een claim na het overschrijden van tijd geen betekenis heeft. Mark van Putten had op twee manier van Barthold Jansen kunnen verliezen, maar won feitelijk op een vrij onbevredigende manier. Wim Hennink deed zijn best om Hans van Woudenberg plat te drukken, maar in een partij met tegengestelde roka- des bood Hans creatief verzet en zelfs het verlies van twee pionnen was niet beslissend. Een echte vech- tremise. Eduard Philipse doorzag een list van Herman Smitskamp en wikkelde zonder risico af naar een gelijkspel. Henny de Roodt maakte met de zwarte stukken een flinke jongen van Wim Mulder. Anton van Nieukerke hield tegen Wim van Os het hekje bij de schuur en daar kwam na hard werken een van de betrekkelijk zeldzame remises op het bord. Bert van der Knaap maak te in een tijdnooddrama een vol punt tegen Leo van der Haven. Arjan Hennink heeft sinds de vorige competitie een formidabele rating, maar dat baatte niet tegen Jan van der Born; Arjan werd met de witte stukken opgebracht. Arie Kardoll verloor een hard gevecht tegen Lau rens Ellers. Ton Kuiper deed (met zwart) zijn best tegen Wim van der Hoek, maar Wim had blijkbaar een beter inzicht in het spel. Erik Hen nink maakte met zwart tegen Albert Prins niets klaar. Jan Muit daarente gen was tegen de nog vrij jonge Evert Hildebrand goed op dreef en won overtuigend. Hans van Offeren werd, ondanks de witte stukken, door Nico Dannis platgedrukt. Adri- aan van der Starre had nog nooit tegen Randy Girdhari gespeeld en merkte dat deze aan een echte krachtmeting op dit niveau nog niet toe was. Toch is Randy in aanpak stukken vooruitgegaan. Ryan den Drijver was (naar ver wachting) te sterk voor Jan Klijn. Jaap Smit maakte tegen Arie Versluis al vroeg een pion buit, maar wist daarna zijn stukken niet goed te laten samenwerken en verloor zelfs nog. Jan Kraijesteijn gaf voor een wedstrijdpartij tegen Frans Draais- ma te veel weg en verloor. Dirk van Offeren maakte tegen Ton Bronk een gelijk spel, maar was de eerste om toe te geven, dat Ton had moeten winnen. Frido Ritter kwam in uithou dingsvermogen tegen Henk van Erk te kort en verloor. Sander van Veen speelde voor het eerst bij de senio ren mee en bouwde tegen Herman van Offeren zijn spel serieus op, maar speelde nog iets te haastig en vooral daardoor verloor hij. Waddinxveen - De eerste avond in het nieuwe seizoen voor de Vrou wen van Nu is dinsdag 17 septem ber in de Marchandzaal van zorg centrum Souburgh. Voor leden en belangstellenden wordt een modeshow gepresenteerd.. Aavang 20.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand komen de Vrouwen van Nu bij elkaar. Educatieve, maar ook gezellige avonden staan er op het program ma. In oktober een film over Aletta Jacobs; in november staat Schotland in de picture; in december komt de heer Beenen spreken over twintig eeuwen kerst; in januari krijgen de planten van binnen en buiten aan dacht; in februari is de jaarvergade ring; maart vermeldt een verrassing avond met optreden van het lopend vuurtje; met de vakantie in zicht ver telt de heer Beenen in april over Frankrijk; de laatste avond van het seizoen is gereserveerd voor de juwelier, de heer Oosterwijk. Iedereen is welkom. Als lid kan men ook de koffieochtenden bezoeken en deelnemen aan diverse clubs. Voor meer informatie: telefoon 614957. Benthuizen - Tijdens de Open Monumentendag zaterdag 14 sep tember worden door de familie Ver- weij pannenkoeken gebakken die van 10.00 tot 16.00 uur verkocht worden bij de kraam aan de Dorps straat 33 (t.o. de hervormde kerk). Eventueel kunnen de pannenkoeken bezorgd worden (telefoon 079- 3313247). De opbrengst is bestemd voor kinderkoor "De Benthuizer Zangertjes". Drie dagen aandacht voor het 'Schone van Boskoop': Boskoop - De Cultuurroute De Scho ne van Boskoop biedt liefhebbers van kunst, karakteristieke panden en beeldbepalende bomen op 13, 14 en 15 september de kans veel van 'het schone' van Boskoop te bezoe ken of te bekijken. Beschrijvingen van de Cultuurroute 2002 liggen in het gemeentehuis. De Schone van Boskoop is oorspronkelijk een eeu wen geleden gekweekte goudrenet. Nu presenteert de Cultuurroute onder deze noemer kunsten, monu menten en beschermwaardige bomen en groen, maar ook de origi nele 'Schone'. Op vrijdagavond, zaterdag en zondag stellen galeries en ateliers van kunstenaars hun deu ren open. Op zaterdag zijn enkele monumenten te bezichtigen, waar onder het gemeentehuis en de kerk toren van de hervormde kerk. De eigenaren van het Floragebouw en de watertoren staan voor hun deur om informatie te geven over het pand en de opknapplannen. Bij andere panden met een monumen tenstatus of vermelding op de inven tarisatie van beschermwaardige panden van de Historische Vereni ging Boskoop is gratis schriftelijke informatie te verkrijgen. Het beschermwaardige groen bevindt zich in de buitenlucht en is op alle dagen te bewonderen. Alleen op zaterdag 14 september is op Halve Raak 60 de appelgaard met de Schone van Boskoop open en zijn de beroemde appels ook daadwerkelijk te koop. Alle adressen worden dui delijk zichtbaar gemaakt met rode ballonnen. De openingstijden zijn: vrijdag 13 september van 18.00 tot 21.00 uur, zaterdag 14 september van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 15 september van 11.00 tot 17.00 uur. In de hal van het gemeentehuis startte 9 september een drie weken lopende expositie waar alle kunste naars één kunstwerk exposeren, waarmee een indruk is te verkrijgen van het hele oeuvre.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17