Opnieuw veel vragen over woonwagenstandplaatsen tijdens commissievergadering Oude ambachten, muziek en mooi weer op geslaagd Oogstfeest Gem. Zevenhuizen-MoerKap ihuizen-Moerkopplle i" pagina 18 Hart van Holland 11 september 2002 Zevenhuizen - Binnen de politiek maakt de kwestie rondom de woonwagenstandplaatsen in Zevenhuizen nogal wat los. Raadlid Freeke (ChristenUnie) kwam met dertien vragen voor de wethouder. Vragen die de wethouder slechts een half uur voor aanvang van de vergadering had gevonden en waarop hij zich dus onvol doende heeft kunnen voorbereiden. Vragen over regelgeving en verplichtingen naar de pro vincie toe en de inhoud van de prestatieafspra ken zoals die zijn gemaakt met Woonpartners Midden-Holland. ijzonder kwaad heeft de heer Freeke zich ook gemaakt over het feit dat er geld beschikbaar is gesteld door het seniorenconvent voor de aanleg van de nieuwe woonwagenstandplaatsen terwijl dat niet tot de bevoegdheden van het seniorenconvent behoort. Plaatsvervangend voorzitter van de commissie, de heer Boersma (CDA), was van mening dat er geen sprake was van definitieve besluitvorming omdat het gehele dossier teruggebracht zou worden naar de raad. De heer Freeke en hij verschilden op dit punt van mening. De heer Freeke had tijdens het zomerreces de raad terug willen roepen voor besluitvorming. Binnen het seniorenconvent is toen besloten besluitvorming over de zomerperiode heen te tillen maar wel vast geld beschik baar te stellen voor de aanleg van de woonwagen standplaatsen. Ook mevrouw Spekman (PvdA) wilde van de wethouder nog het een en ander weten met betrekking tot dit dos sier. Zij wilde een onderbouwing van de kosten voor de aanleg en zij vroeg zich af waarom de bewoners geen huur mogen betalen. Mevrouw Spekman vroeg naar de inspanningsverplichting die Woonpartners Midden-Hol land op zich heeft genomen met het ondertekenen van het convenant voor de bouw van Swanla-Catsburg waarin opgenomen is dat Woonpartners zich verplicht tot verplaatsing van de woonwagens, bij voorkeur naar Waddinxveen. Mevrouw Spekman benadrukte nog maals dat wethouder Van der Torren van de gemeente Waddinxveen heeft gezegd dat op basis van intenties geen beleid gemaakt kan worden. Wethouder Zijderhand herhaalde wat hij al eerder heeft gezegd rondom de discussie over de woonwagens. Hij onderscheidt oplossingen voor de korte en de lange ter mijn. Hij benadrukte nogmaals dat de vestiging van de huidige bewoners op de standplaatsen op uitdrukkelijk verzoek was geweest van de gemeente Waddinxveen om een openbare orde-probleem voor de buurgemeen te op te lossen. De gemeente Waddinxveen zag geen oplossing op de korte termijn voor de plaatsing van deze woonwagens en daardoor was de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle genoodzaakt een oplossing te zoeken op eigen terrein. De wethouder sprak opnieuw de verwachting uit dat op de langere termijn er wel oplossingen gevonden zullen worden in Waddinx veen. De prestatieafspraken met Woonpartners slaan dan ook op de definitieve oplossing. Op de vervolgvraag van mevrouw Spekman of Woon partners ook de exploitatiekosten van de structurele plaatsen betaalt reageerde de wethouder geïrriteerd en deed geen verdere mededelingen. Het spectaculaire steltlopen was slechts één van de attracties Voor jong en oud waren er meer dan genoeg dingen te zien en te beleven. En het weer werkte het grootste deel van de dag mee, tegen alle verwach ting in, zodat er opnieuw sprake is van een succesvolle dag. Voor de kinderen waren er veel spelletjes te spelen en zij kon den zich laten tekenen. Skeele ren onder aanwijzingen van oud natio naal kampioen bij schaatsen, skeele ren en wielrennen, Dries van Wijhe, was ook een prachtig evenement. Alle deelnemers deden hun uiterste best en al snel gingen de uitgedeelde pet jes op vanwege oplopende temperatu ren. Er waren drie winnaars in ver schillende leeftijdscategorieën. Duco Hoogeveen kreeg een beker in de cate gorie zes- en zevenjarigen, Jeanine Krijgsman was de beste in de catego rie acht- en negenjarigen en bij de tien- tot twaalf jarigen ging Sossina Hotting met de beker naar huis. Er was muziek, oude ambachten en 'Tussen Kunst en Kitsch' waar allerlei artikelen werden getaxeerd. Ook het schapendrijven was erg leuk om naar te kijken. Natuurlijk is een Oogstfeest niet compleet zonder tentoonstelling van oude landbouwtractoren en -machines en deze waren er dan onk volop. Door Karin Heeren ZbVbIMHUIZfcN MUfcKKAPELL?

Hart van Holland | 2002 | | pagina 18